Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

CGTN: Peng Liyuan wzywa do globalnych wysiłków na rzecz zapobiegania i leczenia AIDS i gruźlicy | Wiadomość

PEKIN, 8 czerwca 2021 r. /PRNewswire/ — Peng Liyuan, żona prezydenta Chin Xi Jinpinga, wezwała ludzi ze wszystkich środowisk we wszystkich krajach do połączenia sił i podjęcia działań na rzecz zapobiegania i leczenia AIDS, aby gruźlica przynosiła korzyści całej ludzkości i zbudować globalną społeczność zdrowia dla wszystkich.

Ping, który jest również ambasadorem WHO ds. gruźlicy i HIV/AIDS, przemawiał za pośrednictwem łącza wideo w poniedziałek podczas ceremonii otwarcia specjalnego wydarzenia na wysokim szczeblu na marginesie Spotkania Wysokiego Szczebla ONZ w sprawie AIDS. .

Celem wydarzenia było stworzenie platformy dla państw członkowskich WHO, aby potwierdzić swoje zobowiązanie do zakończenia zgonów z powodu gruźlicy wśród osób żyjących z HIV oraz doradzić, jak przyspieszyć reakcję na gruźlicę związaną z HIV w kontekście COVID-19.

Peng powiedział, że globalna walka z AIDS i gruźlicą w ostatnich latach przyniosła niezwykłe rezultaty dzięki skoordynowanym wysiłkom społeczności międzynarodowej.

Chiny Stopniowo zbudował mechanizm współpracy między AIDS a instytucjami zapobiegania i kontroli gruźlicy. W kraju częstość występowania AIDS jest niska, aw ciągu ostatnich 20 lat zachorowalność na gruźlicę spadła o ponad 40 procent, a śmiertelność spadła o ponad 70 procent.

Powiedziała, że ​​osiągnięcia te były możliwe dzięki uwadze rządu chińskiego, wysiłkom personelu medycznego i cichemu wkładowi wolontariuszy.

Bing podzieliła się także kilkoma wzruszającymi historiami i wyraziła szacunek dla ludzi i wolontariuszy na całym świecie, którzy pomogli zapobiegać chorobom i leczyć je. .

Peng powiedział, że główne choroby zakaźne są jednymi z powszechnych wyzwań stojących przed ludzkością i wspólnym pragnieniem ludzi jest położenie kresu zagrożeniu AIDS i gruźlicą.

Dodała, że ​​trwająca pandemia COVID-19 doprowadziła do większej liczby wyzwań związanych z powstrzymaniem choroby i wezwała do globalnych wysiłków na rzecz ochrony życia i postępu.

https://news.cgtn.com/news/2021-06-07/Peng-Liyuan-calls-for-global-efforts-in-AIDS-TB-prevention-treatment-10UhJDOcrWE/index.html

Wideo –https://www.youtube.com/watch?v=Z3wyeOVnrGY

READ  Niebezpieczna misja: „Nie dla osób o słabym sercu” - Musk spodziewa się nieuniknionego ryzyka i śmierci podczas misji SpaceX Mars | Wiadomość