Connect with us

Economy

Giełdy gwałtownie spadają, gdy inwestorzy uciekają do dolara

Published

on


Raport rynkowy

Stan: 05.07.2022 22:13

Początkowo na giełdach ciążyły obawy o inflację i stopy procentowe. Na giełdach szaleje teraz strach przed recesją. Istnieje zapotrzebowanie na bezpieczne schronienie, takie jak dolar.

Czy zbliża się spowolnienie gospodarcze? Tego obawia się coraz więcej inwestorów. Podwyżka stóp procentowych Rezerwy Federalnej może wywołać recesję w Stanach Zjednoczonych. W Europie zamrożenie dostaw rosyjskiego gazu wprowadzi gospodarkę w recesję.

Indeks DAX spadł do najniższego poziomu od półtora roku

Obawy przed recesją były szczególnie wysokie na giełdach europejskich. DAX spadł o 2,9 procent do 12 401 punktów, najniższy poziom od listopada 2020 r. Podobnie duży był niedobór w wiodącym europejskim benchmarku EuroStoxx50. Martin Locke, strateg ds. akcji w BlackRock Asset Management, powiedział, że koncentracja na rynkach finansowych przenosi się z obaw związanych z inflacją i stopami procentowymi na obawy związane z recesją i recesją. Strajk norweskich pracowników przemysłu naftowego i gazowego podsycił te obawy. Wszystko ogłoszono wieczorem: rząd interweniował i zakończył strajk.

Wall Street zyskuje na popularności

Na Wall Street „R” straciło swój strach w miarę upływu dnia. Rozmowy między Stanami Zjednoczonymi a Chinami dały pewną pewność siebie i rozwiały obawy przed recesją. Inwestorzy mają nadzieję, że Waszyngton może cofnąć niektóre cła handlowe, które ówczesny prezydent USA Donald Trump nałożył na import chińskich towarów.

Dow Jones odrobił większość swoich dużych strat cenowych i zamknął się o 0,4%. Amerykański indeks giełdowy po długim weekendzie spadł o około 2 procent. Nawet szerszy indeks S&P 500 okazał się dodatni, zwyżkując o 0,2 proc. Obciążony technologią Nasdaq wzrósł o 1,8 proc. Jednak w ciągu ostatnich kilku dni był pod dużą presją.

Euro jest na najniższym poziomie od prawie 20 lat

Inwestorzy preferowali „bezpieczne przystanie”, takie jak dolar amerykański. To podniosło indeks dolara, który mierzy ceny względem głównych walut, aż o 1,6 procent do 106,78 punktu. Euro osiągnęło najniższy poziom w stosunku do dolara amerykańskiego od prawie 20 lat. Wspólna waluta europejska spadła o 1,7 procent do 1,0254 dolara. Oznacza to, że parytet z wiodącą walutą świata jest tylko kwestią czasu, ostrzegł Neil Wilson, główny analityk w brokerze internetowym Markets.com. Chyba że Europejskiemu Bankowi Centralnemu uda się walczyć z inflacją bez zakłócania gospodarki i jednocześnie zapobiegania nadmiernemu wzrostowi kosztów finansowania mocno zadłużonych krajów strefy euro.

READ  Klient Kaufland znajduje paragon z 1996 roku: „Dzisiaj jest cztery razy większy”

Silny dolar osłabia popyt na złoto

Silny dolar wpływa na cenę złota, powodując, że cenny żółty metal jest droższy na obszarach innych niż dolar, a tym samym osłabia popyt. Troy uncja złota spadła dziś o ponad 2% do 1767 USD. Metal szlachetny był ostatnio notowany na tak niskim poziomie w grudniu 2021 r.

Rubel rosyjski upada

Po miesiącach zwyżek, rosyjski rubel dziś mocno spadł na moskiewskiej giełdzie. Rosyjska waluta straciła we wtorek około 10 procent w stosunku do dolara i euro. Na koniec dnia handlowego dolar kosztował ponad 61 rubli, a euro ponad 63 ruble. W ciągu dnia główne monety czasami przekraczały 62 lub 64 ruble. To najwyższy poziom od początku maja. Nagłą deprecjację rubla eksperci uzasadniają złagodzeniem polityki walutowej banku centralnego i oczekiwaniem, że bank centralny wznowi zakupy walutowe także na giełdzie.

Załamanie cen ropy

Ceny ropy spadły w miarę wzrostu obaw przed recesją. Ropa Brent z Morza Północnego spadła o około dziesięć procent do 102,41 USD za baryłkę (159 litrów). Cena beczki likieru US West Texas Intermediate (WTI) spadła o podobną kwotę, spadając poniżej 100 USD. Wysoka inflacja i wysokie stopy procentowe wielu banków centralnych prawdopodobnie osłabią rozwój gospodarczy, a tym samym zmniejszą popyt na ropę naftową. W przypadku globalnej recesji eksperci Citigroup uważają, że do końca roku cena ropy może spaść do 65 baryłek.

Rząd chce stworzyć „tarczę ochronną” dla Uniper & Co

Wśród poszczególnych wartości na niemieckiej giełdzie w centrum uwagi po raz kolejny pojawił się Uniper. Rząd federalny chce jednego w kryzysie gazowym „Tarcza obronna” dla kłopotliwych firm energetycznych przeprowadzanie. Zmiany prawne mają na celu stworzenie warunków dla rządu federalnego do inwestowania w firmy takie jak Uniper. Po przejażdżce kolejką górską akcje Unipera zamknęły się o 9,5 procent niżej, osiągając 10,25 euro – najniższy poziom od sześciu lat.

Delivery Hero zakończył przejęcie Glovo

Hiszpański konkurent Glovo należy teraz do Delivery Hero. MDAX Group poinformowała, że ​​podjęto wszelkie działania w celu sfinalizowania transakcji. Teraz pozostaje tylko podniesienie kapitału i późniejsze dopuszczenie akcji do obrotu. Następnie Delivery Hero będzie właścicielem 94 procent akcji hiszpańskiej grupy.

Fielmann wciąż jest pod presją

Po kilku komentarzach analityków, z których część była sceptyczna, akcje Fielmanna powiększyły straty z poprzedniego dnia. Po raz pierwszy od 2013 roku kosztują mniej niż 40 euro. Na początku tygodnia spadły o 12 procent po tym, jak sieć optyków obniżyła prognozy zarobków na 2022 r. Analitycy obniżają teraz swoje szacunki dotyczące zarobków.

Okrywa liście trenera

Encavis, operator farm słonecznych i wiatrowych, reorganizuje swoją radę dyrektorów w celu transformacji energetycznej w Europie. Wczoraj po zamknięciu giełdy MDAX ogłosił, że prezes spółki Dierk Paskert zrezygnuje ze stanowiska 31 grudnia 2022 r. i przedwcześnie opuści grupę za obopólną zgodą. Dyrektor Finansowy Christoph Hausmann zostanie powołany na stanowisko rzecznika Rady Dyrektorów 1 stycznia 2023 r., utrzymując w ten sposób ciągłość podstawowego kierunku działalności.

Grenke rozwija się w nowy biznes

Specjalista ds. wynajmu Grenke nadal przyspieszał wzrost w drugim kwartale, a tym samym kontynuował odrabianie strat po spadku Corony. W miesiącach od kwietnia do czerwca nowy biznes wynajmu wzrósł o prawie połowę w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego do 587 mln euro. Był to trzeci kwartał z rzędu, w którym Grupa SDAX była w stanie zwiększyć tempo wzrostu nowych biznesów.

Kupuj Apotheke Niespodzianki z dobrymi numerami

Wbrew negatywnemu trendowi rynkowemu, akcje Shop Apotheke wzrosły o dobre 13 proc. SDAX zwiększył przychody w drugim kwartale dzięki popytowi na leki bez recepty. Sprzedaż wzrosła o 14,7% do 287 mln euro. Analitycy z domu inwestycyjnego Stifel napisali, że firma wydaje się być za najgorszym. Przyspieszony wzrost sprzedaży w wymagającym otoczeniu rynkowym jest zachęcający.

READ  Ujemne stopy procentowe od 5000 € - wskazówki dla małych oszczędzających według ekspertów

CureVac pozywa BioNTech

Dwie niemieckie firmy produkujące szczepionki są dziś w centrum uwagi. CureVac oskarża rywala BioNTech o naruszenie patentów na szczepionkę koronawirusową. BioNTech odrzucił oskarżenie. Jednak notowane na giełdzie w USA akcje BioNTech wzrosły o ponad 2%, podczas gdy akcje CureVac straciły około 1%.

Tesla sprzedaje mniej samochodów elektrycznych

Ze wzrostem o 2,6 procent Tesla była jednym ze zwycięzców na giełdach amerykańskich. Akcje początkowo spadły aż o pięć procent. Producent samochodów elektrycznych odnotował spadek kwartalnej sprzedaży po raz pierwszy od dwóch lat. Analityk Garrett Nelson z domu badawczego CFRA powiedział, że spodziewa się odbicia popytu w drugiej połowie roku. Jednak nowe zakłady w pobliżu Berlina i Austin (Teksas) obniżyły zyski, ponieważ ich wykorzystanie mocy produkcyjnych było dotychczas niskie.

Rusal i Nornickel rozważają fuzję

Rosyjskie firmy Nornickel i Rosal stawiają sobie za cel fuzje. Rosyjski biznesmen Władimir Potanin, jeden z głównych udziałowców kopalni Nornickel, powiedział, że jest gotowy do fuzji z producentem aluminium. Potanin podkreślił konieczność poniesienia kar przez integrację. Propozycja wyszła od kierownictwa Rusala.

Linie lotnicze SAS, które zostały dotknięte strajkiem, ogłaszają bankructwo w Stanach Zjednoczonych

Po eskalacji sporów zbiorowych z pilotami skandynawskie linie lotnicze SAS wycofały się z kryzysu upadłościowego na mocy prawa amerykańskiego. Dzień po rozpoczęciu strajku pilotów linia ogłosiła dzisiaj, że to zrobiła Złożono wniosek o ochronę przed upadłością w Stanach Zjednoczonych. Analitycy widzą w tym szansę na nowy początek.

Konkurent Spotify Deezer w IPO

Deezer, rywal Spotify, nie zadowolił inwestorów swoją pierwszą ofertą publiczną w Paryżu. Akcje rozpoczęły się od 8,50 euro, ale potem spadły o ponad 17 procent do 6,99 euro. Podobnie jak lider rynku Spotify, Deezer symbolizuje reorientację branży muzycznej w kierunku ofert przesyłania strumieniowego i odejście od kupowania i pobierania albumów lub singli.

Meksykańska Femsa chce połknąć szwajcarską Valorę

Meksykański Fomento Económico Mexicano (Femsa) złożył ofertę publiczną zakupu szwajcarskiej sieci kiosków Valora za 260 CHF za akcję Valory. Latynoamerykański operator supermarketu i apteki chce sfinansować cenę zakupu do 1,1 mld franków szwajcarskich dostępnymi środkami pieniężnymi. Rada dyrektorów Valory popiera transakcję.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Dzień Giełdy przypada we wtorek 16 sierpnia 2022 r.

Published

on

Niemiecka giełda nadal rozwijała się. Rajd nabrał rozpędu, szczególnie pod koniec handlu. Jednak wolumen ucierpiał w poniedziałek po przerwie letniej, a handlowcy mówili o letnim załamaniu.

Dax 13 910,19

Do tego dochodzi wysokie ryzyko recesji w Niemczech. Perspektywy gospodarcze dla specjalistów giełdowych ZEW już zachmurzyły się jeszcze bardziej. Słabe sygnały doszły z amerykańskiego rynku nieruchomości. Jednak amerykańscy giganci handlu detalicznego Walmart i Home Depot przybyli z lepszymi niż oczekiwano liczbami.

podrzędny Dax Indeks wzrósł o 0,7 procent do 13.910 punktów. Jego dzienne maksimum to 13 948 punktów, ostatni raz niemiecki benchmark był bardzo wysoki dwa miesiące temu. podrzędny EUROSTOXX50 Wyżej notowany o 0,4 proc. na 3804 pozycji.

W DAX odzyskane Kontynentalny Po niepowodzeniu na początku tygodnia wzrosła o 2,6 proc. WitajFresh Spadł o 1,4 proc. Airbusa o 1,7 proc.

W drugiej klasie poszedłem do Mistrz dostawy Wzrost o 5,4 proc. Giełda pozytywnie oceniła działalność platformy w celu wyrównania EBITDA w trzecim kwartale w celu wygenerowania EBITDA w wysokości 40-120 milionów euro w czwartym kwartale. Jeśli Delivery Hero generuje teraz trwałe zyski, nic nie stoi na przeszkodzie, aby powrócić do DAX w dłuższej perspektywie.

Dzięki odzyskaniu silnych zasobów podstawowych w MDAX thyssenkrupp o czwartej Europa o 4,4 proc. Salzgitter o 5,7 proc. w SDAX.

Cena akcji Dom 24 Potroił się od początku roku, a słaby biznes miał się tu rozwijać przez długi czas. Teraz firma obniżyła prognozę wzrostu przychodów na rok fiskalny 2022, potwierdzając jednocześnie oczekiwania dotyczące rentowności. Po początkowym osłabieniu trajektoria stała się ostro dodatnia i odzyskała 8,7 proc.

READ  Klient Kaufland znajduje paragon z 1996 roku: „Dzisiaj jest cztery razy większy”
Continue Reading

Economy

Co oznacza anulowanie opłat za przechowywanie dla oszczędzających?

Published

on

Panoramę Frankfurtu

Większość niemieckich banków wyeliminowała ujemne stopy procentowe dla klientów prywatnych.


(Zdjęcie: dpa)

Frankfurt Od tego poniedziałku obowiązuje limit ujemnych stóp procentowych w niemiecki bank. Od 15 sierpnia bank nie będzie pobierał opłaty za przechowywanie. Dotyczy to również Postbanku i Norisbanku, które należą do Deutsche Bank.

W rezultacie liczba banków, które pobierają opłaty za ochronę prywatnych oszczędzających, nadal spada. Większość instytucji finansowych, które pobierały wyższe depozyty na rachunkach czekowych i na rachunkach rynku pieniężnego, już je ponownie anulowała. Alternatywnie, niektóre instytucje mogą teraz powrócić do przyciągania klientów płacąc dodatnie odsetki od lokat oszczędnościowych.

Tym samym niemiecki sektor bankowy reaguje na niedawną podwyżkę stóp zainicjowaną przez Europejski Bank Centralny (EBC). Pod koniec lipca Bank Centralny z kolei podniósł karne oprocentowanie depozytów krótkoterminowych banków komercyjnych z 0,5 proc. do zera.

Jeszcze przed decyzją EBC niektóre instytucje kredytowe powstrzymały się od naliczania ujemnych stóp procentowych. Bezpośrednio po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych wiele instytucji finansowych zapowiedziało, że w przyszłości zrezygnuje z opłat powierniczych.

Dzisiejsze najlepsze oferty pracy

Znajdź najlepsze oferty pracy teraz i
Zostaniesz powiadomiony e-mailem.

Czytaj teraz

Uzyskaj dostęp do tego i wszystkich innych artykułów na

Internet i nasza aplikacja są bezpłatne przez 4 tygodnie.

śledzenie

Czytaj teraz

Uzyskaj dostęp do tego i wszystkich innych artykułów na

Internet i nasza aplikacja są bezpłatne przez 4 tygodnie.

śledzenie

READ  Klient Kaufland znajduje paragon z 1996 roku: „Dzisiaj jest cztery razy większy”
Continue Reading

Economy

Recesja DAX: Chiny objęły początek tygodnia

Published

on

Stan: 15.08.2022 16:38

Słabe dane gospodarcze z Chin spowalniają letnią gorączkę na giełdach. DAX nie porusza się na początku tygodnia. Szczególnie gwałtownie spadają ceny ropy.

Letnie przyjęcie na giełdach na razie się skończyło. Po silnych wzrostach cen w ciągu ostatnich kilku tygodni, DAX jest dziś na wodzie i notuje poniżej 13 800 punktów. Od rocznego minimum 12 391 punktów na początku lipca niemiecki indeks wyprzedzający wzrósł o prawie 1 400 punktów. Teraz powietrze wydaje się coraz rzadsze.

Wall Street słabnie

Wall Street również ma problemy na początku tygodnia. Dow Jones rozpoczął dzień o 0,5 proc. słabiej. W ubiegłym tygodniu indeks blue chipów wzrósł o około 2,9 proc. Głównym motorem ostatniego letniego rajdu jest nadzieja, że ​​Rezerwa Federalna USA będzie kontrolować swoją politykę monetarną, podnosząc stopy procentowe, które nie są tak duże, jak uniknięcie gwałtownego spowolnienia w gospodarce.

Dane z Chin niepokoją inwestorów

Przy dzisiejszym założeniu, na giełdy trafiają dane ze świata rzeczywistego z Chin. Sprzedaż detaliczna w lipcu i produkcja przemysłowa rosły wolniej niż oczekiwali eksperci. Aby nadać gospodarce nowy impuls, chiński bank centralny po raz pierwszy od stycznia obniżył oprocentowanie rocznych operacji refinansujących z bankami.

Analityk Craig Erlam mówi, że wiadomości z Chin są „co najmniej bardzo rozczarowujące”. Nakreślili ponury obraz popytu krajowego i perspektyw wzrostu. „Optymizm inwestorów zawsze zderzał się z rzeczywistością chińskich danych gospodarczych”, mówi Erlam. Sprawia to wrażenie, że ożywienie chińskiej gospodarki po zakończeniu blokad jest krótkotrwałe. Z 2478 przypadkami infekcji koronowej kraj odnotował najwyższy poziom od trzech miesięcy. Środki blokujące wielokrotnie paraliżowały Chiny od początku pandemii, a także negatywnie wpłynęły na światową gospodarkę. Chiny mają ścisłą politykę antykoronawirusową.

Rynki towarowe pod presją

Dane z Chin wpływają głównie na ceny surowców. Ceny rudy żelaza w Chińskiej Republice Ludowej spadły o około trzy procent. Inwestorzy obawiają się stagnacji popytu. Miedź spadła o 2,5% do 7890 USD za tonę.

Ceny ropy spadają

Szczególnie duże są straty na rynkach ropy naftowej. Ropa Brent i West Texas Intermediate spadły o 5% do odpowiednio 93,24 i 87,49 USD za baryłkę. Heron Lin, ekonomista w Moody’s Analytics, powiedział, że popyt na ropę słabnie, ponieważ wyższe ceny ropy wystraszyły konsumentów i lokalne firmy logistyczne. Popyt może pozostawać pod presją przez resztę roku, ponieważ zbliżające się ograniczenia związane z koronawirusem zachęcają do tworzenia buforów i niższego zużycia ropy.

READ  Ujemne stopy procentowe od 5000 € - wskazówki dla małych oszczędzających według ekspertów

Dodatkowa inflacja kosztów paliwa gazowego

W Niemczech dzisiaj wynosi 2,419 centów/kWh Ogłoszono wysokość podatku od gazu zadecydowaną przez rządktóre muszą nosić wszystkie rodziny. Eksperci oczekują teraz dalszego wzrostu inflacji i ogromnej utraty siły nabywczej prywatnych konsumentów. Stowarzyszenia branżowe już teraz mówią o znacznych kosztach dodatkowych.

„Dopłata gazowa prawdopodobnie zwiększy inflację, w tym podatek od wartości dodanej, o około jeden punkt procentowy. W połączeniu z anulowaniem biletu za dziewięć euro i zniżką na tankowanie może to spowodować wzrost inflacji do ponad dziewięciu procent w październiku i listopadzie. To Dobra dla konsumentów ogromna utrata siły nabywczej.Poza niepewnością wywołaną wojną nerwów Putina o gaz, jest to ważny argument, dlaczego niemiecka gospodarka powinna się kurczyć w zimowym półroczu, czyli pogrążać się w recesji, skomentował główny ekonomista Commerzbanku Jörg Kramer.

Euro nie stoi na własnych nogach

Ślad euro nadal słabnie po spadku jego ceny pod koniec tygodnia. Po południu wspólna waluta była notowana poniżej 1,02 dolara. Europejski Bank Centralny ustalił ostatnio stopę referencyjną na 1,0285 USD, prawie o cały cent powyżej dziennego minimum. W piątek nadchodzące dane o ufności konsumenckiej w USA pozytywnie wsparły dolara i ciążyły euro.

Ceny hurtowe nieco spadają

wzrost Ceny hurtowe w Niemczech osłabła trzeci miesiąc z rzędu. Ceny sprzedaży w lipcu były o 19,5 procent wyższe niż rok wcześniej, poinformował dziś w Wiesbaden Federalny Urząd Statystyczny. W czerwcu odnotowano wzrost o 21,2 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. W porównaniu z czerwcem ceny hurtowe w lipcu spadły o -0,4 proc. po raz pierwszy od października 2020 r.

Numery HelloFresh są dobrze odbierane

Zamówienia na pudełka z przepisami HelloFresh odczuwają skutki wysokiej inflacji i globalnego spowolnienia gospodarczego. W drugim kwartale skorygowany wynik operacyjny (Ebitda) spadł o 7,5 procent do prawie 146 milionów euro, ogłosiła dzisiaj grupa Berlin-Dax.

Liczba klientów w 17 krajach, w których działa HelloFresh, spadła o prawie 500 000 w porównaniu z poprzednim kwartałem do ośmiu milionów, ale nadal jest o cztery procent wyższa niż w tym samym kwartale ubiegłego roku. Berliński startup stracił ostatnio klientów, zwłaszcza na swoim najważniejszym rynku, czyli USA.

„Co najważniejsze, udało nam się uporać ze skutkami inflacji bez obciążania naszych klientów całkowicie wyższymi kosztami” – powiedział prezes firmy Dominic Richter. Sprzedaż skorygowana o różnice kursowe wzrosła o 16% w drugim kwartale do 1,96 miliarda euro, co nie było wcześniej osiągnięte w kwartale czerwcowym. W zeszłym miesiącu firma obniżyła swoje roczne cele, powołując się na ponure nastroje konsumentów. Przede wszystkim im lepiej odbierana wysoka sprzedaż na giełdzie, tym większy udział HelloFresh w indeksie DAX o dużą marżę.

READ  Klient Kaufland znajduje paragon z 1996 roku: „Dzisiaj jest cztery razy większy”

Henkel podnosi prognozy sprzedaży

Grupa towarów konsumpcyjnych Henkel znacznie zwiększyła sprzedaż w pierwszej połowie roku dzięki boomowi w branży klejów i detergentów. Dział kosmetyczny pacjentów był w stanie urosnąć tylko organicznie nieistotny. Grupa DAX podwyższyła więc prognozę sprzedaży na 2022 r. Jednak zwiększone koszty materiałów i logistyki wpływają na zyski firmy z Düsseldorfu: Henkel działał mniej rentownie.

„W bardzo wymagającym środowisku rozwój sprzedaży w pierwszych sześciu miesiącach był wyższy niż wcześniejsze oczekiwania za cały rok”, powiedział dyrektor generalny Carsten Knobel. W okresie styczeń-czerwiec sprzedaż zakładów Pritt, Loctite i Persil wzrosła o 9,9% do około 10,9 miliarda euro, a sprzedaż wzrosła organicznie o 8,9%, ogłosił dziś Henkel.

Skorygowany wynik operacyjny (EBIT) spadł do 1,16 (rok poprzedni: 1,4) mld euro z powodu zwiększonych kosztów, których nie można w pełni zrekompensować wzrostem cen.

Zmniejszony zysk w Encaves

Wyższe płatności podatkowe obniżyły dochody operatora farm fotowoltaicznych i wiatrowych Encavis z MDAX w drugim kwartale. W praktyce jednak w Hamburgu nadal wszystko idzie gładko, więc moce wytwórcze w połączeniu z wyższymi cenami energii elektrycznej dobrze czyszczą skarbce w pierwszej połowie roku. Więc inwestorzy również ją kupują, akcje są jednym z największych zysków indeksu do południa.

„Wciąż jesteśmy wyraźnie na drodze do wzrostu”, ogłosił dziś zarząd, prezentując w Hamburgu dane z ostatniego półrocza. Potwierdzają się wstępne dane półroczne przedstawione na początku sierpnia, podobnie jak prognozy przyrostowe oparte na rozwoju biznesu w pierwszych siedmiu miesiącach. W sumie Encaves zarobiło 37 milionów euro w drugim kwartale, około 15 procent mniej niż w zeszłym roku, głównie z powodu wyższych płatności podatkowych.

Uniper jest na dobrej drodze do wyzdrowienia

Akcje Uniper rzucają wyzwanie środowisku coraz wyższych cen gazu i skutkom spadającego poziomu wody w Renie. Papiery wartościowe zagrożonych firm energetycznych wzrosły o sześć procent. Zremisowali ze swoim ostatnim ożywieniem, a skok cen dał im rajd trwający około trzech tygodni.

Poszukiwanie wyjścia z kryzysu gazowego trwa nadal wśród dużych odbiorców, takich jak Uniper. The Dziś ogłosiłem przydział gazu Powinno to przyczynić się do ratowania ważnych ogólnosystemowych importerów gazu od października. Tymczasem Niemcy robią postępy w napełnianiu zbiorników gazu, a cel 75 procent został osiągnięty dwa tygodnie przed terminem.

Zaufanie do Wielkiego Miasta

READ  Seliński wspomina Melnika jako ambasadora w Berlinie

Grupa Grand City Real Estate zwiększyła swoje zyski dzięki wzrostom czynszów i przejęć i potwierdziła swoje oczekiwania. Wynik operacyjny FFO I, kluczowy dla branży, wzrósł o trzy procent do 97 milionów euro w pierwszej połowie roku, ogłosił MDAX. Dochód netto z wynajmu wzrósł o 6 procent do 195 milionów euro. Prezes Grupy Rafael Zamir powiedział, że grupa widzi się w dobrej pozycji do zrealizowania celów na cały rok ze względu na lepszą jakość aktywów i mocny profil finansowy.

Orzeł znów jest w centrum uwagi

Adler, inwestor nieruchomości w trudnej sytuacji, pomaga swojej zmagającej się z problemami firmie BCP. Notowana na giełdzie SDAX grupa poinformowała w obowiązkowym zawiadomieniu, że pożyczka od spółki-matki spółki zależnej w wysokości do 200 mln euro zostanie przedłużona na siedem miesięcy. Pożyczka jest teraz płatna dopiero w grudniu przyszłego roku, a nie w maju.

Adler jest pod presją na kilku frontach. Audytorzy KPMG odmówili poświadczenia rocznego sprawozdania finansowego za 2021 r. i nie chcą już współpracować z grupą.

Nordex potwierdza oczekiwania

Producent turbin wiatrowych Nordex potwierdził swoją prognozę pomimo spadku sprzedaży i milionowych strat w pierwszej połowie roku. Sprzedaż spadła o 21 procent do 2,1 miliarda euro w wyniku spadku liczby instalacji turbin wiatrowych, ogłosił wczoraj TecDAX. Operacyjnie wystąpiła strata (Ebitda) w wysokości 173 mln euro po zysku 68 mln euro rok wcześniej.

W drugim kwartale oprawy były niższe, zwłaszcza poza Europą i Ameryką Łacińską. Według własnych danych, podobnie jak inne firmy, Nordex boryka się również z zakłóceniami na rynkach energetycznym, surowcowym i logistycznym w wyniku epidemii korony i wojny na Ukrainie. Nordex potwierdził swoją prognozę, że w tym roku wygeneruje sprzedaż na poziomie od 5,2 do 5,7 miliarda euro, mniej więcej na tym samym poziomie, co w poprzednim roku, a marża Ebitda wynosi od czterech do zera procent. W pierwszym półroczu marża wyniosła ujemna 8,1 proc. Według własnych informacji firma nadal spodziewa się 8% marży w średnim okresie.

Saudi Aramco na rekordowym torze

Rosnące ceny energii na całym świecie spowodowały wzrost zysków koncernu naftowego z Arabii Saudyjskiej. W niedzielę państwowa firma poinformowała o 90-procentowym wzroście dochodu netto do 181,64 mld riali w drugim kwartale, przekraczając oczekiwania analityków. Oprócz wyższych cen ropy było to również spowodowane wyższymi wolumenami sprzedaży i marżami rafineryjnymi.

Continue Reading

Trending