Connect with us

science

Wskaźnik zakażenia koroną w Anglii gwałtownie rośnie po Dniu Wolności: zmienna delta, którą trudno kontrolować

Published

on

  • NSLucas Rogala

    Blisko

Anglia łagodzi środki Corony pomimo wszystkich ostrzeżeń. W ten sposób zmienna delta może stać się niekontrolowana.

LONDYN/EDYNBURG – 19 lipca 2021 r. Anglia przyjęła prawie wszystkie środki mające na celu powstrzymanie ل Korona wirus Zniesione, w tym wymagania dotyczące masek, zasady dotyczące odległości i ograniczenia dotyczące dużych wydarzeń. Kina i teatry mogą ponownie całkowicie wypełnić swoje sale, otwarte są również kluby.

To, co w rzeczywistości wydaje się relaksacją w procesie infekcji, pojawia się w środku czwartej fali Corona z dziesiątkami tysięcy nowych infekcji każdego dnia. Wysoce zaraźliwy wariant delta powoduje ciągły wzrost liczby przypadków. „Kiedy powinniśmy to zrobić, jeśli nie teraz?”, zapytał brytyjski premier Boris Johnson na niedawnej wirtualnej konferencji prasowej.

Relief koronowy w Anglii: ostra krytyka rozprzestrzeniania się zmiennej delta

19 lipca został ogłoszony w angielskiej polityce i popularnych mediach „Dniem Wolności”. Jeden z badaczy ostrzega, że ​​koronawirusa nie da się tak po prostu zakończyć.

Amerykański Devi Sridhar, profesor globalnego zdrowia publicznego na Uniwersytecie w Edynburgu, zasiada w zespole doradczym ds. wirusa Corona w rządzie szkockim, który może decydować o własnych środkach zapobiegawczych. W porównaniu z Anglią i biorąc pod uwagę wariant delta, Szkocja, Walia i Irlandia Północna wyprzedzają z większym wahaniem, jeśli chodzi o otwarcia i luzy. W związku z tym „Dzień Wolności” był tylko w Anglii. Ostra krytyka wyszła ze strony opozycji w Westminsterze.

Badacz krytykuje Anglię: Corona „nie kończy się paradą i fajerwerkami”

„Błędem jest chcieć ogłosić dzień wielkiego wybuchu, kiedy to wszystko ma się skończyć” – powiedział profesor Zeit Online. Z historii epidemii dowiedzieliśmy się, że nie kończą się one paradą i fajerwerkami. Kończą się, gdy można kontrolować ryzyko zarażenia się chorobą zakaźną i kiedy w jakiś sposób nauczymy się z nią radzić. „Boris Johnson wie, że w wyniku Dnia Wolności będzie więcej hospitalizacji i więcej zgonów z powodu korony. Potwierdził to.

Ale istnieją trudności w uwzględnianiu delty w modelach, wyjaśnia Sridhar. Nikt tak naprawdę jeszcze nie wie, czy typ delta koronawirusa utrudnia przebieg choroby z Covid-19. Małe badanie ze Szkocji wykonane w Magazyn Biznesowy Lancet Został zwolniony, co wskazuje, że jest więcej hospitalizacji. Jednocześnie dotyczy to głównie osób młodych, których przebieg jest często łagodniejszy.

Koniec środków Corona w Anglii: system opieki zdrowotnej wkrótce osiągnął limit?

Patrick Vallance, doradca naukowy rządu Wielkiej Brytanii, ostrzegał niedawno o ponad 1000 przyjęć do szpitala każdego dnia. Nawet jeśli śmiertelność znacznie spadnie w porównaniu z pierwszymi trzema falami, system opieki zdrowotnej może zostać przeciążony. „Potem spada jakość opieki medycznej i widzimy coś, co widzieliśmy na całym świecie: ludzie nie tylko umierają z powodu Covid, ale także umierają na raka lub zawał serca, ponieważ nie można ich wyleczyć” – ostrzega Sridhar. Ponadto pracownicy służby zdrowia są już „przeciążeni” i „na końcu liny”.

Ich zdaniem zniesienie środków Corona w Anglii jest postrzegane przez wielu Brytyjczyków jako „kapitulacja”. W Wielkiej Brytanii odnotowano ponad 5,6 miliona infekcji i ponad 153 000 zgonów związanych z koronawirusem (stan na 23 lipca 2021 r.). Wczesna dostępność szczepionek przeciwko koronawirusowi chroniła wiele osób od zeszłej zimy. Prawie 70 procent populacji otrzymało pierwsze szczepienie. Ponad 55 procent jest w pełni chronionych dwoma dawkami szczepionki (stan na 24 lipca 2021 r., źródło: Johns Hopkins University).

Ludzie świętują w Anglii pomimo pandemii korony. (obraz archiwalny)

© Tayfun Salci / Obrazy Imago

Corona w Anglii: zmienna delta jest już prawie niemożliwa do kontrolowania?

Sridhar mówi, że usunięcie wymogu maski, na przykład w supermarkecie, powoduje „dużo stresu” i dużo strachu. Otrzymywała wiele e-maili od ludzi, którzy czuli się opuszczeni przez państwo. Mówi, że najlepiej było „poczekać jeszcze kilka tygodni”, aż wszyscy zostaną zaszczepieni. Według Zeit Online osoba z wariantem delta zaraża średnio od pięciu do ośmiu innych osób spośród tych, które nie zostały zaszczepione. Koronawirus jest „prawie tak zaraźliwy jak odra”.

Saddihar nie wie, czy „delta nadal może być kontrolowana”. Zobacz, jak Tajlandia, Wietnam, Tajwan i Korea Południowa zmagają się teraz z wirusem. Mamy do czynienia z kolejną pandemią. Delta to „zmieniacz gry”. To tak, jakbyśmy wszyscy siedzieli na Titanicu i tonęli. A szalupy ratunkowe to podwójne szczepienia przeciwko Coronie. „Z powodu stosunkowo szybkiej kampanii szczepień inne kraje będą teraz patrzeć na Wielką Brytanię i zastanawiać się, jak radzi sobie z falą infekcji, a nie na odwrót.

Korona mierzy w Anglii: rząd zrobił „wszystko, co mógł zrobić”

W Szkocji Sridhar i rząd „zrobili wszystko, co mogli”, wprowadzając surowe wymagania dotyczące masek, bezpłatnych testów i pomocy finansowej dla firm i osób, które musiały się izolować. Stałem przy ścisłym powstrzymywaniu wirusa Corona. Jednak wiele pytań pozostało bez odpowiedzi, na przykład jak dokładnie należy teraz traktować dzieci.

Czy powinniśmy pozwolić, aby infekcja przeszła wraz z nimi? Mówi, że teraz to jest jak grypa? A może powiemy: to nowy wirus, który zaraża całe ciało, musimy być ostrożni? “W krajach zachodnich myślisz, że najgorsze już za tobą, nawet jeśli znowu istnieją ograniczenia, takie jak zamknięte kluby nocne. “Zarządzanie” Corony jest tylko “kwestią czasu” – pod warunkiem, że nie ma “strasznej zmiennej”.

Corona: Zmienna delta rozprzestrzenia się szybko – grozi „tragedia o globalnych proporcjach”

Inaczej wygląda to w krajach o bardzo niskim wskaźniku szczepień koronowych. Sridhar mówi o „tragedii na skalę światową”. To, co wydarzyło się w Indiach w wyniku Korony, powtórzy się. Z jednej strony ekonomicznie przez zamknięcia, z drugiej dlatego, że tak wielu ludzi umrze, a rodziny często w niepewnych okolicznościach tracą swoich sponsorów.

Wzywa zatem do globalnego porozumienia pandemicznego i „lepszych mechanizmów dystrybucji” szczepionek na koronawirusa. Ale kraje bogate dbają przede wszystkim o siebie. Możliwości produkcji szczepionek muszą zostać znacznie rozszerzone, na przykład w Afryce, aby nie być zbyt zależnym od Zachodu.

Devi Sridhar mówi, że globalna współpraca pogorszyła się z powodu pandemii koronawirusa. Chiny i Rosja skorzystałyby z tego stanowiska i zapewniłyby, że wiele krajów nie tylko szuka na Zachodzie wsparcia i solidarności. Ale widzi w kryzysie także pozytywne rzeczy: „Widzieliśmy większą polaryzację niż dotychczas” – mówi profesor. Wyjątkiem były wielkie partie ignorujące wymagania Corony. „Istnieje znaczna milcząca większość, która rozumie złożoność sytuacji i jest solidarna”. (Lucas Rugala)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Geny prowadzą do ciężkich cykli w Covid i rozwoju choroby Alzheimera, badanie pokazuje Corona

Published

on

  • zJulian Guttmann

    Blisko

Nowe wyniki badań nieustannie pomagają lepiej zrozumieć COVID-19. Naukowcy niedawno odkryli, który gen promuje ciężkie cykle koronowe.

Kiedy koronawirusy przenikają do organizmu, ludzie reagują zupełnie inaczej. Niektóre z nich są tylko lekkie objawy przeziębienia* Pojawiają się i po kilku dniach ponownie odzyskują sprawność, inni poważnie chorują. Naukowcy na całym świecie próbują dowiedzieć się, jakie czynniki sprzyjają tak niebezpiecznej, a nawet zagrażającej życiu ścieżce. Brytyjscy naukowcy byli w stanie ustalić związek między poważnymi chorobami Covid-19 a określonym genem. Gen OAS1 (syntetaza oligoadenylanowa 1) ma również promować powszechną postać demencji Alzheimera, donoszą brytyjscy eksperci od demencji i genetyka.

Zespół kierowany przez Naciye Magusali z Institute for Dementia Research na University College London zajmował się przede wszystkim kwestią genów zwiększających ryzyko demencji. w Twoim Na specjalistycznym portalu mózg Opublikowane badanie Napisali: „Na podstawie genotypowania 1313 osób ze sporadyczną chorobą Alzheimera i 1234 osób z grupy kontrolnej byliśmy w stanie potwierdzić, że wariant OAS1, rs1131454, wiąże się ze zwiększonym ryzykiem choroby Alzheimera”. Dodała, że ​​ten gen jest również powiązany z ciężką chorobą koronową.

Ankieta na temat szczepień przeciwko koronie

Możesz być zainteresowanym także tym: Szczepionka przeciw grypie jest dostępna w dużych dawkach: eksperci zalecają specjalną grupę szczepień w celu pomocy szpitalnej

Choroba Alzheimera i ciężkie cykle koronowe: czy gen sprzyja jej rozwojowi?

Na podstawie wyników swoich badań brytyjscy naukowcy doszli do wniosku: „Ogólnie nasze dane wskazują na związek między genetycznym ryzykiem choroby Alzheimera a podatnością na krytyczną chorobę Covid 19 skoncentrowaną na OAS1”. To odkrycie będzie miało znaczenie dla przyszłych metod leczenia choroby Alzheimera i Covid-19. Może więc w przyszłości opierać się na wynikach badania Lek na Alzheimera* i Covid-19. Jak dotąd nie ma leków, które mogłyby leczyć choroby.

READ  W Internecie wybuchł spór dotyczący tego problemu matematycznego

To, że do tej pory osoby z chorobą Alzheimera umierały z powodu korony, przypisuje się osobom starszym i złej kondycji osób zakażonych. jak Focus.de Więcej informacji jednak – na podstawie opublikowanego brytyjskiego badania – gen ryzyka OAS1 może być również odpowiedzialny za zgon.. Aby potwierdzić tę tezę, muszą nastąpić dalsze badania. (jg) * Merkur.de to oferta firmy IPPEN.MEDIA

Continue Reading

science

Ostrzeżenie przed huraganem w czwartek! Te główne miasta są dotknięte – meteorologia

Published

on

W czwartek wczesnym rankiem od 3 nad ranem wiatry na zachodzie stają się coraz silniejsze. Od Kolonii do Stuttgartu występują intensywne porywy dochodzące do 100 km/h. Wiatry wzmagają się aż do 6 rano: wtedy wiatry o prędkości do 110 km/h wieją na zachodzie i docierają na niziny. Huragany przelatujące nad górami z prędkością 120 km/h lub większą. Burza dociera do Monachium, Norymbergi, Erfurtu i Lipska o 9 rano. Poczujesz też wiatr w Berlinie i Dreźnie.

Bądź na bieżąco z aktualną pogodą i pobierz darmową aplikację TWC tutaj.

Maksymalne wiatry spodziewane są między godziną 12.00 a 17.00. O ile na zachodzie prędkość wiatru spada już od godziny 12, o tyle na wschodzie i być może także na południu na nizinach pojawiają się pierwsze huragany dochodzące do 120 km/h. Burze huraganowe kojarzą się z deszczem. Występują opady i burze, w których silne wiatry przebijają ziemię. Na wysokości około 600 metrów wieją wiatry o prędkości do 130 km/h. To jest powód, dla którego huragan uderzył w ziemię.

W Berlinie nie można wykluczyć huraganów

Często zdarza się, że na dużych wysokościach wieje silny wiatr lub huragan, ale w miejscach południowo-zachodnich atmosfera często jest uwarstwiona w stabilny sposób. Potem, że tak powiem, blokuje drogę wiatrowi. Jednak w tym przypadku samolot jest w eksploatacji, który w czwartek przelatuje nad Niemcami i uruchamia falę powietrzną. Następnie rdzeń wiertniczy, a przynajmniej mocny basen, wędruje przez północne Niemcy. Potem na południe od niej pada deszcz i burze. Jest więc niestabilność w polu silnych wiatrów i silnych wiatrów uderzających o ziemię. Jest to również powód, dla którego północ przesuwa się stosunkowo lekko. z Flensburg Parzysty Hanower Jest też wietrznie, ale podmuchy wiatru osiągają tylko 80 km/h.

z TuryngiaI Saksonia-Anhalt I Saksonia nawet po Brandenburgia I Berlin Niezwykle podatny na burzę. Huragan Berlin i. może też wybuchnąć Drezno Spotyka się. Wiatr słabnie tylko wieczorem.

READ  Witamina D przeciwko katarowi siennemu i astmie: odkryto nową metodę leczenia

Istnieje ryzyko chaosu drogowego w czwartek rano

Ponieważ drzewa wciąż mają dużo liści, są bardziej podatne na pękanie przez wiatr. Huraganowe wiatry zniszczą wiele drzew, co oznacza, że ​​w czwartek drogi będą zamknięte. Ponadto mogą istnieć ogromne ograniczenia w ruchu kolejowym i lotniczym. Czwartek nie jest dobrym dniem na podróż. Należy unikać lasów i gór.

Kiedy pada, spodziewaj się najsilniejszych wiatrów. Czwartkowa burza może szybko zagrażać życiu. Nawet kilka dni po tak silnej burzy drzewa wciąż mogą spadać lub łamać się grube gałęzie. Dlatego parków i lasów należy unikać jeszcze przez kilka dni. Ważne jest, aby być ostrożnym.

Niebezpieczeństwo burz na wybrzeżu Morza Północnego

Nawet jeśli wiatry na północy nie są tak silne jak na południu, jedna lub więcej burz wystąpi w czwartek i piątek ze względu na kierunek wiatrów. Nie ma niebezpieczeństwa silnej burzy, ale w wielu miejscach woda dotrze do znaków sztormowych.

Przewidywana trasa pociągu może się zmienić!

Ważne jest, aby wiedzieć, że modele pogodowe również mogą się bardzo zmienić. W takich przypadkach, na kilka godzin przed nadejściem burzy, często nie jest do końca pewne, jak będzie wyglądała dokładna ścieżka huraganu. Różnica 50 km również robi dużą różnicę. Dlatego ważne jest, aby monitorować pogodę. Ponieważ w takich warunkach pogodowych można ostrzegać na dużym obszarze, ale często w bardzo krótkim czasie pojawiają się szczegółowe ostrzeżenia o niewielkich rozmiarach. Sytuację należy potraktować poważnie. Proszę dbać o siebie.

Możesz być zainteresowanym także tym:

Lato się skończyło i znowu robi się chłodniej. Patrząc na rachunek za prąd, nie wszyscy w tym samym czasie włączają ogrzewanie. Ale dzięki tym 3 wskazówkom nie musisz zamarzać zimą i możesz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Oryginalna wersja tego posta „Czwartkowe ostrzeżenie przed huraganem! Dotyczy to głównych miast” pochodzi z kanał pogodowy.

READ  Zdrowie — mutacja genów powoduje chorobę neuronów ruchowych ALS