Connect with us

Economy

Wśród cen docelowych: Spojrzenie na flagowy fundusz ETF Cathie Wood: inwestorzy mogą uzyskać okazje na te akcje | biuletyn

Published

on

?? Kathy Woods nie jest jeszcze przekonana do ARK Invest w 2021 r.

?? Wiele akcji w topowym ETF-ie ze stratami od początku roku
?? Czasami ceny docelowe analityków są znacznie wyższe

Pod względem zwrotu ETF-y firmy inwestycyjnej ARK Invest nie były w tym roku przekonujące. Flagowy ETF ARK Innovation (ARKK) nie tylko pozostał w tyle za zeszłorocznymi zmianami, ale także nie spełnił oczekiwań: od początku roku spadł o 3,51 procent.

Niektóre z 20 najlepszych tytułów w portfelu musiały coraz bardziej rezygnować od początku roku, ale nie wszystkie postrzegają analityków jako tak czarnych jak cały rynek. Bliższe spojrzenie na portfel pokazuje, że odważni inwestorzy mogą wykorzystać spadki cen na początek.

Teladoc-Aktie

Z 5,66 procentami udziałów w ARKK, Teladoc jest drugim co do wielkości udziałem w wiodącym ETF ARK Invest po Tesli. Firma telemedyczna jest jednym z największych graczy w branży i wykazała przekonujące tempo wzrostu, zwłaszcza w odniesieniu do pandemii koronawirusa. Model biznesowy amerykańskiej firmy polega na świadczeniu pacjentom i lekarzom usług związanych z leczeniem przez telefon. Perspektywy wzrostu nie są już jednak nagradzane na giełdzie: od początku roku udział Teladoc spadł o 32,62 proc.

Jednak analitycy nadal wierzą w potencjał Teladoc – przynajmniej jeśli chodzi o ewolucję cen akcji. Obecnie cena akcji wynosi 134,74 USD, ale średnia cena docelowa jest znacznie wyższa i wynosi 195,28 USD.

Udostępnij Coinbase

Giełda kryptowalut Coinbase jest również jedną z największych akcji w ARKK. Od debiutu giełdowego, który miał miejsce dopiero w kwietniu, bilans nie wyglądał przekonująco, a to również ze względu na dużą zmienność wynikającą ze zmienności na rynku kryptowalut. Nawet jeśli akcje Coinbase są obecnie notowane znacznie poniżej ceny referencyjnej 250 USD, analitycy obecnie nie widzą powodu, aby wypychać akcje z portfela. Uważają, że papier Coinbase osiągnie ogromny wzrost do 377,48 USD – w związku z tym akcje będą obecnie dostępne w konkurencyjnej cenie.

READ  Corona: Biontech negocjuje z Curevacem produkcję szczepionki

Akcja powiększania

Firma programistyczna Zoom mogła również świętować duże sukcesy w związku z globalną pandemią w 2020 roku. Grupa oferuje oprogramowanie do wideokonferencji – popularny towar w czasach blokady i wzmożonej aktywności w domowym biurze.

Ale sprawy pomieszały się w amerykańskiej firmie od początku roku i udział musiał ustąpić. Przy obecnej cenie 272,88 USD, akcje są szeroko notowane poniżej tego, co analitycy ustalili jako średnią cenę docelową: 363,11 USD.

udostępnij spotify

Numer 9 największych udziałów w ARK Innovation ETF, Spotify, jest również poniżej średniej ceny docelowej wynoszącej 256,50 USD przy obecnym poziomie cenowym wynoszącym 232,94 USD.

Od początku roku dostawca strumieniowego przesyłania muzyki spadł o około 27 procent, ostatnio ze słabymi perspektywami dalszego rozwoju biznesu, wpływających na rozwój cen akcji.

Dokładna praca naukowa

Akcje EXACT Sciences, firmy mało znanej w tym kraju, są obecnie również tanie. Akcje kosztują mniej niż 100 dolarów i straciły już około jednej trzeciej swojej wartości w ciągu ostatniego roku. Jednak cele analityków są znacznie wyższe: 148,88 USD to średnia docelowa cena eksperta.

Udziały EXACT Sciences stanowią prawie trzy procent w magazynie ARKK. Diagnostyka Molekularna jest aktywna w obszarze wczesnego wykrywania i jest jedną z wiodących firm w zakresie profilaktyki nowotworów.

Udostępnij UiPath

UiPath o inwestowaniu w ARKK jest również znane kilku inwestorom w tym kraju. Grupa programistyczna z siedzibą w Nowym Jorku obsługuje platformę zrobotyzowanej automatyzacji procesów i współpracuje z klientami biznesowymi. Spółka nie osiągnęła jeszcze zysków, straty wzrosły w drugim kwartale pomimo silnego tempa wzrostu ze względu na wyższe koszty. W ciągu ostatnich trzech miesięcy zmniejszyło to zapasy na giełdzie o około 26 proc.

Certyfikat akcji mógł stać się okazją dla inwestorów, ponieważ średnia cena docelowa akcji, która obecnie jest notowana na poziomie 54,46 USD, a zatem znacznie poniżej ceny wejścia, wynosi 71,65 USD.

READ  Granice niemieckie znów są otwarte dla wszystkich

Zerowe działanie

Podobny obraz wyłania się patrząc na inny post ARKK: Zillow. Przy obecnym poziomie cen około 90 USD, nadal istnieje wiele możliwości poprawy w porównaniu do średniego celu analityka wynoszącego 160,32 USD. Również tutaj inwestorzy odnoszą korzyści z gwałtownego spadku kursu akcji: od początku roku akcje Zillow straciły około jednej trzeciej swojej wartości.

Zillow jest internetowym rynkiem nieruchomości i twierdzi, że jest liderem w sektorze na swoim rodzimym rynku w USA. Zaufanie analityków opiera się również na zestawie mocnych danych z ostatnich lat: w drugim kwartale firmie udało się znacząco zwiększyć sprzedaż, przynosząc zysk netto skarbu państwa do ok. 10 mln USD.

CRISPR Terapeutyki Udostępnij

CRISPR Therapeutics jest również jedną z 20 najlepszych pozycji w rankingu Cathie Woods ARKK-ETF. Inwestycja nie była dotychczas udanym rokiem: od stycznia udział CRISPR spadł o około 24 procent. W związku z tym jest wyceniony na około 117 USD, czyli znacznie poniżej średniej ceny docelowej analityka, która wynosi 163,41 USD.

Szwajcarska firma biotechnologiczna z siedzibą w Zug jest najbardziej znana ze swojego produktu CRISPR/Cas9, procesu, który można wykorzystać do precyzyjnej modyfikacji DNA. Celem procesu edycji genów jest opracowanie leków opartych na genach do leczenia poważnych chorób, w tym raka i AIDS.

Zaproszenie – Aktie

Invitae można również znaleźć w wiodącym repozytorium ARK Invest i do tej pory nie przekonywało, jeśli chodzi o rozwój cen w ciągu roku. Od początku roku spadła o 28 procent, co oznacza, że ​​akcje Invitae są obecnie wyceniane na około 30 dolarów w obszarach cenowych. Jednak analitycy widzą znacznie wyższy potencjał i uważają, że akcje skoczą średnio do 40,44 USD.

Invitae jest wiodącym dostawcą testów genetycznych stosowanych do badań przesiewowych pod kątem zaburzeń metabolicznych, chorób układu krążenia i raka. Testy obiecują wczesne wykrycie niektórych poważnych zagrożeń chorobowych.

READ  Uszkodzenie poziomu przejazdu jest szybko naprawiane: pociągi ponownie kursują z Berlina do Szczecina - Berlin po wypadku ciężarówki

Same docelowe ceny analityków nie mają znaczenia

Nawet jeśli wszystkie wymienione akcje straciły w tym roku, w niektórych przypadkach znacznie, i są notowane poniżej cen docelowych analityków, samo to nie jest powodem do rozpoczęcia inwestorów. Uczestnicy rynku, którzy i tak mają te akcje na wystawie i polegają na osądzie gwiazdy-inwestora, Cathy Wood, mogą korzystać z aktualnych cen wejścia.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Ten tekst ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej. Finanzen.net GmbH wyklucza jakiekolwiek prawo do regresu.

Więcej wiadomości o Coinbase

Źródło obrazu: Cindy Ord/Getty Images dla Bloomberg Businessweek, pupunkkop/Shutterstock.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Published

on

Wczesnym rankiem ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od kilku lat.

Wczesnym wieczorem cena beczki North Sea Brent (159 litrów) wyniosła 84,60 USD. To było o 26 centów mniej niż w piątek. Cena wcześniej wzrosła do 86,04 USD, najwyższego poziomu od trzech lat. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o jeden cent do 82,27 USD. Wcześniej osiągnął najwyższy poziom od 2014 r., wynoszący 83,87 USD.

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

Uwaga dotycząca Plus500: 74% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Plus500UK Ltd jest autoryzowany i regulowany przez Financial Conduct Authority (FRN 509909). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (nr 250/14).

Po południu rozczarowujące dane przemysłowe z USA zaważyły ​​na cenach ropy. Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie spadła. Problemy z międzynarodowymi łańcuchami dostaw nadal wywierają presję na produkcję. Spadek produkcji przemysłowej ogranicza również popyt na surowce.

Początkowo ceny ropy kontynuowały niedawny wzrost. Osiem tygodni temu ceny miały tendencję do wzrostu, wywołane obawami inwestorów o niewystarczającą podaż przed zimą. W miarę jak wiodące kraje uprzemysłowione wychodzą z kryzysu gospodarczego w wyniku kryzysu koronowego, rosną obawy o deficyt podaży na rynku ropy.

Inwestorzy obserwują przede wszystkim niedobór gazu ziemnego, który zwiększył zapotrzebowanie elektrowni na ropę naftową. Na tym tle eksperci nie mogą wykluczyć kolejnego wzrostu cen ropy.

„Napięta sytuacja rynkowa, którą Organizacja Krajów Eksportujących Ziemię (OPEC) i Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widziały w swoich miesięcznych raportach w zeszłym tygodniu, kontrastuje z wczesnym zakończeniem wysokich cen ropy naftowej i produktów naftowych” – skomentował Raw. ekspert ds. materiałów Carsten Fritsch z Der Commerzbank in Trading.

READ  Granice niemieckie znów są otwarte dla wszystkich

Nowy Jork/Londyn (dpa-AFX)

Więcej informacji o cenie ropy (Brent)

Źródła obrazu: QiuJu Song / Shutterstock.com, B Studio / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Dostawa teraz także do Polski

Published

on

Firma modowo-lifestyle’owa Breuninger wchodzi do Polski w październiku 2021 roku. Początkowo nie ma nawet kosztów wysyłki zamówień.

Podstawy w skrócie

  • Breuninger rozwija swój sklep internetowy.
  • Zgłoszenia są teraz przyjmowane z Polski.
  • Dla firmy jest to ważny krok w kierunku internacjonalizacji.

Breuninger jest jednym z odnoszących największe sukcesy dostawców e-commerce w sektorze premium w krajach niemieckojęzycznych.

Niemiecka firma zajmująca się modą i stylem życia rozszerzyła działalność na Austrię w 2017 r. i Szwajcarię w 2019 r.

Kolejnym krokiem jest teraz Polska: Breuninger zamierza po raz pierwszy oferować swoje usługi w krajach nieniemieckojęzycznych w październiku 2021 roku.

Sklep internetowy i obsługa klienta prezentowane są w języku polskim. Jak informowaliśmy w doniesieniu medialnym, dostępne będą metody płatności online P24 i BLIK. Po złożeniu zamówienia klienci mogą oczekiwać, że zamówiony towar dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Ponadto początkowo nie będą naliczane koszty wysyłki zamówień z Polski.

Breuninger stał się międzynarodowy

Holger Blecker, dyrektor generalny Breuninger, jest podekscytowany ekspansją do sąsiedniego kraju: “Z entuzjazmem i podekscytowaniem czekamy na naszą pierwszą ekspansję online poza region DACH. Nasza sąsiednia Polska jest bardzo interesującą, dynamicznie rozwijającą się i wysoce internetową powiązanym rynku.”

W związku z tym firma planuje stale poszerzać swoją strefę internetową w Europie o gamę marek premium, luksusowych i designerskich.


READ  Corona: Biontech negocjuje z Curevacem produkcję szczepionki
Continue Reading

Economy

10 000 nowych miejsc pracy w Europie: Facebook chce stworzyć „Metaverse”

Published

on

10 000 nowych miejsc pracy w Europie
Facebook chce stworzyć „Metaverse”

Facebook ogłasza, że ​​chce stworzyć „metawers” ​​– i nie tylko: Europa powinna pomóc w kształtowaniu tego cyberświata z około 10 000 nowych miejsc pracy i wieloma innymi firmami. Ten ruch może mieć coś wspólnego z poważnymi zarzutami, że amerykańska firma znajduje się obecnie pod ogromną presją.

Facebook chce stworzyć 10 000 nowych, wysoce wydajnych miejsc pracy w Unii Europejskiej w ciągu najbliższych pięciu lat, aby zbudować Metaverse. Zostało to ogłoszone przez dyrektora Facebooka, Nicka Clegga, w poście na blogu. „Ta inwestycja jest wotum zaufania w siłę europejskiego przemysłu technologicznego i potencjał europejskich talentów technologicznych” – napisał były brytyjski wicepremier.

Facebook rozumie „Metaverse” jako świat, w którym rzeczywistość fizyczna, rzeczywistość rozszerzona (AR) i rzeczywistość wirtualna (VR) łączą się ze światem online. Termin pochodzi od amerykańskiego pisarza Neila Stephensona, który po raz pierwszy użył go w 1992 roku w powieści science fiction Snow Crash.

Clegg, który faktycznie jest sekretarzem stanu firmy internetowej, powiedział, że Facebook był na początku podróży, która miała pomóc w budowie platformy przyszłości. „We współpracy z firmami partnerskimi opracowujemy ‘Metaverse’ – nową fazę sieciowych doświadczeń wirtualnych z wykorzystaniem technologii takich jak rzeczywistość wirtualna i rzeczywistość rozszerzona”. „Metaverse” ma potencjał, by otworzyć dostęp do zupełnie nowych kreatywnych, społecznych i ekonomicznych możliwości. A Europa pomoże go kształtować od samego początku. ”

Były dyrektor generalny Facebooka podnosi poważne zarzuty

Żadna indywidualna firma nie będzie właścicielem i operatorem Metaverse. „Podobnie jak Internet, Metaverse będzie otwarty i interoperacyjny”. Clegg podkreślił, że Europa jest bardzo ważna dla Facebooka. „Tutaj tysiące pracowników i miliony firm, które codziennie korzystają z naszych aplikacji i narzędzi, przyczyniają się do naszego sukcesu”. Unia Europejska ma wiele atutów, dzięki którym jest doskonałym miejscem do inwestowania w firmy technologiczne.

Ogłoszenie Facebooka pojawia się w czasie, gdy grupa amerykańska znajduje się pod ogromną presją na arenie międzynarodowej. Na przesłuchaniu w Senacie USA na początku października Frances Hogan, była szefowa Facebooka i demaskatorka, wezwała polityków do zmuszenia Internetu do większej przejrzystości. 37-latek oskarżył Facebooka między innymi o to, że dowiedział się z wewnętrznych badań, że Instagram szkodzi zdrowiu psychicznemu niektórych nastolatków – ale nic z tym nie zrobiono. Firma opublikowała również negatywne nagłówki, ponieważ błąd w ustawieniach sieci doprowadził do sześciogodzinnego przestoju na Facebooku i powiązanych z nim Whatsapp i Instagramie.

READ  Silne zyski cenowe: z weekendowym optymizmem
Continue Reading

Trending