Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Były trener reprezentacji Marcel Koller komentuje przejście Davida Alaba z Bayernu Monachium do Realu Madryt

Po miesiącach zamieszania zmiana została ostatecznie ogłoszona w zeszłym tygodniu. Po 13 latach z Bayern Monachium Stają się Dawid Alaba W nowym sezonie Real Madryt Liczba mnoga.

Dobrze zna 28-letniego Marcela Kohlera. W latach 2011-2017 trenował Alabę w austriackiej drużynie narodowej.

ja Sport 1-Wywiad Koller mówi szczegółowo o Były profesjonalista Bayernu Monachium i jego Idź do rodziny królewskiej.

Sport 1: Panie Kohler, jak się pan miewa i co pan teraz robi?

Marcel Kohler: Obecnie nie biorę udziału, ale czuję się dobrze i cieszę się swoim czasem bez piłki nożnej w życiu codziennym, ale nie mogę się doczekać Mistrzostw Europy. Teraz trochę się schodzę, mogę się zrelaksować i pomyśleć o tym i nabrać sił na coś nowego. Po cichu czekam na nowe wyzwanie.

Poszukiwany: zwycięzca Mistrzostw Europy! Zarejestruj się teraz do gry w przewidywania SPORT1

Sport 1: Porozmawiajmy o Davidzie Alaba, którego trenowałem w reprezentacji Austrii w latach 2011-2017.

Kohlera: David był dla mnie ważnym zawodnikiem, kiedy byłem trenerem reprezentacji. Również ze względu na swoje stanowisko w Bayernie Monachium, gdzie przez lata zdobył duże doświadczenie. Kochałem go nie tylko jako zawodnika, ale także jako człowieka. Jest wyjątkową osobą z własnym piętnem. Nie powinniśmy rozmawiać o nim w kategoriach piłki nożnej, w końcu ma dwa razy z Bayernem Liga Mistrzów Dziesięciokrotnie wygrywał i został mistrzem Niemiec.

Kohler o prawdziwej zmianie z Alaba: „David to opanuje”

Sport 1: Co myślisz, kiedy jego przeprowadzka do Realu Madryt w końcu się skończyła po miesiącach kłótni?

Kohlera: Oczywiście cieszyłem się z Davida. To właściwy krok we właściwym czasie. Został ojcem, a teraz założył własną rodzinę. Więc może to ostatni dobry czas na zmianę i poznanie nowego kraju i nowego sposobu myślenia. A Real to wybitny tytuł w piłce nożnej. David się tym zajmie. Również ze względu na jego wiedzę fachową.

READ  Bayern Monachium porywa hotel drugiej ligi - dyrektor sportowy jest wściekły

Tutaj możesz pobrać plik PDF z Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2021, a następnie go wydrukować print

Sport 1: Czy La Liga pasowałaby do Alaby, czy też Premier League byłaby dla niego lepsza jako obrońca?

Kohlera: Myślę, że Hiszpania to bardzo dobry mecz dla Davida pod względem gry i taktyki. Oczywiście piłka nożna w Anglii jest bardzo silna, z 90 minutami pełnej gry i upswingu. Jako gracz również dostosowujesz się do poziomu. Nie widziałbym też żadnych problemów dla Davida w Premier League. Może grać w dowolnej lidze. Alaba i Real Madryt to idealne połączenie. Z zainteresowaniem podążę jego drugą ścieżką.

Świetnie współistnieli: Marcel Koehler (z lewej) i David Alaba. Tutaj na cześć austriackiego gracza narodowego © twitter.com/David_Alaba

Sport 1: Uli Hoeness opisał doradcę Alaba Benny’ego Zahaviego jako chciwą piranię. Zahavi reprezentuje także graczy Bayernu Roberta Lewandowskiego i Kingsley Coman. Przykład Alaby pokazuje to ponownie Władza doradcy?

Kohlera: Myślę, że to normalne dla gracza ze strony Davida. Mogę to ocenić tylko na podstawie doniesień medialnych. Zahavi jest doświadczonym doradcą i ma kilku świetnych graczy. Te transfery są warte miliony i dochodzi do kłótni i oczywiście chce uzyskać od swojego klienta to, co najlepsze. Konsultanci na tym poziomie z pewnością mają zupełnie inne podejście niż kiedyś. Ale kluby, które mają tych graczy w swoich szeregach, wiedzą o tym.

Sport 1: Ale zapytajmy jeszcze raz: czy konsultanci mają obecnie zbyt dużo władzy?

Kohlera: Możesz już to powiedzieć. Jest kilku starszych doradców, którzy chcą mieć w tym coś do powiedzenia. Z pewnością tak samo było z Davidem. Ale nie sądzę, żeby całkowicie rządzili piłką nożną. Masz ważną opinię. Ale jako Bayern Monachium masz również okazję powiedzieć: „Nie, nie zrobimy tego. Tak było w przypadku Davida.

„Alaba stała się osobowością w Monachium”

Sport 1: Czy z biegiem lat David staje się coraz bardziej pewny siebie, czy może jest chłopcem, który pozwala doradcy mówić mu, co ma robić?

READ  EM Squad Germany: krótki przegląd drużyny narodowej - wszyscy zawodnicy

Kohlera: David był bardzo wyluzowanym chłopcem, a w wieku 19 lat był bardzo pewny siebie, kiedy wszedł Bundesliga przyszło. Oczywiście to ewoluowało. W kadrze był kapitanem w ostatnią niedzielę. Stał się osobowością w Monachium. Wie dokładnie, czego chce. Rzeczywiście, pokazał to swojemu doradcy. Dorastając, David jest nie tylko liderem na boisku, ale zawsze jasno wyrażał swoją opinię ze swoim agentem, jeśli chodzi o kontrakty.

Przetestuj DAZN za darmo i przetestuj niemiecką Bundesligę na żądanie | Pokazać

Sport 1: Kiedy zdałeś sobie sprawę, że Alaba może zostać światowym graczem?

Kohlera: Czułem się tak wcześnie. Muszę opowiedzieć piękną historię, odkąd zostałem trenerem Austrii. Pamiętam mecz treningowy, kiedy musiałem zrobić sobie przerwę taktyczną. Przeciwnik wziął piłkę, a David stanął kilka metrów od niego. Chwyciłem Davida i powiedziałem mu: „Następnym razem spróbuj bardziej bezpośrednio i szybciej zdenerwować przeciwnika i sprawić, by poczuł się niepewnie”.

Dwie minuty później było tak, jak było i David szybko walczył o piłkę i zobaczyłem, że miał niesamowitą świadomość i zrozumienie. Inni gracze potrzebują na to więcej czasu. Innym w ogóle nie udało się poprawić. David był doskonałym przykładem, jeśli chodzi o szybkie robienie rzeczy, aby stać się lepszym.

Kohler: „Alaba zawsze była dla mnie najważniejsza”

Sport 1: Czy możesz podzielić się kolejną anegdotą ze swojego czasu z Alabą?

Kohlera: Na początku powiedziałem, że David cierpi z powodu upokorzenia czarownicy. W drużynie narodowej istnieją pewne wytyczne, których gracze muszą przestrzegać. David wielokrotnie próbował wyciągnąć coś z zespołu. Potem uśmiechnął się do mnie swoimi wielkimi oczami. On już to wiedział. Ale w ogóle nie mogę się na niego gniewać.

Sport 1: Czy udało mu się cię zmiękczyć?

Kohlera: Raz się zgodziłem i nie mogłem być zbyt surowy. (śmiech) Ale oczywiście David musiał włożyć dużo wysiłku. Zawsze tak robił.

Sport 1: Czy Alaba jest podobna do Austrii pod względem wartości? Maty Hummels Dla Niemiec?

READ  Barcelona przegrywa z U de Levante

Kohlera: Tak. Kiedy Christian Fox ogłosił odejście z kadry narodowej, wszyscy mówili, że Alaba będzie teraz nowym trenerem i będzie musiał grać na lewej flance. Przez długi czas grał także jako środkowy obrońca Bayernu Monachium i trafił na pomocnika w Lidze Mistrzów. Dla mnie David zawsze był w centrum uwagi ze względu na jego bardzo szybką percepcję. Potrafi przeczytać grę i wiedzieć, co robić w mgnieniu oka. Wspaniałą rzeczą w Davidzie jest to, że może grać na różnych pozycjach. Mam nadzieję, że w Realu Madryt odgrywa główną rolę ofensywną.

Sport 1: Czy Alaba został skrzywdzony, gdy jego zmiana nie była jeszcze jasna? Był przedstawiany jako chciwy hazardzista.

Kohlera: Zostałem skrzywdzony. David nie jest chciwy na pieniądze. Od samego początku zarabiał dobre pieniądze w Bayernie. Jego agent i rodzina wiedzą, jak ważny jest dla klubu. Pieniądze zdecydowanie nie były dla niego głównym argumentem. David jest bardzo daleko od tego. Dajmy mu tę wspaniałą okazję z zespołem królewskim. Dostał prawdziwe pieniądze.

Wszystko o Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej 2021 w Sport 1:

Wszystkie aktualności i informacje o EM 2021
Harmonogram i wyniki EM 2021
Wskaźnik EM na żywo
Harmonogram i zestawy EM 2021
Wszystkie zespoły EM 2021