Connect with us

Economy

Walka przeciwnika z powodu Corony! Polityka wewnętrzna

Published

on

Walka przeciwnika z powodu Corony!  Polityka wewnętrzna

Galeria Karstadt Kaufhof (45) Prezes Miguel Mullenbach (45) potwierdził, że pojawią się niemieckie rabaty FETTE. Powód: pandemia korony. Jeśli zamknięcie będzie trwać przez dłuższy czas, sytuacja grupy domów towarowych Galeria Karstadt Kaufhof będzie coraz bardziej niepewna. W BILD wzywa do kolejnej bitwy cięć:

„Obecnie istnieje duża presja na towary, zwłaszcza jeśli chodzi o tekstylia. Magazyny są pełne w całej branży”. Mullenbach powiedział BILD: „Będziemy widzieć więcej kampanii sprzedażowych niż kiedykolwiek wcześniej”.

Presja na towary przekłada się również na straty Galerii Karstadt Kaufhof. Znawcy podejrzewają, że firma spala około 100 milionów euro miesięcznie. Mullenbach nie chce tego komentować, ale uporządkowanie wielkości nie jest błędem. Jego zdaniem: „Jeśli praktycznie nie mamy możliwości zarabiania na kasie, powinniśmy skorzystać z innych źródeł”.


Miguel Mullenbach, dyrektor generalny Galerii Karstadt KaufhofFoto: Picture Alliance / dpa

Na początku roku grupa supermarketów otrzymała pożyczkę rządową w wysokości 460 mln euro. Powód akcji humanitarnej: blisko 130 sklepów grupy, która mocno ucierpiała w wyniku kryzysu Corona, jest nieodzownym elementem przyciągającym tłumy w wielu strefach dla pieszych.

Teraz wygląda na to, że Galeria Karstadt Kaufhof potrzebuje kolejnej pożyczki rządowej. Na życzenie Mullenbach wyjaśnia BILD:

„Nie mogę tego wykluczyć. Dzisiaj zamknęliśmy 75 oddziałów. Tendencja wzrostowa. Prawdziwa perspektywa otwarcia nie odgrywa roli w debacie publicznej. Jeśli blokada będzie się utrzymywać, będziemy potrzebować dodatkowych środków. I to jest naprawdę jasne: bez Dzięki pomocy naszej właścicielki Signy przez jakiś czas nie będzie już supermarketów. „Długo – i nie będzie też 20 000 miejsc pracy”.

Ostatni wymóg Müllenbach: otwarte sklepy dla osób, które zostały zaszczepione!

„Otwieramy sklepy, do których mamy pozwolenie. Chcemy to robić również w całych Niemczech. Nadszedł czas, aby wszyscy zaszczepieni w końcu uzyskali wszystkie swoje podstawowe prawa. Mogą pomóc w wyciągnięciu sektora handlu detalicznego z kryzysu”, wyjaśnia Mullenbach Bild.

Przeczytaj cały wywiad z Miguelem Mullenbach:

Panie Mullenbach, czy nadal możesz zachować swoją kolekcję z domu towarowego?

Miguel Mullenbach: „Jasne. Przez ostatnie dwanaście miesięcy byliśmy w trudnej sytuacji: blokady, zabezpieczenia, ponowne zamknięcie sklepów detalicznych, wsparcie właścicieli, kredyty. Ale po zakończeniu pandemii supermarkety staną się ważną częścią centrów miast. Widzimy że w środku. Poczuliśmy to również, gdy w międzyczasie mogliśmy go ponownie otworzyć ”.

Otrzymałeś już pożyczkę rządową w wysokości 460 milionów euro. Czy potrzebujesz wkrótce kolejnego?

Mullenbach: „Nie mogę tego wykluczyć. Dzisiaj zamknęliśmy 75 oddziałów. Tendencja wzrostowa. Prawdziwa perspektywa otwarcia nie odgrywa roli w debacie publicznej. Jeśli blokada będzie się utrzymywać, będziemy potrzebować dodatkowych środków. I to jest naprawdę jasne: bez Dzięki pomocy naszej właścicielki Signy przez jakiś czas nie będzie już supermarketów. „Długo – i nie będzie też 20 000 miejsc pracy”.

Ile będzie potrzebna twoja nowa pożyczka?

Mullenbach: „Wszystko zależy od najbliższych kilku tygodni. Ograniczenia rujnują handel w mieście – niepotrzebnie!”

Która droga?

Mullenbach: „Musimy się zamknąć, mimo że handel nie jest motorem pandemii, a prawie 25% populacji zostało zaszczepionych. Potrzebujemy większej szybkości szczepień i szybkiego powrotu do normalnego życia dla zaszczepionych”.

Dlaczego nie otworzyć emulatora tylko dla osób, które zostały zaszczepione?

Mullenbach: Robimy to, kiedy mamy na to pozwolenie. Chcemy to robić również w całych Niemczech. Nadszedł czas, aby osoby, które zostały zaszczepione, w końcu zdały sobie sprawę ze wszystkich swoich podstawowych praw. Możesz pomóc wydobyć sektor detaliczny z kryzysu ”.

Według dobrze poinformowanych źródeł, Twoja firma spala miesięcznie około 100 milionów euro. Czy to prawda?

Mullenbach: „Nie chcę tego komentować, ale skala nie jest zła. Jeśli praktycznie nie mamy możliwości zarabiania pieniędzy przy kasie, powinniśmy skorzystać z innych źródeł”.

Twoja firma to klasyczna firma. Czy może zostać sprzedawcą internetowym?

Mullenbach: „Jesteśmy coraz silniejsi w Internecie, a liczby są zachęcające. Ale jedno jest jasne: ludzie są istotami społecznymi i chcą spotykać się, spacerować i robić zakupy w centrum miasta. Wewnętrzne miasta zmienią swoje oblicze po pandemii i Galerii będzie jego ważną częścią ”.

Jak wewnętrzne miasta zmienią swoje oblicze?

Mullenbach: „Zobaczymy mniej stałych powierzchni handlowych i inny projekt centrum miasta z bardziej zrównoważonymi koncepcjami mobilności”.

W Twoim przypadku: czy będą miejsca coworkingowe lub małe teatry i apartamenty?

Mullenbach: „Może cię to zaskoczyć, ale koncepcyjnie jesteśmy dalej niż większość dostawców usług w Europie. Ciężko pracowaliśmy nad tym w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Skierujemy nasze oddziały bliżej lokalnych potrzeb. Są sercem centrum miasta – i nasi klienci też to wkrótce zauważą. Żywność staje się coraz mocniejsza, a usługi, porady i usługi są ważniejsze ”.

Twój ciąg jest ostatnim pozostałym ciągiem. Co daje Ci pewność, że ten rodzaj zakupów jest nadal opłacalny i może przeważyć nad wszystkimi specjalistami ds. Zakupów?

Mullenbach: „Nadal mamy 350 milionów odwiedzających rocznie, a kiedy byliśmy w stanie otworzyć się między blokadami, widzieliśmy, ile osób również przegapiliśmy. Niektóre dni sprzedaż były znacznie wyższe niż w 2019 r. – przed Coroną”.

Czy będzie więcej blokad z powodu pandemii?

Mullenbach: „Nie mamy żadnych gałęzi zombie! Ale oczywiście musimy wreszcie być w stanie ponownie podbić.”

Czy po pandemii zakupy będą tańsze czy droższe?

Mullenbach: „Obecnie istnieje duża presja na towary, zwłaszcza jeśli chodzi o tekstylia. Magazyny są pełne w całej branży. Będziemy świadkami większej liczby kampanii sprzedażowych niż kiedykolwiek wcześniej”.

READ  Commerzbank zwiększa zyski dzięki silnemu biznesowi z klientami
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Baywie grozi niewypłacalność – przeglądy prasy i podstawowe informacje o sytuacji

Published

on

Baywie grozi niewypłacalność – przeglądy prasy i podstawowe informacje o sytuacji

Firma zajmująca się handlem produktami rolnymi Baywa AG stoi w obliczu kryzysu. Od czasu publikacji raportu restrukturyzacyjnego cena akcji spadła. Rolnicy odczuwają skutki jako klienci i inwestorzy. Informacje zwrotne i tło:

Niedziela, 21 lipca 2024 o 9:51

Czas czytania: 6 minut

Baywa AG opublikowała w piątkowy wieczór po zamknięciu giełdy specjalny komunikat, w którym zwróciła się o sporządzenie raportu restrukturyzacyjnego. W rezultacie w poniedziałek rano akcje Baywy tymczasowo spadły o około 35%. Następnie we wtorek akcje ponownie spadły i rano spadły do ​​najniższego poziomu od 2009 roku.

Zatrudniająca około 24 000 pracowników monachijska spółka zajmująca się handlem produktami rolno-energetycznymi ogłosiła, że ​​raport restrukturyzacyjny ma na celu poprawę „napiętej sytuacji finansowej”.

Komentatorzy w gazetach i portalach giełdowych widzą zmowę ze strony wyższej kadry kierowniczej. Trudna sytuacja finansowa stała się już jasna. Wybór dźwięków:

FAZ: Rockweed powinien zasiadać w radzie nadzorczej Baywy

the Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) Komentarze na temat kryzysu pod tytułem „Baiwa House of Cards”. Zaledwie 15 miesięcy temu dyrektor generalny Klaus Lutz pożegnał się z Baywa AG bilansem otoczonym złotem. Lutz w dalszym ciągu „rozbudowuje” spółkę Green AG, dotychczas ograniczającą się do lokalnego handlu produktami rolnymi, w międzynarodową grupę o obrotach rzędu 27 miliardów euro, która sfinansowała ekspansję pożyczkami. Jego następca i wieloletni towarzysz Marcus Bollinger wspierał go „najlepiej, jak mógł”. „W czasach rosnących stóp procentowych firma założona w 1923 roku wygląda jak domek z kart w środku burzy” – napisał FAZ. Rada nadzorcza, w której zasiadają prezes rolników Joachim Rockwed i europosłanka CSU Monika Hollmayr, „biernie obserwuje, co się dzieje”. Musi działać teraz, ocenia FAZ. Nowy początek na czele Rady wydaje się nieunikniony.

DSW: Dotknięci rolnicy jako klienci i inwestorzy

Wiceprezes Niemieckiego Towarzystwa Ochrony Kolekcjonerów Papierów Wartościowych (DSW), prawniczka Daniela Bergholt z Monachium, szczególnie zaniepokojona jest inwestorami z sektora rolnego. „BayWa jest firmą prywatną: wielu tamtejszych rolników jest zarówno klientami, jak i akcjonariuszami. Akcje BayWa często stanowią ważną część oszczędności emerytalnych” – powiedziała. W komunikacie prasowym.

READ  Twarde informacje w sprawie skandalu z emisją spalin VW: Winterkorn doprowadza prokuratorów do rozpaczy

Towarzystwo Opiekuńcze uruchomiło zatem serwis informacyjny dla wszystkich akcjonariuszy i obligatariuszy. Możesz bezpłatnie zarejestrować się w kancelarii prawnej Bergdolt jako regionalnym biurze DSW w Bawarii, a będziesz informowany o bieżących wydarzeniach i środkach. W tym celu należy wysłać e-mail na adres [email protected] lub zadzwonić pod numer 089/38665430.

Handelsblatt: Lutz rządzi

the Handelsblatt Dociekał przyczyn niedoli: w 2023 roku BayWa musiała ogłosić pierwszą w historii grupy porażkę. Szczególnym problemem ze względu na wysokie stopy procentowe jest wysoki poziom zadłużenia. Ponadto nie doszła do skutku planowana sprzedaż przynoszącej straty działalności w zakresie handlu energią słoneczną.

Długi te wynikają w dużej mierze z kadencji byłego dyrektora generalnego Klausa Josefa Lutza, który do wiosny 2023 roku kierował spółką ograniczającą się do handlu produktami rolnymi i przekształcił ją w konglomerat. Menedżer rozwijał się na całym świecie dzięki kredytowi, a przede wszystkim zbudował biznes energii odnawialnej jako drugi filar grupy.

Ale za kadencji Lutza Baiwa dokonywała również wykupów w branży rolnej: firma stała się większościowym właścicielem dużych nowozelandzkich plantatorów jabłek Turners and Growers, którzy prowadzą jej gospodarstwa na całym świecie.

W walce o władzę z Lutzem, która obejmowała także podejrzenia dotyczące potencjalnych naruszeń zasad compliance, zwyciężył obecny dyrektor generalny Markus Bollinger, ponieważ ufają mu właściciele spółdzielni. „Ale rada nadzorcza dała jasno do zrozumienia, że ​​oczekuje od Bollingera postępów w restrukturyzacji w tym roku” – napisał Handelsblatt.

SZ: To są najwięksi wierzyciele

the Gazeta południowoniemiecka Spojrzał na wierzycieli Baiwy. Największymi posiadaczami są DZ Cooperative Bank, Landesbank Baden-Württemberg (LBBW) i Unicredit, które pozyskały kredyt konsorcjalny o wartości 2 miliardów euro, którego termin spłaty przypada na wrzesień 2025 roku.

Monachium Mercur: kilka kryzysów jednocześnie

Zdaniem grupy przyczyną słabej działalności jest przede wszystkim spadek cen w branży modułów fotowoltaicznych Monachium Merkury. Ceny zostałyby obniżone o połowę w 2023 r. Nadwyżka mocy produkcyjnych w produkcji ogniw słonecznych w Chinach doprowadziła do globalnego nadmiaru, a następnie spadków cen.

Rolnictwo w dalszym ciągu boryka się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, kontynuuje Mercur, powołując się na wcześniejsze informacje z BayWa. Straty w zbiorach i składki ubezpieczeniowe naliczone, zwłaszcza w Nowej Zelandii, w wyniku huraganu Gabriel, zmniejszyłyby wynik. Warunki pogodowe spowodowały także straty w handlu zbożem. Dodatkowo niższe ceny nawozów będą miały negatywny wpływ na działalność rolniczą w 2023 roku. Niższe ceny zbóż w efekcie taniego importu z Ukrainy przełożyły się na niższy popyt na nawozy.

Dodatkowo, po podwyżce stóp procentowych prawdopodobnie nastąpi załamanie w budownictwie mieszkaniowym w Niemczech. Spadek liczby pozwoleń na budowę od 24 miesięcy z rzędu przekłada się wyraźnie na spadek popytu na materiały budowlane. Według Stephena Mechtera, generalnego przedstawiciela i szefa działu konstrukcyjnego monachijskiej firmy BayWa AG, największy kryzys w branży budowlanej od 50 lat można przezwyciężyć jedynie poprzez transformację – twierdzi gazeta.

Finanz.net: Analitycy zawieszają rekomendację

W poniedziałek inwestorzy sprawili, że ich akcje spadły aż o 35%. Na koniec notowań pozostało około -28%. Pisze Finanzen.net. Gazeta traci teraz 7,39% do 15,04 euro za pośrednictwem XETRA. Analitycy z Warburg Research i prywatnego banku Metzler zawiesili teraz swoją ocenę.

Fakt, że grupa powołała do zarządu eksperta ds. restrukturyzacji, będzie prawdopodobnie zauważalny w codziennej działalności, powiedział finanzen.net ekspert z Warburga, Oliver Schwarz. Na przykład wyprzedaż Solar Trade może zakończyć się nagle. Ponadto dostawcy mogą nalegać na płatność z góry, a refinansowanie może stać się droższe.

Borsenzitung: Teraz kolej na banki-wierzycieli

the Gazeta Al Borsa Uważa, że ​​„Baiwa znajduje się w kryzysie egzystencjalnym”. Wraz z publikacją raportu o restrukturyzacji mocno zadłużona grupa handlu rolnego Baywa zrzekła się sterów przedsiębiorstwa, jak podała gazeta Börsenzeitung, prosząc o dalsze komentarze. Teraz kolej na banki-wierzycieli. Raport restrukturyzacyjny opublikowany przez zadłużoną grupę handlu rolnego jest przyznaniem, że zarząd osiągnął swoje granice, jeśli chodzi o restrukturyzację spółki. Jak podaje gazeta „Porsenszeitung”, instytucje kredytowe obawiają się, że członek Monachium SDax wkrótce nie będzie w stanie terminowo spłacać swoich zobowiązań.

Rozwiązanie 3: Baywa jest „zbyt duża, aby upaść”

Nieprzyjemne konsekwencje czekają na akcjonariuszy i wierzycieli Redakcja 3. Może wystąpić ryzyko obniżenia kapitału, w tym podwyższenia kapitału lub restrukturyzacji strony pasywnej. Ale jasne jest również, że Baywa jest „zbyt duża, aby upaść” – mówi komentator Stock3. Z pewnością będzie to kontynuowane, ale w jaki sposób w perspektywie krótkoterminowej pozostaje dużym znakiem zapytania.

Mówi się, że do końca 2023 r. Baiwa będzie zadłużona na 5,5 miliarda euro. Stało się to problemem w związku ze wzrostem stóp procentowych. Po poniedziałkowym ogłoszeniu cena akcji spadła o jedną trzecią, do poziomu pomiędzy 13,80 a 14,90 euro. Największym akcjonariuszem jest Bayerische Raiffeisen-Beteiligungs-AG z 33,8%, a za nim plasuje się państwowa spółka zależna Volks- und Raiffeisenbanken. Spółka nie ujawniła początkowo tożsamości biegłego ani terminu udostępnienia raportu restrukturyzacyjnego. Według kręgów finansowych ma to być firma konsultingowa Roland Berger.

ogłoszenie:

Aby w pełni wykorzystać możliwości tej witryny, włącz JavaScript w swojej przeglądarce

Aby przeczytać ten artykuł, potrzebujesz najwyższej subskrypcji agrar

O naszych subskrypcjach

Continue Reading

Economy

Producent popełnia ogromny błąd – produkt sprzedawany jest w Edece i Rewe

Published

on

Producent popełnia ogromny błąd – produkt sprzedawany jest w Edece i Rewe
  1. tz
  2. konsument

Naciska

Piwo bezalkoholowe to idealne rozwiązanie na ugaszenie pragnienia. Jednak jeden z producentów ostrzega obecnie przed jednym ze swoich napojów. W sześciopakach znajdują się fałszywe butelki.

Kassel – Szczególnie w gorące letnie dni zimne piwo jest szczególnie popularne po treningu, na zakończenie dnia lub w towarzyskim gronie przy grillu. Jeśli wolisz unikać alkoholu, możesz zdecydować się na wersję bezalkoholową, ponieważ w supermarkecie jest duży wybór.

Konsumenci muszą jednak obecnie zachować ostrożność: alkohol przedostaje się do rzekomo bezalkoholowego napoju. Producent udostępnia informacje nt On pamięta Ostrzega wcześniej.

Pilne wycofanie piwa bezalkoholowego: Nieprawidłowa zawartość w produkcie bezalkoholowym

Dotknięte piwo nosi nazwę „Hirsch Non-Alcoholic” i pochodzi z firmy HirschBrauer Honer GmbH z siedzibą w Wurmlingen w Badenii-Wirtembergii. Firma pisze w A komunikat prasowy: „Niektóre sześciopaki oznaczone jako „Hirsch Alcohol Free” mogą zawierać butelki piwa zawierającego alkohol lub nasz produkt „Hirsch Hefe Weisse” z datą przydatności do spożycia 25 stycznia 2025 r.”.

Dotyczy następującego produktu:

Hirsch biały bezalkoholowy
Honor browaru Hirsch
25.01.2025
Sześciopakowe pudełka

Browar Hirsch informuje klientów o wycofaniu piwa – butelki, których to dotyczy, są również sprzedawane w supermarketach

Konsumenci powinni zwracać uwagę na reklamy umieszczone na butelkach podczas otwierania pudełek zawierających sześciopaki. „Możesz wymienić nieprawidłowo zapakowane butelki na zewnętrzne opakowanie alkoholu bezalkoholowego Hirsch na nowy towar w sklepie, w którym produkt został zakupiony, lub zwrócić cenę sprzedaży.”

Piwo sprzedawane jest w sklepie internetowym Hirsch Brewery Honer. Można go również dostać w wielu sklepach z napojami, zwłaszcza w Badenii-Wirtembergii. Nawet w dużych sieciach supermarketów, m.in edicanetto i RoyJest na półce.

Producent informuje o pilnym wycofaniu piwa. Napój bezalkoholowy, który nieprawidłowo zawiera alkohol. (Awatar) © Svetlana Iakusheva/Imago

Inne produkty, których nie dotyczy wycofanie

Producent udziela pełnej aprobaty dla innych produktów: „Pojedyncze butelkowane butelki z asortymentu „Hirsch Hefe Weisse” (z alkoholem) nadają się do spożycia lub mają typową jakość, a deklaracja pojedynczej butelki odpowiada również zawartości butelki .” Jedynie opakowanie zewnętrzne z napisem „Hirsch Alcohol Free” zawiera podrobione butelki.

READ  Twarde informacje w sprawie skandalu z emisją spalin VW: Winterkorn doprowadza prokuratorów do rozpaczy

Aktualnie jest też pilny Zadzwoń do kiełbasek w Edece, w najgorszych przypadkach istnieje ryzyko zatrucia krwi. Konsumenci powinni również: Kupując ser, należy zachować ostrożność: producent ostrzega, że ​​w jednym z produktów znajdują się bakterie. (Progresywny)

Continue Reading

Economy

Czy Smart Roadster powróci jako samochód elektryczny?

Published

on

Czy Smart Roadster powróci jako samochód elektryczny?

Adelmann, oficjalny dyrektor generalny Smart Europe, powiedział Autocar, że opcją jest ożywienie małego Smart Roadstera jako samochodu elektrycznego w celu poszerzenia gamy modeli marki. „Jeśli zbudujemy roadstera, możecie być pewni, że będzie on bardzo kompaktowy – na pewno dwumiejscowy” – powiedział.

W Europie Smart sprzedaje obecnie E-SUV nr 1 i powiązane z nim SUV-y coupe nr 3 – oto nasz aktualny raport dotyczący napędu tego modelu. Większy model SUV-a nr 5 ma zostać wypuszczony na rynek w przyszłym roku, jego badanie pokazano na kwietniowym salonie Auto China, a wstępne zdjęcia i dane dotyczące wersji seryjnej stały się znane w czerwcu. Smart nadal pracuje nad elektrycznym następcą oryginalnego Smarta – Fortwo. Aby obniżyć koszty w segmencie małych samochodów, Smart twierdzi, że będzie musiał dzielić platformę z innym producentem.

Gdy ta podstawowa gama modeli elektrycznych będzie już dostępna, marka będzie mogła zacząć „przekierowywać uwagę na bardziej dynamiczne i smuklejsze oferty” – stwierdził Autocar w raporcie. Wielkie ale: w przypadku tak kompaktowych pojazdów ceny i marże są zwykle tak niskie, że zyski (lub nawet próg rentowności) można osiągnąć tylko w dużych ilościach – problem, z którym Smart już się boryka w przypadku następcy Fortwo. Modele specjalistyczne dla entuzjastów ekonomii są bardzo trudne w realizacji, zwłaszcza w segmencie minivanów i minivanów.

Sam Smart również wie to ze swojej historii: zaledwie po trzech latach budowy Smart Roadster pierwszej generacji nie był sukcesem ekonomicznym ówczesnego DaimlerChrysler AG. Wysokie ceny, minimalne rabaty i nieprzekonująca motywacja doprowadziły do ​​spadku popytu. Do końca produkcji na początku listopada 2005 roku wyprodukowano 43 000 egzemplarzy, z czego około 11 000 nie zostało wówczas jeszcze sprzedanych.

To, że Adelmann jest w dalszym ciągu tak otwarty na pomysł nowego Roadstera, może wynikać także z jego „bardzo emocjonalnego związku z tym samochodem”, jak sam mówi – Smart Roadster był kiedyś pierwszym samochodem jego firmy.

READ  Commerzbank zwiększa zyski dzięki silnemu biznesowi z klientami

autocar.co.uk, Archive.org (Artykuł o zakończeniu produkcji w 2005 roku)

Continue Reading

Trending