Connect with us

Tech

Niesamowite wizje wszechświata – NASA publikuje zdjęcia

Published

on

  1. Strona główna
  2. Globalizm

kreatura:

do: Tania Baner

Obszar gwiazdotwórczy w Mgławicy Carina widziany przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba. Wyższy kontrast, bogactwo szczegółów i galaktyki, które można zobaczyć wszędzie w tle, są absolutnie niesamowite. © NASA, ESA, CSA, STScI

Po dziesięcioleciach oczekiwania Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest gotowy do użycia i dostarcza pierwsze zdjęcia z głębi wszechświata – kamień milowy.

Greenbelt – Niezliczeni ludzie na całym świecie czekają na ten moment: Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba od organizacji kosmicznych NASAEsa i CSA wreszcie pracują na pełnych obrotach. Pierwsze kolorowe zdjęcia, które zostały już opublikowane, pokazują, co potrafi najdroższy i najpotężniejszy do tej pory teleskop kosmiczny – i jest to dokładnie to, czego wcześniej oczekiwano: Teleskop Jamesa Webba oferuje zupełnie nowe spojrzenie na głębię wszechświata.

To już widać Pierwsze zdjęcieOpublikowane wcześniej przez NASA z prezydentem USA Joe Bidenem. Tak zwane „głębokie pole” zagląda w głąb wszechświata. Na zdjęciu widać tysiące galaktyk – według NASA jest to „najgłębszy i najdokładniejszy jak dotąd obraz Wszechświata w podczerwieni”. Jeśli przyjrzysz się bliżej liczbom towarzyszącym obrazowi, możesz poczuć zawroty głowy: na pierwszym zdjęciu pokazano nie dużą część nieba, ale tylko niewielką część.

Jeśli stoisz na ziemi i trzymasz ziarnko piasku na odległość ramienia od siebie w kierunku nieba, to ziarnko piasku pokrywa część podobną do tej, którą przedstawił Webb. Aż trudno uwierzyć, że na tak małej przestrzeni tysiące galaktyk są w domu.

Kosmiczny Teleskop „James Webb”: NASA prezentuje pierwsze zdjęcia z głębi wszechświata

Na zdjęciu widać gromadę galaktyk SMACS 0723 Działa jak soczewka grawitacyjna A galaktyki za nimi puchły. „Spoglądamy wstecz ponad 13 miliardów lat” – powiedział prezydent NASA Bill Nelson prezydentowi USA, kiedy pokazano zdjęcie. „Zajęło ponad 13 miliardów lat, aby dostarczyć nam światła, które widzisz w jednym z tych małych punktów” – powiedział Nelson.

W rzeczywistości trudno sobie wyobrazić, co zawiera pojedynczy obraz „w sieci”, prezydent USA Biden mówi o „niesamowitym, oszałamia mnie”, a Nelson ujmuje to w skrócie: „100 lat temu myśleliśmy, że istnieje tylko galaktyka. Teraz liczba galaktyk jest nieograniczona. W naszej galaktyce są miliardy gwiazd, a teraz są miliardy galaktyk z miliardami gwiazd. obserwowane przez ludzi. Więc możesz zrozumieć, dlaczego ekspert astronauta i współprzewodnicząca NASA, Pamela Milroy, powiedziała z góry następujące zdanie o obrazach: „To, co zobaczyłem, poruszyło mnie jako naukowca, inżyniera i jako człowieka ”.

Operator lub operator: NASA, Europejska Agencja Kosmiczna i Kanadyjska Agencja Kosmiczna
Zaczęła się: 25.12.2021
Koszty: 10 miliardów dolarów
Odległość do ziemi: 1,5 miliona km
średnica lustra: 6,5 metra
rozmiar osłony przeciwsłonecznej: 21×14 metrów

Teleskop kosmiczny czekał niecierpliwie od lat

Dzięki swojemu pierwszemu obrazowi i towarzyszącym mu danym Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba dostarczył już naukowcom wielu nowych prac. Szef NASA Nelson podsumowuje to tak: „Możemy odpowiedzieć na pytania, których jeszcze nie znamy”. Ale naukowcy z niecierpliwością wyczekiwali dnia dzisiejszego i z niecierpliwością wyczekiwali nowych danych – w końcu teleskop Jamesa Webba był już niecierpliwie wyczekiwany od wielu lat. Jego celem jest umożliwienie astronomom prowadzenia zupełnie nowych badań. „Teleskop wykryje światło z pierwszej generacji galaktyk, które uformowały się we wczesnym Wszechświecie po Wielkim Wybuchu i Badanie atmosfer pobliskich egzoplanet pod kątem możliwych oznak zamieszkaniaEric Smith, programista w NASA Web wyjaśnia.

John Mather, naukowiec Webb z NASA Goddard Space Flight Center i laureat Nagrody Nobla, jest podekscytowany nadchodzącą pracą: „Co wydarzyło się po Wielkim Wybuchu? W jaki sposób rozszerzający się wszechświat ochłodził się i wytworzył czarne dziury, galaktyki, gwiazdy, planety i ludzi? Nowy teleskop kosmiczny powinien pomóc naukowcom odpowiedzieć na takie pytania i spojrzeć w przeszłość. Wiemy, że wszechświat ma 13,8 miliarda lat. „Wracamy prawie do początku” – powiedział Nelson, dyrektor generalny NASA.

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba: Joe Biden mówi o „cudownym teleskopie”

Nawet prezydent USA Biden mówi o „cudownym teleskopie”, który otwiera „nowe okno na historię naszego wszechświata”. W większości przypadków amerykańskie litość i przesada są przesadzone – w przypadku Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba wydaje się to właściwe. W końcu to, co teleskop osiągnął już dzięki swoim pierwszym zdjęciom, jest niesamowite: dając światu zupełnie nowe spojrzenie na wszechświat.

Teleskop Webba również odniósł sukces w przypadku drugiego opublikowanego zdjęcia. Nie pokazuje to bezpośrednio ciała niebieskiego, ale raczej widmo z atmosfery egzoplanety WASP-69b. Planeta podobna do Jowisza okrąża swoją gwiazdę w 3,4 dnia i jest niezwykle gorąca. Mimo to Webb wykrył parę wodną w swojej atmosferze, a także ślady chmur i mgły. Badanie egzoplanet jest ważnym zadaniem Teleskopu Kosmicznego Webba. W przyszłości oprócz egzoplanet – czyli planet poza naszym Układem Słonecznym – zbadane będą również planety w naszym Układzie Słonecznym, a także asteroidy i komety.

Średnica zwierciadła głównego teleskopu kosmicznego wynosi
Główne zwierciadło Teleskopu Kosmicznego Jamesa Webba ma średnicę 6,5 metra i składa się z 18 oddzielnych segmentów. Powinna zapewnić bezprecedensowy wgląd w głębiny wszechświata. (Zdjęcie pliku © NASA / Chris Gunn

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba: oszałamiające szczegółowe zdjęcia Wszechświata

Zdjęcia Mgławicy Pierścień Południowy i obszaru gwiazdotwórczego „Mgławicy Carina”, wykonane również przez teleskop „Webb”, cudownie pokazują, czym nowy teleskop kosmiczny różni się od swojego „poprzednika”, teleskopu kosmicznego Hubble’a: rozdzielczość jest znacznie wyższa , widać o wiele więcej szczegółów niż na zdjęciu Hubble’a. Nagranie Stephena Quinta też jest niesamowite. Wszystkie obrazy mają jedną wspólną cechę: oprócz bogactwa szczegółów i mnogości galaktyk, które można nagle zobaczyć w tle, wszystkie obrazy zostały uchwycone szybciej niż obrazy z Hubble’a. Na przykład „głębokie pole” Webba wymagało 12,5 godziny ekspozycji – Hubble potrzebował na to jeszcze kilka tygodni.

biuletyn satelitarny

Czy interesują Cię cuda wszechświata? W takim razie zapisz się do naszego bezpłatnego biuletynu kosmicznego, w którym dwa razy w miesiącu dowiesz się o aktualnych tematach.

W rzeczywistości nowy Teleskop Kosmiczny Jamesa Webba wydaje się otwierać nowe okno na wszechświat. Dopiero okaże się, w jaki sposób badania wykorzystają teleskop i jakie niespodzianki wciąż czeka na wszechświat. (patka)

READ  MagSafe na Amazon za 33 € w najlepszej cenie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tech

Ryzen 7000 i Zen 4: AMD zapraszają na transmisję na żywo 30 sierpnia

Published

on

Zdjęcie: AMD

Plotki naprawdę zaczynają się gotować: AMD teraz publicznie zaprasza Cię do wejścia na żywo 30 sierpnia. Następnie zostaną zaprezentowane nowe procesory Ryzen (Ryzen 7000, Raphael). Będzie też wgląd w nową architekturę Zen 4.

Od tygodni podejrzewano, że 30 sierpnia AMD wprowadzi nową generację procesora Ryzen 7000 o nazwie kodowej Raphael. Zobaczymy, czy inne spekulacyjne terminy testów i rozpoczęcia sprzedaży również będą prawdziwe. W szczególności ostatnia data pozostaje niejasna.

Mapa drogowa dla AMD Ryzen 7000 z Zen 4

Na „Transmisja na żywo AMD odbyła się na „Zen 4” i procesorach Ryzen nowej generacji„Dr Lisa Sue (CEO), Mark Papermaster (Chief Technology Officer i Executive Vice President) oraz inni eksperci w AMDWgląd w najnowszą architekturę „Zen 4”Według komunikatu prasowego wysłanego dziś po południu.

Jednak w tym kraju zainteresowani muszą zostać do późna, bo „Live Premiere” odbędzie się 30 sierpnia 2022 r. o godzinie 1 w nocy z poniedziałku na wtorek. Na Kanał AMD na YouTube Możesz śledzić transmisję na żywo. Potem będzie też nagranie AMD.com/Ryzen Złożony.

READ  Park Beyond, nowa gra Bandai Namco, ukaże się w 2022 roku
Continue Reading

Tech

Action-Adventure ukaże się 24 sierpnia na PC i konsolach

Published

on


24 sierpnia ukaże się „Islands of Adventure” autorstwa niezależnego twórcy gier Kyle’a Thompsona. Za wydanie odpowiada firma Armor Games Studios. Gra to piękna metroidvania, w której musisz pomóc dzielnej myszy Iko w ponownym złożeniu zepsutego świata.

Lot balonem

Świat został rozdarty na strzępy i składa się wyłącznie z pływających wysp. To rozpaczliwie wymaga prostowania! Kontrolujesz mysz Iko, która leci z wyspy na wyspę w swoim zepsutym i zniszczonym balonie, ożywiając magnetyczne rdzenie wyspy.

Jak powinno być, wielu wrogów sprzeciwia się temu projektowi. Jednocześnie możesz spodziewać się wielu zabawnych postaci.

Niskie wymagania systemowe

Wymagania sprzętowe są raczej niskie. Zalecane Core i3 i GeForce GT640 z 8 GB pamięci RAM. Minimalne wymagania są prostsze. Ta gra będzie działać na prawie każdym komputerze.

wniosek

Jeśli szukasz zmiany i chcesz wesprzeć niezależnego twórcę gier, zdobądź Islets. Gra ukaże się 24 sierpnia 2022 roku na PC Przełącznik Nintendopojawią się Xbox One i Xbox Series S/X.

150 miejsc pracy

0 komentarzy

READ  iOS 15.0.2 i iPadOS 15.0.2: Apple zamyka luki w iPhonie i iPadzie
Continue Reading

Tech

Dekoracja podstrunnicy Pikmin dostępna przez ograniczony czas na łyżwach • Nintendo Connect

Published

on

Wydany 13 sierpnia 2022 r. Nowa dekoracja podstrunnicy Pikmin w Bikmin Bloom! Wykonując cotygodniowe wyzwania od 15 sierpnia do 28 sierpnia 2022 r., możesz tymczasowo zdobyć złote nasiona, które wyrosną na pikmin, aby ozdobić twoją podstrunnicę! Nawet jeśli wygrasz tylko jedną gwiazdkę, otrzymasz złote ziarno. (Ale jeśli zatrzymasz się w połowie, nie dostaniesz jednego.) W sumie są cztery typy: czerwony, żółty, fioletowy i skrzydlaty Pikmin.

Złote Pąki mogą dojrzewać w zaledwie 100 krokach i stać się Pikminem, który ozdobi Twoją podstrunnicę!

Bikmin Bloom

Bikmin Bloom
Bikmin Bloom

Możesz również znaleźć duże pąki z symbolami okazji, zwłaszcza jeśli wybierzesz się na spacer w okresie imprezy. Te pąki stają się również ozdobą podstrunnicy Pikmina.

Fingerboard to popularna gra podobna do mini deskorolki, którą bardzo lubiłem, gdy byłem mały. Możesz „jeździć” dwoma palcami, a nawet robić z nim „fajne sztuczki”! Skoków, zakrętów i innych rzeczy można się nauczyć, ale oczywiście nie jest to bliskie doświadczania prawdziwej deskorolki. Ozdobne podstrunnice Pikmin są dostępne w różnych nadrukach i wzorach.

  • Możesz zdobyć złote ziarno i duże ziarno z żetonem wydarzenia specjalnego w tym samym czasie.
  • Nie możesz znaleźć drugiego dużego ziarna z żetonem wydarzenia specjalnego, jeśli już go posiadasz. Ale kiedy pozwolisz mu się gotować i wybierzesz Pikmina, możesz znaleźć innego.
  • Pikmin do dekoracji na podstrunnicy można rozłożyć tylko ze złotych pąków i dużych pąków, które symbolizują wyjątkowe wydarzenie. Nie możesz im przeciwdziałać, zwiększając poziom przyjaźni za pomocą czerwonego, żółtego, fioletowego lub skrzydlatego Pikmina.
  • Duże pąki oznaczone specjalnym symbolem wydarzenia wyrosną w Pikmin na podstrunnicę nawet po zakończeniu wydarzenia.
READ  Zamów Modern Warfare 2: Rzut oka na wszystkie edycje, bonusy i ceny
Continue Reading

Trending