Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

PCOS często wiąże się z cukrzycą

/ shurkin_son, stockadobecom

Zespół policystycznych jajników w Dsseldorfie (PCOS) to powszechna choroba, która dotyka około 15 procent kobiet w Niemczech. Choroba często wiąże się z cukrzycą typu 2. Niemieckie Towarzystwo Endokrynologiczne (DGENiemieckie Stowarzyszenie DiabetologiczneDDG). Towarzystwa zawodowe krytykują fakt, że najczęstsza choroba endokrynologiczna u kobiet w wieku akceptującym nie została odpowiednio zbadana.

W PCOS między innymi zaburzona jest równowaga hormonów płciowych. Tak więc typowe objawy to uporczywa otyłość, nadmierne owłosienie ciała, przerzedzenie włosów na głowie, niespełniona chęć posiadania dzieci i trądzik.Jednak złożone zaburzenie w pętli kontroli hormonalnej również zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2 od dwóch do dziewięciu razy. .

Ponadto pacjenci z PCOS są czterokrotnie bardziej narażeni na stłuszczenie wątroby. W zamian diagnoza i leczenie muszą być kompleksowe. Optymalna strategia leczenia zależy od objawów i indywidualnego cierpienia danej kobiety. W każdym razie powinna również zawierać koncepcje pozwalające uniknąć długotrwałych powikłań, takich jak cukrzyca – wyjaśnia Susan Rieger Tan, kierownik Centrum Diabetologii DDG Diabetes Center w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Metabolizmu w Klinika Uniwersytetu w Essen.

Każda leczona osoba i pacjent powinien wiedzieć o wysokim ryzyku zachorowania na cukrzycę, a tylko w ten sposób możemy kontrolować potencjalne konsekwencje PCOS – podkreśla Matthias Weber, rzecznik prasowy DGE w mediach.

Towarzystwa zawodowe informują, że obecnie współpracują z innymi stowarzyszeniami specjalistycznymi w celu opracowania wspólnego krajowego przewodnika dotyczącego leczenia PCOS. © wzgórze / aerzteblatt.de

READ  Trzech pasażerów bezpiecznie powraca na Ziemię z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej