Connect with us

Economy

Giełdy gwałtownie spadają, gdy inwestorzy uciekają do dolara

Published

on

Giełdy gwałtownie spadają, gdy inwestorzy uciekają do dolara


Raport rynkowy

Stan: 05.07.2022 22:13

Początkowo na giełdach ciążyły obawy o inflację i stopy procentowe. Na giełdach szaleje teraz strach przed recesją. Istnieje zapotrzebowanie na bezpieczne schronienie, takie jak dolar.

Czy zbliża się spowolnienie gospodarcze? Tego obawia się coraz więcej inwestorów. Podwyżka stóp procentowych Rezerwy Federalnej może wywołać recesję w Stanach Zjednoczonych. W Europie zamrożenie dostaw rosyjskiego gazu wprowadzi gospodarkę w recesję.

Indeks DAX spadł do najniższego poziomu od półtora roku

Obawy przed recesją były szczególnie wysokie na giełdach europejskich. DAX spadł o 2,9 procent do 12 401 punktów, najniższy poziom od listopada 2020 r. Podobnie duży był niedobór w wiodącym europejskim benchmarku EuroStoxx50. Martin Locke, strateg ds. akcji w BlackRock Asset Management, powiedział, że koncentracja na rynkach finansowych przenosi się z obaw związanych z inflacją i stopami procentowymi na obawy związane z recesją i recesją. Strajk norweskich pracowników przemysłu naftowego i gazowego podsycił te obawy. Wszystko ogłoszono wieczorem: rząd interweniował i zakończył strajk.

Wall Street zyskuje na popularności

Na Wall Street „R” straciło swój strach w miarę upływu dnia. Rozmowy między Stanami Zjednoczonymi a Chinami dały pewną pewność siebie i rozwiały obawy przed recesją. Inwestorzy mają nadzieję, że Waszyngton może cofnąć niektóre cła handlowe, które ówczesny prezydent USA Donald Trump nałożył na import chińskich towarów.

Dow Jones odrobił większość swoich dużych strat cenowych i zamknął się o 0,4%. Amerykański indeks giełdowy po długim weekendzie spadł o około 2 procent. Nawet szerszy indeks S&P 500 okazał się dodatni, zwyżkując o 0,2 proc. Obciążony technologią Nasdaq wzrósł o 1,8 proc. Jednak w ciągu ostatnich kilku dni był pod dużą presją.

Euro jest na najniższym poziomie od prawie 20 lat

Inwestorzy preferowali „bezpieczne przystanie”, takie jak dolar amerykański. To podniosło indeks dolara, który mierzy ceny względem głównych walut, aż o 1,6 procent do 106,78 punktu. Euro osiągnęło najniższy poziom w stosunku do dolara amerykańskiego od prawie 20 lat. Wspólna waluta europejska spadła o 1,7 procent do 1,0254 dolara. Oznacza to, że parytet z wiodącą walutą świata jest tylko kwestią czasu, ostrzegł Neil Wilson, główny analityk w brokerze internetowym Markets.com. Chyba że Europejskiemu Bankowi Centralnemu uda się walczyć z inflacją bez zakłócania gospodarki i jednocześnie zapobiegania nadmiernemu wzrostowi kosztów finansowania mocno zadłużonych krajów strefy euro.

READ  Jak inwestorzy chronią się przed jesiennymi wahaniami cen?

Silny dolar osłabia popyt na złoto

Silny dolar wpływa na cenę złota, powodując, że cenny żółty metal jest droższy na obszarach innych niż dolar, a tym samym osłabia popyt. Troy uncja złota spadła dziś o ponad 2% do 1767 USD. Metal szlachetny był ostatnio notowany na tak niskim poziomie w grudniu 2021 r.

Rubel rosyjski upada

Po miesiącach zwyżek, rosyjski rubel dziś mocno spadł na moskiewskiej giełdzie. Rosyjska waluta straciła we wtorek około 10 procent w stosunku do dolara i euro. Na koniec dnia handlowego dolar kosztował ponad 61 rubli, a euro ponad 63 ruble. W ciągu dnia główne monety czasami przekraczały 62 lub 64 ruble. To najwyższy poziom od początku maja. Nagłą deprecjację rubla eksperci uzasadniają złagodzeniem polityki walutowej banku centralnego i oczekiwaniem, że bank centralny wznowi zakupy walutowe także na giełdzie.

Załamanie cen ropy

Ceny ropy spadły w miarę wzrostu obaw przed recesją. Ropa Brent z Morza Północnego spadła o około dziesięć procent do 102,41 USD za baryłkę (159 litrów). Cena beczki likieru US West Texas Intermediate (WTI) spadła o podobną kwotę, spadając poniżej 100 USD. Wysoka inflacja i wysokie stopy procentowe wielu banków centralnych prawdopodobnie osłabią rozwój gospodarczy, a tym samym zmniejszą popyt na ropę naftową. W przypadku globalnej recesji eksperci Citigroup uważają, że do końca roku cena ropy może spaść do 65 baryłek.

Rząd chce stworzyć „tarczę ochronną” dla Uniper & Co

Wśród poszczególnych wartości na niemieckiej giełdzie w centrum uwagi po raz kolejny pojawił się Uniper. Rząd federalny chce jednego w kryzysie gazowym „Tarcza obronna” dla kłopotliwych firm energetycznych przeprowadzanie. Zmiany prawne mają na celu stworzenie warunków dla rządu federalnego do inwestowania w firmy takie jak Uniper. Po przejażdżce kolejką górską akcje Unipera zamknęły się o 9,5 procent niżej, osiągając 10,25 euro – najniższy poziom od sześciu lat.

Delivery Hero zakończył przejęcie Glovo

Hiszpański konkurent Glovo należy teraz do Delivery Hero. MDAX Group poinformowała, że ​​podjęto wszelkie działania w celu sfinalizowania transakcji. Teraz pozostaje tylko podniesienie kapitału i późniejsze dopuszczenie akcji do obrotu. Następnie Delivery Hero będzie właścicielem 94 procent akcji hiszpańskiej grupy.

Fielmann wciąż jest pod presją

Po kilku komentarzach analityków, z których część była sceptyczna, akcje Fielmanna powiększyły straty z poprzedniego dnia. Po raz pierwszy od 2013 roku kosztują mniej niż 40 euro. Na początku tygodnia spadły o 12 procent po tym, jak sieć optyków obniżyła prognozy zarobków na 2022 r. Analitycy obniżają teraz swoje szacunki dotyczące zarobków.

Okrywa liście trenera

Encavis, operator farm słonecznych i wiatrowych, reorganizuje swoją radę dyrektorów w celu transformacji energetycznej w Europie. Wczoraj po zamknięciu giełdy MDAX ogłosił, że prezes spółki Dierk Paskert zrezygnuje ze stanowiska 31 grudnia 2022 r. i przedwcześnie opuści grupę za obopólną zgodą. Dyrektor Finansowy Christoph Hausmann zostanie powołany na stanowisko rzecznika Rady Dyrektorów 1 stycznia 2023 r., utrzymując w ten sposób ciągłość podstawowego kierunku działalności.

Grenke rozwija się w nowy biznes

Specjalista ds. wynajmu Grenke nadal przyspieszał wzrost w drugim kwartale, a tym samym kontynuował odrabianie strat po spadku Corony. W miesiącach od kwietnia do czerwca nowy biznes wynajmu wzrósł o prawie połowę w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego do 587 mln euro. Był to trzeci kwartał z rzędu, w którym Grupa SDAX była w stanie zwiększyć tempo wzrostu nowych biznesów.

CureVac pozywa BioNTech

Dwie niemieckie firmy produkujące szczepionki są dziś w centrum uwagi. CureVac oskarża rywala BioNTech o naruszenie patentów na szczepionkę koronawirusową. BioNTech odrzucił oskarżenie. Jednak notowane na giełdzie w USA akcje BioNTech wzrosły o ponad 2%, podczas gdy akcje CureVac straciły około 1%.

Tesla sprzedaje mniej samochodów elektrycznych

Ze wzrostem o 2,6 procent Tesla była jednym ze zwycięzców na giełdach amerykańskich. Akcje początkowo spadły aż o pięć procent. Producent samochodów elektrycznych odnotował spadek kwartalnej sprzedaży po raz pierwszy od dwóch lat. Analityk Garrett Nelson z domu badawczego CFRA powiedział, że spodziewa się odbicia popytu w drugiej połowie roku. Jednak nowe zakłady w pobliżu Berlina i Austin (Teksas) obniżyły zyski, ponieważ ich wykorzystanie mocy produkcyjnych było dotychczas niskie.

Rusal i Nornickel rozważają fuzję

Rosyjskie firmy Nornickel i Rosal stawiają sobie za cel fuzje. Rosyjski biznesmen Władimir Potanin, jeden z głównych udziałowców kopalni Nornickel, powiedział, że jest gotowy do fuzji z producentem aluminium. Potanin podkreślił konieczność poniesienia kar przez integrację. Propozycja wyszła od kierownictwa Rusala.

Linie lotnicze SAS, które zostały dotknięte strajkiem, ogłaszają bankructwo w Stanach Zjednoczonych

Po eskalacji sporów zbiorowych z pilotami skandynawskie linie lotnicze SAS wycofały się z kryzysu upadłościowego na mocy prawa amerykańskiego. Dzień po rozpoczęciu strajku pilotów linia ogłosiła dzisiaj, że to zrobiła Złożono wniosek o ochronę przed upadłością w Stanach Zjednoczonych. Analitycy widzą w tym szansę na nowy początek.

Konkurent Spotify Deezer w IPO

Deezer, rywal Spotify, nie zadowolił inwestorów swoją pierwszą ofertą publiczną w Paryżu. Akcje rozpoczęły się od 8,50 euro, ale potem spadły o ponad 17 procent do 6,99 euro. Podobnie jak lider rynku Spotify, Deezer symbolizuje reorientację branży muzycznej w kierunku ofert przesyłania strumieniowego i odejście od kupowania i pobierania albumów lub singli.

Meksykańska Femsa chce połknąć szwajcarską Valorę

Meksykański Fomento Económico Mexicano (Femsa) złożył ofertę publiczną zakupu szwajcarskiej sieci kiosków Valora za 260 CHF za akcję Valory. Latynoamerykański operator supermarketu i apteki chce sfinansować cenę zakupu do 1,1 mld franków szwajcarskich dostępnymi środkami pieniężnymi. Rada dyrektorów Valory popiera transakcję.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Incydent w Nowym Jorku: Samolot Boeinga wpada w awaryjny poślizg podczas lotu

Published

on

Incydent w Nowym Jorku: Samolot Boeinga wpada w awaryjny poślizg podczas lotu

Incydent w Nowym Jorku
Samolot Boeinga wpada w awaryjny poślizg podczas lotu

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Lista części, które samoloty Boeinga gubią podczas lotu, jest coraz dłuższa. Ale na szczęście incydent w Nowym Jorku również przebiegł gładko. Po zaginionym chipie awaryjnym nie ma jednak śladu.

Tuż po starcie w piątek inny samolot Boeinga stracił część samolotu. Jak podają agencje informacyjne AP i Reuters, w samolocie linii Delta Airlines doszło do awaryjnego poślizgu. Piloci poczuli wibracje w samolocie i zawrócili. Samolot bezpiecznie wylądował na międzynarodowym lotnisku im. Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku, skąd również wystartował.

Linie Delta Air Lines podały, że po starcie piloci otrzymali ostrzeżenie o awaryjnym poślizgu po prawej stronie samolotu i usłyszeli nietypowy dźwięk Boeinga 767 dochodzący z tego obszaru. Następnie według doniesień piloci ogłosili sytuację awaryjną, aby można było szybko wrócić na lot. na lotnisko. Linie lotnicze podały, że samolot zbudowany w 1990 r. wylądował i skierował się do bramki o własnych siłach.

Mówi się, że na pokładzie samolotu, który miał lecieć do Los Angeles, było 176 pasażerów, dwóch pilotów i pięć stewardów. Według doniesień Delta pasażerowie zostali przeniesieni innym samolotem do Kalifornii. Uszkodzony samolot został wycofany z eksploatacji w celu dalszych badań. Współpracują ze śledczymi i nadal szukają zaginionego chipa. Agencja podała, że ​​Federalna Administracja Lotnicza prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie incydentów.

Ten wypadek jest jednym z ostatnich z serii niefortunnych wypadków, które miały miejsce u producenta samolotów Boeing. Na początku stycznia zamieszanie wywołała część kadłuba, która w nowym 737 MAX 9 po prostu odłamała się podczas lotu. Cudem nikt z pasażerów nie odniósł obrażeń. Samolot Alaska Airlines udało się bezpiecznie wylądować. Na początku marca tuż po starcie inny Boeing 777 stracił oponę. Uszkodzonych zostało kilka samochodów. Miesiąc później samolot 737-800 musiał zawrócić, ponieważ osłona silnika oddzieliła się podczas startu i uderzyła w klapę skrzydła.

READ  Pozew w Kalifornii odrzucony - pierwsze zwycięstwo Bayera w sporze o glifosat - Gospodarka
Continue Reading

Economy

Zadzwoń do cukierka – możliwe jest uszkodzenie genetyczne

Published

on

Zadzwoń do cukierka – możliwe jest uszkodzenie genetyczne
  1. Strona główna
  2. konsument

Naciska

Ponieważ zakazany dodatek może mieć działanie szkodliwe genetycznie, popularny produkt dla dzieci jest obecnie wycofywany z rynku. Dotyczy to dwóch typów.

Monachium – Niestety nierzadko zdarza się, że produkty są wadliwe lub szkodliwe dla konsumentów. Produkty są regularnie wycofywane przez producentów i sieci supermarketów. Teraz dotyczy to popularnego produktu cukierniczego, który prawdopodobnie spożywany jest głównie przez dzieci. Konsumenci nie powinni już spożywać dwóch rodzajów.

Krajowe wycofanie słodyczy – dotyczy dwóch rodzajów

Jak podaje Federalny Urząd Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności na swojej stronie głównej, jest to informacja z bieżącej strony On pamięta Na produkt Sour Patch Kids wpłynęła marka KKB Sweet & More ze Szlezwiku-Holsztynu. Z komunikatu otrzymanego z portalu foodwarning.de wynika, że ​​dotknięte są dwa gatunki: „Tropikalny” i „Arbuz”. Jak wyjaśniło FBI, produkty zawierają zakazany dodatek tlenek tytanu (E171). W związku z tym nie można całkowicie wykluczyć działania szkodliwego genetycznie.

Konsumenci powinni zaprzestać spożywania dotkniętych produktów w opakowaniach 99 g lub 102 g. Ma to wpływ na wszystkie daty ważności, podobnie jak wszystkie daty produkcji. Dlatego też dotyczy to wszystkich partii zawierających składnik E 171 lub dwutlenek tytanu.

Zaledwie kilka dni temu… Zwrócił uwagę na przyprawę, która również zawiera substancję potencjalnie mutagenną On był. Były to jednak wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA).

Dotknięte wycofaniem: odmiany Sour Patch Kids, „Tropical” i „Arbuz” © KKB Sweet & More/lebensmittelwarning.de

Produkty objęte wycofaniem były sprzedawane na terenie całych Niemiec. Na razie oficjalnie nie wiadomo, czy konsumenci będą mogli kupować słodycze wyłącznie za pośrednictwem sklepu internetowego firmy, czy może także w sklepach, a nawet supermarketach. Natomiast produkty w sklepach internetowych Roy,Rossman W Kaufland dołączony. Nie jest również jasne, czy konsumenci mogą zwrócić producentowi wadliwą żywność w celu uzyskania zwrotu ceny zakupu.

READ  Frustracja panuje w firmach na południe od Baden pomimo kompletnych ksiąg zamówień - Gospodarka

Obecnie wycofywane jest także kilka innych produktów

Inni producenci i supermarkety wycofują obecnie produkty z różnych powodów. Zdaniem producenta towar marki Aldi's Gut Bio może być zanieczyszczony patogenami i zostanie wycofany. Problem dotyczy wielu krajów związkowych. W tej chwili musisz przestać jeść niektóre rodzaje sera. Przywołanie ma wpływ na trzy typy. A Tymczasem producent sushi wpływa na Edikę i Ryo, W przypadku połknięcia istnieje ryzyko infekcji.

Continue Reading

Economy

Raport rynkowy: Pierwszy plus po trzech tygodniach strat na DAX

Published

on

Raport rynkowy: Pierwszy plus po trzech tygodniach strat na DAX


Raport rynkowy

Stan na: 26 kwietnia 2024 o 22:12

Na koniec tygodnia giełdy DAX i USA odrobiły już straty z dnia poprzedniego. Dobre nastroje wśród inwestorów poprawiły dobre dane z amerykańskich spółek technologicznych.

Po trzech tygodniach strat z rzędu optymistyczne dane kwartalne amerykańskich firm technologicznych dały głównemu niemieckiemu indeksowi DAX mocne tygodniowe wzrosty. W Nowym Jorku pogoda również dopisała. Po tym, jak Meta spowodowała wczoraj spadek cen, wzrost sprzedaży i zysków Alphabetu i Microsoftu, spółki-matki Google, podsycił nastrój zakupowy.

Indeks DAX zamknął się o 1,36 procent wyżej, osiągając 18 161 punktów. Tym samym indeks giełdowy zanotował tygodniowy wzrost o 2,4%. O rozczarowaniu nakazowymi prognozami zapomniano już, pisze zarządzający portfelem Thomas Altman z QC Partners. „Gwałtowna korekta, która miała miejsce w międzyczasie, należy już do przeszłości”. Uderzająco wysoka sprzedaż detaliczna wskazuje również, że wiele osób wykorzystywało je do zakupu nowych towarów.

Odbicie cen niekoniecznie było zaskoczeniem dla statystyków. Ponieważ trzy kolejne tygodnie z ujemnymi notowaniami są rzadkością w przypadku niemieckich akcji referencyjnych. Ponadto, po trzytygodniowej suszy strat, wyniki DAX wyniosły średnio 0,5%, jak stwierdzili w bieżącej analizie eksperci HSBC ds. technologii wykresów.

Alphabet, spółka matka Google, zyskała uznanie inwestorów zaskakująco wysokim wzrostem dywidendy, pierwszą w historii dywidendą i wykupem akcji. Akcje wzrosły do ​​rekordowego poziomu 174,71 dolarów. Tym samym wartość rynkowa przekroczyła próg dwóch bilionów dolarów. Microsoft przekroczył także oczekiwania inwestorów pod względem sprzedaży i zysków, w dużej mierze dzięki wprowadzeniu sztucznej inteligencji (AI) we wszystkich swoich usługach w chmurze.

Giełdy w USA również dzisiaj wzrosły. „Po upadku Meta właśnie tego potrzebowały rynki” – powiedział Johan Gavius, główny ekonomista SEB. Podczas gdy indeks Nasdaq 100, w którym dominowały spółki technologiczne, wzrósł o 1,65 proc. Na całym rynku indeks S&P 500 wzrósł o około jeden procent. Indeks Dow Jones zanotował stosunkowo umiarkowany wzrost o 0,4 proc. Przy poziomie 38 240 punktów główny amerykański indeks zyskał w ciągu tygodnia o około 0,7 procent.

Dzisiejszy sezon dobrych raportów i ponownej euforii w sektorze technologii przyćmił świadomość, że inflacja w USA pozostaje uparta. Inflacja cen tam, mierzona wskaźnikiem cen PCE, była w marcu wyższa od oczekiwań. Konstantin Loer z NordLB podkreślił, że dane mogły utwierdzić Fed w przekonaniu, że nie chce on zbyt szybko obniżać podstawowych stóp procentowych. Ale to odkrycie nie jest wcale nowe.

READ  Jak inwestorzy chronią się przed jesiennymi wahaniami cen?

Tymczasem amerykańscy konsumenci byli bardzo zadowoleni z marcowych wydatków, pomimo rosnącej inflacji. Zwiększyli swoje spożycie o 0,8 proc. w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Kurs euro w dalszym ciągu oscylował wokół poziomu 1,07 dolara. Ostatnio notowano dokładnie 1,07 dolara.

Jen japoński nadal tracił na wartości. Po decyzji Banku Japonii w sprawie stóp procentowych waluta ponownie spadła do najniższego poziomu od 1990 roku. Po raz pierwszy od 34 lat za jednego dolara trzeba było zapłacić ponad 156 jenów.

Ceny ropy naftowej dzisiaj nieznacznie spadły. Po lekkich wzrostach na początku handlu, po południu ceny zmieniły kolor na czerwony. Koszt baryłki (159 litrów) ropy Brent z Morza Północnego z dostawą w czerwcu wyniósł 88,85 dolarów. To o 16 centów mniej niż dzień wcześniej. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o 15 centów do 83,42 dolarów.

Krótko przed weekendem silniejszy dolar osłabił popyt i odbił się na cenach ropy. Ale sytuacja rosła z tygodnia na tydzień. Od poniedziałku cena ropy Brent wzrosła o około 2 dolary za baryłkę. Jednym z czynników mających na to wpływ jest niedawny rozwój zasobów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych. Dane rządowe pokazały niedawno, że w zeszłym tygodniu te wskaźniki gwałtownie spadły.

Tematem dnia w przypadku niemieckich spółek indywidualnych było rozwiązanie problemu słabego działu stali Thyssenkrupp. Po miesiącach negocjacji firma zgodziła się dołączyć do spółki z czeskim miliarderem Danielem Kretinskim. Akcje Thyssenkrupp chwilowo wzrosły dwucyfrowo. Ostatecznie nastąpił wzrost o 6,6 proc. Thyssenkrupp odniósł największy zysk na MDAX.

Przejęcie Postbanku może mieć kosztowne konsekwencje dla Deutsche Banku. W sporze z byłymi akcjonariuszami przejętego przedsiębiorstwa dotyczącym adekwatności ceny przejęcia Wyższy Sąd Krajowy w Kolonii wskazał dziś, że część tych roszczeń może uznać za uzasadnioną w późniejszym postanowieniu, ogłosiła pod koniec roku spółka z siedzibą we Frankfurcie . wieczór. Nadal zdecydowanie nie można zgodzić się z taką oceną. Wypowiedzi sądu wpłynęły jednak na ocenę prawdopodobieństwa spłaty zobowiązań przez bank w przyszłości.

Monachium, producent samochodów BMW, chce wyposażyć swój zakład w chińskim mieście Shenyang kwotą o równowartości 2,5 miliarda euro na produkcję samochodów elektrycznych z rodziny modeli „Neue Klasse”. Podobną deklarację woli podpisały BMW i prowincja Liaoning, w której zlokalizowane są fabryki BMW. Większa część kwoty została przeznaczona dla fabryki w Dadong. Firma podała, że ​​planuje, aby pojazdy zjeżdżały z tamtejszej linii montażowej od 2026 r. Szef BMW Oliver Zipse powiedział, że „Neue Klasse” była niewątpliwie największą inwestycją w dotychczasowej historii jego firmy.

READ  Tesla Model Y: Wyboisty start Elona Muska

Były Członek Zarządu SAP Michael Kleinmeier na stałe przewodniczy Radzie Nadzorczej firmy farmaceutyczno-chemicznej Merck. Jak ogłosił w Darmstadt DAX, po dorocznym walnym zgromadzeniu Merck 67-latek został wybrany na przewodniczącego komisji na czteroletnią kadencję. Absolwent Business Administration jest członkiem Rady Nadzorczej Merck od 2019 roku.

Producent pojazdów sportowych i terenowych Porsche rozpoczął nowy rok znacznie słabiej ze względu na odnowienie kilku modeli. Spółka podała, że ​​sprzedaż w okresie od stycznia do marca spadła o ponad dziesiątą rok do roku do 9,01 miliarda euro. Wyniki operacyjne grupy, wynoszące 1,28 miliarda euro, były o około 30 procent niższe w porównaniu z rokiem poprzednim.

Europejski inwestor finansowy CVC Capital Partners dokonał imponującego debiutu na giełdzie. Pierwsza cena akcji na giełdzie w Amsterdamie zanotowana została dziś na poziomie 17,34 euro. To o ponad jedną czwartą więcej niż cena emisyjna. Pierwsza oferta publiczna spółki inwestycyjnej, do której należy m.in. większość sieci perfum Douglas i dostawcy zakładów sportowych Tipico, będzie kosztować od 2,0 do 2,3 miliarda euro.

Producent chipów Siltronic nastawił się na bieżący rok bardziej pesymistycznie ze względu na utrzymujący się słaby popyt. Spółka spodziewa się dalszego opóźnienia w ożywieniu rynku, ponieważ klienci wolniej niż oczekiwano zmniejszają swoje wysokie zapasy. Dlatego Siltronic spodziewa się spadku sprzedaży w 2024 r. o około 10 procent. Oczekuje się, że marża Ebitda spadnie do 21–25 procent.

Prezes Bayeru, Bill Anderson, podczas swojego pierwszego publicznego spotkania musiał stawić czoła krytyce ze strony inwestorów; Firma inwestycyjna Decca nie chciała zwolnić Andersona. „Panie Anderson, przez pierwszy rok nie udało się panu zbudować zaufania do rynku kapitałowego” – poskarżył się Ingo Speich, ekspert Decca. Od ostatniego walnego zgromadzenia cena akcji spadła o 52 proc.

Amerykański koncern naftowo-gazowy Chevron osiągnął w pierwszym kwartale niższe zyski w porównaniu do roku ubiegłego. Dzięki niedawnym przejęciom grupa odniosła korzyści ze zwiększonego wydobycia ropy. Jednak niższe przychody z wytwarzanych produktów i niższe ceny gazu ziemnego zmniejszyły zyski do 5,5 miliarda dolarów. W zeszłym roku Chevron zarobił około 6,6 miliarda dolarów.

READ  Magazyny gazu w Polsce są prawie pełne – czy gaz pochodzi z Niemiec?

Amerykańskiej spółce zależnej Deutsche Telekom, T-Mobile US, udało się na początku roku pozyskać nieoczekiwaną liczbę klientów mobilnych. Liczba nowych klientów kontraktowych, po uwzględnieniu rezygnacji, wzrosła o 532 tys. Oznacza to, że T-Mobile w dalszym ciągu zostawia konkurencję w tyle.

W pierwszym kwartale Airbus, największy na świecie producent samolotów, musiał stawić czoła pogorszeniu wyników operacyjnych, po uwzględnieniu efektów specjalnych, takich jak wahania kursów walut, o jedną czwartą do 577 mln euro. Tłem tego jest m.in. plan zwiększenia udziału pracowników.

Dzięki dobremu biznesowi wokół marki HDI Grupa Talanx Insurance osiągnęła w pierwszym kwartale znacznie wyższe zyski niż w roku ubiegłym, czego oczekiwali eksperci. Zyski wzrosły o 35 procent do 572 milionów euro.

Wysokie ceny sprzedaży zapewniły na początku roku wzrost działalności VW w zakresie pojazdów użytkowych Traton. Firma podała, że ​​chociaż sprzedaż spadła o cztery procent do 81 100 pojazdów, sprzedaż i zyski operacyjne wzrosły. Cena akcji osiągnęła dziś tymczasowo nowy szczyt.

Broker internetowy FlatexDegiro nabrał nieco więcej optymizmu po mocnym początku roku i obecnie oczekuje, że wzrost sprzedaży i zysków będzie w górnej granicy prognozowanego przedziału. W związku z tym sprzedaż powinna wzrosnąć o 5 do 15 procent, a zyski o 25 do 50 procent.

Wczoraj wieczorem po zamknięciu amerykańskiej giełdy zarówno Google, jak i Microsoft podały dane kwartalne znacznie powyżej oczekiwań. Alphabet, spółka matka Google, zwiększyła swoje zyski do 23,66 miliardów dolarów z 15 miliardów dolarów w roku poprzednim. Działalność reklamowa Google jak dotąd z łatwością rzuciła wyzwanie rywalom ze sztucznej inteligencji, a przychody z reklam wzrosły o 13% do 61,7 miliarda dolarów.

Rywal Microsoft dał też wyraźny sygnał, że jego inwestycje w chmurę i sztuczną inteligencję procentują. Microsoft zwiększył swoją sprzedaż w trzecim kwartale, który zakończył się pod koniec marca, o 17 procent rok do roku, do prawie 62 miliardów dolarów. Zyski wzrosły o jedną piątą, do prawie 22 miliardów dolarów.

W branży internetowej wciąż napływają dobre wieści od Snapa; Chwilami cena akcji wzrosła o 29% do najwyższego poziomu od grudnia 2023 roku. Spółka-matka aplikacji fotograficznej Snapchat zaimponowała znacznym wzrostem sprzedaży w ostatnim kwartale. .

Continue Reading

Trending