Connect with us

Economy

Ludzie jako „broń”? | Telepolis

Published

on

Uchodźcy na pograniczu białoruskim w pobliżu Polski. zdjęcie: rbc.ru

Czego kryzys uchodźczy na polskiej granicy uczy nas o zachodnich wartościach

„Boże chroń Polskę przed inwazją szarańczy” – skomentował niedawno polski czytelnik czołowego portalu informacyjnego pod artykułem pod pseudonimem „Ona”. Imigranci z irackiej części Kurdystanu, Syrii czy Libanu zbliżający się do polskiej granicy od strony białoruskiej są obecnie oszpecani przez „szarańczę”.

Inny użytkownik o nazwie „realista” wie, co robić: „Powalaj ich jak psy! Wysyłaj snajperów i strzelaj do każdego, kto zbliża się do granicy”. Administratorzy strony nie uznali za konieczne usuwania nienawistnych komentarzy. Co więcej, te dwa zastrzeżenia znajdują się na szczycie listy postów z największą liczbą polubień.

Te dwa przykłady nie pochodzą z prawicowego bloga ani ze skrajnie prawicowego Telegramu. Komentarze można znaleźć w dziale Wkład polskiego portalu biznesowego forsal.pl, Dla mnie Wikipedia Jeden z największych serwisów informacyjnych w kraju Koncentrując się na ekonomii i finansach z milionami wizyt miesięcznie.

Powodem komentarzy był artykuł, w którym postawiono tezę, Prezydent Rosji Władimir Putin chce zalać Europę migrantamirozpocząć nową ofensywę militarną na Ukrainie lub na Bliskim Wschodzie. Portal informacyjny cytował generała Romana Bolko, byłego dowódcę jednostki specjalnej Grom:

Na granicy z Białorusią mamy do czynienia z inwazją zielonych ludzi jak na Krymie (…). Dlatego jego zdaniem NATO powinno zająć stanowisko w tej sprawie, bo wschodnia granica Polski jest jednocześnie granicą Sojuszu. (…) „Wschodnia granica Polski jest wschodnią granicą NATO. Sojusz musi wyraźnie podkreślić, że nie wolno tu przenikać zielonym mężczyznom, jak na Krymie. Międzynarodowe konwencje przewidują, że pogranicznik lub żołnierz ma żołnierza który ma strażnika, gen. Bolko powiedział: „To broń, ale bez jednolitego insygnia, jak traktować zwykłych złodziei i że należy dać takie ostrzeżenie, że ta cienka czerwona linia została już przekroczona”. Stanowisko NATO w tej sprawie jest absolutnie konieczne, ponieważ Białoruś dysponuje wieloma samolotami z migrantami, w tym z terytorium członka NATO Turcji.

forsal.pl

Dlaczego wezwania do morderstwa są tolerowane?

Niezależnie od tego poglądu wojska polskiego, w odniesieniu do forum pojawia się pytanie, dlaczego wezwania do zabójstwa były tolerowane przez renomowane źródło informacji. Jedną z możliwych odpowiedzi może być to, że wzniecanie ksenofobicznej histerii służy interesom polskiej rządzącej klasy politycznej, choć nienawiść do imigrantów łatwo łączy się z nienawiścią do Rosji i Putina.

READ  Weekendowy przegląd ekonomii i polityki / 25. i 26 września 2021

Polscy politycy retorycznie wskazują drogę, wielokrotnie opisując migrantów i uchodźców jako „broń hybrydową”, a zgromadzenia pokojowych cywilów na granicy – ​​głównie młodych i w średnim wieku mężczyzn, ale także wielu rodzin z kobietami i dziećmi – widzą w jednym militarnym narzędziu próba siły.

Prawicowo-konserwatywne polskie kierownictwo przedstawia się jako zbawca Zachodu przed nieuchronną inwazją barbarzyńców. Premier Polski Mateusz Morawiecki ostatnio ostrzegał swoich zachodnich sąsiadów.

Teraz na całej granicy polsko-białoruskiej powstanie ogrodzenie, a na placu NATO. To oznacza: pieniądze, programy pomocowe i dalszą militaryzację całego regionu. Kto jeszcze pamięta spór Polski z Unią Europejską o praworządność i traktowanie homoseksualistów?

SZ: Niemiecka gazeta również opisuje ludzi jako „broń hybrydową”

Odczłowieczanie imigrantów to nie tylko polski wynalazek. Zespół ds. rozwoju Centrum Strategii, Analiz i Odporności (SAR) złożył w kwietniu pismo niejawne do niemieckiego MSZ i Ministerstwa Obrony, Który opisuje imigrantów jako „hybrydową broń” w rękach „białoruskiego dyktatora” Aleksandra Łukaszenki.. Od tego czasu niemiecka polityka przyjęła odpowiedni słownik.

Teraz historie, które niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas przekazał takim gazetom, są podobne Robić Albo Komisja UE od kilku tygodni powtarza hasło: Białoruś prowadzi „wojnę hybrydową” przeciwko UE i używa migrantów jako broni. Polska musi bronić się przed tym atakiem i może liczyć na szczerą solidarność Niemiec i Unii Europejskiej.

Nie jest więc przypadkiem, że wpływowe media niemieckie, obecne na całym świecie, nie wysyłają korespondentów na Białoruś, ale donoszą z Polski, mimo że jej rząd i organy bezpieczeństwa zamknęły obszar przygraniczny dla dziennikarzy.

Logicznie opierają swoje raporty głównie na meldunkach wojska polskiego. Jednak we wszystkich innych kryzysach związanych z uchodźcami w szczególności niemieccy dziennikarze byli blisko akcji, aby przedstawić własne oceny.

W związku z tym niemieccy dziennikarze nie mogli od razu zweryfikować, czy 16 listopada polskie siły bezpieczeństwa spryskały migrantów ostrymi środkami chemicznymi do zwalczania szkodników. Według rosyjskich mediów podobno rannych zostało ponad sto osób, w tym dwadzieścia dzieci; władze białoruskie Następnie wszczęto dochodzenie.

READ  Odkurzacz w Czarny piątek: roboty i bezprzewodowe odkurzacze w świetnej cenie

Czy musimy cierpieć?

Zdjęcia osób, które rzekomo doznały ataku z użyciem broni chemicznej, nie pojawiły się w niemieckiej telewizji. Ale nawet jeśli trafią na niemieckie ekrany, niemieckie społeczeństwo powinno – porozmawiaj z premierem Saksonii Michaelem Kretschmerem (CDU) – może trwać.

Ale wciąż są w tym kraju głosy, które przejrzą strategię dehumanizacji uchodźców. Lewicowy poseł Andrea Guhlig, minister spraw wewnętrznych Brandenburgii, spotkał się ze sprzeciwem po tym, jak został oskarżony o „wojnę hybrydową”. To niepotrzebnie budziłoby fałszywe skojarzenia:

to wiąże wojnę. Nie jesteśmy w stanie wojny. Jeśli ludzie szukający ochrony są klasyfikowani jako broń w wojnie hybrydowej, odczłowiecza to i uzasadnia środki nadzwyczajne i nadzwyczajne.

Ale te głosy są w tej chwili opiniami mniejszości.

Zgodnie z Genewską Konwencją Uchodźczą, której Polska jest również sygnatariuszem, nie wolno jej karać azylantów, nawet na „nielegalnych przejściach granicznych”.

Polska łamie teraz Konwencję ONZ na oczach ONZ i prawie jej nie krytykuje. Przedstawiciel Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji Dosłownie uciekł przed pytaniami reportera na granicy białorusko-polskiejKiedy zapytał ją o polski atak chemiczny na białoruskich imigrantów, dziennikarzy i straż graniczną.

Tu grał horror, tam okrucieństwo i obojętność. Nie można powiedzieć, że uchodźcy i migranci są w Europie zasadniczo niechciani. Ale prawda jest taka, że ​​sprawa przeciwko byłemu włoskiemu wicepremierowi i ministrowi spraw wewnętrznych Matteo Salviniemu o to, co Polska robi teraz – blokowanie imigracji – wciąż trwa.
(Władimir Siergiejenko)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Cła ciężarowe częściowo naruszały prawo UE w 2010 i 2011 r. – Gospodarka

Published

on

Dwóch spedytorów z Polski pozwało Republikę Federalną Niemiec o naliczanie opłat od samochodów ciężarowych. Teraz orzeczenie wydał Naczelny Sąd Administracyjny Nadrenii Północnej-Westfalii.

Continue Reading

Economy

Wiadomość DHL „Nie mogliśmy dostarczyć paczki” może kosztować 700 euro

Published

on

Klienci, którzy aktualnie otrzymują SMS o spóźnionej paczce, powinni być ostrożni. za tym oszustwem. Ofiary zgłaszają straty w zakresie trzycyfrowym.

Dortmund – Czarny piątek dobiegł końca, a świąteczne interesy są tuż za rogiem: dla DHL, Hermes, DPD & Co. oznacza to, że biznes wysyłkowy jest w pełnym rozkwicie. Dla klientów, którzy właśnie coś zamówili i oczekują paczki, ważne jest, aby zachować ostrożność, ponieważ obecnie istnieje szczególnie utrudniony krążący oszustwo.

Firma wysyłkowa i odbiorcza DHL International GmbH
Główne biuro bon
część Grupa Deutsche Post DHL
Znaczenie DHL Skrót od inicjałów nazwisk założycieli firmy Adriana Dalseya, Larry’ego Hillbloma i Roberta Lynna

Ostrzeżenie o wiadomości DHL za spóźnioną paczkę: to oszustwo!

W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym wielu klientów, którzy na przykład zamówili prezenty przez Internet, chce oczywiście wiedzieć, czy paczka dotrze na czas. wiadomość typu „Nie mogliśmy dziś dostarczyć paczki. Proszę odwiedź…” lub „Twoja przesyłka została opóźniona. Teraz potwierdzasz dostawę…”, zachęca do kliknięcia.

Ale takie kliknięcie może być drogie. Ponieważ oszuści skorzystali również z boomu paczkowego spowodowanego Czarnym Piątkiem i Bożym Narodzeniem i wprowadzili tę tandetną wiadomość do obiegu. Jednak stojące za nimi fałszerstwo ma tragiczne konsekwencje.

ten Centrum doradztwa konsumenckiego w Hamburgu Zgłosiłem już kilka ofiar, które otrzymały informację o dostarczeniu SMS-em i ostatecznie otrzymały trzycyfrowy rachunek. Klienci, którzy obecnie zamawiają coś za pośrednictwem DHL lub innej firmy kurierskiej, powinni zachować ostrożność (Więcej Ostrzeżenia w RUHR24).

Pakiet SMS od DHL and Co.: klienci tracą 700 euro

Ponieważ, jak twierdzą rzecznicy konsumentów, oszustwa DHL SMS służą jedynie do kradzieży danych osobowych i przejęcia telefonu. Jeśli klienci oczekujący pakietu klikną wiadomość, dzieje się co następuje: Na smartfonie zostaje zainstalowane złośliwe oprogramowanie, które następnie co sekundę wysyła wiadomości SMS.

READ  DAX zamyka się dalej po nowym rekordzie E.ON zyskuje znacznie więcej i podnosi oczekiwania - thyssenkrupp oczekuje wyższych przepływów pieniężnych - w centrum uwagi Aurubis, HELLA, JENOPTIK, Coinbase i LANXESS | biuletyn Informacyjny

Duże badanie czytelników w RUHR24

RUHR24 chce wiedzieć. Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii. Lepiej, jeśli weźmiesz udział w ankiecie bezpośrednio, a na koniec zapewnisz sobie szansę na wygraną.

Ostatecznie koszt SMS-a poniesie ofiara. Jeśli nie masz stałej stawki za SMS, na koniec miesiąca możesz spodziewać się rachunku za telefon komórkowy w wysokości kilkuset euro. Niektóre ofiary, które schroniły się w poradni konsumenckiej, zgłosiły po tym oszustwie rachunki przekraczające 700 euro.

Oszuści często wykorzystują wiadomości od DHL, aby uzyskać dostęp do danych i pieniędzy klientów (awatar).

© Ole Spata, Oliver Berg / dpa; Kolaż: RUHR24

Jeśli klient szybko zauważy oszustwo, możliwe, że jest już za późno. Ponieważ, jak wskazuje Centrum Doradztwa Konsumenckiego, usługodawcy w porę blokują dotknięte nią karty SIM. Musisz jednak uiścić opłatę za wszystkie SMS-y, które zostały wysłane do tego momentu. Ponieważ ładowanie trwa kilka sekund, nadal może być drogie.

DHL SMS to oszustwo: tak powinny zrobić ofiary

Kiedy wiosną i latem 2021 r. krążył potok oszukańczych wiadomości SMS, Krajowy Urząd Kryminalny Dolnej Saksonii zalecił ofiarom następującą sztuczkę pierwszej pomocy: Jeśli przypadkowo klikniesz łącze i zainstalujesz złośliwe oprogramowanie na smartfonie, tryb samolotowy należy natychmiast aktywować. Pomoże to uniknąć dalszych uszkodzeń.

Aby pozbyć się złośliwego oprogramowania, klienci mogą również wykonać następujące czynności:

 • Uruchom ponownie smartfon w trybie awaryjnym. Dzięki temu możliwe jest wyszukiwanie nowo zainstalowanego oprogramowania. Złośliwe oprogramowanie można następnie znaleźć i usunąć.
 • W celu zwiększenia bezpieczeństwa należy zresetować telefon do ustawień fabrycznych. Ale bądź ostrożny: ryzykujesz utratę wszystkich danych.

Kliknięcie w niewłaściwy pakiet SMS-ów może kosztować nawet 700 euro – nie akceptuj oszustwa

Jednak ofiary tych ataków spamowych nie muszą ponosić kosztów oszustwa. „Każdy, kto otrzyma wysoki rachunek od swojego dostawcy usług mobilnych w wyniku ataku phishingowego, powinien nie tylko go zapłacić, ale także się bronić” — radzi Julia Rehberg z Consumer Center Hamburg.

READ  Wuppertal: Rolls-Royce pływa na haku w „Visiodromie” | regionalny

Na przykład klienci, którzy padli ofiarą oszustwa związanego z pakietami, muszą poprosić swojego dostawcę o szczegółową fakturę. Należy również zbierać zrzuty ekranu, aby udowodnić oszustwo. Dzięki temu możesz udowodnić, że SMS-y są wysyłane automatycznie co sekundę.

Centrum Doradztwa Konsumenckiego oferuje bezpłatne centrum formularz wiadomości Aby móc wnieść sprzeciw. Poszkodowani klienci mogą wykorzystać zebrane dowody, aby złożyć skargę na policję.

SMS Parcel Fraud wchodzi do kolejnej rundy: DHL i Centrum Konsumenckie udzielają porad

Ponieważ nie jest to pierwszy raz, kiedy DHL był zaangażowany w oszukańcze plany, dział kurierski opublikował również wskazówki, jak wypowiedzieć wojnę takim oszukańczym atakom. Klienci pakietów powinni być lepiej chronieni przed kradzieżą. Konduktor doradza:

 • Przede wszystkim należy zawsze zadać sobie pytanie, czy w ogóle oczekujesz paczki i aktywowałeś powiadomienie SMS. Jeśli tak, sprawdź, czy dany sprzedawca wysłał potwierdzenie wysyłki.
 • Sprawdź dokładnie nadawcę. Często okazuje się, że nie pochodzi z dhl.de. Prawdziwym nadawcą jest: DHL Paket. Prawidłowe linki prowadzą do http://mailing.dhl.de/… lub https://nolp.dhl.de/… lub https://www.paket.de/pkp/…
 • Jeśli chcesz mieć pewność, że śledzenie przesyłek jest bezpieczne, możesz po prostu ręcznie wprowadzić swój numer przesyłki do DHL pod adresem: http://www.dhl.de.

Jak stwierdził DHL i inni dostawcy usług kurierskich, oszuści wykorzystują nie tylko SMS-y do pozyskiwania danych i pieniędzy swoich klientów, ale także e-maile. Zła rzecz w fałszywych wiadomościach e-mail: fałszywe wiadomości e-mail wyglądają zwodniczo na prawdziwe. Cyberprzestępcy tak precyzyjnie dostosowują projekt wiadomości spamowych do ich pochodzenia, że ​​trudno je odróżnić od tych, które dostarczają usługi kurierskie.

To samo dotyczy tutaj: klienci powinni zawsze spojrzeć na nadawcę lub sprawdzić, dokąd prowadzi link. Jeśli wygląda to na podejrzaną stronę internetową lub adres e-mail, radzimy zachować ostrożność i najlepiej nie klikać w link.

READ  Dzień Rosji: „Choisej sieje wiatr i zbiera burzę” | NDR.de - aktualności

Lista ocen: © Sebastian Gollnow / dpa, DHL, kolaż: RUHR24

Continue Reading

Economy

Whisky, Wine & Gin: najlepsza oferta na napoje w Cyberponiedziałku

Published

on

Najnowsze oferty na alkohole
Whisky, wino i gin wciąż na wystawie w Cyberponiedziałek

Jeśli chcesz zapełnić swój pasek domowy przed świętami pod koniec roku, nadal możesz zaoszczędzić w Cyberponiedziałek w Amazon & Co. Najnowsze oferty są dostępne dla whisky, ginu, szampana i innych wysokiej wydajności. Najlepsze oferty w skrócie.

Boże Narodzenie i Sylwester to tradycyjnie czas odpoczynku. Jeśli szukasz ofert na wino, whisky, szampana itp. i chcesz przygotować się na święta, na Amazon znajdziesz świetne oferty od Czarnego Piątku do Cyberponiedziałku.

Dalwhinnie za Cyberponiedziałkową cenę na Amazon

15-letni Dalwhinnie to pachnący góralski szkocki słód. W Czarny Piątek możesz zaoszczędzić blisko 20 proc.

Reklamy

Dalwhinnie 15 Years Highland Scotch Single Malt Whisky, 700 ml

34,99 euro (49,99 euro / litr) 42,99 euro (61,41 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Oferta na whisky: Cragganmore bei Amazon

Oszczędności skorzystały 11 proc. z Cyberponiedziałkowej umowy Amazona na zakup dwunastoletniej whisky Cragganmore ze Szkocji.

Reklamy

Kraganmore 12 Jahr Speyside whisky (1 x 0,7 litra)

32,99 € (4713 € / litr) 36,99 euro (52,84 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Więcej ofert na whisky w Cyberponiedziałek:

Reklamy

Talisker 10 Years Islay Single Malt Scotch Whisky – w pudełku prezentowym, 700 ml

27,90 euro (39,86 euro / litr) 37,99 euro (54,27 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Reklamy

Talisker Storm Islay Single Malt Scotch Whisky – w opakowaniu Geschenkbox (1 x 0,7 l)

31,99 € (45,70 € / litr) 39,99 euro (5713 euro / litr)

pokazać w amazon.de

suche ptaki gin

Ręcznie robiony gin „Made in Germany” pojawił się również w Cyberponiedziałek w Amazon. The Birds Dry Gin łączy nuty bazylii, cytrusów i imbiru.

 • suchy dżin z niemiec
 • Zawartość alkoholu: 42% obj.
 • 0,5 litra

Reklamy

BIRDS Dry Gin – Świeży niemiecki ręcznie robiony gin z bazylią, cytrusami i imbirem – ręcznie robiony z 15 składnikami z 5 kontynentów (0,5 l)

38,99 euro (77,98 euro / litr) 44,99 euro (89,98 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Te geny wciąż są wycinane w Cyberponiedziałek:

Roku Gin łączy w sobie smak sześciu japońskich roślin botanicznych: m.in. sakury, herbaty sencha i yuzu. Na Amazon ma ogólną ocenę 4,8 na 5 gwiazdek.

The Illusionist to niewielka dawka ginu z Monachium. Ze względu na kwiatowe rośliny spirytus ma fioletowy kolor, co gwarantuje wyjątkowy napój.

Szwedzka Wódka Absolutna

Najwyższa cena w historii wódki premium: Absolut Swedish Vodka kosztuje około 10 euro za litrową butelkę w Czarny piątek.

 • Wódka Apollo
 • Zawartość alkoholu: 40% obj.
 • 1 litr

Tanqueray „Kwiat Sewilli” gin

W tygodniu Czarnego Piątku na Amazon możesz kupić Tanqueray o słodkim zapachu gorzkiej pomarańczy w szczególnie przystępnej cenie.

Zaoszczędź 5 euro na Gude Nacht

Lekko słodki orzech laskowy „Gude Nacht” jest równie odpowiedni jako prezent, jak w Twoim domowym barze. W ostatnim dniu tygodnia sprzedaży tropiki spadły o ponad 20 procent przy 29 procentach objętości.

Kalendarz adwentowy z amazon

Cóż, w nowym kalendarzu adwentowym Amazona są solidne dowody. Firma zajmująca się sprzedażą wysyłkową online przygotowała 24 małe niespodzianki dla przyjaciół Gin & Whiskey & Co, którzy mogą zaoszczędzić na noc lub dwie towarzyskie przed świętami Bożego Narodzenia.

Zrób własny gin: zestaw upominkowy w ofercie na Cyberponiedziałek

Specjalny zestaw do ginu DIY na wystawie w sam raz na Święta Bożego Narodzenia. Na Amazon jest zestaw alkoholi bazowych, osiem przypraw i wszystkie niezbędne akcesoria w ofercie błyskawicznej za około 36 euro. Uczciwa cena, która zachwyci miłośników ginu w te święta.

Więcej ofert win i alkoholi w Cyberponiedziałek:

Reklamy

Double Step Primitivo Apulien, Rotwein Italien (6 x 0,75l)

4229 euro (9,40 euro / litr) 4494 euro (9,99 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Reklamy

Plantation Barbados Extra Alt 20th Anniversary Rum, 700ml

39,90 € (57,00 € / litr) 45,90 € (6557 € / litr)

pokazać w amazon.de

Reklamy

Kapitan Morgan Original Spiced Gold Rum Freshnet, 700 ml

9,25 euro (13,21 euro / litr) 11,99 euro (17,13 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Oferty „Poniedziałek Internetowy”: jakie oferty są warte zachodu?

Nie tylko alkohole, w których nadal można uzyskać dobre oferty w Cyber ​​Poniedziałek, wiele sklepów używa również czerwonego ołówka, jeśli chodzi o wino, słodycze lub inną żywność i towary luksusowe. Ważne: Bardzo ważne jest porównanie cen w Czarny Piątek i Poniedziałek Internetowy. Często warto spojrzeć poza dobrze znanych gigantów zakupowych, takich jak Amazon i tym podobne. Wskazówka: często zdarzają się zamówienia z bezpłatną wysyłką o minimalnej wielkości sprzedaży.

READ  Dzień Rosji: „Choisej sieje wiatr i zbiera burzę” | NDR.de - aktualności
Continue Reading

Trending