Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Usunąć wymagania dotyczące maski? 3 ekspertów przewiduje, kiedy spadnie

Występowanie w wieku 23 lat: Jak długo powinniśmy nosić maski? Trzech ekspertów dokonuje prognoz

Ze względu na małą liczbę spraw wiele krajów związkowych łagodzi swoje środki przeciwko Coronie, w tym zasady dotyczące masek. FOCUS Online zapytał trzech ekspertów, co sądzą o anulowaniu.

Od dziś mieszkańcy Monachium nie muszą już nosić maski w centrum miasta. W Bremie obowiązek ten nie obowiązuje od następnego poniedziałku, o ile ludzie przebywają na zewnątrz. A w Saksonii od przyszłego tygodnia uczniowie nie będą musieli nosić masek na terenie szkoły lub na zajęciach, jeśli wskaźnik infekcji będzie poniżej 35 lat. Wraz ze spadkiem liczby ofiar i wzrostem liczby ofiar, wezwania do podniesienia bazy stają się coraz wyższe. Zarówno politycy, jak i stowarzyszenia popierają abolicję.

Ale co z nimi? wymagania dotyczące maski Naprawdę? Wirusowo rozsądne czy już niepotrzebne? Do tej pory wymóg dotyczący maski był stosowany tam, gdzie w życiu publicznym nie jest gwarantowana minimalna odległość 1,5 metra. FOCUS Online zapytał trzech lekarzy, jak długo jeszcze musimy nosić maski.

Czy chcesz głębszego zrozumienia?

Dobrze poinformowany o kryzysie dzięki naszemu przewodnikowi Corona: eksperci wyjaśniają, co porabiasz COVID-19 potrzebuję wiedzieć.

Martin Stormer, wirusolog

dla kogoś

Martin napastnik Wirusolog i wykładowca wirusologii na Uniwersytecie we Frankfurcie. Kieruje również prywatnym multidyscyplinarnym laboratorium medyczno-diagnostycznym.

Co sądzisz o żądaniach zniesienia wymogu stosowania masek w świetle malejącej częstości występowania?

Martin napastnikOgólne zniesienie wymogu masek nie jest obecnie zalecane, więc uważam, że dyskusja jest nieproduktywna. W szczególności maski przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka transmisji.

Gdzie powinny pozostać na razie wymagania dotyczące masek — i gdzie mogą spaść jako pierwsze?

W każdym razie wymóg posiadania maski powinien pozostać w zamkniętych pomieszczeniach, a na świeżym powietrzu z pewnością można sobie pozwolić na większą swobodę. Jednak nadal opowiadam się za wymogiem, aby maska ​​była na zewnątrz, ponieważ tworzą się kolejki.

READ  Corona: Eksperci odkrywają zupełnie nowego wirusa w Malezji

Czy istnieje marka, odkąd podniesienie maski miało sens wirusowy?

Ogólnie rzecz biorąc, gdybyśmy mogli zaszczepić wszystkich, zaszczepiono jak najwięcej populacji, a wskaźnik infekcji pozostał na bardzo niskim poziomie. A kiedy wiemy, jak długo potrwa ochrona.

Jak myślisz, jak długo będą nam towarzyszyć wymagania dotyczące masek?

Wyobrażam sobie, że w przejściu z lata na jesień osiągniemy wspomniany cel. Następnie możemy wydać indywidualną rekomendację z ogólnych wymagań dotyczących maski, na przykład maskę należy założyć w przypadku objawów przeziębienia, aby chronić innych.

Timo Ulrichs, epidemiolog

dla kogoś

Timo Ulrich Specjalista mikrobiologii i epidemiologii. Pracuje w Instytucie Zdrowia Globalnego jako dyrektor Międzynarodowego Kursu Pomocy w Sytuacjach Ratunkowych i Katastrof. Pracował również jako konsultant w Federalnym Ministerstwie Zdrowia, gdzie odpowiadał m.in. za ochronę przed epidemią i planowanie pandemii grypy.

Co sądzisz o żądaniach zniesienia wymogu stosowania masek w świetle malejącej częstości występowania?

Timo Ulrich: Całkowite anulowanie wymogu maski byłoby przedwczesne. Mamy coraz mniej nowych infekcji, sprzyjają też warunki zewnętrzne. Ale najbardziej odpowiedni wariant brytyjskiego wirusa może bardzo szybko wykorzystać możliwości transmisji, jeśli im go damy. Dlatego konieczne jest przestrzeganie wymagań dotyczących masek w pomieszczeniach, na przykład podczas zakupów. Jednak wymagania dotyczące masek można podnieść na zewnątrz, na przykład w centrach miast.

Czy istnieje marka, odkąd podniesienie maski miało sens wirusowy?

Nie chcę tu wspominać o nowo zainfekowanej marce ani o wartości zdarzenia. Zamiast tego powinniśmy skupić się na osiągnięciu odporności stada. Mamy dużą szansę, że do późnego lata będziemy mogli zaszczepić dorosłych w Niemczech. Wtedy będziemy mieli dobre podstawy, aby móc zrezygnować z zasad AHA w codziennych kontaktach, w lokalnym transporcie publicznym czy w pracy i stopniowo wracać do normalnego życia.

Jak myślisz, jak długo będą nam towarzyszyć wymagania dotyczące masek?

READ  Paraliż twarzy jest bardzo powszechny

Realistycznie rzecz biorąc, wymagania dotyczące masek będą nam towarzyszyć przez całą jesień. Czwartej fali, ale znacznie mniejszej, spodziewamy się około września. I musimy wyjaśnić, czy nie ma to również znaczenia epidemiologicznego – być może w odniesieniu do nowych wariantów wirusa krążących w Niemczech. Jeśli tak się nie stanie, to znaczy, jeśli sytuacja epidemiczna ustąpi jesienią i zimą, to zachowanie dystansu i noszenie maski można anulować.

Friedman Weber, wirus

dla kogoś

Friedman Weber Jest profesorem wirusologii i jako dyrektor kieruje odpowiednim instytutem na Uniwersytecie Justusa Liebiga w Giessen. Tam bada między innymi koronawirusy i grypę.

Co sądzisz o żądaniach zniesienia wymogu stosowania masek w świetle malejącej częstości występowania?

Friedman Weber: Myślę, że to przedwczesne. Wymóg maski to stosunkowo prosta i tania interwencja. Chroni użytkownika i inne osoby. Nie idealny, ale wystarczająco skuteczny. Wymagania dotyczące maski powinny być jedną z ostatnich czynności, które należy znieść. Epidemia jeszcze się nie skończyła, nawet jeśli wydarzenia w Niemczech są w tej chwili bardzo zachęcające. Myślę, że bardzo ważne jest, aby firmy i inne firmy mogły jak najszybciej wrócić do normalności. Zniesienie wymogu maski może to opóźnić.

Gdzie powinny pozostać na razie wymagania dotyczące masek — i gdzie mogą spaść jako pierwsze?

Największy potencjał infekcji występuje w pomieszczeniach bez odpowiedniej wentylacji, zwłaszcza jeśli przez długi czas przebywałeś w stłoczeniu z wieloma innymi ludźmi. Mówienie lub śpiewanie również sprzyjają przekazowi. Prawdopodobnie mogę sobie wyobrazić, że cotygodniowe rynki rozluźniają się.

Czy istnieje marka, odkąd podniesienie maski miało sens wirusowy?

Jako wirusolog zawsze pamiętam, co ten wirus może zrobić – a każda infekcja to zdecydowanie za dużo. Dlatego czuję się nieswojo, gdy proste i skuteczne działania są anulowane na całym świecie. Ale oczywiście przy wystarczająco wysokim wskaźniku szczepień i tylko kilku aktywnych przypadkach nie ma sensu nalegać na wymagania dotyczące masek. Trudno mi jednak ustalić dokładną wartość tego w naukowo uzasadniony sposób.

READ  Niedobór witaminy D: sztuczne spożycie może być bardzo szkodliwe dla zdrowia

Jak myślisz, jak długo będą nam towarzyszyć wymagania dotyczące masek?

W oparciu o bieżące dyskusje obawiam się, że wymóg noszenia masek w pomieszczeniach wkrótce zostanie zniesiony.

Obejrzyj wideo: prosty napój, który chroni przed zawałem serca, zmęczeniem i uszkodzeniem naczyń krwionośnych