Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Piłka ręczna: THW Kiel nie walczy o tytuł

Czy ten mecz i jego wynik mogą ostatecznie przełożyć się na wstępną decyzję w Bundeslidze Handball Fighting Championship? (Aktualności: Wszystko o Bundeslidze piłki ręcznej)

PRZETESTUJ DAZN ZA DARMO i poznaj wydarzenia sportowe na żywo i na żądanie| Pokazać

W pojedynku długodystansowym z SG Flensburg-Handewitt THW Kiel doznał poważnej porażki w HBL. W pierwszym pojedynku z trzecim w tabeli SC Magdeburg obrońca tytułu doznał gorzkiego bankructwa 33:34 (16:17) i na pięć dni przed końcem sezonu ma punkt przewagi nad liderem SG Flensburg-Handewitt z 59: 7 punktów. (Usługa: HBL .Tabela)

W Magdeburgu zwycięzca Ligi Europejskiej dla wybitnego bramkarza Tobiasa Thulena, rekordowego mistrza trenera Philipa Giechy, którego drużyna dopiero niedawno uczestniczyła. Czwarty finał niespodziewanie nie powiódł się późniejszy zwycięzca Pucharu DHB, TBV Lemgo Lippe Od początku miał deficyt i ostatecznie stracił prowadzenie do mistrzostw z rywalem Flensburgiem. (GRA CZYTANIA NA ŻYWO)

Wicemistrz trenera Mike’a Machula przejął w weekend HBL po zwycięstwie nad TSV Hannover-Burgdorf (28:24), a Kiel nie mógł się zmierzyć po 13 zwycięstwach z rzędu w Bundeslidze.

Hendrik Pekeler z THW Kiel zobaczył czerwoną kartkę w pierwszym pojedynku w SC Magdeburg © imago

bankructwo! Pekeler widzi czerwień – Weinhold z łzą

Szczególnie zgorzkniały: Tuż przed przerwą Hendrik Pickler stracił panowanie nad sobą. Leżąc na podłodze reprezentant Niemiec Piotr Chrapkowski lekko kopnął i dostał czerwoną kartkę (30). Poprzedziła to akcja defensywna Polaka, który upadł na Picklera i go zranił.

Ale to nie był wystarczający problem dla Kilonii przed 1500 kibicami: Stephen Weinhold gwałtownie upadł na ziemię w świetnej próbie rzutu w drugiej części meczu i doznał ciężkiego rozdarcia. (Serwis: wyniki i harmonogram HBL)

Należy również zauważyć, że Domagog Duvnjak grał w koszulce Picklera w późniejszych etapach, ponieważ jego koszula i spodnie również były poplamione krwią.

Podopieczni THW doznali również szoku spowodowanego późną kontuzją Niklasa Ekberga, który najwyraźniej doznał kontuzji prawego kolana po tym, jak Harald Rincaen niestety upadł na nogę.

READ  Arsenal powinien się trząść: Manchester United wysyła Romę

Najlepszy zabójca Ekberga — i ranny

Wcześniej Ekberg strzelił osiem bramek jako najlepszy kicker jako Rune Dahmke, ale był tak samo niezadowalający jak dobry występ bramkarza Dario Quenstedta. A w drużynie z Magdeburga, która ugruntowała trzecie miejsce w tabeli, Zeljko Musa i Omar-Inge Magnusson wyróżniali się obok Tholena z ośmioma golami każdy.

– Walczyliśmy do końca, niestety to nie wystarczyło. Zasłużyliśmy na punkt – powiedział Duvnjak po ostatnim gwizdku. niebo. W odniesieniu do turnieju rozgrywający dodał: „Musimy rozegrać jeszcze pięć meczów i wygrać. To będzie bardzo trudne. To boli”.

Gra w skrócie:

SC Magdeburg – THW Kilonia 34:33 (17:16)
rozerwać: Musa (8), Magnusson (8/2), Mertens (6), Horne (4), Damgard Nielsen (4), Pizjak (2), O’Sullivan (1), Goldrod (1) dla Magdeburg-Dahmke (8 ) , Ekberg (8/3), Sagosen (4/1), Duvnjak (3), Reinkind (3), Pekeler (2), Weinhold (2), Wiencek (2), Horak (1) für Kiel
Widz: 1500