Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Policja pilnie ostrzega przed nowymi oszustwami

  • Policja ostrzega przed nowym oszustwem WhatsApp WhatsApp
  • „Kod weryfikacyjny” daje oszustom dostęp do Konto WhatsApp
  • Jakie są konsekwencje reakcji na fałszywą wiadomość?

Raz po raz przestępcy próbują uzyskać dostęp do komputerów i smartfonów za pomocą nowych oszustw. Oszuści korzystają z usług przesyłania wiadomości w szczególności do kontaktowania się z potencjalnymi ofiarami. Państwowy Urząd Policji Kryminalnej ostrzega obecnie przed dobrze znaną metodą: Użytkownicy otrzymują wiadomość za pośrednictwem usługi przesyłania wiadomości WhatsApp. Często zdarza się, że wiadomość nie pochodzi z nieznanego numeru, ale bezpośrednio z listy kontaktów.

Nowe oszustwo WhatsApp: wiadomość z Twojej listy kontaktów قائمة

Wiadomość tak mówi Państwowy Urząd Policji Kryminalnej Powiedział, że nadawca przypadkowo wysłał sześciocyfrowy kod do odbiorcy i pilnie go potrzebuje. Nawet zapytani użytkownicy WhatsApp otrzymują spójne wyjaśnienie tego, czego rzekoma randka wymaga sekwencji liczb.

Fałszywy kod: użytkownicy WhatsApp nie mają już dostępu do swoich prywatnych kont

Po krótkim czasie otrzymałem wiadomość WhatsApp z plikiem kod potwierdzający Wraz z linkiem. Jeśli prześlesz kod zgodnie z pierwotnym żądaniem, musisz liczyć się z niefortunnymi konsekwencjami: oszuści mogą przejąć konto WhatsApp za pomocą sekwencji cyfr. Użytkownik nie ma już dostępu do własnego konta. W regulaminie wiadomość z kodem weryfikacyjnym WhatsApp zawsze zawiera adnotację: „Nie udostępniaj tego kodu innym”.

Co dalej robią oszuści z kontem WhatsApp? Według policji oszuści nie mogą dorwać starców Historia czatu Upewnij się, że jest zaszyfrowane od końca do końca, ale używa konta do innych celów. Z jednej strony w większości przypadków przestępcy próbują przejąć dodatkowe konta WhatsApp, a z drugiej strony często rozprzestrzeniają spam i złośliwe oprogramowanie wśród kontaktów użytkownika WhatsApp.

Ale może być też gorzej: iPhone szantaż A oszustwo (Kody płatności itp.) do udostępniania w grupach WhatsApp z Treści nielegalne (np. pornografia dziecięca) Wszystko jest możliwe. Poza tym sprawców może być więcej Dane osobiste Zapytaj innych w imieniu zhakowanych kont.

READ  Samsung Galaxy Book S: idealny laptop do domowego biura, obecnie kosztuje 130 euro

Co zrobić, gdy wpadniesz w oszustwo WhatsApp

Jeśli odpowiesz na fałszywą wiadomość i prześlesz kod, nie musi być za późno. Według State Bureau of Criminal Investigation, poszkodowani mogą próbować uzyskać dostęp do: Dokumentacja dwuskładnikowa Odzyskaj kontrolę nad kontem. Ale musisz działać szybko. Uwierzytelnienie można znaleźć w pliku Ustawienia w sekcji Konto i weryfikacja dwuetapowa: W tym miejscu należy najpierw ustawić wybrany przez siebie sześciocyfrowy kod PIN. Następnie możesz zapisać dostępność poczty e-mail we wszystkich przypadkach. W najlepszym przypadku działasz wystarczająco szybko, a bez nowego PIN-u oszust nie może już przejąć konta WhatsApp.

Wniosek: bądź ostrożny!

Stanowy Urząd Policji Kryminalnej RT: Uważaj na nietypowe wiadomości WhatsApp. Jeśli czujesz się niekomfortowo z wiadomością, jeśli masz wątpliwości, poproś nadawcę poza komunikatorem, telefonicznie lub za pośrednictwem innego komunikatora. To uchroni Cię przed nieprzyjemnymi konsekwencjami.