Connect with us

science

Szczególnie wegetarianie muszą być ostrożni

Published

on

 1. Strona główna
 2. Doradca
 3. zdrowie

kreatura:

do: Svenja i Lucha

Witamina B12 jest ważna dla naszego organizmu. Ewentualny niedobór jest poważny i często staje się zauważalny dopiero po latach: należy zwrócić uwagę na te objawy.

Frankfurt – Organizm ludzki do funkcjonowania potrzebuje różnorodnych witamin, minerałów i pierwiastków śladowych. Zawiera witaminę B12, która bierze udział w różnych funkcjach organizmu. Osoby stosujące zróżnicowaną dietę są zwykle dobrze zaopatrzone w tę witaminę. Ale nawet w Niemczech niektórzy ludzie mogą cierpieć na niedobór witaminy B12.Kto jest najbardziej zagrożony niedoborem, jak objawia się niedobór witaminy B12 i co chorzy mogą z tym zrobić – przegląd.

Termin witamina B12 nie odnosi się do pojedynczej witaminy, ale do całej grupy związków o takim samym działaniu – tzw. kobalamin. Są niezbędne dla organizmu. Według Niemieckiego Stowarzyszenia Dietetyków (DGE) pomagają w tworzeniu krwi i nowego materiału genetycznego (DNA), ale także w podziale komórek i rozpadzie niektórych kwasów tłuszczowych. Niedobór witaminy B12 może zaburzać te procesy, co czasami może mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

Witamina B12: jest pozyskiwana z pokarmów zwierzęcych

Objawy i przyczyny niedoboru witaminy B12 mogą być bardzo zróżnicowane. Jeśli zauważysz niedobór, powinieneś najpierw przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym. Ponieważ nasz organizm nie jest w stanie sam wyprodukować witaminy B12, może ją wchłonąć i wykorzystać tylko w pokarmach zwierzęcych.

Jest magazynowany głównie w wątrobie. Dobrymi dostawcami są mięso, ryby, jajka, mleko i przetwory mleczne, wynika z raportu Apotheken Umschau. Ale owoce morza dostarczają również witaminy B 12. Ślady tej witaminy można również znaleźć w produktach roślinnych, takich jak kapusta kiszona.

Niedobór witaminy B12: Chorzy zwykle czują się zmęczeni i wyczerpani. (Ikoniczny obraz) © obrazy imago / Westend61

Witamina B12: należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, szczególnie w przypadku diety wegetariańskiej

Niemieckie Towarzystwo Dietetyczne (DGE) podaje szacunkową wartość spożycia witaminy B12, która wynosi 4,0 mcg dziennie dla młodych osób powyżej 13 roku życia i dorosłych. Do klasyfikacji: około 100 gram sera górskiego zawiera około 0,81 mcg witaminy B12.Zawartość witaminy B12 jest szczególnie wysoka w mięsie lub rybach, na przykład łosoś zawiera od 2 do 3 mcg na 100 gram, ale komu grozi niedoskonałość?

READ  Po raz pierwszy odkryta: samotna i wędrująca czarna dziura

Niedobór witaminy B12 jest raczej rzadki, ponieważ organizm ma tendencję do nadmiernej podaży w diecie zachodniej. Istnieją jednak pewne grupy, które są bardziej narażone na niedożywienie. Szczególnie przy diecie wegetariańskiej witamina B12 jest jeszcze ważniejsza. Ponieważ ci, którzy stosują dietę całkowicie wegetariańską bez pokarmów zwierzęcych, a więc bez podaży witaminy B12.

Niedobór witaminy B12: są te grupy ryzyka

Według DGE zapotrzebowanie na tę niezbędną witaminę nie może być zaspokojone wyłącznie przez pokarmy roślinne. Istnieje jednak wiele suplementów witaminy B12, które osoby stosujące dietę wegańską mogą przyjmować długoterminowo po konsultacji z lekarzem. Witamina B12 jest również często dodawana do niektórych pokarmów roślinnych.

Kochanie 0 do mniej niż 4 miesięcy \ t 0,5
Od 4 do mniej niż 12 miesięcy \ t 1,4
dzieci Od 1 roku do mniej niż 4 lat \ t 1,5
Od 4 do mniej niż 7 lat \ t 2,0
Od 7 do mniej niż 10 lat \ t 2,5
10 do poniżej 13 \ t 3,5
Od 13 do 15 lat \ t 4.0
Nastolatki i dorośli Od 15 do 65 lat 4.0
kobiety w ciąży 4,5
Karmienie piersią 5,5
(Źródło: AOK)

Niektóre choroby żołądka i jelit, takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna i zapalenie żołądka, mogą utrudniać wchłanianie witaminy B 12. Leki zapobiegające tworzeniu się kwasu żołądkowego mogą również prowadzić do niedoboru w dłuższej perspektywie. „Starsi ludzie w wieku powyżej 65 lat częściej cierpią na niedobór” – wyjaśnia Apotheken Umschau. Grupy ryzyka obejmują również kobiety w ciąży i karmiące piersią, które potrzebują nieco więcej witaminy B12 niż zwykle. Ale jakie są typowe objawy niedoboru witaminy B12?

Jak pojawia się niedobór witaminy B12? Uważaj na następujące objawy

Czasami niedobór witaminy B12 pojawia się dopiero po latach. „W organizmie znajdują się zapasy witaminy B12, które dostarczają nam witaminy przez lata, nawet jeśli nie jemy jej wystarczająco dużo”, wyjaśnia ekspert ds. żywienia i autor książek prof. Hans Konrad Bisalski w artykule dla quarks.de. Ale kiedy tak się dzieje, skutki zdrowotne mogą być stosunkowo poważne.

Osoby z przewlekłym niedoborem często czują się osłabione i zmęczone z bladą skórą. Objawy podobne do niedoboru żelaza. Zmęczenie i zmęczenie z niedoborem witaminy B12 jest częściowo spowodowane anemią, ponieważ bez witaminy B12 nie może powstać wystarczająca ilość komórek krwi. Zaburzenia psychiczne mogą być również wynikiem deficytów, takich jak zaburzenia pamięci, zmęczenie, problemy z uwagą, a także nieprawidłowości neurologiczne. Jednak objawy są bardzo zróżnicowane i mogą się różnić w zależności od osoby i niedoboru.

Objawy, które mogą wskazywać na niedobór witaminy B12:

 • Anemia i bladość
 • zmęczenie
 • kiepska pamięć
 • swędzić
 • płonący język
 • drętwienie
 • dezorientacja
 • niepewny chód

Niedociągnięcia należy zbadać i zająć się dość szybko. Ponieważ w najgorszych przypadkach objawów doświadczanych przez poważnie dotkniętych chorobą nie można już cofnąć. W przypadku osób, które podejrzewają, że mogą mieć niedobór witaminy B12, ważne jest, aby natychmiast udały się do specjalisty. Nawiasem mówiąc, dotyczy to również innych Objawy niedoboru, takie jak niedobór magnezu lub brak wapnia Dla mnie.

W przypadku niedoboru witaminy B12 towarzystwo ubezpieczeń zdrowotnych AOK zaleca „wyklarowanie poziomu witaminy B12 w badaniu krwi za pomocą diagnostyki laboratoryjnej”. Z drugiej strony suplementy diety należy przyjmować nie tylko w przypadku wątpliwości, ale przedyskutować je z lekarzem i towarzyszyć leczeniu. (SVW)

Informacje zawarte w tym artykule nie zastępują wizyty u lekarza. Tylko eksperci mogą postawić prawidłową diagnozę i rozpocząć odpowiednie leczenie. Powinieneś wcześniej omówić leki lub suplementy diety z lekarzem.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

science

Witamina D może pomóc w leczeniu depresji, Gütsel Online, OWL live

Published

on

Zdesperowany: miliony ludzi na całym świecie cierpią na depresję. Zdjęcie: Daniel Richie

Witamina D może pomóc w leczeniu depresji

 • Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Wschodniej Finlandii przyniosło poważne dowody

Kuopio, 12 sierpnia 2022

#witamina #Dr Według międzynarodowego metabadania może łagodzić depresję u dorosłych #badacz Zespół proponuje w ramach występu Uniwersytetu Wschodniej Finlandii. Eksperci ocenili dziesiątki badań z całego świata według kryteriów naukowych.

# Częściowo skuteczne leki przeciwdepresyjne

Objawy depresji powodują znaczne obciążenie chorobami na całym świecie. Skuteczność terapeutyczna obecnych leków przeciwdepresyjnych jest często niewystarczająca, dlatego badacze żywienia na przykład szukają nowych sposobów łagodzenia objawów. Według badacza Thomasa Mikoli witamina D reguluje funkcje ośrodkowego układu nerwowego, którego zaburzenia są związane z depresją. Ponadto badania przekrojowe wykazały związek między objawami depresyjnymi a niedoborem witaminy D.

Nowa #nie żyje #analityka O powiązaniach między suplementacją witaminy D a depresją jest największą opublikowaną do tej pory publikacją. Wcześniejsze badania sprawdzały skuteczność witaminy D w łagodzeniu objawów depresji u dorosłych w różnych grupach populacji. Wśród nich byli pacjenci z depresją, populacja ogólna oraz osoby z różnymi chorobami somatycznymi. Wyniki wykazały, że suplementacja witaminą D była skuteczniejsza niż placebo w łagodzeniu objawów depresji. Istniały znaczne różnice w stosowanych dawkach witaminy D, ale zwykle było to od 50 do 100 mcg na dzień.

320 milionów osób dotkniętych

Mikołaj mówi, że wyniki nie są jasne. Dlatego badania nad wpływem dawek witaminy D na osoby z depresją sugerują, że są one przyjmowane jako uzupełnienie standardowego leczenia lekami. Rozwiązanie problemu będzie błogosławieństwem dla ludzkości, ponieważ depresja cierpi na głos Światowa Organizacja Zdrowia Ponad 320 milionów ludzi na całym świecie.

READ  Rak: wysokie ryzyko zdrowotne dla diabetyków - ryzyko tutaj
Continue Reading

science

Łazik Curiosity NASA: przyrząd pomiarowy w Kilonii dostarcza nowych wyników | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 19.08.2022 05:00

Dziesięć lat temu, w sierpniu 2012 roku, sonda kosmiczna NASA Curiosity wylądowała na powierzchni Marsa. Na pokładzie miernik promieniowania z Uniwersytetu w Kilonii. Teraz naukowcy prezentują zaskakujące wyniki.

autorstwa Stelli Kennedy

Z czapką na włosach, fartuchem ochronnym i plastikowymi ochraniaczami na buty – tylko tak możesz wejść do pokoju. W czystym pomieszczeniu do badań kosmicznych na Uniwersytecie Christiana Albrechta w Kilonii obowiązuje ścisły obowiązek higieny. mówi Robert Wimmer Schwingruber, profesor fizyki w Kilonii i członek zespołów badawczych NASA zajmujących się Marsem. „To byłby wstyd.”

W ciągu dnia na Marsie jest więcej promieniowania kosmicznego

Małe uproszczenie: tutaj, na Wydziale Astrofizyki Uniwersytetu w Kilonii, pracują nie mniej niż badania nad Marsem. Opracowany przez badaczy z Kilonii radiometr, łatwe w użyciu metalowe urządzenie przypominające kształtem rakietę kosmiczną, znajdował się ostatnio na pokładzie statku kosmicznego Curiosity NASA. Zaprezentowane przez nią odkrycia były również zaskakujące dla badaczy z Kilonii: „Odkryliśmy, że promieniowanie kosmiczne na Marsie jest znacznie bardziej zmienne niż wcześniej zakładaliśmy” – wynika z raportu Wemmer-Schoengruber.

Profesor fizyki w Kilonii, Robert Wimmer Schwingruber, jest zadowolony z wyników zaprezentowanych przez radiometr.

Na przykład w ciągu dnia promieniowanie jest większe niż w nocy, a według fizyka Keila słońce również odgrywa istotną rolę w atmosferze Marsa. „Widzimy, że podczas rozbłysków słonecznych promieniowanie wzrasta”. W zależności od fazy Słońca, tzw. cyklu słonecznego, naukowcy określili bardzo różne wartości promieniowania. Ogólnie rzecz biorąc, ekspozycja na promieniowanie na Marsie jest około 100 razy wyższa niż ekspozycja na promieniowanie na Ziemi. W rezultacie astronauci będą musieli chronić się przed wysokim promieniowaniem w jaskiniach lub na klifach, twierdzi Wimmer-Schweingruber. Z drugiej strony skafander kosmiczny zapewnia niewielką ochronę przed promieniowaniem, „które przenika całe ciało i może wszędzie spowodować szkody”.

READ  Po raz pierwszy odkryta: samotna i wędrująca czarna dziura

Czy na Marsie było życie?

Robert Wimmer Schwingruber mówi, że Mars ma pole magnetyczne podobne do Ziemi. Mówi, że ponieważ istnieje taka osłona promieniowania kosmicznego, możliwe jest, że Mars może kiedyś żyć. „Ale nie wiemy, bo ślady tego życia są teraz niszczone przez promieniowanie” – dodaje. Dlatego nowe sondy Marsa będą musiały być teraz głęboko wykopane, aby znaleźć potencjalne ślady. „To, jak głęboko będziemy kopać, zależy od naszego odkrycia” – mówi naukowiec. Teraz będziesz wiedział, że będziesz musiał przekopać się na głębokość dwóch metrów, aby odkryć jakiekolwiek ślady. Mówi, że sonda kosmiczna NASA Curiosity zdołała osiągnąć tylko dwa cale.

Ochrona w zbiorniku na wodę w drodze na Marsa

Naukowcy z zespołu badawczego w Kilonii organizują wideokonferencję. © NDR Zdjęcie: Stella Kennedy

Naukowcy z Kilonii organizują konferencję wideo z międzynarodowymi badaczami Marsa z NASA.

Nowe odkrycia dotyczące promieni kosmicznych przynoszą również więcej wiedzy na temat załogowych lotów na Marsa: ponieważ można chronić się przed promieniowaniem, chroniąc się, prawdopodobnie zbudowano by miejsce na sondzie lecącej na Marsa, która ma dużo materiału ochronnego, Wimer – mówi Schoengruber. „Na przykład może to być zbiornik na wodę zbudowany jak wydrążony cylinder. Następnie wchodzisz do tego zbiornika na wodę i jesteś chroniony przed promieniowaniem”. Aby przewidzieć idealny czas na takie podróże, inni badacze pracują obecnie nad przewidywaniem rozbłysków słonecznych. „Okazuje się, że jest to bardzo trudne” – mówi fizyk. „Musisz zrozumieć, co jest w słońcu od A do Z, a nie jesteśmy jeszcze daleko”.

Domy ze ścianami z pyłu marsjańskiego o grubości 80 cm

Na pytanie, czy w przyszłości można żyć na Marsie, profesor fizyki jest pewien: „Jest wystarczająco dużo ludzi, którzy zapłaciliby za życie na Marsie”. Ale jak to życie będzie wyglądało dalej, jest niepewne. Według Wimmer-Schweingrubera na Marsie można żyć tylko w dobrze chronionych pomieszczeniach. W każdym razie ludzie potrzebują nie tylko grubej skóry, ale przede wszystkim domów o grubych ścianach. Innym odkryciem naukowców z Kilonii jest to, że domy wymagały ścian z marsjańskiego pyłu o grubości 80 cm, aby chronić promieniowanie.

READ  Mars: statek kosmiczny NASA rozwiązuje starożytną zagadkę – odkryto „skrzynię skarbów”

Odosobniony, czysty pokój na Uniwersytecie w Kilonii, ze sterylną atmosferą, może być idealnym miejscem do wyobrażenia sobie takich domów na Marsie. Każdy, kto znów na zewnątrz zdejmie sukienkę i kapelusz, instynktownie odetchnie z ulgą: Witamy z powrotem na Ziemi.

Więcej informacji

Graficzna reprezentacja Mars

Pozdrowienia w NASA USA i Uniwersytecie w Kilonii: Ciekawość wylądowała rano na Marsie. Również na pokładzie: specjalny sprzęt od naukowców z Kilonii. jeszcze

Zdjęcie selfie łazika Curiosity NASA na Marsie w marcu 2013 r. © NASA/JPL-Caltech/MSSS

6 sierpnia 2012 r. maleńkie laboratorium wylądowało na Czerwonej Planecie – powód do świętowania również dla naukowców z północnych Niemiec. jeszcze

Ten temat znajduje się w programie:

Magazyn Szlezwik-Holsztyn | 18.08.2022 | Jest 19:30

NDR . logo
Continue Reading

science

Nowe, mylące badania – czy leki przeciwdepresyjne są pomocne?

Published

on

 1. Strona główna
 2. Globalizm

kreatura:

do: Jennifer Collin

Leki przeciwdepresyjne: Czy SSRI naprawdę pomagają w leczeniu depresji? © Alexander Limbach / Imago

Nowe badanie pokazuje, że depresja nie jest spowodowana brakiem serotoniny. Czy więc leki przeciwdepresyjne (SSRI) są niepotrzebne? To nie jest takie proste.

Brema – Jedna na pięć osób przynajmniej raz w życiu doświadczy depresji. w Niemcy Obecnie dotyczy to 11,3 proc. kobiet i 5,1 proc. mężczyzn. Obecnie do sześciu procent cierpi na jeden Depresja letnia – szczególnie dla kobiet między 20 a 40 rokiem życia. Ale jest pomoc. Wykazano, że psychoterapia i antydepresanty pomagają w leczeniu objawów, takich jak smutek, pustka i bezwartościowość.

Dlatego poniższe wiadomości mogą zaskoczyć osoby, które skutecznie opanowały depresję. Najczęstszymi lekami przeciwdepresyjnymi są selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Ponieważ naukowcy z Wielkiej Brytanii chcą odkryć, że depresja nie jest spowodowana brakiem serotoniny w mózgu. Ale właśnie tam pojawia się leczenie SSRI.

Czy osoby z depresją wyobrażają sobie, że leki łagodzą ich objawy? Czy antydepresanty nie pomagają w leczeniu depresji?

Objawy depresji: nowe, mylące badania – czy antydepresanty są kiedykolwiek pomocne?

Psychiatrzy przepisują leki z grupy SSRI na depresję od lat 90., w oparciu o przekonanie, że depresja jest spowodowana brakiem równowagi chemicznej w mózgu. Co oznacza: depresja ma za mało serotoniny we krwi. Ich obszerne badania nie znalazły „jasnych dowodów” na to, co jest znane w kręgach zawodowych jako „hipoteza serotoniny”, mówią teraz naukowcy z University College London. Tak piszą uczeni w magazynie Psychiatria molekularna.

Czy osoby z depresją przyjmują SSRI, nawet jeśli wydaje się to sarkastyczne, tylko dla zabawy? Czy możesz sobie wyobrazić efekt, fikcyjny efekt słowa kluczowego? Czy stoi za tym lobby farmaceutyczne?

Czy SSRI pomagają w leczeniu objawów depresji? Eksperci się nie zgadzają

Jedno jest pewne: eksperci i psychiatrzy nie są zgodni co do tego, czy depresja jest spowodowana brakiem serotoniny w mózgu. Co więcej, czy SSRI rzeczywiście pomagają osobom dotkniętym chorobą.

READ  Picie kawy z Hashimoto: zdrowo czy nie?

David Natt kieruje Centrum Neuropsychofarmakologii w Imperial College London. On i jego zespół zbadali uwalnianie serotoniny w mózgu. Sprzeciwiamy się stwierdzeniom jego kolegów. „Odkryliśmy zmniejszoną zdolność do wydzielania serotoniny u osób z depresją”. Co oznacza: SSRI powinny pomóc. Ponieważ SSRI zapewniają, że mniej serotoniny jest rozkładane w mózgu i dlatego są coraz bardziej dostępne dla pacjenta jako posłaniec szczęścia.

Z drugiej strony naukowcy z Hiroshima University w Japonii odkryli w 2018 roku, że SSRI nie działają na osoby, które doświadczyły traumy w dzieciństwie. Powodem tego jest to, że różne wzorce obwodów mózgowych i różne regiony są aktywne dla różnych przyczyn depresji. SSRI pomagają komuś z depresją, ale nie komuś innemu. To pokazuje złożoność układu serotoninowego w mózgu, pisze. Czas online.

Czy masz objawy depresji? Polegaj na połączeniu psychoterapii i antydepresantów

Obecnie w poście gościnnym Psychologia dzisiaj Psychiatra Gregory Scott Brown napisał o przepisywaniu leków, które mają rozwiązać wszystko na raz. To nie może działać. Opowiada o swojej depresji, w której pomogły mu leki przeciwdepresyjne. Ale tylko po to, aby „lepiej radzić sobie z objawami” – a nie je leczyć.

Być może na tym polega problem z antydepresantami. Problemy, ruminacje i zwątpienie nie znikają. Podczas gdy SSRI pomagają złagodzić objawy depresji:

Objawy depresji: to najczęstsze objawy

 • Główne objawy depresji
 • Obniżony nastrój i depresja
 • Utrata zainteresowania i szczęścia
 • Brak jazdy i zmęczenie
 • Wtórne objawy depresji
 • Zmniejszona koncentracja i uwaga
 • Niska samoocena i pewność siebie
 • Wina i bezwartościowość
 • Przesadne obawy o przyszłość lub „zagładę i mrok”
 • myśli samobójcze
 • Zaburzenia snu
 • brak apetytu

Depresja: więcej niż leki na proces gojenia

Ale jeśli naprawdę chcesz wyleczyć swoją depresję, musisz zrobić coś więcej niż tylko polegać na lekach. Musi dbać o siebie, ćwiczyć, spotykać się z przyjaciółmi i zmieniać szkodliwe wzorce myślowe na dłuższą metę. Istnieją teraz pojedyncze aplikacje Zdrowie psychiczne opłacane przez ubezpieczenie zdrowotne.

READ  Mars: statek kosmiczny NASA rozwiązuje starożytną zagadkę – odkryto „skrzynię skarbów”

Podsumowując, można powiedzieć: Nawet eksperci w przeciwieństwie do Objawy zawału serca albo objawy raka jelita grubego Nie zgadzam się, czy depresja jest spowodowana brakiem serotoniny w mózgu – i czy można ją dobrze leczyć za pomocą SSRI. Nawet jeśli SSRI pomagają ludziom wyjść z depresji, osoby cierpiące przez długi czas mogą pozostać wolne od objawów, po prostu zmieniając szkodliwe nawyki. Oznacza to, że musisz popracować nad sobą. To trudniejsze niż połknięcie pigułki.

Czy masz złe myśli, jesteś przygnębiony i możesz popaść w depresję? Że nie jesteś w tym sam! Zadzwoń na infolinię Niemiecka Fundacja Pomocy w Depresji. Tel: 0800/33 44 533. Możesz uzyskać pomoc tutaj.

Continue Reading

Trending