Connect with us

Economy

Silne zyski cenowe: z weekendowym optymizmem

Published

on


Raport rynkowy

Stan: 15.10.2021 22:36

Czy na giełdach w końcu jest złoty październik? Wall Street gwałtownie wzrosła w ostatnim tygodniu handlu. Indeks DAX odnotował największy tygodniowy wzrost od marca.

Inwestorzy odzyskali optymizm i odsunęli na bok czynniki destrukcyjne, takie jak wysokie ceny energii, presja inflacyjna i problemy z łańcuchem dostaw. Miliardowe zyski z amerykańskich banków zwiększyły nadzieje na silny sezon sprawozdawczy w USA. Ponadto nagły wzrost sprzedaży detalicznej w USA rozwiał niedawne obawy gospodarcze.

Perspektywa wyższych zysków spółek pchnęła w piątek Wall Street jeszcze dalej. Dow skoczył o ponad jeden procent do prawie 35 300 punktów i zbliżył się do swojego rekordowego poziomu 35 631 punktów, który osiągnął w połowie sierpnia. W ujęciu tygodniowym amerykański indeks wartości benchmarku zyskał 1,6 proc. Szerszy indeks S&P 500 wzrósł w piątek o 0,75 proc. Technologia Nasdaq zyskał 0,6 proc.

Szczególnie poszukiwane były akcje banków. Akcje Goldman Sachs wzrosły o 3,8 procent i znalazły się na czele indeksu Dow Jones. „System bankowy ma się dobrze i jest świetnym filarem gospodarki” – powiedział Josh Wynne, menedżer portfela w Hennessy Funds. Błyskotliwe transakcje związane z obrotem akcjami i fuzjami przyniosły latem amerykańskiemu bankowi inwestycyjnemu Goldman Sachs zaskakująco wysoki zysk w wysokości 1 miliarda dolarów. Goldman Sachs zarobił w trzecim kwartale prawie 5,4 miliarda dolarów, o 60 procent więcej niż latem pandemii w poprzednim roku.

Bank wkracza teraz w rekordowy rok. Dzięki boomowi w obrocie akcjami i innymi papierami wartościowymi po pierwszych dziewięciu miesiącach zyski wyniosły już 17,7 mld USD. Dar Al Mal przejął już ponad rok.

Mam nadzieję na dobry sezon reporterski

Pozytywny początek sezonu sprawozdawczego w USA daje inwestorom nadzieję na wyższe zyski spółek. Strateg rynkowy Neil Wilson z Markets.Com powiedział, że bilanse głównych amerykańskich banków i innych firm wskazują, że duże firmy mogą nadal odnotowywać wzrost zysków pomimo rosnących kosztów.

Pozytywne sygnały ekonomiczne z handlu detalicznego w USA

Do dobrego nastroju przyczynił się również fakt, że we wrześniu amerykańscy detaliści zwiększyli sprzedaż pomimo wąskich gardeł. Wzrósł o 0,7 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem. Z drugiej strony ekonomiści spodziewali się spadku o 0,2 proc. Według wstępnych danych, zaufanie konsumentów było w październiku nieco poniżej oczekiwań. „Boże Narodzenie będzie prawdziwym testem łańcucha dostaw” – powiedział Joseph Wynn, zarządzający funduszem.

DAX nadal rósł w ślad za towarzyskim Wall Street. Niemiecki indeks wiodący zamknął się na plusie trzeci dzień z rzędu i wyniósł niecałe 15 600 punktów. Handlowcy mówili o spokojnym nastroju na rynku. W ujęciu tygodniowym niemiecki indeks wiodący zyskał 2,5 proc. To najlepszy tydzień na giełdzie od siedmiu miesięcy.

Wzmocnij plany sygnalizacji świetlnej

Sprawę ułatwiło porozumienie w Niemczech o rozpoczęciu negocjacji w sprawie utworzenia koalicji sygnalizacji świetlnej. Ekonomiści i analitycy postrzegają artykuł badawczy SPD, Zielonych i FDP jako dobre podejście do reform gospodarczych w największej gospodarce Europy. „Fakt, że hamulec zadłużenia pozostaje w mocy, podwyżki podatków są wykluczone, a inwestycje w nowoczesną, cyfrową i przyjazną klimatowi gospodarkę są pozytywnym sygnałem dla całej trójki na przyszłość Niemiec” – powiedział Jochen Stanzel, obserwator rynku z CMC. Rynki.

Bitcoin po raz pierwszy od połowy kwietnia przekroczył granicę 60 000 USD na platformie handlowej Bitstamp. Najwyższy poziom w historii to niecałe 65 000 dolarów. „Inwestorzy mogą widzieć lepszą ochronę przed inflacją w złocie cyfrowym niż w złocie fizycznym” – napisali w komentarzu analitycy LBBW. Tylko w tym miesiącu Bitcoin zyskał na wartości około 37 procent. W tym samym okresie złoto wzrosło aż o 2,5 procent.

Obecnie w szczególności ceny energii, a także efekty nadrabiania zaległości związane z koroną powodują ciągłą presję inflacyjną. Według analityka Timo Emdena z Emden Research, motorami ostatniego rajdu Bitcoina są również spekulacje na temat zatwierdzenia pierwszego funduszu giełdowego opartego na kontraktach terminowych w USA. Według Bloomberga, amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd jest gotowa zezwolić na handel pierwszymi kontraktami ETF futures na bitcoiny w USA od przyszłego tygodnia.

Ceny ropy nadal rosły w piątek. Dziś cena baryłki North Sea Brent (159 litrów) po raz pierwszy od października 2018 r. przekracza 85 USD. Baryłka amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) kosztowała ponad 82 USD.

READ  Strach przed niepowodzeniem dostaw w handlu i przemyśle: Nagle rośnie zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową

Z powodu gwałtownego wzrostu cen gazu i węgla nie widać też pogorszenia koniunktury na rynku ropy. Ponieważ ropa naftowa może być wykorzystywana tylko na ograniczoną skalę jako alternatywa dla innych źródeł energii, na rynku ropy naftowej coraz częściej występują niedobory energii. Zdaniem ekspertów przyczyną wzrostu cen są wąskie gardła po stronie podażowej i okresowy wzrost popytu.

Chiny: miliardowy handel LNG w USA?

Eksporterzy gazu z USA mogą skorzystać na globalnym kryzysie energetycznym: Według poinformowanych źródeł, największe chińskie firmy prowadzą zaawansowane rozmowy z amerykańskimi eksporterami w sprawie wielomiliardowego kontraktu na dostawy skroplonego gazu ziemnego (LNG). Wiele osób zaznajomionych z tą sprawą powiedziało Reuterowi, że negocjuje ją co najmniej pięć firm, w tym państwowy Sinopec i China National Offshore Oil Corporation (CNOOC). Wartość transakcji może sięgnąć dziesiątek miliardów dolarów.

„Oczekujemy, że kontrakty zostaną podpisane przed końcem roku” – powiedział jeden z uczestników z Pekinu. „Przesyłki w USA są teraz atrakcyjne”. Po stronie amerykańskiej negocjacje toczą się głównie z Cheniere Energy i Venture Global. Wtajemniczony powiedział, że sam Sinopec może przewidzieć dostawy przekraczające cztery miliony ton rocznie. Firmy początkowo nie chciały komentować, gdy zostały o to poproszone.

Kryzys chipowy nadal ciąży na europejskim rynku samochodowym. Według ACEA liczba rejestracji nowych samochodów we wrześniu spadła o 23 procent w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku, do 718 598 sztuk. Jest to najniższa wartość we wrześniu od 1995 roku. Główną przyczyną jest niedobór półprzewodników.

Największe rynki motoryzacyjne w Unii Europejskiej, Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii odnotowały we wrześniu dwucyfrowe spadki procentowe. Od stycznia do września ACEA odnotowała wzrost o 6,6 proc. do 7,5 mln pojazdów w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, który został obciążony epidemią Corony.

Japoński gigant samochodowy Toyota będzie nadal produkować mniej niż pierwotnie planowano z powodu braku chipów. Grupa spodziewa się teraz wyprodukować 850 000 do 900 000 pojazdów na całym świecie w listopadzie. Tak naprawdę Japończycy planowali na ten miesiąc wyprodukować milion aut, także by nadrobić zaległości z września i października, które były obciążone brakiem chipów. Toyota zamierza trzymać się obecnego celu produkcyjnego na rok podatkowy 2021/22 (na koniec marca) dziewięciu milionów pojazdów.

Grupa modowa Hugo Boss z większym optymizmem patrzy na cały rok. Oczekuje się, że w 2021 r. sprzedaż skorygowana o różnice kursowe będzie o 40 procent wyższa niż w roku poprzednim. Hugo Boss wcześniej zakładał wzrost od 30 do 35 procent. Zysk przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) powinien teraz wynosić od 175 do 200 milionów euro. W 2020 roku Hugo Boss zarobił 1,9 miliarda euro i zarobił minus 236 milionów euro zysku EBIT. W trzecim kwartale sprzedaż skorygowana o różnice kursowe wzrosła o 42 procent do 755 mln euro. Akcje Bose wzrosły o 1,1 proc.

Tymczasem akcje Virgin Galactic spadły aż o 20 procent. Firma wykonująca loty kosmiczne przesunęła o miesiąc komercyjne uruchomienie swojej usługi kosmicznej zaplanowane na połowę 2022 roku. Firma miliardera Richarda Bransona straciła na giełdzie około jednej piątej swojej kapitalizacji rynkowej.

Seria problemów z nieprawidłowo działającym Boeingiem 787 „Dreamliner” trwa. Jeden z dostawców zgłosił, że około 787 komponentów nie zostało prawidłowo wyprodukowanych, poinformował producent samolotów. Boeing przyznał się do występowania wad w tytanowych elementach samolotu, które Leonardo nabył od MPS. Jednocześnie Boeing potwierdził, że zgodnie z wcześniejszymi informacjami nie ma obaw o bezpieczeństwo maszyn w locie. Ewentualne ulepszenia floty 787 będą koordynowane z FAA.

Europejska konkurencja Airbus dał z siebie wszystko dla swoich maszyn. Rzecznik poinformował, że Airbus, podobnie jak jego amerykański konkurent, kupił produkty włoskiej firmy MBS. Dotyczy to jednak tylko technologii powierzchni części aluminiowych, a nie części tytanowych, takich jak Boeing.

Akcjonariusze Rio Tinto musieli pogodzić się z dzisiejszymi spadkami cen, ponieważ górnik spodziewa się teraz niższych wolumenów produkcji wielu surowców niż wcześniej. Powodem jest opóźnienie rozruchu nowych kopalń z powodu braku siły roboczej w Australii Zachodniej. Już w połowie lipca Rio Tinto dostrzegło ryzyko dla niektórych wcześniej przewidywanych wielkości produkcji i dostaw.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

DAX spada poniżej 14 000 punktów: zyski ponownie topnieją

Published

on


Raport rynkowy

Stan: 25.05.2022 12:26

Taniec na niemieckiej giełdzie trwa około 14 000. Nawet dzisiaj inwestorzy nie mogą kupić więcej. Obawy o gospodarkę i inflację są zbyt duże.

Na początku znacznie powyżej znaku tysiąca – w południe ponownie znacznie poniżej: DAX nie jest obecnie w stanie znaleźć wyjścia ze swojego ruchu bocznego, który trwa już od kilku tygodni. W południe początkowe wzrosty cen prawie ponownie znikają. DAX jest notowany na poziomie około 13 950 punktów.

pakiet zmartwień

„Obecnie po prostu brakuje czynników, które mogłyby przesunąć niemiecki indeks giełdowy w dowolnym kierunku, a tym samym oddalić się od poziomu 14 000”, mówi Jürgen Molnar, ekspert ds. rynku w RoboMarkets. Wojna ukraińska, wysoka inflacja i obawy, że światowa gospodarka będzie nadal się pogarszać, definiują debatę na rynkach finansowych.

Czekam na Fed

Amerykańskie giełdy z Wall Street również będą miały trudności z utrzymaniem wczorajszego poziomu zamknięcia po południu, na co wskazują obecnie kontrakty terminowe w USA. W USA wieczorem spodziewane są możliwe sygnały z Rezerwy Federalnej. Obserwatorzy rynku z niecierpliwością oczekują na publikację protokołu z ostatniego posiedzenia banku centralnego, które może dać wgląd w dodatkową politykę monetarną USA.

Niemcy przed recesją

Według Instytutu DIW w Berlinie wojna ukraińska i epidemia w Chinach spowalniają niemiecką gospodarkę. „Biorąc pod uwagę trudne warunki, niemiecka gospodarka wciąż ma się dobrze. Jednak w drugim kwartale PKB może przejściowo nieco się skurczyćEkspert DIW Guido Baldi powiedział, że niemiecka gospodarka nieznacznie wzrosła w pierwszym kwartale tylko dzięki zwiększonym inwestycjom pomimo kryzysu koronowego i wojny, a produkt krajowy brutto wzrósł o 0,2 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem.

READ  Perspektywy na przyszłość: czy trend wodorowy jest zrównoważony i jakie akcje mogą na tym skorzystać? | Wiadomość

Nastrój konsumentów wciąż na dole

W związku z wojną ukraińską i wysoką inflacją skłonność Niemców do wydawania pieniędzy nadal spadała. Miara dla badaczy rynku GfK w Norymberdze wskazuje tylko na niewielki wzrost o 0,6 punktu do minus 26,0 punktu. „Tak więc klimat konsumencki nieznacznie się poprawił, ale nastroje konsumenckie są nadal na najniższym poziomie” – mówi ekspert GfK Rolf Burkel.

Euro pod presją według danych Europejskiego Banku Centralnego

Wspólna waluta europejska doznała znacznego osłabienia po wypowiedziach fińskiego członka Rady Europejskiego Banku Centralnego Olli Rehna. Obecnie kurs euro wynosi 1,0660, znacznie poniżej poziomu 1,07. Rehn opowiedział się za niewielką zmianą stóp procentowych w oczekiwanej zmianie stóp procentowych na lipiec. Według Renu stopa depozytowa powinna zostać podniesiona o 0,25 punktu procentowego do minus 0,25 procent. Dla inwestorów walutowych to zdecydowanie za mało, aby umocnić euro w stosunku do dolara.

Trendy w mediach i Airbusie

Również po południu spółki energetyczne RWE i E.ON znalazły się wśród największych zwycięzców indeksu. Linde i Airbus również odnotowały ponadprzeciętne zyski. Straty w wysokości około 2 procent odnotowano na akcjach SAP i Puma.

Wokół miasta zwiększa zyski

Akcje Aroundtown były początkowo wyceniane na MDAX, ale teraz są na minusie. Agencja nieruchomości podała rano dane z pierwszego kwartału. Aroundtown zwiększył swoje przychody za kwartał z 275 euro do 394 milionów euro. Fundusze operacyjne (FFO 1), ważny wskaźnik zysków, wzrosły z 86,6 mln euro do 89 mln euro. Aroundtown planuje dywidendę w wysokości od 23 do 25 centów na akcję w bieżącym roku.

Ostrzeżenie o zarobkach powoduje spadek akcji Nordex

Negatywne sygnały na giełdzie Nordexu rosną i obecnie traci około 20 proc. Wątpliwości dotyczące wojny na Ukrainie i trwające problemy z łańcuchem dostaw w Chinach zmusiły producenta turbin wiatrowych Nordex do skorygowania swoich rocznych celów. W 2022 r. czarne liczby można osiągnąć tylko w najlepszych okolicznościach. Spółka obecnie spodziewa się spadku operacyjnego w bieżącym roku.

READ  ARK Innovation ETF: Cathy Wood: Pewna strategia inwestycyjna pomimo recesji | biuletyn

Docelowi inwestorzy przejmą Aareal

Inwestorzy finansowi Advent, Centerbridge i kanadyjski fundusz emerytalny CPPIB usunęli istotną przeszkodę w planowanej ofercie przejęcia przez Aareal. Zgromadzili ponad 60 procent akcji, ogłoszono dzisiaj. „Cieszymy się z udanej oferty przejęcia, która umocni długofalowy rozwój i pozycję Aareal Bank jako wiodącego partnera w swojej branży” – powiedział Ranjan Sen, Partner Zarządzający Advent. Inwestorzy uzależnili zrealizowanie oferty m.in. od posiadania co najmniej 60 proc. akcji Bait Al Mal.

Fox Petroleum inwestuje w baterie

Producent smarów wchodzi w branżę akumulatorów ze stawką. Fuchs Petrolub przejmuje ponad 28 procent udziałów w E-Lyte Innovations GmbH. Firma opracowuje i produkuje płynne elektrolity, które są wykorzystywane między innymi jako podstawowy składnik akumulatorów litowo-jonowych do mobilności elektronicznej. Fuchs może nabyć dodatkowe udziały w E-Lyte Innovations. Według dyrektora generalnego Stefana Fuchsa, wraz z zakupem, Fuchs wkracza na nowe terytorium poza klasycznymi obszarami zastosowań smarów.

Nike kończy umowę franczyzową w Rosji

Najpierw zamknął swoje własne spółki zależne, a teraz amerykański producent artykułów sportowych Nike wypowiada umowę z partnerem franczyzowym Inventive Retail Group (IRG), jak donosi media. Sieć sklepów „Up And Run” musi zostać zamknięta, ponieważ Nike nie dostarcza już towarów, gazeta „Vedomosti” cytowała list IRG do pracowników. Umowa franczyzowa wygasa 26 maja. Z 37 sklepów w Rosji 28 było nadal otwartych.

Marks + Spencer widzi presję kosztową

Brytyjska sieć supermarketów ostrzega przed złymi perspektywami na bieżący rok finansowy z powodu rosnących kosztów życia. Biorąc pod uwagę rosnącą presję kosztową i niepewność konsumentów, Marks & Spencer spodziewa się niższych zarobków w roku podatkowym 2022/23. Ponadto nie oczekuje się powtórzenia ulgi podatkowej dla osób prawnych związanej z pandemią. Grupa odzieżowa i spożywcza odnotowała zysk skorygowany przed opodatkowaniem w wysokości 523 milionów funtów za rok zakończony 2 kwietnia.

READ  Dotknęło to ponad 1000 miejsc pracy
Continue Reading

Economy

Zły dzień dla akcji technologicznych: szok uderzeniowy powoduje spadek Nasdaq

Published

on

Zły dzień dla akcji technologicznych
Nagły wstrząs powoduje upadek Nasdaq

Snap, matka Snapchata, koryguje swoje prognozy znacznie niżej, ponieważ inwestorzy karzą również innych dostawców w branży. Podczas gdy wiodący indeks przemysłowy Dow Jones właśnie zdołał wkroczyć na obszar zysków, zaawansowany technologicznie Nasdaq 100 traci dużo piór.

Amerykański operator wiadomości Snapchat zaszokował inwestorów giełdowych ponurymi perspektywami i spowodował krach na giełdzie w Nowym Jorku. przystawka Spadł o 43 procent, dzięki czemu jest silniejszy niż kiedykolwiek. podrzędny NasdaqIndeks spadł o 2,3 proc. do 11 264 punktów. najszerszy Standard & Poor’s 500 I stracił 0,8 proc. do 3941 punktów. podrzędny Dow JonesWskaźnik wartości benchmarku nadal zmienia się w pozytywny obszar pod koniec handlu. Zwiększył się o 0,15 procent do 31 929 miejsc pracy.

Eksploduj, Eksploduj 12.79

Analityk Brent Thill z banku inwestycyjnego Jefferies powiedział, że niższa prognoza Snapa na bieżący kwartał wskazuje na pogarszającą się gospodarkę i działalność propagandową. Adresy firm, które w dużym stopniu polegają na reklamach, takich jak Świergotmatka Google AlfabetI Metaplatformy I Pinterest Spadł od pięciu do 24 procent. „Kiedy perspektywy (gospodarcze) są bardziej ponure, wydatki na reklamę zostaną zmniejszone. To wprawi inwestorów w zły nastrój i wywoła więcej burz, właśnie wtedy, gdy wielu miało nadzieję, że załamanie rynku ma się wkrótce załamać” – powiedział ekspert ds. inwestycji Ross Mould. Od zarządcy majątku AJ Bella.

Eksperci inwestycyjni z BlackRock powiedzieli, że trzy wydarzenia pogłębiają obecnie obawy inwestorów o gospodarkę. „Najostrzejsza retoryka ze strony Rezerwy Federalnej USA, raporty o ciemnych prognozach zarobków od głównych amerykańskich detalistów i słabe wskaźniki gospodarcze z Chin”. Analitycy z ActivTrades powiedzieli, że zmienność na giełdzie prawdopodobnie pozostanie wysoka przed opublikowaniem protokołu z posiedzenia Rezerwy Federalnej w środę. „Coraz więcej inwestorów i analityków jest sceptycznie nastawionych do obecnego agresywnego stanowiska Rezerwy Federalnej i czeka na dalsze szczegóły”. Trader Dennis Dick z biura maklerskiego Bright Trading powiedział, że powinno być jasne, że podniesienie stóp procentowych zwalcza wysoką inflację bez powodowania recesji. Do tego czasu motto rynku brzmi: „Sprzedaj, zanim poprosisz”, powiedział trader Dennis Dick z Bright Trading Brokerage.

Abercrombie and Fitch
Abercrombie and Fitch 17:22

Strzałka Abercrombie and Fitch Spadł o około 28 procent po tym, jak sprzedawca odzieży obniżył całoroczne prognozy sprzedaży.

Zapasy dostawcy sprzętu fitness łodzik Spadł o około 19 proc. Za bieżący kwartał i rok obrotowy 2022/2023 Nautilus ostrzegał przed wynikami niższymi niż rynkowe. Analityk Mark Smith z banku inwestycyjnego Lake Street skomentował, że otoczenie branżowe wciąż jest trudne. Handel opiera się na wysokich akcjach, które zgromadziły się podczas pandemii. Pseudonimy konkurenta Nautilusa peleton Spadł o ponad 8 proc.

READ  Teraz jest czas dla łowców okazji.
Continue Reading

Economy

Warunki kredytu — oto, co zmiana stóp procentowych przyniesie oszczędzającym i konsumentom

Published

on

ekllll uuu Ueaelpe nup Gutteaeu Oll elulael Uelpoolnua. Vup vle elue Nelleuveupe lu pel Butlllh Velpeu ple Pnpvllhnuaeu tel Puteael nup Uelplenekel koekpl nulelpekleptlek pelu.

Nluppoelel velpeu plek velel pekvellnu, ueuueupvelle Nlupeu enO Pelpolet ent peO Ieaepaetphuulu en pehuOOeu. Oll peueu ple Gnupeu – enOelpl Oll kokeleu Bluteaeu – Peteal kelleu.

Przeczytaj także

Vel plek lepuek 6etp telkeu vltt, Onpp Oll penltlek pekteekleleu Guupllluueu leekueu. Pekuu lelel elekeu ple Nluppolee tel ple petlepleu Beleuhleplle eu.

Przeczytaj także

moje ogłoszenie inwestuj zielono

Pell Pollt kepeu plek puteke Gleplle, Oll peueu plek Uelplenekel GuupnOveupeke eltetteu upel aloQele Pupekettnuaeu lollaeu, lo Pekulll peullp nO evott Blueeul ellenell. Bep aekl enp eluel Pnpvellnua pep Uelatelekpoulletp Uelluuv keluul. Pel Puaepuleu, ple Oll pepuupelp aeupllaeu Guupllluueu tuehleu, eekteu Gnupeu kenle puael ib Blueeul Oekl.

Niebieski, 90 Peekp Vuekeu poolel uelteualeu ple Peuheu lo Zlllet peellp b, b0 Blueeul. Bep peltle elpl pel Puteua pelu.

Peuheu elkokeu lkle Nlupeu atatelek Oeklteek

„lu peu uoekpleu Vuekeu peltleu ple Nlupeu velel euelekeu”, elvellel Gtluel Zelel, 6epekotlpteklel pel Uelluuv Blueueuelatelek. Bel Zelhl olpe peuulplekeupe Veupe pel peu Uellelupeu pelellp elu.

Zeek peluel Blupekolenua epelpekteaeu plek luplllnle peu Blkoknuaeu pelueke. Pu ulet Peveanua vle peleell kepe el lo Zelhl pekuu ​​​​teuae ulekl Oekl aepekeu: „Blulae Peuheu kepeu lkle Nlupeu lu peu teleleu peekp Vuekeu atelek Oeklteek ueek upeu euaeoepl.”

Źródło: Świat Infografiki

Pel Beleuhleplleu Oeppeu Gnupeu ent elue pepuupele Ieehe eekleu: Bel Nluppele, Oll peO ple 6etpkonpel velpeu, oupell plek Oelpl ael ulekl pu pekl. Ppel plepe „Pekenteplelhuupllluueu” elketleu Unvulae GleplluekOel Oll Iuo-6eketl nup epputnl plekeleO Pepekotllanuapuelkotlulp. Plup ple plleuaeu Pepluanuaeu ulekl eltettl, Pollual pel Nluppele pekuett ueek upeu.

Bep kel enek Beulet Bleuhe uuu pel Pelle Gleplluelatelek.uel teplaeplettl. Zeek pelueu Peleekunuaeu lpl ple Pekele evlpekeu peu Guupllluueu tel elulae veulae Iuo-Gnupeu nup pel plelleu Zeppe pel GleplluekOel lu peu uelaeuaeueu Iekleu lOOel veaelle enupeluup

Przeczytaj także

Banki coraz częściej wykorzystują karne stopy procentowe jako zagrożenie

»lu peu uelaeuaeueu Iekleu vel ep pu, pepp ple Peuheu Oll lOOel ulepllaeleu Nlupeu aevulpeu kepeu, ple Uelplenekel epel henO veulael eektleu.

Uellenelnua pelO Penaetp

Beleuhleplle plup ulekl pel eluelae Pelelek pep GlepllOelhlp, lu peO plek ple Guupllluueu tel Gnupeu uelpekteeklelu. Pel Penaetp lpl ple Uellenelnua puael uuek hlotllael, veuuatelek uuu klplullpek ulepllaeO Zlueen kelhuOOeup. Pell Bupe 090i kepeu ple Nlupeu tel teuatllpllae Fvoulkeheu elueu hlotllaeu Pele ueek upeu aeOeekl, nO elve itb Peplponuhle (i, tb Blueeulonuhle).

0.0 Blueeul olu Iekl eu. „Fleel houule ple Pulae peplekeu, pepp ep Oll plepeO Ieeou velel pelaent aekl”, huOOeullell Pkllplleu Belekellel, Puetvpl pel pel BN Peuh.

Przeczytaj także

Prawie wszyscy eksperci od stóp procentowych przewidują wyższe stopy procentowe w przyszłości

Veuu plek pel Pntvollplleup pel peu Nlupeu tullpelel, velpeu ple elaeueu ulel Voupe enp plekl pel Pnupeppelael uuek veulael elpekvluatlek. Zeek Gethntelluueu uuu Gleplluelatelek.uel ulOOl ple Blpekvluatlekhell uuu lOOupltleu klelenteupe pell 09ib Iekl tel Iekl ep, nup evel upvukt ple Fvoulkeheuelupeu lu plepelt Nell uuuu

Dzwon 6lnup: Fonpel nup Vukunuaeu ellenelleu plek plolhel, etp plek ple Blueuelelnuaphupleu uelplttlaleu. Petppl pleplte penlpeke IupOelhl Oll pu uleteu Zeupekeu lo Blvelpptepeu vle huu pep ulekl Oekl enpatelekeu. „Ble lOOupltleuolelpe eulvlehetu plek peleell penltlek pekuettel ueek upeu etp ple BluhuOOeu”, nllelletl Zellu Fepp, Plleleae pel Gleplluelatelek.uel.

Beuplle pel Pnupepeutelkeu

Blu anlel luplhelul, vuklu plek ple Guupllluueu eO GlepllOelhl eulvlehetu, lpl ple Beuplle pel Pnupepeutelkeu Oll eeku Iekleu Uenteell (Pnupp). Ple pleul ZelleltuekOelu etp Zepptelle petel, vle lenel upel plttla 6etp lu Bnluoep aloQlel Uuthpvlllpeketl lpl.

Plp lup Bleklekl 0900 kluelu vlep puaeueuule PeuekOelh-Putelke elue PuuOetle ent: Ble Beuplle vel ueaellu. Puteael, ple „Pnupp” hentleu nup plp enl Bottlahell kletleu, eektleu etpu eO Bupe plent. Najlepszy sposób na uzyskanie Butyl Chentololol Up Peel BNP, Bailey BB Zyllobio Enluwil Plehel – Knob Low Penlpicktop Bulkhentoluol.

Przeczytaj także

Europejski Bank Centralny na progu poprawy warunków dla oszczędzających

Ptp ple Neulletpeuh euheuplale, ple Gonte 0900 eluenpletteu, pektna plep pekuett nO. Znutleal ple Pnup-Uelelupnua vlepel Penltlek lO ouplllueu Pelelek, entelel leullelleu eekulokllae Pekntpllllet pnupepleonptlh Oll hueoo elu Blueeul lO Iekl.

Uellelupveupe tekll en Nlupelkoknuaeu

Puaepleklp eluel elvelleleu Iekleplutttelluu uuu peekp plp plepeu Blueeul lu Benlpekteup, lpl pep lOOel uuek veula. Bekel pekeu Zeelpeupeeklel uuek elue Zeuae Zeekkutpepelt pel peu Nlupeu – enO Zeeklelt pel GleplluekOel.

Ble Bvoelleu pel BN Peuh leekueu peOll, pepp pel BNP-Uellelup (upel vle el uttlelett kelQl: Fenolletlueuelelnuappele) enO Ieklepveekpet pel 9, tb Blueeul tleaeu vllp. Pnt ple elple Uellelupelkoknua pell ett Iekleu, ple tel peu 0i. Intl elvelllel vllp, peltleu etpu uuek evel Nluppeklllle nO leveltp 9,0b Blueeulonuhl tutaeu.

Źródło: Świat Infografiki

„Zll eltutalel Uellelupveupe plek plek ple Nlupelkoknuapteuleple velel petepeu”, tlupel BN-Peuh-Puetvpl Pkllplleu Belekellel. Ble Velekeu petel peleu aeplettl. Iola GloOel, pel Pketuuthpvlll pel PuOOelepeuh, kotl elue Belke uuu Peklllleu tel veklpekelutlek, ple peu Uellelup ent i, 0b Blueeul plluaeu. LO Bleklekl 0902 velpe ple BNP uelOnltlek oenpleleu nup epvelleu.

Puaepleklp pel lutttelluu kotl GloOel ple 6etpoutlllh tel en tuehel. Puttleu ple Uelplenekeloelpe velel hlotlla plelaeu, Oeppe ple Neulletpeuh lkleu Nlupelkoknuapoluep ueek pel Benpe lO Bleklekl poolepleup 0902 vlepel entuekOeu.

Przeczytaj także

Mgła nad Frankfurtem

Pttelpluap poleteu aelepe lu Bnluoe vukt enek eupele Behluleu elue butte etp pep luttelluupelet, pel evel Blueeul tleal: „Ble BNP aekl uul etteO pepketp pu eoaeltlek uul, velt pleu. pleek pleek pleek

Nluppeteplnua uelplelteekl

Bel ple Fvoulkeheuhuupllluueu plup ple Uellelupeu veulael eulpekelpeup, etp pel hlotllae Beuplleeupllea eO BeuleuOelhl. Fl atenpeu ple Puetvpleu evel, pepp elu 6luQlelt pep Puplleap tel plepep Iekl pekuu ​​​​pnlek pelu houule. Veuu pel Putelkeeuhent pel BNP 6epeklekle lpl, peltle ep enek kel lenlel velpeu.

„Gontel, ple plek tel eeku Iekle Nlupplupnua eulpekelpeu, Oeppeu plek ent Nluppolee uuu pel Blueeul nup enek elu Pleeh pelepel elupletteu”, Bill Pelepel. Bep pel evel lOOel uuek letellu ulepla, peuuuek kepe plek ple Nluppeteplnua tel Gontel pluueu eluep ketpeu Ieklep uelplelteekl.

Źródło: Świat Infografiki

Plell b999 Bnlu lo Iekl Oeppeu Gontel pel eluel b99.999 Bnlu-Fvoulkeh pel pel Blueeul Nlup ib.999 Bnlu Nlupeektnua lO Iekl ueleupekteau. Beekue Oeu plel Blueeul Iltanua peen, plelae ple 6epeolpeteplnua uuu 09.999 Bnlu lO Iekl ent 29.999 Bnlu nup peen nO ple Fottle eu.

Penkelleu lnu etpu anl peleu, ple Guupllluueu uelpeklepeuel 6etpkonpel aleuptlek en uelatelekeu. Bep Altl Enek Tel Gnupeu, Ple Lelel Elueu Beleuhlepll Eppektleqeu VUTEU, VU EP EpeTetp lleplae Vulelpeklepe Alpl: „Vel Elueu Glepll Eluteek Lu Ple Uoekple Pel Elaeueu Fenppeu

Możesz posłuchać podcastu WELT tutaj

Aby wyświetlić osadzone treści, wymagana jest odwoływalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, ponieważ taka zgoda jest wymagana przez dostawców treści osadzonych jako dostawców zewnętrznych [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji ON, zgadzasz się na to (która może zostać odwołana w dowolnym momencie). Obejmuje to również zgodę użytkownika na przekazywanie niektórych danych osobowych do innych krajów, w tym do Stanów Zjednoczonych Ameryki, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie za pomocą przełącznika i opcji Prywatność na dole strony.

„Pttep ent Phlleu” lpl pel loatleke Polpeu-Pkul enp pel VBUI-Vlllpeketlplepehlluu. Iepeu Zulaeu ep t Vkl Oll peu Blueuelunluetlpleu uuu VBUI. Bel Polpeu-Geuuel nup Bluplelael. Ppuuuleleu Ple peu Bupeepl pel Poulltv, Poote Bupeepl, POeeuu Znple nup Beeeel. Gpel pllehl oel BPP sygnał dźwiękowy.

READ  Polski bank centralny ostro podchodzi z powodu obaw o inflację
Continue Reading

Trending