Connect with us

entertainment

“Operacja Barbarossa”: z przodu – gdzie jest mój ojciec? | NDR.de – Historia

Published

on

Stan: 18.06.2021 12:50

Atak Wehrmachtu na Związek Radziecki pod kryptonimem „Operacja Barbarossa” 22 czerwca 1941 r. oznaczał kolejną eskalację II wojny światowej. Jak żołnierze przeżywali wojnę? Powiększ, korzystając z nowo odkrytych dokumentów prywatnych.

przez Catherine Matern Ma

Hitler już dawno oświadczył, że zniesienie bolszewizmu jest jednym z głównych celów ideologicznych i politycznych narodowego socjalizmu. Wraz z ofensywą Związku Radzieckiego, niespodziewanym atakiem bez wypowiedzenia wojny, przeciwstawia się on tak zwanemu paktowi Hitler-Stalin, paktowi o nieagresji z 23 sierpnia 1939 r. i wszelkim prawnym przymierzom. Ofensywa 22 czerwca 1941 r. wraz z wojną niemiecko-sowiecką w ramach II wojny światowej otworzyła prawdziwą kampanię eksterminacji władzy politycznej i rasizmu o motywach ideologicznych. Plan Hitlera: inwazja na Związek Radziecki – poprzez eksterminację, zabijanie i wypędzenie milionów ludzi.

Mój głos: „Operacja Barbarossa” (14 minut)

Doświadczenia wojenne zapisane w dokumentach osobistych

Wilhelm Weinherm jako żołnierz podczas II wojny światowej. © Prywatne

Wilhelm Weinherm może nigdy nie mówił o swoich przeżyciach wojennych, ale udokumentował ten czas na zdjęciach i filmach.

Wiele z tego, czego naprawdę doświadczyli żołnierze podczas II wojny światowej, pozostaje do dziś nieopowiedziane. Przede wszystkim, co wojna z nimi zrobiła i jak zmieniła ich reputację. Pete Wenherm zna również wielu ludzi na Pojezierzu Meklemburskim. Od ojca na froncie, który nigdy o tym nie mówił, ale skrupulatnie dokumentował wojnę: listami z frontu, zdjęciami i nagraniami filmowymi.

Dopiero teraz, prawie trzy dekady później, Pete Fenherme odkrył na strychu swojej Kleinmane spuściznę ojca, o której nie miał pojęcia. Tym odkryciem 30 lat po śmierci musiał zupełnie inaczej poznać swojego ojca. „To było bardzo poruszające”, mówi Feinherm, wyraźnie pod wrażeniem. “A także dostałem gęsiej skórki, gdy pomyśleliśmy o tym: czego możemy się teraz spodziewać? Co jest tam napisane w listach? Co tam jest? Czego naprawdę doświadczył?”

Ile chcesz wiedzieć o przeszłości ojca?

Pete Finnherme bada dokumenty pozostawione przez ojca. © NDR

30 lat po śmierci ojca Pete Finnherme odnajduje swoje akta z II wojny światowej.

Wenherm włożył kartkę papieru do dużego zeszytu z napisem „Feldpostbriefe, 30 grudnia 1942”. Ile musisz wiedzieć o swoim ojcu, zanim zgadniesz, kim on jest? Sam Pete Wenherm zadawał to pytanie w kółko od czasu odkrycia. Jego ojciec, Wilhelm Wenherme, otrzymał zawiadomienie o poborze w sierpniu 1939 roku. Jak mówi, syn Beth nie znał nic poza datami.

Kiedy w 1947 roku urodził się Pete Finnheim, wojna się skończyła. „Całe moje wychowanie nie miało nic wspólnego z wojną”, wspomina. „Nie było mowy o wojnie”. – Może dlatego, że ty też nie mogłeś o tym rozmawiać. Wszystko było nadal bardzo blisko. Okrucieństwa tam były i wszystko, co się wydarzyło.

READ  Zbrodnie nazistowskie: późne obciążenie rodziny sprawcy

Filmy dokumentalne o wojnie z filmem – i wieczne pytania

Zdjęcie z II wojny światowej autorstwa Wilhelma Wenherme, bez daty. © Prywatne

Na podstawie nagrań i listów ojca Pete Wenheim może prześledzić, jak zmienił zdanie podczas II wojny światowej.

Najbardziej zaskoczyły go stare puszki z rolkami filmu. W nim: Filmy bez dźwięku, w których jego ojciec Wilhelm, lepiej znany jako Will, zaufał wojnie. W tym czasie Will Finherme był pionierem w dziedzinie telegrafii, pociągał za sznurki, aby przesyłać wiadomości i podsłuchiwać wroga. Według jego zawiadomienia był obecny przy napadzie na Polskę w 1939 roku. Nadal wierzył w propagandę narodowosocjalistyczną: że wojsko polskie zaatakowało niemieckie siły zbrojne, a więc „od dziś ich rozstrzelano”. Oto, co ojciec Pete’a, Will, napisał do swojej żony Ellie we wrześniu 1939 roku:

“Drogi Elie Frau, wszyscy mieliśmy małą nadzieję, że tak będzie dalej, przynajmniej wszyscy mieliśmy nadzieję, że kiedy polska megalomania zostanie przezwyciężona, walka się skończy.”
List Philposta Wilhelma Wenherme do jego żony Ellie, wrzesień 1939

Son Pitt zastanawia się, co tak naprawdę wydarzyło się do dziś: “Cóż, widzisz tylko zdjęcia, zawsze był za linią frontu. Ale czy był też zaangażowany w masakrę? Czy brał udział w małych walkach, strzelaninach, czy strzelał sam, czy został zabity? Nic o tym nie wiem.

Nagrania Hitlera: „Może sam się zaskoczył”

Wilhelm Wenherme sfotografował Adolfa Hitlera podczas jego wizyty w wojsku w Paryżu. © Prywatne

Kiedy Pete Wenheim odkrył nagrania swojego ojca dotyczące Hitlera, początkowo był oszołomiony.

Kiedy Niemcy rozszerzyły wojnę na całą Europę, wiosną 1940 roku Wilhelm Wenherme przybył do Francji przez Holandię, Belgię i Luksemburg. Ekspedycja Zachodnia, znana również jako Ekspedycja Francuska, doprowadziła w ciągu kilku tygodni do klęski i okupacji dawniej neutralnych krajów Holandii, Belgii, Luksemburga i Francji. Kiedy wojska niemieckie okupują Paryż bez walki, Adolf Hitler odwiedza miasto, aby podziękować żołnierzom.

Socjaldemokrata Will Wenherm przedstawia, jak Hitler maszeruje zgodnie z żołnierzami w stolicy Francji. Pete Wenherm wciąż nie może uwierzyć, że jego ojciec Wilhelm zrobił te zdjęcia: „Ponieważ mój tata tam stacjonował, pobiegł tam ze swoim aparatem i wydawało się, że tak naprawdę nie było” – mówi Feinherm. „Nie był też reporterem sądowym. Myślę, że był zaskoczony, gdy Adolf Hitler stanął przed nim. Nie potrafię tego wyjaśnić w inny sposób”.

READ  Cyberpunk 2077 Pub CD Project mówi, że naruszenie danych jest gorsze niż początkowo sądzono

Wewnętrzny strach: wojna światowa również siedzi przy stole

Wilhelm Wenherme robił rękodzieło w czasie II wojny światowej. © Prywatne

Robienie prezentów dla dzieci na wakacjach na pierwszym planie – to zdjęcie jego ojca głęboko wpłynęło na dom Finnherme.

Ale wojna jest zawsze w domu, w westfalskim mieście Rheda-Wiedenbrück, na stole. Mieszka tam żona Willa Finherme i ma nadzieję, że jej mężowi nic się nie stanie i że wróci do domu na wakacje. Wilhelm pisze do niej prawie codziennie. Kiedy wreszcie przybył, zimą 1942 r., zrobili razem prezenty świąteczne „swoim małym synkom”, jak Will nazywa ich dzieci. Son Pitt znalazł teraz także zdjęcia i nagrania filmowe, które wywarły na niego największy wpływ – zwłaszcza znaki zapytania, takie jak „Czy wezmę wakacje do domu” lub „Czy przeżyję”, które odbijają się echem w dokumenty. „Tak, w 1943 lub 1942 roku, co mogę dać moim dzieciom?” „A potem po prostu wykonaj szkice i wymyśl pomysły, zdobądź kawałek drewna i wyrzeźb wioskę, zobacz i pomaluj” – Pete Fenherme próbuje sobie wyobrazić ówczesne sytuacje.

Na froncie wschodnim: ile można uzyskać wojny totalnej?

Portret Wilhelma Weinherma z żołnierzami w czasie II wojny światowej. © Prywatne

Do dziś rodzina nie wie, czy sam Wilhelm Wenherme musiał walczyć w bitwach i gdzie dokładnie znajdował się na froncie wschodnim.

W 1942 r. Wilhelm Wenherme również musiał udać się na front wschodni. Nie wolno mu już pisać dokładnie, gdzie jest. Często w wiadomościach z tego okresu nie ma konkretnej daty, tylko miesiąc. Na jego zdjęciach widać życie Rosjan, a później Ukraińców: zawoalowane kobiety, starszych rolników, dzieci.

Wśród wyczerpanych żołnierzy naznaczonych wojną Will Finherme doświadcza, jak minister propagandy Joseph Goebbels rozpętał swoje tak zwane po klęsce Stalingradu i nasilających się atakach bombowych na niemieckie miasta Przemówienie Pałacu Sportu z 18 lutego 1943 roku ma na celu poprawę nastroju. Zastanawia się, ile z całości może uzyskać ta wojna.

Do dziś rodzina nie wie, czy Wilhelm Wenherm brał również udział w tzw. operacji Donitz Basin na froncie niemiecko-sowieckim w sierpniu i wrześniu 1943 roku. Nie jest to to, co widział, przeżył, a może sam zrobił. Ale przeżył – w przeciwieństwie do prawie 3,5 miliona niemieckich żołnierzy, którzy stracili życie z powodu paranoi nazistowskiego reżimu na froncie wschodnim.

READ  Co książę Karol odziedziczył po swoim zmarłym ojcu Filipie

Życie po zakończeniu wojny wciąż jest „brązowe”

Elli i Wilhelm Venherm z dzieckiem na spacer, bez randki. © Prywatne

Dzieci niosą spuściznę pokolenia wojennego. Dwoje rodzeństwa Pete’a Fenheima wyemigrowało.

Od 1943 Will Weinherm pracuje dla firmy Telefunken w Berlinie. Tam był świadkiem końca wojny. Ale wojna tkwi w ludzkich umysłach od dawna. Starsze rodzeństwo Pete’a ma to samo doświadczenie. Jego siostra Heda jako pierwsza wyemigrowała w latach sześćdziesiątych. Jego brat Wilfred poszedł później. „Myślę, że życie wciąż było brązowe. Zostało ukształtowane przez epokę faszystowska i nie mogli tego znieść” – podsumowuje Pete Fenherme.

On sam został upolityczniony przez wojnę w Wietnamie. W dawnej Republice Federalnej pełni służbę społeczną nr 573. Jego ojciec Will jest dumny z odmowy służby wojskowej przez Pete’a. Wiele lat później, po upadku muru berlińskiego, Dom Wenheimów przeniósł się do Kleiniele na Pojezierzu Meklemburskim. W jego bagażu: pudła z listami ojca oraz zdjęciami i filmami ojca. Ale Wilhelm Wenherm nigdy nie pozna nowego domu swojego syna. Zmarł w 1991 roku.

Dziedzictwo ojca: „To jest we mnie”

. © NDR

Jako fotograf i fotograf Pete Fenherme był w stanie osiągnąć to, czego zawsze pragnął jego ojciec.

„Myślę, że jestem dużą częścią mojego taty” – mówi dzisiaj Finherme. „Mam to w sobie”. Został fotografem – i dzięki temu osiągnął to, czego zawsze pragnął jego ojciec. przed wojną interweniowała.Że jestem fotografem i robiłem lub nadal robię filmy. Oczywiście wszystko pochodzi od mojego ojca”.

Czasami Pete Wenherm idzie na górę do swojego pokoju i wchodzi do filmów swojego ojca. Spójrz na stare zapisy. Pokazuje jego rodzicom, jak nigdy ich nie znał. Ponad 80 lat temu, przed wojną, wyprowadził ojca na front. Jego ojciec, Wilhelm Wenherme, zwany Willem, skończyłby w maju 115 lat.

Dodatkowe informacje

Mężczyźni z Armii Zbawienia przyklejają naklejkę z napisem

W 1933 r. kanclerzem Rzeszy został narodowosocjalista Adolf Hitler. Odtąd reżim nazistowski rości sobie prawo do przywództwa – z pomocą terroru i propagandy. Jeszcze

Wojska niemieckie zajęły polskie miasto Poznań we wrześniu 1939 r. © image-alliance / akg-images

II wojna światowa rozpoczęła się inwazją Niemiec na Polskę 1 września 1939 roku. Lata walk kosztowały życie ponad 50 milionów ludzi na całym świecie. Jeszcze

Ten temat znajduje się w programie:

Magazyn Północ | 20.06.2021 | Jest 19:30

NDR . logo
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Ogłoszenie środków izolacyjnych Cuomo – Radio Kolonia

Published

on

po dochodzeniu

NOWY JORK (Associated Press) – Po oficjalnym dochodzeniu, które uznało gubernatora Nowego Jorku Andrew Cuomo za winnego molestowania seksualnego kilku kobiet, przewodniczący stanowej Izby Reprezentantów USA ogłosił szybki proces impeachmentu.

„Stało się dla mnie jasne, że gubernator stracił zaufanie demokratycznej większości do Izby Reprezentantów i nie może dłużej pozostawać na stanowisku” – powiedział demokrata Karl Hesty po spotkaniu z kolegami. „Gdy będziemy mieć niezbędne dokumenty i dowody od prokuratora generalnego, szybko przejdziemy i zakończymy dochodzenie w sprawie odpowiedzialności tak szybko, jak to możliwe”.

Wcześniej dochodzenie prowadzone przez prokurator generalną Nowego Jorku Leticię James wykazało, że Cuomo molestował seksualnie kilka kobiet. Były między innymi niechciane dotknięcia, pocałunki, uściski i niestosowne komentarze. Ponadto Cuomo stworzyło „wrogą atmosferę pracy” i „klimat strachu” dla kobiet.

Kilku polityków obu partii, w tym prezydent USA Joe Biden, wezwało do dymisji Cuomo. Cuomo ponownie oddalił zarzuty za pośrednictwem wiadomości wideo.

© dpa-infocom, dpa: 210804-99-694029 / 2

READ  Zbrodnie nazistowskie: późne obciążenie rodziny sprawcy
Continue Reading

entertainment

Lola Webert wścieka się przeciwko linii lotniczej po horrorze: „The Last Dirty Club”

Published

on

Lola Webert była w horrorze. Zdjęcie: zrzut ekranu instagram.com/lolaweippert

„The Last Dirty Club” – prezenter RTL szaleje po terrorystycznym locie przeciwko linii lotniczej

Moderatorka Lola Webert miała prawdziwą epopeję. Właśnie wróciła z produkcji telewizyjnej, która przez kilka tygodni była emitowana na greckiej wyspie Niemcy. Ale droga powrotna była łatwa. Na Instagram Moderator pozwolił swoim wyznawcom wziąć udział w jej przerażającej podróży.

Na początku wszystko wydawało się iść zgodnie z planem. Po długich filmach na małej greckiej wyspie Lola zabrała małą maszynę do Aten. Stamtąd powinien się wtedy ruszyć Berlin Leć – ale dopiero, gdy była w samolocie, zaczęła się męka. Lola zameldowała się z nieco pełnego samolotu z pierwszą wiadomością wskazującą na coś złego.

Ponieważ szybki start nie był możliwy, nie dostali wolnego czasu i musieli czekać do 2 godzin na wejście do samolotu. W tym momencie spóźnili się już kilka godzin.

Lola Weippert informowała swoich fanów na bieżąco. Zdjęcie: zrzut ekranu instagram.com/lolaweippert

Lola Webert opowiada o przerażającej podróży

Gdy w końcu się zaczęło, prędkość samolotu na pasie wzrosła, pilot nagle uciekł, o czym nieco później wspomniała też Lula. powód: Samolot ma usterkę techniczną i muszą wracać.

I to nie wszystko. Lola, która również starała się w tej sytuacji zachować spokój, a przede wszystkim dobry humor, po około sześciu godzinach zwłoki ponownie nawiązała kontakt ze swoim towarzyszem. Fani z aktualizacją.

Ze względu na ogromne opóźnienie załoga będzie musiała pracować w godzinach nadliczbowych, dlatego nie polecą do Berlina, ale co najwyżej do Wenecji. Jednak okaże się, czy można stamtąd udać się do Berlina tego samego dnia. Dlatego należy teraz wiedzieć, czy pasażerowie chcą wysiąść, a zatem również wyładować bagaż. Obaj początkowo wyjaśnili, że w takim przypadku lot uzupełniający i tak zostanie odwołany.

READ  Sony potwierdza: Wkrótce abonenci PS Plus otrzymają także filmy

Szczególnie problem z czekaniem: nie było Essen Według Loli, na statku i na wodzie był skąpiec.

Zdjęcie: zrzut ekranu instagram.com/lolaweippert

Po siedmiu godzinach oczekiwania nowa ekscytująca aktualizacja The Odyssey:

Lola Webert krytykuje linię lotniczą: „Wstydź się”

Lola dodała sarkastycznie: „Radość jest taka wielka”. Ale w końcu sprawy potoczyły się trochę inaczej. Wkrótce potem Lola opublikowała historię o samolocie zbliżającym się do Wenecji. Kolejny lot do Berlina musi być kontynuowany tego samego dnia. 25-latek był szczególnie zadowolony, bo pilot w Wenecji zapowiedział, że dopilnuje, aby wszyscy mieli coś do jedzenia – po ośmiu godzinach oczekiwania.

Ale w końcu tak nie było. „Dziesięć godzin w samolocie i nie dostaliśmy nic do jedzenia” – napisała Lola, łącząc historię linii lotniczej w swojej historii z oczywistym: „Wstydź się!”

Po zatrzymaniu się w Wenecji w końcu dotarłem do Berlina – przynajmniej ze świeżą wodą dla pasażerów na pokładzie. Tylko za to trzeba nagle zapłacić.

Zdjęcie: zrzut ekranu instagram.com/lolaweippert

Prezenter RTL z gorzkim zakończeniem

Po tym, jak Lola Weippert w końcu przybyła do Berlina, najpierw zafundowała sobie pizzę. „Nic do jedzenia przez dziesięć godzin. I znasz mnie, potrzebuję dużo jedzenia. To był strach” – podsumowała, zanim wyruszyła z domu w przerażającą podróż.

To był “ostatni brudny klub”, wkurzyłem się. Są dzieci i dorośli oraz osoby starsze Osoby Na pokładzie i nic do jedzenia przez ponad dziesięć godzin. Nic nie zostało sprzedane, bo podobno nic nie było. “Myślę, że to bardzo źle,” orzekła Lola. Nawet wodę oferowano dopiero po wielokrotnych zapytaniach, ale też nieistotną, ponieważ rzekomo jej już nie było, powiedział ze złością medium:

“Chłopaki, siedzimy w tym samolocie przez dziesięć godzin i nawet nie obchodzi was, że dostaniemy tę wodę za darmo?! To obrzydliwe zachowanie i muszę się pozbierać, żeby nie wypowiadać wszystkich złych przekleństw, które używaj, ponieważ uważam, że to jest tak denerwujące, że jest obrzydliwe” .

Lola wyciąga wnioski z tego eksperymentu. Nigdy więcej nie chciałeś latać z tą linią lotniczą.

READ  „Hitlerjunge Salomon” rozmawia z uczniami liceum

(Jeśli)

„Zawsze marzyłem o karierze międzynarodowej”: były producent mówi prostym językiem o planach Helen Fisher

Helen Fisher wycofała się na długi czas z publiczności podczas pandemii Corona. Zaplanowane już na 2020 rok koncerty musiały zostać odwołane lub przełożone, ale nie mogła też wrócić na dużą scenę w 2021 roku. W końcu wróciła teraz z nową muzyką – i nie jest sama.

Wraz z wokalistą Luisem Fonsim Helen chce zacząć piosenką „Vamos A Marte” – i może nie tylko w Niemczech. Więc to stoi…

Link do artykułu

Continue Reading

entertainment

Gwiazda Big Brother 2021: Mimi Gwozdz: “Kawaler”, Instagram, Kariera, Wiek

Published

on


w “Kawaler” 2021 Dostałem ostatnią różę z nico gresert, a potem spadł śnieg. ty chcesz teraz Mimi Goosed w „Brummy Big Brother” 2021 Udowodnienie, że ma inną stronę niż płaczące dziecko z „Kawalera”: „Wielu ludzi ma o mnie złe wrażenie, a teraz chcę pokazać, że jest we mnie więcej”.

Ale kto właściwie jest kandydatem? Wiek, zawód, miejsce zamieszkania, Instagram & Co – zaprezentuj Ci obraz memu.

Meme Gooseds: wiek, urodziny, kariera, Instagram

Rzut oka na wszystkie fakty dotyczące Mimi Gwozdz:

 • Rzeczownik: Michael Goosez
 • przezwisko: Ja ja
 • Modyfikacja: 27 lat
 • Data urodzenia: 18 lutego 1994
 • znak zodiaku: Wasserman
 • Zawód: Pracownik biurowy
 • Rezydencja: Kolonia
 • miejsce urodzenia: Bfongstadt
 • Pochodzenie: Polska
 • Instagram: mimi.gwo

Mimi Gozodz: Kolonia, Pfongstadt i jej pochodzenie

Meme pierwotnie z Bfongstadt. twoi rodzice z PolskaUrodziła się w Niemczech i tutaj wychowała. Czuje się jednak bardzo przywiązana do ojczyzny swoich rodziców. Gdy epidemia jej nie przeszkodziła, regularnie odwiedza swoich krewnych na wschodnim Śląsku.

Mimi goni wiosna Kolonia pociągnął. „Chciałem tylko zacząć od nowa”, wyjaśnia szczęśliwy 27-latek, radośnie w mieście katedralnym: „Szczególnie lubię tutejszych ludzi. Bez względu na to, gdzie kogoś spotykasz, wszyscy są bardzo ciepli i otwarci. Kolonia uwielbia poznawać nowych ludzi, jakoś nigdy nie będziesz sam.”

Mimi Gooseds bierze udział w „Celebrity Big Brother” 2021

Mimi Gouds będzie z nami od 6 sierpnia 2021 r. „Brummy Wielki Brat” zobaczyć. To dopiero drugi raz, kiedy 27-latek wystąpił w formacie telewizyjnym. Dlaczego miałbyś chcieć znów być przed kamerą? „Muszę też pokazać ludziom, że mam do nich zupełnie inną stronę helsoos mem z „Kawalera” – wyjaśnia. „Wielu ma o mnie złe wrażenie, a teraz chcę pokazać, że jest we mnie więcej”.

READ  Cyberpunk 2077 Pub CD Project mówi, że naruszenie danych jest gorsze niż początkowo sądzono

Jest tak podekscytowana przygodą, ale wciąż się boi Niewłaściwie umieszczony może czuć. „W końcu jest »starszym bratem celebryty«, a jakim ja jestem gwiazdą? Jestem naprawdę podekscytowany, widząc, kto się do mnie wprowadzi”. Ale Mimi ma nadzieję na najlepsze: „Do tej pory nie rozmawiałem zbyt wiele z celebrytami i nie wiem, jak się czują. Ale będzie fajnie”.

Manal inni kandydaci Z Promi Big Brother 2021 dowiesz się tutaj:

Oficjalnie: to mieszkańcy

Mimi Gouzdes wygrała nagrodę „Bachelor” w 2021 z Nico Grisert

Mimi Gooseds była tam na początku roku “Kawaler” 2021 zobaczyć. Od pierwszej chwili kobieta eksplodowała z Pfongstadt Nico Grisert. Dostała nawet pierwszą randkę i przed powrotem. Nastąpiło kilka innych randek, aż w końcu dostałem ostatnią różę. Tak więc, chociaż wygrała program, nie dotyczyło to serca Rosenkavalier. Kiedy kandydaci z kampanii „kawalerskiej” spotkali się ponownie, okazało się, że są nie para?. Ale dla Mimi był to znacznie większy cios w twarz: Nikko jest teraz na drugim miejscu Michel de Ros razem, które Osnabrücker przywiózł już podczas pokazu.

Mimi Gooseds na Instagramie

Na Instagram 27-latek ma profil publiczny. Ilu obserwujących miałeś w sezonie „Kawaler” do odcinka zjazdu w marcu 2021 r. 186 000 wzbił się. Obecnie oglądasz “Promi Big Brother” 153 000 polubień (Ciąża 03.08.2021).

Z jej powodu daje wgląd w swoje życie. Zwykle pojawia się obok znajomych, kiedy podróżuje lub zamieszcza selfie.

Continue Reading

Trending