Connect with us

Tech

Niesamowite wizje wszechświata – NASA publikuje zdjęcia

Published

on

Niesamowite wizje wszechświata – NASA publikuje zdjęcia
  1. Strona główna
  2. Globalizm

kreatura:

do: Tania Baner

Obszar gwiazdotwórczy w Mgławicy Carina widziany przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba. Wyższy kontrast, bogactwo szczegółów i galaktyki, które można zobaczyć wszędzie w tle, są absolutnie niesamowite. © NASA, ESA, CSA, STScI

Po dziesięcioleciach oczekiwania Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest gotowy do użycia i dostarcza pierwsze zdjęcia z głębi wszechświata – kamień milowy.

Greenbelt – Niezliczeni ludzie na całym świecie czekają na ten moment: Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba od organizacji kosmicznych NASAEsa i CSA wreszcie pracują na pełnych obrotach. Pierwsze kolorowe zdjęcia, które zostały już opublikowane, pokazują, co potrafi najdroższy i najpotężniejszy do tej pory teleskop kosmiczny – i jest to dokładnie to, czego wcześniej oczekiwano: Teleskop Jamesa Webba oferuje zupełnie nowe spojrzenie na głębię wszechświata.

To już widać Pierwsze zdjęcieOpublikowane wcześniej przez NASA z prezydentem USA Joe Bidenem. Tak zwane „głębokie pole” zagląda w głąb wszechświata. Na zdjęciu widać tysiące galaktyk – według NASA jest to „najgłębszy i najdokładniejszy jak dotąd obraz Wszechświata w podczerwieni”. Jeśli przyjrzysz się bliżej liczbom towarzyszącym obrazowi, możesz poczuć zawroty głowy: na pierwszym zdjęciu pokazano nie dużą część nieba, ale tylko niewielką część.

Jeśli stoisz na ziemi i trzymasz ziarnko piasku na odległość ramienia od siebie w kierunku nieba, to ziarnko piasku pokrywa część podobną do tej, którą przedstawił Webb. Aż trudno uwierzyć, że na tak małej przestrzeni tysiące galaktyk są w domu.

Kosmiczny Teleskop „James Webb”: NASA prezentuje pierwsze zdjęcia z głębi wszechświata

Na zdjęciu widać gromadę galaktyk SMACS 0723 Działa jak soczewka grawitacyjna A galaktyki za nimi puchły. „Spoglądamy wstecz ponad 13 miliardów lat” – powiedział prezydent NASA Bill Nelson prezydentowi USA, kiedy pokazano zdjęcie. „Zajęło ponad 13 miliardów lat, aby dostarczyć nam światła, które widzisz w jednym z tych małych punktów” – powiedział Nelson.

W rzeczywistości trudno sobie wyobrazić, co zawiera pojedynczy obraz „w sieci”, prezydent USA Biden mówi o „niesamowitym, oszałamia mnie”, a Nelson ujmuje to w skrócie: „100 lat temu myśleliśmy, że istnieje tylko galaktyka. Teraz liczba galaktyk jest nieograniczona. W naszej galaktyce są miliardy gwiazd, a teraz są miliardy galaktyk z miliardami gwiazd. obserwowane przez ludzi. Więc możesz zrozumieć, dlaczego ekspert astronauta i współprzewodnicząca NASA, Pamela Milroy, powiedziała z góry następujące zdanie o obrazach: „To, co zobaczyłem, poruszyło mnie jako naukowca, inżyniera i jako człowieka ”.

Operator lub operator: NASA, Europejska Agencja Kosmiczna i Kanadyjska Agencja Kosmiczna
Zaczęła się: 25.12.2021
Koszty: 10 miliardów dolarów
Odległość do ziemi: 1,5 miliona km
średnica lustra: 6,5 metra
rozmiar osłony przeciwsłonecznej: 21×14 metrów

Teleskop kosmiczny czekał niecierpliwie od lat

Dzięki swojemu pierwszemu obrazowi i towarzyszącym mu danym Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba dostarczył już naukowcom wielu nowych prac. Szef NASA Nelson podsumowuje to tak: „Możemy odpowiedzieć na pytania, których jeszcze nie znamy”. Ale naukowcy z niecierpliwością wyczekiwali dnia dzisiejszego i z niecierpliwością wyczekiwali nowych danych – w końcu teleskop Jamesa Webba był już niecierpliwie wyczekiwany od wielu lat. Jego celem jest umożliwienie astronomom prowadzenia zupełnie nowych badań. „Teleskop wykryje światło z pierwszej generacji galaktyk, które uformowały się we wczesnym Wszechświecie po Wielkim Wybuchu i Badanie atmosfer pobliskich egzoplanet pod kątem możliwych oznak zamieszkaniaEric Smith, programista w NASA Web wyjaśnia.

John Mather, naukowiec Webb z NASA Goddard Space Flight Center i laureat Nagrody Nobla, jest podekscytowany nadchodzącą pracą: „Co wydarzyło się po Wielkim Wybuchu? W jaki sposób rozszerzający się wszechświat ochłodził się i wytworzył czarne dziury, galaktyki, gwiazdy, planety i ludzi? Nowy teleskop kosmiczny powinien pomóc naukowcom odpowiedzieć na takie pytania i spojrzeć w przeszłość. Wiemy, że wszechświat ma 13,8 miliarda lat. „Wracamy prawie do początku” – powiedział Nelson, dyrektor generalny NASA.

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba: Joe Biden mówi o „cudownym teleskopie”

Nawet prezydent USA Biden mówi o „cudownym teleskopie”, który otwiera „nowe okno na historię naszego wszechświata”. W większości przypadków amerykańskie litość i przesada są przesadzone – w przypadku Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba wydaje się to właściwe. W końcu to, co teleskop osiągnął już dzięki swoim pierwszym zdjęciom, jest niesamowite: dając światu zupełnie nowe spojrzenie na wszechświat.

Teleskop Webba również odniósł sukces w przypadku drugiego opublikowanego zdjęcia. Nie pokazuje to bezpośrednio ciała niebieskiego, ale raczej widmo z atmosfery egzoplanety WASP-69b. Planeta podobna do Jowisza okrąża swoją gwiazdę w 3,4 dnia i jest niezwykle gorąca. Mimo to Webb wykrył parę wodną w swojej atmosferze, a także ślady chmur i mgły. Badanie egzoplanet jest ważnym zadaniem Teleskopu Kosmicznego Webba. W przyszłości oprócz egzoplanet – czyli planet poza naszym Układem Słonecznym – zbadane będą również planety w naszym Układzie Słonecznym, a także asteroidy i komety.

Średnica zwierciadła głównego teleskopu kosmicznego wynosi
Główne zwierciadło Teleskopu Kosmicznego Jamesa Webba ma średnicę 6,5 metra i składa się z 18 oddzielnych segmentów. Powinna zapewnić bezprecedensowy wgląd w głębiny wszechświata. (Zdjęcie pliku © NASA / Chris Gunn

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba: oszałamiające szczegółowe zdjęcia Wszechświata

Zdjęcia Mgławicy Pierścień Południowy i obszaru gwiazdotwórczego „Mgławicy Carina”, wykonane również przez teleskop „Webb”, cudownie pokazują, czym nowy teleskop kosmiczny różni się od swojego „poprzednika”, teleskopu kosmicznego Hubble’a: rozdzielczość jest znacznie wyższa , widać o wiele więcej szczegółów niż na zdjęciu Hubble’a. Nagranie Stephena Quinta też jest niesamowite. Wszystkie obrazy mają jedną wspólną cechę: oprócz bogactwa szczegółów i mnogości galaktyk, które można nagle zobaczyć w tle, wszystkie obrazy zostały uchwycone szybciej niż obrazy z Hubble’a. Na przykład „głębokie pole” Webba wymagało 12,5 godziny ekspozycji – Hubble potrzebował na to jeszcze kilka tygodni.

biuletyn satelitarny

Czy interesują Cię cuda wszechświata? W takim razie zapisz się do naszego bezpłatnego biuletynu kosmicznego, w którym dwa razy w miesiącu dowiesz się o aktualnych tematach.

W rzeczywistości nowy Teleskop Kosmiczny Jamesa Webba wydaje się otwierać nowe okno na wszechświat. Dopiero okaże się, w jaki sposób badania wykorzystają teleskop i jakie niespodzianki wciąż czeka na wszechświat. (patka)

READ  Dead Space Remake otrzyma alternatywne zakończenie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Pierwsza informacja o cenie: Ryzen 9 9950X mógłby zacząć od tańszej ceny niż jego poprzednik

Published

on

Pierwsza informacja o cenie: Ryzen 9 9950X mógłby zacząć od tańszej ceny niż jego poprzednik
Obraz: AMD

Ile będzie kosztować nowy Ryzen 9000? AMD nie odpowiedziało jeszcze na to pytanie. Jak to często bywa, informacji o poziomie cen dostarczają pochopni sprzedawcy internetowi. W związku z tym flagowy Ryzen 9 9950X zacznie taniej niż oczekiwano, a Ryzen 9 9900X nie będzie kosztował mniej.

Jak Wccftech O sprawie poinformował kanadyjski sklep Kanada, komputer Tymczasem ujawniono cenę Ryzena 9 9950X. Było to 839 dolarów kanadyjskich, co równa się 610 dolarów lub 570 euro przed opodatkowaniem. Sugerowana cena detaliczna poprzednika Ryzena 9 7950X wyniosła 939 dolarów kanadyjskich, więc 9950X będzie tańszy na początek. Program jest teraz ponownie offline.

AMD Ryzen 9 9950X, Ryzen 9 9900X, Ryzen 7 9700X i Ryzen 5 9600X to pierwsze cztery procesory Ryzen 9000, z których trzy oferują niższe TDP niż ich bezpośredni poprzednik.
AMD Ryzen 9 9950X, Ryzen 9 9900X, Ryzen 7 9700X i Ryzen 5 9600X to pierwsze cztery procesory Ryzen 9000, z których trzy oferują niższe TDP niż ich bezpośredni poprzednik (Zdjęcie: AMD).

W innych częściach świata możesz już znaleźć to, czego szukasz w handlu online. Sklep z Filipin Permorzon Zawiera nawet listę wszystkich czterech modeli procesorów nowej generacji. Tam kosztuje Ryzen 9 9950X 38 000 peso filipińskichJest to równowartość około 650 dolarów amerykańskich lub 600 euro. W zestawie Ryzen 9 9900X 35 000 peso (około 600 dolarów, 560 euro), Ryzen 7 9700X 24 000 peso (410 USD, 380 EUR) i Ryzen 5 9600X 18.500 peso (315 USD, 295 EUR).

Ryzen 9 9950X w sklepie na Filipinach
Ryzen 9 9950X w sklepie na Filipinach (Zdjęcie: Permorzon)

Ceny będą się różnić w zależności od regionu i podatków, ale daje to przybliżone pojęcie o poziomie cen. Uderzające jest to, że różnica w cenie pomiędzy flagowym Ryzenem 9 9950X z 16 rdzeniami Zen 5 a Ryzenem 9 9900X z 12 rdzeniami będzie stosunkowo niewielka. W poprzedniej generacji różnica między Ryzenem 9 7950X (699 dolarów, 849 euro) a Ryzenem 9 7900X (549 dolarów, 669 euro) wynosiła odpowiednio co najmniej 150 dolarów i 180 euro.

Czas pokaże, czy niższa cena 9950X, czy wyższa cena 9900X jest rzeczywiście prawdziwa. Pozostałe ceny będą w większym stopniu zależeć od cen początkowych poprzednich cen (patrz tabela na końcu raportu).

Czy będzie dostępny pod koniec lipca czy tylko w przedsprzedaży?

AMD ogłosiło dostępność Ryzen 9000 na lipiec. Jednak amerykański sprzedawca detaliczny B&H stwierdził, że 31 lipca rozpoczną się wyłącznie zamówienia w przedsprzedaży. Przynajmniej w tym przypadku dostępności należy spodziewać się dopiero w sierpniu.

READ  Pokémon GO: Community Day with Ottaro - Te nagrody są dostępne we wrześniu
Przedsprzedaż od 31 lipca
Zamów w przedsprzedaży od 31 lipca (Zdjęcie: biustonosz)
Porównanie AMD Ryzen 9000 (Zen 5) i Ryzen 7000 (Zen 4)

Continue Reading

Tech

Assassin’s Creed Shadows: Zwiastun akcji – zamówienie w przedsprzedaży

Published

on

Assassin’s Creed Shadows: Zwiastun akcji – zamówienie w przedsprzedaży

Chociaż w Krainie Kwitnącej Wiśni powstaje wiele dobrych gier, japońskie środowisko jest od dawna stosunkowo nowe. Jednak gry takie jak „Sekiro”, „Rise of the Ronin” i „Ghost of Tsushima” pokazały branży, że świat samurajów i ninja działa bardzo dobrze. Ubisoft również to zauważył i wysłał swoich dwóch nowych bohaterów do „Assassin’s Creed Shadows”. Od 15 listopada w Gra z otwartym światem feudalnej Japonii.

Możesz już teraz zamówić w przedsprzedaży nadchodzącą grę typu stealth na Playstation 5 i Xbox Series I wyłącznie na Amazonie edycja limitowana, Wersja złota I również Obszerna edycja kolekcjonerska. Nieważne, którą alternatywę wybierzesz: Wszystkie zamówienia w przedsprzedaży obejmują zadanie „Życie psa”.

Zamów w przedsprzedaży edycję kolekcjonerską „Assassin’s Creed Shadows” z 40-centymetrową statuą + wcześniejszy dostęp

Przy tak ważnej grze, która może odnieść sukces, można to zrobić Edycja Kolekcjonerska Oczywiście, że nie brakuje. Na Amazon można znaleźć tę specjalną edycję PS5, XPX I Komputer Teraz Z gwarancją ceny Zamów w przedsprzedaży i Zagraj 3 dni wcześniej:

Jeśli nie miałeś szczęścia na Amazonie, spójrz Rynek mediów I Saturn więcej:

>>Zamów w przedsprzedaży edycję kolekcjonerską „Assassin’s Creed Shadows” w MediaMarkt

>>Zamów w przedsprzedaży edycję kolekcjonerską „Assassin’s Creed Shadows” u Saturna

Dobrze wiedzieć: Wszyscy handlowcy to gwarantują Gwarancja ceny dla tego artykułu. Jeśli w momencie wystawienia będzie tańszy, automatycznie zapłacisz mniej niż oczekiwana cena, ale nigdy więcej.

To jest w edycji kolekcjonerskiej

Jeśli posiadasz Edycja Kolekcjonerska Oprócz głównej gry możesz spodziewać się następującej zawartości:

  • Przyjazd trzy dni wcześniej
  • Wysokiej jakości przedmioty kolekcjonerskie: Podwójny biust (40 cm)etui SteelBook, kolekcjonerski album z grafiką, Naoe Tsuba Katana, mapa świata, Credo-Kakemono, 2 litografie Sumi-e
  • Przepustka sezonowa z dodatkową misją w momencie premiery i dwoma późniejszymi rozszerzeniami
  • Pakiet Ultimate zawiera pakiet kosmetyczny Sekiryuu, pakiet kryjówki, pięć punktów umiejętności i filtr trybu fotograficznego Czerwonego Smoka
READ  Crab Heroes 🦀: Crab Arcade Shooting Games jest zaskakująco zabawne

Assassin’s Creed Shadows Gold Edition także z wczesnym dostępem

Jeśli nie chcesz czekać do premiery, ale już Trzy dni temu Chcę zacząć i tyle Złota edycja Assassin’s Creed Shadows właściwy wybór. Oprócz wcześniejszego dostępu możesz także zyskać… Przepustka sezonowa. Kupi ci takiego Misja bonusowa Od pierwszego dnia z dodatkową zawartością do odblokowania i rozszerzeniami, które nadejdą.

Rynek mediów I Saturn Do zamówienia w przedsprzedaży udostępniliśmy także wersję Gold Edition:

>>Zamów w przedsprzedaży złotą edycję gry Assassin’s Creed Shadows w MediaMarkt

>>Zamów w przedsprzedaży grę Assassin’s Creed Shadows Gold Edition w sklepie Saturn

Zamów w przedsprzedaży limitowaną edycję gry Assassin’s Creed Shadows wyłącznie na Amazon

Tylko na Amazonie możesz kupić limitowaną wersję gry „Assassin’s Creed Shadows”. PlayStation 5 I Seria Xbox przed Sprzedaż.

Osoby, które zamówią w przedsprzedaży, otrzymają je jako ekskluzywny bonus Pakiet postaci Naoe Sekiryuu.

Zamów w przedsprzedaży edycję standardową „Assassin’s Creed Shadows”.

Oprócz wszystkich edycji specjalnych dostępna będzie również edycja standardowa Ciężki przypadek Dawać. W Rynek mediów I Saturn Można zamówić w przedsprzedaży wersję „zwykłą”:

>>Zamów w przedsprzedaży edycję standardową „Assassin’s Creed Shadows” u Saturna

Sceneria, fabuła i rozgrywka w „Assassin’s Creed Shadows”

Po raz pierwszy w wielokrotnie nagradzanej serii gier wideo zostaniesz przeniesiony do otwartego świata feudalnej Japonii. Według Ubisoftu w „Assassin’s Creed Shadows” eksplorujesz „oszałamiające miasta zamkowe, tętniące życiem porty, spokojne świątynie i krajobrazy rozdarte wojną”. Dwie grywalne postacie o różnych stylach gry Czekają na Ciebie: Naoe, zabójca shinobi i Yasuke, legendarny samuraj. w Nowy zwiastun gry Zobacz pierwsze wrażenia na temat nadchodzącej gry z otwartym światem:

Interesujące są różne style obu bohaterów: jako Naoe skradamy się jak w starych częściach „Assassins Creed”, aby nie zostać wykryci, i wykorzystujemy swój ruch do zmylenia przeciwników. Jednak dzięki Yasuke możesz uderzać wrogów z precyzją i zabójczą siłą.

READ  Apple oficjalnie oferuje narzędzia do śledzenia urządzeń

To nowy rodzaj broni Zbieranie danych: Kiedy odkrywasz świat, budujesz swój własny świat Sieć szpiegowska Mieć wszędzie oczy i uszy i móc łatwiej śledzić swoje cele. Wydaje się, że to całkiem fajna funkcja. Możesz także dostosować swoje schronienie do: Twoja rosnąca liga shinobiGdzie szkolisz rekrutów, tworzysz nowy sprzęt i wchodzisz w interakcję z ważnymi postaciami.

Więcej wiadomości ze świata gier dla Ciebie:

gry

Zamów w przedsprzedaży „Star Wars Outlaws”: nowy zwiastun przedstawia mnóstwo rozgrywki!

„Dawno, dawno temu, w bardzo, bardzo odległym miejscu… Czytaj więcej „

"Remake Silent Hill 2": Zdobądź jedną z najlepszych gier grozy w nowej wersji!gry

Remake „Silent Hill 2”: wreszcie premiera w październiku! Zdobądź go tutaj z gwarancją ceny

Od „Ciszy” minęło już ponad dziesięć lat. Czytaj więcej „

Arcade 1UP: Automaty zręcznościowe, z którymi możesz sobie poradzić gry

Kup automaty Arcade 1Up: Te popularne gry są dostępne w formie automatów

Lubimy wspominać czasy, kiedy… Czytaj więcej „

Continue Reading

Tech

W ALDI dostępne są w sprzedaży telewizory firm LG, Philips i Hisense

Published

on

W ALDI dostępne są w sprzedaży telewizory firm LG, Philips i Hisense
  1. Strona główna
  2. Rekomendacja produktu

Naciska

Najlepsze marki ALDI są teraz niewiarygodnie tanie. Twoja szansa na Mistrzostwa Europy! © Aldi. Phillipsa; SAMSUNG; [email protected]//PantherMEDia

Telewizory 4K Smart TV, płaskie ekrany i projektory objęte są dużymi rabatami w ALDI. Dostępne tylko do wyczerpania zapasów.

Uwaga dla naszych czytelników: Tworzymy dla Ciebie porównania produktów i oferty. Aby to osiągnąć, otrzymujemy prowizję od partnerów. Dla Ciebie to niczego nie zmienia.

To Twoja szansa, aby się zaangażować Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Już od piątku kup naprawdę dobry telewizor w okazyjnej cenie!

Skorzystaj z okazji i kup telewizor najwyższej klasy po okazyjnej cenie, jeszcze przed piątkowymi Mistrzostwami Europy w piłce nożnej! ALDI oferuje obecnie w swoim sklepie internetowym specjalną ofertę, która obejmuje istniejące telewizory i projektory 4K popularnych marek, takich jak LG, Philips, Samsung i Hisense.

Do programów telewizyjnych

Niezależnie od tego, czy chcesz ekscytujących wieczorów związanych z Mistrzostwami Europy, relaksujących wieczorów filmowych, czy też doskonałych wrażeń w kinie domowym z przyjaciółmi – działaj szybko, ponieważ zapasy są ograniczone, a te bezkonkurencyjne oferty nie będą dostępne długo.

the Aktualne programy telewizyjne Z największym potencjałem oszczędności

Czy wcześniej myślałeś, że marki z najwyższej półki można znaleźć tylko w wyspecjalizowanych sklepach? nigdy! Aktualna oferta specjalna w sklepie internetowym ALDI pokazuje, że najwyższej klasy marki technologiczne są dostępne również w sprawdzonych, niskich cenach. Odkryj oferty z największymi oszczędnościami tutaj.

READ  Dead Space Remake otrzyma alternatywne zakończenie

Więcej ofert

Projektor firmy Philips Rabat aż do 43% na ofertę

Projektor otwiera świat możliwości kina domowego, który wykracza daleko poza to, co oferuje typowy telewizor.

Więcej ofert projektorów

Dlatego warto Projektor do oglądania meczów piłki nożnej

Projektor jest idealny, jeśli cenisz duży obraz i chcesz stworzyć w domu prawdziwą atmosferę stadionu. Szczególnie w dużych pomieszczeniach lub podczas oglądania z kilkoma przyjaciółmi zapewnia przekątną obrazu znacznie przekraczającą możliwości telewizora. Projektor jest również przydatny do prezentacji lub gier, ponieważ pozwala na imponujący i wciągający obraz.

Jeśli chcesz oglądać filmy na projektorze, będziesz potrzebować kilku podstawowych komponentów i akcesoriów, aby w pełni wykorzystać swoją konfigurację. Oprócz projektora ważne jest, aby mieć odpowiednią powierzchnię do oglądania. To może być jeden Specjalna tkanina Jest to optymalne rozwiązanie do użytku z projektorem. Alternatywnie możliwe jest również stworzenie gładkiej białej ściany.

Niezbędne jest także dobre nagłośnienie. Wiele projektorów ma wbudowane głośniki, ale głośniki zewnętrzne właśnie to zapewniają Soundbary Lub Przestrzenny system kina domowego Znacznie lepszy dźwięk uzupełnia wrażenia filmowe.

Do podłączenia urządzeń zazwyczaj potrzebne są odpowiednie kable kabel HDMIAby podłączyć wyświetlacz do odtwarzacza Blu-ray, komputera lub urządzenia do przesyłania strumieniowego. Niektóre nowoczesne projektory obsługują także połączenia bezprzewodowe, co ułatwia konfigurację.

Continue Reading

Trending