Connect with us

Tech

Rozbłyski gamma z bliska wyzwalają nowe tajemnice

Published

on

Rozbłyski gamma z bliska wyzwalają nowe tajemnice
Redakcja
/ idw / DESY komunikat prasowy
astronews.com
4. Czerwiec 2021

Używając specjalnych teleskopów Obserwatorium HESS w Namibii, najbardziej energetyczne do tej pory promieniowanie zostało zarejestrowane przez błysk gamma, a najdłuższy kolejny rozbłysk był obserwowany w regionie promieniowania gamma. Jednak obserwacje stawiają zespołowi nowe zagadki, ponieważ wydają się kolidować z wcześniej preferowaną teorią dotyczącą tych wydarzeń.


Artystyczne przedstawienie wysokoenergetycznych fotonów gamma z błysku gamma (u góry po prawej), które wystrzeliwują deszcze w ziemską atmosferę, które z kolei zostały zarejestrowane za pomocą teleskopów HESS.

obrazek: DESY, Laboratorium Komunikacji Naukowej [Groansicht]

Najjaśniejsze eksplozje we wszechświecie są prawdopodobnie silniejszymi akceleratorami cząstek niż oczekiwano: potwierdzają to niezwykle szczegółowe obserwacje takiego kosmicznego błysku gamma. Za pomocą specjalnych teleskopów Obserwatorium HESS w Namibii międzynarodowy zespół badawczy zarejestrował jak dotąd najbardziej energetyczne promieniowanie z błysku gamma i śledził najdłuższe zorze w regionie promieniowania gamma. Ocena danych wskazuje, że promienie X i gamma tych masywnych wybuchów gwiazd mają tę samą przyczynę i nie są, jak wcześniej zakładano, spowodowane oddzielnymi procesami.

„Rozbłyski gamma to jasne rozbłyski promieniowania rentgenowskiego i gamma na niebie, które pochodzą ze źródeł spoza naszej galaktyki” – wyjaśnia badaczka DESY Sylvia Zhou, jedna z autorek prezentowanego badania. „Są to największe eksplozje we wszechświecie i są związane z zapadnięciem się masywnej, szybko obracającej się gwiazdy w czarną dziurę”.

Część uwolnionej energii grawitacyjnej napędza bardzo szybką, ultrarelatywistyczną falę uderzeniową. W nim przyspieszane są cząstki subatomowe, takie jak elektrony, które z kolei mogą generować promieniowanie gamma. Błyski gamma (w skrócie GRB) dzielą się na dwie fazy: krótką, chaotyczną fazę burstów trwającą kilkadziesiąt sekund oraz kolejną długą, powoli zanikającą fazę. Dwa satelity zostały zarejestrowane 29 sierpnia 2019 r. Fermi A Szybki NASA wypuściła błysk gamma w południowej konstelacji Eridanos. Wydarzenie jest indeksowane według daty jako GRB 190829A. Z odległości około miliarda lat świetlnych okazał się jednym z najbliższych rozbłysków gamma zaobserwowanych do tej pory. Dla porównania: typowy rozbłysk gamma jest oddalony o około 20 miliardów lat świetlnych.


„Naprawdę widzieliśmy rozbłysk gamma z pierwszego rzędu” – mówi badacz z DESY Andrew Taylor. Zespół zarejestrował kolejne zorze, gdy tylko znalazły się w polu widzenia teleskopu HESS. „Byliśmy w stanie oglądać Twilight przez wiele dni i bezprecedensową energię” – mówi Taylor. Stosunkowo niewielka odległość błysku gamma umożliwiła szczegółowe pomiary wysokoenergetycznego widma jego poświaty, czyli „koloru” lub rozkładu energii promieniowania rentgenowskiego i fotonów gamma.

„Byliśmy w stanie zmierzyć widmo GRB 190829A do energii 3,3 TeV, czyli około bilion razy więcej niż światło widzialne” – mówi Edna Ruiz-Velasco z Instytutu Fizyki Jądrowej im. Maxa Plancka w Heidelbergu. . „To właśnie sprawia, że ​​ten rozbłysk gamma jest tak niezwykły – wystąpił w naszym bezpośrednim kosmicznym sąsiedztwie, tak że jego wysokoenergetyczne fotony nie zostały pochłonięte przez zderzenia ze światłem tła, jak to ma miejsce na długich dystansach we wszechświecie”.

Kiedy używane są bardzo wysokie energie, proces ten powoduje dalsze ciemnienie wszechświata na dużych odległościach. HESS śledził poświatę rozbłysku gamma aż do trzeciego dnia po pierwotnej eksplozji. „Nasze obserwacje ujawniają uderzające podobieństwo między komponentem rentgenowskim a bardzo wysokoenergetycznym promieniowaniem gamma w poświacie” – informuje Chu.

Jest to zaskakujące, ponieważ ogólnie przyjęta teoria zakłada, że ​​te dwa składniki promieniowania muszą być wytwarzane przez różne mechanizmy: promieniowanie rentgenowskie pochodzi więc od silnie przyspieszonych elektronów odchylonych przez silne pola magnetyczne w pobliżu wybuchu. Wykorzystując ten „proces synchrotronowy”, akceleratory cząstek na Ziemi również wytwarzają intensywne promieniowanie rentgenowskie do badań naukowych.

Jednak zgodnie z obecnymi teoriami proces synchrotronowy początkowo nie wchodzi w rachubę w celu wytworzenia wysokoenergetycznego promieniowania gamma. Winna jest tak zwana granica spalania, którą określa stosunek przyspieszenia i chłodzenia cząstek w akceleratorze. Produkcja promieniowania gamma wymaga elektronów o energiach znacznie wyższych niż granica spalania, których nie są w stanie wytworzyć nawet najpotężniejsze eksplozje w kosmosie.

Zamiast tego teoria zakłada, że ​​szybkie elektrony zderzają się z już wysokoenergetycznymi fotonami synchrotronowymi i w tym procesie podnoszą je do energii gamma. Ten złożony proces nazywa się Synchrotron Self Compton (SSC). Jednak obserwacje GRB 190829A po zorzy polarnej pokazują, że obydwa składniki – to znaczy promienie X i promienie gamma – wyblakły jednocześnie. Ponadto widmo promieniowania gamma jest dobrze dopasowane do rozszerzenia widma promieniowania rentgenowskiego. Łącznie te właściwości wyraźnie wskazują, że oba składniki promieniowania zostały wygenerowane w tym samym procesie.

„Nie spodziewalibyśmy się zaobserwować tak niezwykle podobnych właściwości spektralnych i czasowych promieniowania rentgenowskiego i bardzo wysokoenergetycznego promieniowania gamma, gdyby te radioaktywne składniki miały różne pochodzenie” – wyjaśnia Dmitriy Kangolian z Rikkyu University w Tokio. To stawia pod znakiem zapytania proces SSC jako źródło promieniowania gamma.

To, czy teoria rozbłysków gamma musi zostać zmieniona, może zostać wyjaśnione jedynie przez dalsze obserwacje bardzo wysokoenergetycznego składnika późniejszej zorzy polarnej. Jednak GRB 190829A jest czwartym błyskiem gamma, który można wykryć przy tak wysokich energiach. Jednak wcześniej wykryte rozbłyski gamma pochodziły ze znacznie większej odległości, a ich kolejne zorze można obserwować tylko przez kilka godzin i nie przy energiach wyższych niż jeden teraelektronowolt (TeV).

„Następna generacja maszyn takich jak ta هذا Zestaw teleskopu Czerenkowa, który jest obecnie budowany w chilijskich Andach i na kanaryjskiej wyspie La Palma, ma bardzo obiecujące perspektywy regularnego śledzenia rozbłysków gamma” – mówi rzecznik HESS Stefan Wagner z Heidelberg State Observatory. Rozbłyski gamma we wszechświecie, te regularne zapisy objętości wysokiej energii powinny znacznie pomóc w lepszym zrozumieniu fizyki tych masywnych kosmicznych eksplozji”.

HESS to system pięciu tak zwanych teleskopów obrazowania Czerenkowa do badania kosmicznego promieniowania gamma. Nazwa oznacza Stereoskopowy system dużej mocy (stereoskopowy system monitorowania promieniowania wysokoenergetycznego) Honoruje również odkrywcę promieni kosmicznych, Victora Franza Hessa, który za swoją pracę otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki w 1936 roku. HESS znajduje się w Namibii w regionie Gamsberg, który słynie z doskonałych warunków obserwacyjnych. Cztery z pięciu teleskopów HESS zaczęły działać w 2003 roku, a piąty co do wielkości teleskop działa od lipca 2012 roku.

Zespół pisze o swoich obserwacjach w specjalistycznym artykule opublikowanym obecnie w czasopiśmie Nauka Pojawił się.

forum

Zobacz też

Natychmiastowe linki do stron WWW

Polecaj w sieciach społecznościowych

READ  Nadchodzi ogromna aktualizacja Whatsapp - możesz spodziewać się tych 5 postów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Shadow of the Erdtree – taki jest rozmiar nowej mapy w DLC.

Published

on

Shadow of the Erdtree – taki jest rozmiar nowej mapy w DLC.
  1. w grze
  2. Wiadomości o grach

Shadow of the Earthtree to długo oczekiwany dodatek DLC Elden Ring. Jak duża będzie mapa? Menedżer Elden Ring odpowiedział na pytanie poprzez porównanie.

Tokio, Japonia – W ekskluzywnym wywiadzie dla IGN dyrektor Elden Ring, Hidetaka Miyazaki, odpowiedział na kilka pytań dotyczących nowej zawartości Elden Ring. Wielu fanów chce wiedzieć, jak duża jest mapa w Shadow of the Erdtree. Reżyser wyjaśnił tę kwestię w porównaniu do podstawowej wersji gry.

Mapa DLC Shadow of the Erdtree – Reżyser porównuje ją do Limgrave z Elden Ring

Oto rozmiar mapy DLC: Mapa Shadow of the Erdtree będzie mniej więcej tego samego rozmiaru co obszar startowy Limgrave z Elden Ring. To właśnie ujawnił w wywiadzie Hidetaka Miyazaki. Zapytany o rozmiar mapy w porównaniu z mapą Elden Ring, odpowiedział:

Trudno udzielić odpowiedzi, nie zdradzając zbyt wiele i nie zachowując się konkretnie, ale pod względem wielkości i skali jest on prawdopodobnie porównywalny z obszarem Limgrave z gry podstawowej, jeśli nie większy.

Jeśli nie grałeś w tę grę od jakiegoś czasu i nie masz pomysłu na grę, po prostu spójrz na obrazek poniżej. Obszar zaznaczony na czerwono na mapie Elden Ring to Limgrave. Jest to obszar początkowy Elden Ring i stanowi około jednej szóstej całej mapy. Oczywiście będzie też kilka lochów, które nadadzą nowej mapie większą objętość w pionie.

Dodatek Elden Ring: Porównanie map Shadow of the Erdtree © FromSoftware

DLC Shadow of the Earthtree – Nowa broń i 10 bitew z bossami

To także jest dostępne w DLC: W wywiadzie dla IGN dyrektor Elden Ring ujawnił także więcej informacji na temat dodatku. W DLC Shadow of the Erdtree pojawi się osiem nowych typów broni, a także nowy sprzęt i umiejętności. Ponadto na graczy czeka dziesięć bitew z bossami, być może dość trudnych.

READ  W tym tygodniu dostępne są dwie darmowe gry - Overcooked! 2 Piekło i inne demony

Każdy, kto miał problemy z bossem Malenią w Elden Ring, również będzie potrzebował dużo cierpliwości w DLC. Hidetaka Miyazaki ujawnił w wywiadzie, że Chiefs są sprzymierzeni w podobny sposób z Malinyą. Na szczęście reżyser wspomniał także, że niektórzy bardzo trudni bossowie są opcjonalni. Nie musisz więc walczyć z każdym bossem, aby ukończyć historię. Są one przeznaczone dla zagorzałych fanów gry.

Jeśli nie możesz się doczekać dodatku DLC Elden Ring Shadow of the Erdtree i chcesz udowodnić swoje umiejętności gdzie indziej, powinieneś rzucić okiem na te gry: Waiting for Elden Ring DLC ​​- najlepsze alternatywy do premiery.

Continue Reading

Tech

Microsoft automatycznie aktualizuje system Windows 11 do wersji 23H2

Published

on

Microsoft automatycznie aktualizuje system Windows 11 do wersji 23H2

Zaledwie dwa tygodnie temu Microsoft rozwiązał niektóre przeszkody, które uniemożliwiały instalację aktualizacji Windows 11 23H2 w niektórych systemach. Teraz firma z Redmond idzie o krok dalej i rozpoczyna automatyczną dystrybucję aktualizacji do wszystkich kwalifikujących się systemów Windows 11.

reklama

w Programiści Microsoftu piszą notatki zdrowotne dla wersji dla systemu WindowsTa automatyczna aktualizacja ma wpływ na urządzenia z systemem Windows 11, których okres świadczenia usług jest bliski lub bliski; Oznacza to starsze wersje aktualizacji funkcji systemu Windows 11. Dystrybucja opiera się na dotychczasowych eksperymentach uczących się maszynowo (ML). Microsoft chce kontynuować szkolenie w zakresie inteligentnego modelu uczenia maszynowego, aby bezpiecznie dystrybuować nową wersję systemu Windows w wielu fazach i zapewniać bezproblemową aktualizację.

Jeśli klienci posiadają kwalifikujące się urządzenie Home lub Pro, mogą teraz dokonać aktualizacji do wersji 23H2. Można to zrobić otwierając Ustawienia, aktywując opcję „Otrzymuj najnowsze aktualizacje, gdy tylko będą dostępne”, a następnie klikając przycisk „Sprawdź dostępność aktualizacji”. Gdy aktualizacja będzie dostępna dla systemu użytkownika, wyświetli się opcja pobrania i zainstalowania.

Algorytm uczenia maszynowego wygląda podobnie do tego, co Microsoft oferuje klientom korzystającym z licencji korporacyjnych jako „Windows Autopatch”. Jest to mechanizm, który falowo rozprowadza aktualizacje systemu Windows i sprawdza, czy nie występują błędy. W razie potrzeby może odinstalować aktualizacje lub ich części – całkowicie automatycznie. Funkcja Windows Autopatch kontroluje także odroczoną dodatkową dystrybucję do większej liczby systemów bez konieczności interwencji administratora.

Microsoft udostępnił wielu użytkownikom aktualizację systemu Windows 11 23H2 w listopadzie ubiegłego roku. Aktualizacja, znana również jako „Moment 4” lub „2023 Update”, przyniosła między innymi obsługę haseł i Windows Copilot.


(twoja krew)

READ  „Status” zniknął - tak działa „prąd”.

Do strony głównej

Continue Reading

Tech

Streamer kwestionuje jakość nowej gry Ubisoftu

Published

on

Streamer kwestionuje jakość nowej gry Ubisoftu
  1. Strona główna
  2. życie
  3. Gry

Naciska

Streamer kwestionuje jakość nowej gry Ubisoftu © Twitch: Gronkh / Ubisoft (montaż)

Skull and Bones zrobiło furorę wraz ze swoją premierą. Teraz Gronkh odpowiedział także na ostatnie wypowiedzi Ubisoftu na temat gry.

HAMBURG – W niedawno wydanym klipie TIK Tok Gronkh podzielił się swoją opinią na temat niedawnych oświadczeń „Quadruple A” wydanych przez Skull & Bones i dyrektora generalnego Ubisoft Yvesa Guillemota. Dyskusja wybuchła po wypowiedzi prezesa Ubisoftu broniącego ceny gry. Guillemot stwierdził niedawno, że Skull and Bones to nie tylko gra AAA, ale także zasługuje na wyższy status jako gra AAAA.
Przeczytaj tutaj, dlaczego Gronk nie traktuje poważnie stwierdzeń na temat Czaszki i Kości.

Gronk, znany ze swoich zdecydowanych opinii i dużej rzeszy fanów, dołączył do jego transmisji na żywo Skurcz Niedawno mówiłem o remake'u Skull and Bones. Krótko przed premierą Yves Guillemot, prezes Ubisoftu, nazwał grę „Kwadrant A„Tytuł mówi wszystko. Piracka gra wieloosobowa powstawała przez 11 lat i miała budżet przekraczający 200 milionów dolarów.

READ  Nadchodzi ogromna aktualizacja Whatsapp - możesz spodziewać się tych 5 postów
Continue Reading

Trending