Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Walka przeciwnika z powodu Corony! Polityka wewnętrzna

Galeria Karstadt Kaufhof (45) Prezes Miguel Mullenbach (45) potwierdził, że pojawią się niemieckie rabaty FETTE. Powód: pandemia korony. Jeśli zamknięcie będzie trwać przez dłuższy czas, sytuacja grupy domów towarowych Galeria Karstadt Kaufhof będzie coraz bardziej niepewna. W BILD wzywa do kolejnej bitwy cięć:

„Obecnie istnieje duża presja na towary, zwłaszcza jeśli chodzi o tekstylia. Magazyny są pełne w całej branży”. Mullenbach powiedział BILD: „Będziemy widzieć więcej kampanii sprzedażowych niż kiedykolwiek wcześniej”.

Presja na towary przekłada się również na straty Galerii Karstadt Kaufhof. Znawcy podejrzewają, że firma spala około 100 milionów euro miesięcznie. Mullenbach nie chce tego komentować, ale uporządkowanie wielkości nie jest błędem. Jego zdaniem: „Jeśli praktycznie nie mamy możliwości zarabiania na kasie, powinniśmy skorzystać z innych źródeł”.


Miguel Mullenbach, dyrektor generalny Galerii Karstadt KaufhofFoto: Picture Alliance / dpa

Na początku roku grupa supermarketów otrzymała pożyczkę rządową w wysokości 460 mln euro. Powód akcji humanitarnej: blisko 130 sklepów grupy, która mocno ucierpiała w wyniku kryzysu Corona, jest nieodzownym elementem przyciągającym tłumy w wielu strefach dla pieszych.

Teraz wygląda na to, że Galeria Karstadt Kaufhof potrzebuje kolejnej pożyczki rządowej. Na życzenie Mullenbach wyjaśnia BILD:

„Nie mogę tego wykluczyć. Dzisiaj zamknęliśmy 75 oddziałów. Tendencja wzrostowa. Prawdziwa perspektywa otwarcia nie odgrywa roli w debacie publicznej. Jeśli blokada będzie się utrzymywać, będziemy potrzebować dodatkowych środków. I to jest naprawdę jasne: bez Dzięki pomocy naszej właścicielki Signy przez jakiś czas nie będzie już supermarketów. „Długo – i nie będzie też 20 000 miejsc pracy”.

Ostatni wymóg Müllenbach: otwarte sklepy dla osób, które zostały zaszczepione!

„Otwieramy sklepy, do których mamy pozwolenie. Chcemy to robić również w całych Niemczech. Nadszedł czas, aby wszyscy zaszczepieni w końcu uzyskali wszystkie swoje podstawowe prawa. Mogą pomóc w wyciągnięciu sektora handlu detalicznego z kryzysu”, wyjaśnia Mullenbach Bild.

Przeczytaj cały wywiad z Miguelem Mullenbach:

Panie Mullenbach, czy nadal możesz zachować swoją kolekcję z domu towarowego?

Miguel Mullenbach: „Jasne. Przez ostatnie dwanaście miesięcy byliśmy w trudnej sytuacji: blokady, zabezpieczenia, ponowne zamknięcie sklepów detalicznych, wsparcie właścicieli, kredyty. Ale po zakończeniu pandemii supermarkety staną się ważną częścią centrów miast. Widzimy że w środku. Poczuliśmy to również, gdy w międzyczasie mogliśmy go ponownie otworzyć ”.

Otrzymałeś już pożyczkę rządową w wysokości 460 milionów euro. Czy potrzebujesz wkrótce kolejnego?

Mullenbach: „Nie mogę tego wykluczyć. Dzisiaj zamknęliśmy 75 oddziałów. Tendencja wzrostowa. Prawdziwa perspektywa otwarcia nie odgrywa roli w debacie publicznej. Jeśli blokada będzie się utrzymywać, będziemy potrzebować dodatkowych środków. I to jest naprawdę jasne: bez Dzięki pomocy naszej właścicielki Signy przez jakiś czas nie będzie już supermarketów. „Długo – i nie będzie też 20 000 miejsc pracy”.

Ile będzie potrzebna twoja nowa pożyczka?

Mullenbach: “Wszystko zależy od najbliższych kilku tygodni. Ograniczenia rujnują handel w mieście – niepotrzebnie!”

Która droga?

Mullenbach: „Musimy się zamknąć, mimo że handel nie jest motorem pandemii, a prawie 25% populacji zostało zaszczepionych. Potrzebujemy większej szybkości szczepień i szybkiego powrotu do normalnego życia dla zaszczepionych”.

Dlaczego nie otworzyć emulatora tylko dla osób, które zostały zaszczepione?

Mullenbach: Robimy to, kiedy mamy na to pozwolenie. Chcemy to robić również w całych Niemczech. Nadszedł czas, aby osoby, które zostały zaszczepione, w końcu zdały sobie sprawę ze wszystkich swoich podstawowych praw. Możesz pomóc wydobyć sektor detaliczny z kryzysu ”.

Według dobrze poinformowanych źródeł, Twoja firma spala miesięcznie około 100 milionów euro. Czy to prawda?

Mullenbach: „Nie chcę tego komentować, ale skala nie jest zła. Jeśli praktycznie nie mamy możliwości zarabiania pieniędzy przy kasie, powinniśmy skorzystać z innych źródeł”.

Twoja firma to klasyczna firma. Czy może zostać sprzedawcą internetowym?

Mullenbach: „Jesteśmy coraz silniejsi w Internecie, a liczby są zachęcające. Ale jedno jest jasne: ludzie są istotami społecznymi i chcą spotykać się, spacerować i robić zakupy w centrum miasta. Wewnętrzne miasta zmienią swoje oblicze po pandemii i Galerii będzie jego ważną częścią ”.

Jak wewnętrzne miasta zmienią swoje oblicze?

Mullenbach: „Zobaczymy mniej stałych powierzchni handlowych i inny projekt centrum miasta z bardziej zrównoważonymi koncepcjami mobilności”.

W Twoim przypadku: czy będą miejsca coworkingowe lub małe teatry i apartamenty?

Mullenbach: „Może cię to zaskoczyć, ale koncepcyjnie jesteśmy dalej niż większość dostawców usług w Europie. Ciężko pracowaliśmy nad tym w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Skierujemy nasze oddziały bliżej lokalnych potrzeb. Są sercem centrum miasta – i nasi klienci też to wkrótce zauważą. Żywność staje się coraz mocniejsza, a usługi, porady i usługi są ważniejsze ”.

Twój ciąg jest ostatnim pozostałym ciągiem. Co daje Ci pewność, że ten rodzaj zakupów jest nadal opłacalny i może przeważyć nad wszystkimi specjalistami ds. Zakupów?

Mullenbach: „Nadal mamy 350 milionów odwiedzających rocznie, a kiedy byliśmy w stanie otworzyć się między blokadami, widzieliśmy, ile osób również przegapiliśmy. Niektóre dni sprzedaż były znacznie wyższe niż w 2019 r. – przed Coroną”.

Czy będzie więcej blokad z powodu pandemii?

Mullenbach: “Nie mamy żadnych gałęzi zombie! Ale oczywiście musimy wreszcie być w stanie ponownie podbić.”

Czy po pandemii zakupy będą tańsze czy droższe?

Mullenbach: „Obecnie istnieje duża presja na towary, zwłaszcza jeśli chodzi o tekstylia. Magazyny są pełne w całej branży. Będziemy świadkami większej liczby kampanii sprzedażowych niż kiedykolwiek wcześniej”.

READ  Opłaty bankowe w Sparkasse, Raiffeisenbank & Co.: „Pełne trzycyfrowe” zwroty - orzeczenie w sprawie „Knaller”