Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

iOS 15, macOS 12 i MacBooki: czego można oczekiwać od Apple WWDC Keynote 2021

WWDC 2021 rozpoczyna się 7 czerwca przemówieniem od Apple, a w tym roku wydarzenie odbędzie się ponownie online. Podczas konferencji dla programistów nacisk kładziony jest na systemy operacyjne i interfejsy Apple. Wydarzenie inauguracyjne skierowane jest przede wszystkim do klientów końcowych, dlatego po raz kolejny w centrum uwagi znajdą się nowe funkcje dla systemów iOS, iPadOS 15, macOS 12, watchOS 8 i tvOS 15.

Po szeroko zakrojonych innowacjach polegających na dostosowaniu ekranu głównego iPhone’a do widżetów w iOS 14 oczekuje się, że Apple wprowadzi te funkcje również na iPada. Są też nadzieje, że Apple sprawi, że system operacyjny iPada, który w wielu obszarach jest ograniczony, będzie bardziej elastyczny, aby mógł korzystać z wydajności nowych iPadów Pros. . Jednak nadal nie ma konkretnych wskazań dotyczących właściwej obsługi monitorów zewnętrznych lub namacalnych ulepszeń menedżera plików. Nie wiadomo również, czy Apple w końcu wprowadzi swoje profesjonalne aplikacje, a nawet narzędzia programistyczne do iPada.

Mówi się, że iOS 15 przyniesie lepsze ustawienia powiadomień, aby obsłużyć przepływ powiadomień. W kwietniu napisano, że w przyszłości nowy ekran blokady lub centrum sterowania będzie w stanie dostosować ustawienia do aktualnej sytuacji na poziomie systemu, na przykład poprzez profile do pracy, spotkań i rozrywki. Każdy profil może mieć specyfikację, na przykład, które wiadomości są oflagowane i dostarczane tylko po cichu, a także zapewniane są odpowiedzi automatyczne. Istnieją również spekulacje, że Apple chce znacznie rozszerzyć swoją usługę iMessage, która jest wbudowana w aplikację do przesyłania wiadomości – jej elementy sterujące działają również jako element na głównych zdjęciach Apple.

Jak dotąd nie osiągnięto nic konkretnego na temat innowacji w macOS 12 i watchOS 8. Zwykle aktualizacje systemu operacyjnego są udostępniane ogółowi społeczeństwa jesienią.

READ  „Gorętszy niż Bixby”: wirtualny asystent Samsunga Sam oczarowuje sieć

Po ogłoszeniu w zeszłym roku klucza głównego ARM dla wszystkich komputerów Mac i wprowadzeniu pierwszych modeli z układem M1, wielu użytkowników ma teraz nadzieję na uzyskanie pierwszych profesjonalnych komputerów Mac z nowymi, szybszymi układami Apple, które mają również więcej pamięci RAM i większą obsługę interfejsów Thunderbolt .

Więcej od Maca i i

Więcej od Maca i i

Apple najwyraźniej pracuje nad nowym, być może bardziej kanciastym, 14- i 16-calowym MacBookiem Pro – prawdopodobnie z technologią mini-LED – który usunie interfejsy, takie jak gniazdo kart SD, HDMI i magnetyczny port ładowania, które powinny go przywrócić. Touch Bar, którego Apple nie opracował w innych latach, może znowu zniknąć. Jednak obserwatorzy i źródła u dostawców nie zgadzają się, kiedy Apple będzie w stanie produkować nowe profesjonalne MacBooki w większej liczbie; Prognoza waha się od początku lata do końca roku. Mac Pro z chipem Apple ma się pojawić dopiero w 2022 roku.

  • Mac i ja dołączą do słowa kluczowego WWDC firmy Apple pasek na żywo i przedstawi szczegółowy raport na temat wszystkich centralnych ogłoszeń. Wydarzenie rozpoczyna się w poniedziałek 7 czerwca o godzinie 19:00.


(lb)

do strony głównej