Connect with us

sport

Dziś na taśmie na żywo Mistrzostwa Czterech Skoczni: Skoki narciarskie w Innsbrucku z udziałem Wellinger, Kraft, Geiger & Co. – Taśma na żywo

Published

on

Dziś na taśmie na żywo Mistrzostwa Czterech Skoczni: Skoki narciarskie w Innsbrucku z udziałem Wellinger, Kraft, Geiger & Co. – Taśma na żywo
Zawody o Bergisel w Innsbrucku to już tradycyjnie trzecie zawody Mistrzostw Czterech Skoczni (na żywo w Eurosport 1 oraz w Odkryj+). Pierwszy skok w Austrii będzie w programie 3 stycznia.

Dla Andreasa Wellingera, który po raz pierwszy poniósł drobną porażkę w kwalifikacjach na 15. miejscu, w klasyfikacji generalnej liczy się odparcie ataków ze strony najbliższych rywali Ryoyu Kobayashiego (Japonia) i Stefana Krafta (Austria).

Tutaj znajdziesz na żywo w tickerze zawody w Innsbrucku w Turnieju Czterech Skoczni 2023/24.

Mistrzostwa Czterech Skoczni: Skoki w Innsbrucku

Wyniki pośrednie drugiej rundy:

 • 1. Stefan Leahy (Niemcy)
 • 2. Johan Andre Forfang (Norwegia)
 • 3. Christopher Eriksen Sundal (Norwegia)

15:08 – Prevc i Leahy

Domen Prevc osiągnął 118 metrów i na krótko przesunął się na drugie miejsce, ale natychmiast został zastąpiony przez Christophera Eriksena Sundahla. Następnie Stefan Leahy poszybował na odległość 123 metrów i objął prowadzenie!

15:04 – Znistzul i Furfang

120,5 metra autorstwa Aleksandra Znystzula. To daje Polakowi prowadzenie. Johan Andre Forfang poszybował na odległość 123,5 metra i objął prowadzenie.

15:01 – Presadola i Tandy

119 metrów autorstwa Giovanniego Presadoli. Dzięki jego przewadze to wystarczy, aby zająć pierwsze miejsce. Daniel Andre Tandy ponownie musi odbić się od poprzeczki. Wiatr jest bardzo silny.

14:58 – Kobayashi i Wasik

Finał rozpoczyna Junichiro Kobayashi, który pokonuje dystans 108,5 metra. Paul Wasik wyraźnie lepiej radzi sobie na 121,5 m i pozostaje daleko przed Kobayashim.

14:45 – Wittner, Brevke i Paschke wypadają z gry

Bergisel ponownie znalazł swoje ofiary. Do drugiej rundy nie doskoczyli między innymi Manuel Wittner, Peter Brevke i Pius Paschke, którzy mieli dobre perspektywy w klasyfikacji generalnej.

14:43 – Hörle na czele

Jan Hurl liderem po pierwszej rundzie nad Bergiselem. Austriak ma już 9,9 punktu przewagi nad Ryoyu Kobayashim i Lovro Kosem, którzy mają tę samą liczbę punktów i dlatego mają największe szanse na zwycięstwo tego dnia. Andreas Wellinger jest obecnie piąty. W klasyfikacji generalnej Kobayashi ma obecnie 0,7 punktu przewagi nad Willingerem.

14:40 – Kitosaho – Lanisic

Nikko Kitosaho ląduje na wysokości 114 metrów. Nie powinno to stanowić przeszkody dla Anze Laniska. To nie tak. Słoweniec ma jednak pecha do wiatru. Tylko 124,5 metra. Ale ponieważ warunki były tak złe, nadal zajmował siódme miejsce.

14:37 – Znechtzul – Siła

121 metrów Aleksandra Znystzula. Jeśli przegra pojedynek ze Stefanem Kraftem, zdetronizuje Petera Breivka z pierwszej piątki szczęśliwców. Teraz przychodzi moc. 123 metry Austriaka w niezbyt dobrych warunkach. 8. miejsce, prawie 20 punktów za Hörle.

14:35 – Eijiro – Kobayashi

14:33 – Schuster – Chovenig

Daniil Chovenig wygrywa pojedynek z Jonasem Schusterem na dystansie 126 metrów. Austriak zajmuje obecnie jedenaste miejsce. Jego konkurent, Jonas Schuster, pokonując dystans 122,5 m, awansował na piąte miejsce na liście szczęśliwych przegranych.

14:31 – Belshaw-Hoerle

Wreszcie Hörlowi pozwolono to zrobić. Czekanie było tego warte! 134 metry od 10. dołka. Wyraźnie jeździ!

14:28 – Insam zostaje zdyskwalifikowany

Alex Insam został zdyskwalifikowany. Oznacza to, że Junichiro Kobayashi dotarł już do drugiej rundy.

14:26 – Belshaw-Hoerl

Dla Erica Belshawa z USA ostatni przystanek to 112 metrów. A potem Jan Hurl musi długo czekać. Wiatr jest bardzo zły.

14:23 – Sekunda – Nikaido

109,5 metra dla Francesco będzie pochodził z Włoch. Musi sobie poradzić z Rinem Nikaido. Japończyk potwierdza swój dobry poziom. 126,5 m z jednym otworem niżej przy starcie. Piąte miejsce.

14:21 – Sandały – Poprzednie

Przyzwoite 122 metry autorstwa Christophera Eriksena Sundahla z Norwegii. Nawet gdyby przegrał pojedynek, na pewno miałby szansę na wpisanie się na listę szczęśliwych przegranych. Peter Prevc przebiegł ten sam dystans, ale wiatr był lepszy. Sandał przechodzi bezpiecznie. Prevc należy wstrząsnąć.

14:18 – Kobayashi – Insam

Ostatni przystanek Junichiro Kobayashiego będzie na wysokości 105 metrów. Alex Insam również nie może dorównać wczorajszemu występowi. Jednak 116,5 metra w zupełności wystarczy w starciu z Kobayashim.

14:15 – Wasiliew – Presadola

Przynajmniej jeśli przekroczysz punkty wiatru, Danil Wasiliew z Kazachstanu jako pierwszy musiał skakać z tylnym wiatrem. Faktycznie wylądował na wysokości 93,5 metra. Giovanni Brisadola, pokonując dystans 118 metrów, nie ma problemu z wygraniem pojedynku.

14:13 – Tandy-Fitner

Slot został skrócony. Tylko 117 metrów dla Daniela Andre Tandy'ego. Ale teraz Manuel Wittner jest na drugim miejscu w rundzie testowej. Ale Vitner ulega awarii. Austriak przeżywa burzę i nie ma szans. Tylko 108 metrów.

14:08 – Östfold – Kos

112 metrów autorstwa Benjamina Ostvolda z Norwegii. Następnie Lovro Kos płynie w dół. 135 metrów. Mimo że miał najlepsze warunki, również wylądował czysto. Kos prowadził o 1,6 punktu nad Zillą.

14:05 – Furfang – Stoch

Ostatni przystanek Johana André Forfanga wynosi 121,5 metra. Będzie bardzo blisko Camille'a Stocha. Ponieważ Polak skacze dokładnie na tę samą odległość. Ale Stoch ma lepsze wyniki i idzie dalej.

14:03 – Zograwski – IMPERIUM

14:00 – Faubert – Wasik

Valentin Faubert faktycznie wylądował na wysokości 109,5 metra. Ale jego przeciwnik nie radzi sobie wcale lepiej. 108 metrów Pawła Wasika przy nieco gorszym wietrze. To będzie wkrótce. Ale twoje czekanie dobiegło końca. Nawiasem mówiąc, Leyhe nadal znajduje się na drugim miejscu wśród szczęśliwych przegranych, a Paschke na piątym miejscu.

Hayböck przemierza Amman i podgrzewa Innsbruck

13:56 – Cabriger – Wellinger

Andrea Cambriger faktycznie wylądował na wysokości 100,5 metra. Andreas Wellinger robi to znacznie lepiej. 132 metry! Nie miał jednak szczęścia do wiatru, przez co odjęto mu więcej punktów. Lądowanie było gładkie jak masło. Do Żyli brakuje mu zaledwie 0,9 punktu.

13:54 – Baszki – Żila

Ostatni przystanek Piusa Paschkego będzie na wysokości 114 metrów. Sytuacja Piotra Zili układa się pomyślnie. 131 metrów bez większych rabatów. Na podeście trochę się chwieje, ale tyczka wyprzedza Hybocka!

13:52 – Prevc – Nosyanen

121,5 metra dla Domen Prevc. Słoweńcowi to wystarczy, bo Eetu Nousiainen w lepszych warunkach osiąga zaledwie 119,5 metra.

13:49 – Geiger – kupa

Karl Geiger również miał mały podmuch i lekko zakołysał się w powietrzu. Zwiększa swoją próbę do 120,5 metra. Ale będzie ciasno. Maciej Kot zszedł już na odległość 117,5 metra. Geiger ma już tego dość. Tam miał trochę szczęścia.

13:47 – Aalto – Lindvik

Antti Aalto został uderzony przez podmuch wiatru i został rzucony na ziemię na wysokości 103 metrów. Pech dla Finna, ale przynajmniej uniknął wypadku. Marius Lindvik wznosi się na wysokość 123,5 metra. Oznacza to, że Norweg zdecydowanie znajduje się w drugiej turze.

13:43 – Frantz-Zajek

111,5 metra od Tate Frantz z USA to za mało. Timmy Zajek ląduje na 123,5 metra. Ale teraz Słoweńcowi znów brakowało dynamiki. Tutaj sytuacja zmienia się bardzo szybko. Przecież właśnie dlatego jest na drugim miejscu!

13:41 – Leahy – Raymond

A teraz niemiecki pojedynek: 124,5 m Stefana Leahy'ego, z dużymi rabatami ze względu na prąd wstępujący. Philip Raymond ma lepiej. 127,5 m, ale z powodu prądu wstępującego odjęto także wiele punktów. Dość już niemieckiej szermierki. Leyhe zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu Lucky Loser.

13:38 – Granerud – Koudelka

Halvor Egner Granerud osiąga wysokość 120,5 m. Ale jego sytuacja była tak zła, że ​​był prawie na równi z Deschwandenem. Roman Koudelka po większej liczbie strzałów sięga 125,5 metra. To wystarczy Czechom. Ale Granerud ma tu szansę ze swoją listą szczęśliwych przegranych.

13:35 – Amman – Hibok

13:33 – Deschwanden – Kaliniczenko

Gregor Deschwanden nie ma problemu w pojedynku z Witalijem Kaliniczenką. Jednak ze względu na wiatr pozostał za Aignerem na wysokości 129 metrów.

13:30 – Marusiak-Aigner

Zacznijmy od pierwszego pojedynku. Yevhen Marusiak skacze przeciwko Clemensowi Aignerowi. Marusiak startuje ze 118,5 m. Nie ma jednak szans w starciu z Aignerem. Dziś na prowadzeniu będzie 127,5 metra.

Informacja – Pierwszy pojedynek z Aignerem

W pierwszym pojedynku wystartuje Austriak Clemens Aigner, który zrobił bardzo dobre wrażenie na treningach. Jednak dzisiaj szczęście będzie w pewnym stopniu zależeć, ponieważ wiatry na Bergisel są zmienne. Odczuł to również na próbie Anze Lanisek, który miał pecha i zajął dopiero 17. miejsce.

Mistrzostwa Czterech Skoczni na żywo — najlepsze numery startowe

 • 6. Michael Haiboeck (Austria)
 • 9. Stefan Leahy (Niemcy)
 • 10. Philipp Raymond (Niemcy)
 • 15. Karl Geiger (Niemcy)
 • 19. Pius Paschke (Niemcy)
 • 22. Andreas Wellinger (Niemcy)
 • 32. Manuel Witner (Austria)
 • 38. Peter Brevc (wolny)
 • 42. Jan Hörl (Austria)
 • 44. Daniel Chovenig (Austria)
 • 46. ​​​​Ryoyu Kobayashi (Austria)
 • 48. Stefan Kraft (Austria)
 • 50. Anze Lanicek (Słowacja)

Informacje – Wellinger and Co. Nie przekonujący w teście

Zawodnikom DSV w rundzie próbnej nie udało się przekonać do skoku Bergisel. Andreas Fellinger z dystansem 121,0 m był 11. najlepszym Niemcem. Stefan Leahy (121,5 m/15), Pius Paschke (118,0 m/20), Karl Geiger (116,5 m/21) i Philipp Raymond (113,5 m/32) musieli przesunąć się do tyłu. Tymczasem Austriacy są w centrum uwagi. Jan Hörl (125,5 m) zwyciężył w konkursie testowym w Innsbrucku, wyprzedzając Manuela Wittnera (127,5 m). Najbliższy konkurent Wellingera, Ryoyu Kobayashi, zajął trzecie miejsce (128,0 m), a Stefan Kraft był trzeci w klasyfikacji generalnej z 119,0 m.

Skoki narciarskie na żywo dzisiaj: prognoza pogody

W środę w Innsbrucku można spodziewać się łagodnej i częściowo burzliwej pogody. W przeciwieństwie do wczorajszego dnia kwalifikacji, rano słońce świeci coraz jaśniej. Temperatury są wyższe od średniej dla tej pory roku o około 5 do 10 stopni. W dzisiejszym skoku od 13:30 po raz kolejny dużą rolę odegra wiatr. Meteorolodzy spodziewają się porywów wiatru o prędkości od 14 do 40 kilometrów na godzinę.

Mistrzostwa Czterech Skoczni dzisiaj: Witamy

Witamy serdecznie na 72. edycji Mistrzostw Czterech Skoczni. Już w najbliższą środę rozpoczniemy pracę w Hotelu Bergisel w Innsbrucku. Rozpoczyna się o 13:30. Eurosport śledzi dla Ciebie akcję na żywo w tickerze – baw się dobrze!

zdjęcie

„Schicksalsberg”: Dlatego skoki narciarskie w Innsbrucku są takie trudne

zdjęcie

„Ciężki dzień”: Wellinger, Geiger i ich partnerzy walczą o jakość

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Dlaczego męskiej drużyny DFB nie ma w Paryżu?

Published

on

Dlaczego męskiej drużyny DFB nie ma w Paryżu?

Po Mistrzostwach Europy nie będzie dla nich igrzysk olimpijskich: Jamal Musiala (z lewej) i Florian Wirtz (z prawej) nie mogą wystartować w Igrzyskach Olimpijskich 2024.Zdjęcie: IMAGO Images / Revierfoto

Igrzyska Olimpijskie 2024

Jana Schultza

Piłka nożna jest uważana za najpopularniejszy sport na świecie, dlatego od ponad wieku znajduje się w programie igrzysk olimpijskich. W pierwszych edycjach międzynarodowego porównania odbywały się zawody pokazowe, a od 1908 roku piłka nożna oficjalnie stała się sportem olimpijskim.

Początkowo w zawodach mogli brać udział wyłącznie mężczyźni, ale od 1996 roku regularnie organizowany jest turniej olimpijski kobiet. Reprezentacje kobiet i mężczyzn po raz ósmy będą walczyć o medale na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku.

Watson jest teraz na WhatsApp

Teraz na Whatsapp i Instagramie: zaktualizuj swojego Watsona! Zaopiekujemy się Tobą Tutaj na WhatsAppie Z dzisiejszymi atrakcjami Watsona. Tylko raz dziennie – bez spamu, bez bla, tylko siedem linków. obietnica! Czy wolisz być na bieżąco na Instagramie? Tutaj Znajdziesz nasz kanał streamingowy.

Patrząc na harmonogram, rzucają się w oczy dwie rzeczy: turnieje piłki nożnej rozpoczynają się przed ceremonią otwarcia igrzysk olimpijskich. Pierwsze mecze mężczyzn rozpoczną się 24 lipca, a mecze kobiet następnego dnia.

Olympia 2024: słaba grupa zawodników wśród mężczyzn – brak drużyny DFB

Warto również zauważyć, że chociaż prawie wszystkie główne kraje są przeznaczone dla kobiet, liczba uczestników w przypadku mężczyzn jest znacznie mniejsza. Tylko trzy kraje z pierwszej dziesiątki światowych rankingów FIFA wezmą udział w Igrzyskach Olimpijskich 2024.

Z niemieckiego punktu widzenia brak zawodników DFB jest szczególnie zauważalny. Ale dlaczego właściwie Niemcy nie biorą udziału w olimpijskim turnieju piłki nożnej? Jest na to krótka i długa odpowiedź. Krótka odpowiedź: nie masz kwalifikacji.

Jednak po długiej odpowiedzi szybko staje się jasne, że od trenera reprezentacji narodowej Juliana Nagelsmanna i jego poprzednika Hansiego Flicka nie zależy, czy zawodnicy DFB będą reprezentowani na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 r. Joachim Loew również jest w tej kwestii niewinny sprawa.

READ  Barcelona: Lewandowski obraził sędziego? Zakaz grozi | Sporty

Posłuchaj tutaj zwiastuna nowego podcastu Watsona „Toni Kroos – The Underrated One” – oczywiście możesz go także bezpośrednio zasubskrybować:

Bo w przeciwieństwie do kobiet kadra narodowa seniorów nie startuje w rozgrywkach męskich. Zamiast tego drużyny selekcyjne do lat 23 dryfują na olimpijskim turnieju piłki nożnejktóre może zostać wzmocnione przez maksymalnie trzech graczy urodzonych przed 1 stycznia 2001 roku.

Olympia 2024: Niemieckiej drużynie FA nie udało się zakwalifikować do Mistrzostw Europy do lat 21

W rezultacie w kwalifikacjach rywalizowały reprezentacje USA. W zależności od konfederacji były to drużyny U20, U21 lub U23. Kwalifikacje odbywały się częściowo poprzez nasze własne turnieje, ale częściowo także poprzez turnieje kontynentalne. Dla UEFA kluczowe były Mistrzostwa Europy do lat 21 w 2023 roku.

Podczas tego turnieju wszystkie trzy dostępne miejsca w UEFA – wraz z Francją gospodarzy – zostały przyznane drużynom, które osiągnęły najlepsze wyniki.

Chociaż jest to tylko częściowo prawda. Anglia została mistrzem Europy do lat 21, ale nie jest członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Zamiast tego Anglicy rywalizują w ramach Wielkiej Brytanii i dlatego nie byli w stanie zakwalifikować się do Mistrzostw Europy do lat 21.

Ostatecznie mogły świętować Hiszpania, Ukraina i Izrael. Szczególnie dwa ostatnie kraje sprawiły prawdziwą niespodziankę i rozegrały niespodziewanie mocny turniej. W drodze do półfinału Izraelczycy pozostawili w tyle m.in. niemiecką drużynę FA. Niemcy odpadli z dołu grupy, za Anglią i Czechami.

Nils Petersen (Niemcy) po prawej stronie jest rozczarowany nieudanym rzutem karnym. Bramkarz Weverton (Brazylia) kibicuje lewemu obrońcy. GES/ Olympia 2016/ Piłka nożna: Brazylia - Niemcy, 21 sierpnia 2016 Olimpiada 2016: F...

Nils Petersen (z prawej) przegrał z Brazylią w rzutach karnych w finale igrzysk olimpijskich w 2016 roku.Zdjęcie: GES-Sportfoto / Marvin Ibo Gungor

Do gry zakwalifikowali się Wirtz i Musiala

Gdyby reprezentacja Niemiec zakwalifikowała się, trener U-21 Antonio Di Salvo mógłby polegać na kilku wybitnych nazwiskach. Florian Wirtz i Jamal Musiala, dwaj najcenniejsi zawodowi gracze Bundesligi, mogli grać ze względu na swój wiek. Nominowani mogli być także inni młodzi ludzie, jak Aleksandar Pavlovic, Maximilian Pierre, Malik Thiaw, Brajan Gruda czy Angelo Stiller.

READ  Formuła 1: Gwiazdor w zapowiedzi Audi! Mick Schumacher słucha uważnie

Ze względu na trudny proces kwalifikacyjny Niemcy do tej pory tylko dziesięciokrotnie wzięli udział w olimpijskim turnieju piłkarskim. Dla porównania: mężczyźni Niemieckiego Związku Piłki Nożnej dwukrotnie uczestniczyli w rundach finałowych Pucharu Świata.

Niemcy nie zdobyli jeszcze złotego medalu na igrzyskach olimpijskich. Jednak w 2016 roku byli bardzo blisko tytułu: Niemcy przegrali w finale dopiero w rzutach karnych z gospodarzami, Brazylią. Nils Petersen był wówczas przynajmniej królem strzelców.

Continue Reading

sport

Ansgar Knauf z Eintracht Frankfurt: Mając 22 lata, jest już jednym z najdłużej grających zawodników | hessenschau.de

Published

on

Ansgar Knauf z Eintracht Frankfurt: Mając 22 lata, jest już jednym z najdłużej grających zawodników | hessenschau.de

Ansgar Knauf nie może się doczekać długich przygotowań do sezonu w Eintrachcie. W Stanach Zjednoczonych opowiada o swojej ulubionej pozycji i mistrzostwach Europy. Jest jedna rzecz, którą on i zespół na pewno chcą naprawić w przyszłym sezonie.

Wkład audio

Mój głos

00:29 minut

Knauf: Długie przygotowania dobrze nam robią


Knauf świętuje swoją bramkę przeciwko Lipskowi.

Koniec wkładu audio

Ansgar Knauf gra we Frankfurcie Eintracht od zimy 2022 roku. Oznacza to, że 22-latek, choć może wydawać się dziwny, należy już prawie do przeszłości. Po kilku odejściach i dołączeniach w ostatnich sezonach Knauf jest jednym z niewielu pozostałych mistrzów Pucharu Europy. „Wraz z czasem gry wiąże się z większą odpowiedzialnością. Znam klub i fanów. Wielu zawodników dołączyło w tym okresie” – powiedział we wtorek podczas tournée medialnego po pierwszej sesji treningowej Eintrachtu w Stanach Zjednoczonych.

Nie ma wątpliwości, że niemiecki zawodnik ma ogromny potencjał, ale jego występy zmieniały się szczególnie w zeszłym sezonie. Był symbolem całego zespołu. Jednym z powodów jest brak mechanizmu w zespole, ale także w samym Knaufie, a ważne było, że we wtorek zapytano go o jego dokładne stanowisko. To było uzasadnione pytanie, Knauf czasami gra na lewej stronie, czasem na prawej stronie, czasem jako zawodnik kolei, czasem jako zawodnik przypięty do punktu.

Ulubiona pozycja jest po prawej stronie

Powiedział: „Gram głównie na skrzydle i tak też będzie w przyszłym sezonie. Wolę grać po prawej stronie”. W zasadzie zmienność jest zaletą, ale Naufowi, a także wielu jego kolegom z drużyny, takim jak debiutantka Dina Epembe, przydatne będzie znalezienie odpowiedniego zastosowania. „Mamy dłuższy okres przygotowawczy, aby znaleźć idealną sytuację dla wszystkich” – mówi. A także po to, aby skład Eintrachtu nie stał się stałą rozdzielnią.

Jednakże długi czas przygotowań sprzyja koordynowaniu działań zespołu między sobą. „W ubiegłym roku mieliśmy niewiele czasu, aby przygotować się na stosunkowo duże zakłócenia” – wspomina. Sam Knauf wykorzystał długą przerwę na oderwanie się od piłki nożnej, ale na Mistrzostwach Europy i meczu Niemiec ze Szwajcarią na Waldstadion we Frankfurcie ponownie zasiadł przed telewizorem.

Więcej informacji

Ci gracze wciąż byli w pobliżu, gdy zdobywali Puchar Europy

Kevina Trappa
Jensa Grahla
Tota
Timothy’ego Chandlera
Ansgara Knaufa

Koniec z dodatkowymi informacjami

Knauf chce mniej remisów

On sam był kiedyś uważany za obiecujący talent, zwłaszcza w niemieckiej drużynie seniorów. Przynajmniej jest stałym zawodnikiem drużyny U21. Chociaż trener Antonio Di Salvo w zeszłym roku publicznie skarżył się, że Knauf „ma pole do poprawy”, jeśli chodzi o kontrapressing. W każdym razie liczby za ostatni sezon 2023/24 wyglądają dobrze: Knauf strzelił siedem goli i dodał trzy gole w 31 meczach. Jednak wie też, że kryje się za tym coś więcej – zarówno dla Eintrachtu, jak i dla niego samego.

„W zeszłym sezonie brakowało nam ostatnich momentów, precyzji, czyli liczby uzyskanych remisów” – powiedział Knauf z USA. Ilu ich było ostatecznie? 14! „Nie chcemy, żeby to się powtórzyło” – podkreśla.

READ  Taśma na żywo Formuły 1: Norris żałuje niektórych komentarzy Verstappena
Continue Reading

sport

VFB Stuttgart | VfB w Japonii

Published

on

VFB Stuttgart | VfB w Japonii

W czwartek VfB rozpoczyna tygodniową podróż do Japonii w 2024 roku. Do 1 sierpnia VfB zakończy dwa mecze testowe oraz rozbudowany program kulturalny, sportowy i budujący wizerunek w Japonii w ramach trzeciej edycji oficjalnej edycji. Trasa ligi niemieckiej w Japonii.


W ramach letnich przygotowań do sezonu 2024/2025 VfB Stuttgart po raz pierwszy od 1996 roku udaje się do Japonii. Od czwartku 25 lipca do czwartku 1 sierpnia VfB zakończy trzecią edycję „Official Bundesliga Tour of Japan”, który zmierzy się z Atakanem Karazorem i Angelo Stillerem oraz ich partnerami do Osaki, Kioto i Hiroszimy.

Kioto, tradycyjne i historyczne miasto kulturalne w Japonii, jest miejscem pierwszego meczu testowego. W drugim meczu testowym VfB będzie miało zaszczyt być pierwszą międzynarodową drużyną, która zagra na nowym stadionie Edion Peace Wing pod hasłem „Peace” i będzie współpracować z Sanfrecce Hiroshima w wielu innych działaniach pozameczowych. Jako ważny ośrodek handlowy i gospodarczy, Osaka wyraźnie kontrastuje z dwoma pozostałymi lokalizacjami. Liczące 2,7 miliona mieszkańców, trzecie co do wielkości miasto w Japonii po Tokio i Jokohamie, jest także ważnym centrum finansowym Japonii.

Wycieczkę po Japonii wspierają ekskluzywni partnerzy VfB, Mercedes (lub Mercedes Me Store Osaka) i Porsche Japan (lub ASO Porsche w Kioto), a także partnerzy VfB Club Kärcher i Advantest.

Przypis VfB

Do grupy podróżniczej VfB należy około 70 osób. W jej skład wchodzą licencjonowani zawodnicy, sztab trenerski, personel, zarząd, legendy, pracownicy VfB, sponsorzy, partnerzy, usługodawcy i maskotka VfB Fritzle.

Proces i lokalizacje

Rankiem w czwartek 25 lipca grupa podróżnicza VfB wyruszyła do Monachium. Ekipa VfB jest podzielona na różne regularne loty, które od południa wylatują do Osaki w Japonii. Stamtąd udajemy się do pierwszego ośrodka szkoleniowego w Kioto. 29 lipca delegacja VFB przeniosła się do Hiroszimy.

READ  Neuer o kulach - ubrania Müllera wywołują śmiech

VfB weźmie udział w publicznym treningu w Kioto i Hiroszimie w dniach 27–31 lipca, aby przedstawić się japońskim kibicom i ukończy szeroko zakrojony program wsparcia we współpracy z partnerami Bundesligi i VfB. Koncentrujemy się tutaj na działaniach fanów, mediach, kulturze i społecznej odpowiedzialności biznesu.

Przetestuj przeciwników i stadiony

W ramach wyjazdu do Japonii VFB rozegra dwa mecze testowe. 28 lipca VFB odwiedzi Kyoto Sanga FC z najwyższej klasy rozgrywkowej Japonii, począwszy od godziny 19:00 (czasu lokalnego i 12:00 czasu niemieckiego). Stadion Sanga firmy Kyocera, który został otwarty w 2020 roku, znajduje się w Kamioka (prefektura Kioto). Może pomieścić 21 600 widzów. Cztery dni później, jakieś 340 kilometrów dalej, Canastat zmierzy się z Sanfrecce Hiroshima, piątym w tabeli poprzedniego sezonu J-League. Od 18:30 (czasu lokalnego, 11:30 czasu niemieckiego) piłka zacznie się na stadionie Sanfrecce, Ideon Peace Pavilion w Hiroszimie, który może pomieścić 28 529 widzów.

W Stuttgarcie trwają również przygotowania zespołu zajmującego się konserwacją sprzętu VfB. „Koszulki są gotowe, sprzęt podłączony. Teraz dochodzimy do szczegółów” – mówi Michael Mosch, dyrektor Grupy VFB. „Na obóz szkoleniowy spakowaliśmy około 60 pudeł o wadze od 1,8 do 2 ton.” : „Nie, spośród nas, które odwiedziły już Japonię, zdecydowanie nie możemy się doczekać poznania tego kraju i jego kultury. „Jesteśmy dobrze przygotowani i razem możemy tego dokonać”.


Ikona telewizji Vfb


Informacje o fanach

W Japonii obowiązuje japoński czas standardowy (JST). W Japonii nie ma zmiany czasu z czasu zimowego na czas letni. Różnica czasu między Japonią a Niemcami wynosi obecnie siedem godzin. VfB spodziewa się, że w okresie podróży w Osace, Kioto i Hiroszimie temperatury w środku lata osiągną 35 stopni. Oprócz ogólnych sesji treningowych kibice VfB w Japonii mają okazję nawiązać więź ze swoimi gwiazdami podczas wieczoru dla fanów.

READ  Barcelona: Lewandowski obraził sędziego? Zakaz grozi | Sporty

Trasa po Japonii będzie także dostępna na platformie kolekcji cyfrowych Kolekcje.vfb.de Towarzyszy. Używając kart kolekcjonerskich Fritzle, Cacau i Guido Buchwald w ograniczonym japońskim stylu oraz podczas kilku rund konkursów tematycznych związanych z kulturą japońską (piłka nożna), fani VfB mogą zdobyć więcej wrażeń i produktów ze świata VfB.

Z Japonii do Canastat

Profesjonalistom VfB w Japonii będą także towarzyszyć byli wielcy biało-czerwoni, zwłaszcza honorowy kapitan Guido Buchwald, który przez sześć lat działał w Japonii jako zawodnik, trener i dyrektor sportowy (w latach 1994–1998 i 2003–2007). ). oraz ambasador marki VfB Kakao, który grał w Cerezo Osaka od 2014 do 2015 roku.

Ponadto kilku japońskich zawodników nosiło już sukienkę z pierścionkiem w Cannstadt: Hiroki Ito, Wataru Endo, Shinji Okazaki, Takuma Asano, Genki Haraguchi, Gotoku Sakai i Hajime Hosugai. Anrie Chase, Rinto Hanashiro i Yuka Hirano są obecnie aktywni w VfB.

Tapeta Japan Tour 2024

Japonia to jeden z pięciu międzynarodowych rynków docelowych VFB Stuttgart, na którym klub i partnerzy, tacy jak Mercedes-Benz, Porsche i Karcher, mają sieć, która rozwijała się przez dziesięciolecia. VfB od dawna jest również zaangażowane w Japonii jako budowniczy mostów między kulturami w piłce nożnej i ambasador sportu w Badenii-Wirtembergii. Dużą rolę odgrywa tu działalność Youth Performance Centre w Japonii, Szkoły Piłkarskiej VfB oraz dodatkowe kursy szkoleniowe dla japońskich trenerów.Dzień dzień akt Lokalizacja
 1. Lipiec
Przylot do Osaki Osaka
 1. Lipiec
Szkolenie ogólne Kioto
 1. Lipiec
Mecz testowy: Kyoto Sanga FC – VFB Stadion Sanga przy Kyocera
 1. Lipiec
Przybycie Hiroszimy Hiroszima
 1. Lipiec
Szkolenie ogólne Hiroszima
1 sierpnia Mecz testowy: Sanfrecce Hiroszima – VfB Pawilon Pokoju Ideon w Hiroszimie
2 sierpnia Lot powrotny do Stuttgartu Stuttgart
READ  Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2023: Niemieckie złoto w drużynie mieszanej w Planicy - DSV-Adler triumfuje z dużą dozą szaleństwa

Continue Reading

Trending