Connect with us

entertainment

Premier Polski Mateusz Morawiecki: Schulz musi jechać do Kijowa! | Aktualności

Published

on

Warszawa, Polska) – Śmiałe podsumowanie misji: BILD spotyka się z premierem Polski Mateuszem Morawieckim (53) w Państwowym Domu Gościnnym kilka godzin po jego powrocie z Kijowa!

Tam wraz ze swoimi odpowiednikami z Czech i Słowenii spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyr Zełenski i jego premier Denis Szmyhal. Pociągiem do Kijowa pojechał także Jarosław Kaczyński, szef rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość.

Wywiad BILD: Morawiecki o…

Wycieczka do Kijowa

Mateusz Moraveki: „Spotkałem się z kolegami na lotnisku w Rzeszowie we wtorek rano, a stamtąd pojechaliśmy do Przemyśla na granicy, gdzie czekał na nas pociąg. Pociąg trwał długo. Sama podróż przez Ukrainę trwała 11 godzin. Przyjechaliśmy dopiero wieczorem.”

Podróż pociągiem polityków przez Ukrainę trwała jedenaście godzin – podczas których dyskutowali o sytuacji

Fot. Mateusz Moraveki

…o wrażeniach po drodze

Morawiecki: „Nie słyszeliśmy żadnych bomb ani strzałów. Nasi partnerzy na Ukrainie wybrali bezpieczną drogę. Jesteśmy bardzo wdzięczni. Ale w Kijowie widzieliśmy opustoszałe ulice, zniszczone bloki mieszkalne, bombardowane przez rosyjskie czołgi. Straszne”.

…o niebezpieczeństwach podróży

Morawiecki: „To nie było dla mnie najważniejsze. Pomyślałem o kobietach i dzieciach, żołnierzach, którzy są tam codziennie bombardowani.”

…o przyjęciu w Kijowie

Morawiecki: „Prezydent Zełenski i premier Szmyal oczywiście przyjęli nas bardzo ciepło. Zgodziliśmy się spotkać jako znak, że Ukraina nie jest izolowana. Znak jedności dla kraju, który również walczy o naszą wolność z odwagą Assada”.

…o prezydencie Ukrainy

Morawiecki: „Zełenski jest w dobrej formie i jest świetnym przywódcą i mężem stanu. To samo dotyczy premiera Szmyhala. Nie porzucili wiary, że w końcu odniosą sukces. Nie wycofają się”.

…o znaczeniu podróży

Morawiecki: „W porozumieniu z przywódcami UE dostarczyliśmy pakiet pomocy UE, który obejmuje również pomoc humanitarną i broń defensywną. Ukraina musi teraz odeprzeć brutalne ataki Putina: granaty z napędem rakietowym, rakiety przeciwlotnicze Stinger, tylko po to, by bronić swoich domów. I to było dla mnie ważne. To znacznie więcej niż tylko symbolika! „

Premier Polski Mateusz Morawiecki (drugi od lewej) i jego zastępca Jarosław Kaczyński (trzeci od lewej), a także premier Czech Petr Viala (czerwona kurtka) i jego słoweński odpowiednik Janez Jansa (z lewej) udali się we wtorek pociągiem do Kijowa

Premier Polski Mateusz Morawiecki (drugi od lewej) i jego zastępca Jarosław Kaczyński (trzeci od lewej), a także premier Czech Petr Viala (czerwona kurtka) i jego słoweński odpowiednik Janez Jansa (z lewej) udali się we wtorek pociągiem do Kijowa

Zdjęcie: KPRM

…o apelu wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego o strefę zakazu lotów i zbrojną „misję NATO” na Ukrainie

Morawiecki: Ukraina, jako suwerenny kraj, może w każdej chwili o to poprosić. Kijów chce pomocy wolnego świata. Może to oznaczać utworzenie strefy zakazu lotów lub rozpoczęcie misji humanitarnej ratującej życie. NATO udziela obecnie pomocy humanitarnej. Ale cierpienie Ukraińców wymaga działania, a nie słów. Jeśli NATO udzieli jasnych odpowiedzi, bardzo bym się z tego cieszył”.

…o planie dostarczenia samolotów bojowych MiG-29 na Ukrainę – ale tylko przez amerykańską bazę w Ramstein

Morawiecki: „Wciąż jesteśmy gotowi do dostarczenia samolotów, ale tylko pod parasolem iw porozumieniu z NATO i Stanami Zjednoczonymi” – dodał.

… jego żądanie wobec kanclerza Schultza

Morawiecki: „Zapraszam również kanclerza Schulza, premiera Johnsona, prezydenta USA Bidena, prezydenta Francji Macrona i wszystkich przywódców Unii Europejskiej do Kijowa. Powinni spojrzeć kobietom i dzieciom w oczy i pomóc im ocalić ich życie i swoją niezależność, gdzie walczą o wartości Europy i świata zachodniego”.

Matthews Morawiki w rozmowie z dziennikarzem prasowym

Mateusz Morawiecki w rozmowie z reporterem „Bild” Hansem-Jörgiem Wehliwald

Zdjęcie: Wolf Lux @wolf_lux_photograph

O ogłoszonym przez kanclerza Olafa Schultza „przełomie” w polityce obronnej i w kontaktach z Rosją

Morawiecki: „Mam nadzieję, że ta transformacja będzie kontynuowana. Bardzo ważne jest, aby Niemcy realizowały realne cele polityki Kremla. Bo jeśli chce się zatrzymać machinę wojenną Putina, trzeba powstrzymać import ropy i gazu z Rosji. W tym celu powinien być całkowite embargo energetyczne Niemiec i Unii Europejskiej wobec Rosji. I tak szybko, jak to możliwe. Kiedy Putinowi skończą się ruble i dolary, jego wojna też się skończy. Bo wtedy jego kraj upadnie.

…o sile sankcji

Morawiecki: Dla mnie nie ma czerwonych linii w sankcjach gospodarczych wobec Rosji. Putina można pokonać militarnie lub ekonomicznie. Preferuję oszczędną metodę, ponieważ przelewa się mniej krwi. Ale w tym celu musimy być naprawdę konsekwentni: nigdy więcej wyjątków od zakazu banków. Surowa konfiskata bogactwa nielicznych. Koniec wiz dla obywateli Rosji i zamrożenie wszystkich aktywów członków partii Jedna Rosja Putina. Musimy być kreatywni, niczego już nie wykluczać. To jedyny sposób, w jaki możemy pokonać to imperium zła”.

READ  Komik Gilbert Gottfried nie żyje
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Energia wiatrowa: tak mogą wyglądać turbiny wiatrowe przyszłości! | pieniądze

Published

on

Ściana, która generuje prąd |

Tak mogą wyglądać turbiny wiatrowe przyszłości!

Nawet przy delikatnym wietrze powinny oszczędzać energię elektryczną!

Jednym z tematów Zoffa jest wykorzystanie darmowej energii wiatru: dla niektórych jest to prawdopodobnie najbardziej obiecujące odnawialne źródło energii. Dla innych brzydkie gigantyczne turbiny wiatrowe psują przyrodę, a grunt musi być uszczelniony betonem. A potem często wieje spokojny wiatr i stoją nieruchomo…

Wielokrotnie nagradzany „panel wiatrowy” polskiego start-upu Opole (Oppeln) może pomóc: innowacyjna konstrukcja ma na celu uczynienie energetyki wiatrowej tańszą, prostszą i wydajniejszą. Rozwiąż problemy związane z panelami słonecznymi i konwencjonalnymi turbinami wiatrowymi.

Przede wszystkim będziesz miejski: wąskie pionowe (ch) turbiny wiatrowe są umieszczone obok siebie w kompaktowej ramie, którą można następnie zainstalować jako część ogrodzenia lub wolnostojącą.

Według startowej komisji Wiatrowy system sprawnie generuje energię elektryczną ze słabych wiatrów na lądzie panujących w Europie. W związku z tym panele wytwarzają energię elektryczną nawet wtedy, gdy wiatr wieje z prędkością zaledwie jednego metra na sekundę.

mały, ale potężny

Ułamkowe 1000 metrów kwadratowych – np. na posesji lub na dachu budynku – panele mogą generować 40 kW; Firma reklamuje, że może osiągnąć moc 200 kilowatów na kilometr wzdłuż autostrady. Klient komercyjny, który zbuduje z niego ogrodzenie na obszarze jednego hektara, może wygenerować do 400 kilowatów energii elektrycznej.

„Panel wiatrowy został zaprojektowany w taki sposób, że nie ma absolutnie żadnych wad” – powiedział w 2020 roku, po dwóch latach początkowego rozwoju, kierownik projektu PW Tomasz Gruszka dla platformy informacyjnej Emerging Europe.

Według notatek z Polski, urządzenie właśnie zajęło drugie miejsce w konkursie na rozwiązania czystej energii organizowanego przez Bank ING Polska, z pulą nagród w wysokości 300 000 zł (ok. 62 700 euro).

READ  Komik Gilbert Gottfried nie żyje

cichy i trwały

„Panele antenowe są ciche, niezwykle trwałe i odporne na trudne warunki pogodowe, nie psują krajobrazu, są estetyczne, bezpieczne dla ptaków i ludzi, szybkie i łatwe w montażu oraz wysoce skalowalne.”

System można zintegrować z systemami energii słonecznej iw ten sposób generować dodatkową moc, gdy nie jest to możliwe – tj. w nocy i przy pochmurnej pogodzie.

Nie wiadomo jeszcze więcej o cenie. Jednak według PW panele imponują swoją trwałością szacowaną żywotnością na 50 lat, co oznacza, że ​​początkowa inwestycja amortyzuje się po trzech do czterech latach.

Gdy produkt stanie się dostępny na rynku, Wind Panel ma nadzieję wyprodukować panele o różnych rozmiarach dla wszystkich możliwych potrzeb.

Polska pilnie potrzebuje alternatywnego wytwarzania energii

Najpierw chcesz pozyskać klientów przemysłowych. Zakładając pomoc finansową, produkt musi w końcu przejść do masowej produkcji.

Sama Polska pomoże: nie tylko dlatego, że ponad 70 proc. energii elektrycznej nadal wytwarza się z węgla (najwyższa wartość w UE), dlatego reorganizacja polskiej energetyki jest konieczna ze względu na ochronę klimatu.

Również wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Europy 33 znajdują się w Polsce…

Continue Reading

entertainment

Katastrofa ekologiczna: co doprowadziło do śmierci ryb w Odrze? – zabawa

Published

on

Pierwsze wyniki z Polski

W czwartek wieczorem minister środowiska Anna Moskowa poinformowała o odkryciu toksycznych alg w próbkach wody. Nazywa się je złocistymi glonami i są zabójcze dla ryb i małży. Polskie Ministerstwo Środowiska i odpowiedzialny instytut początkowo nie były w stanie stwierdzić, czy prymnesium parvum tak.

Szukaj odpowiedzialnych

Polski rząd zakłada winnego za środowisko. – Niewykluczone, że do rzeki wrzucono ogromną ilość chemicznych odpadów, z pełną świadomością zagrożeń i konsekwencji – powiedział w piątek (12 sierpnia) premier Mateusz Morawiecki. Polska policja zaproponowała nagrodę w wysokości 210 000 euro za informację o sprawcy. Prokuratura przesłuchała do tej pory ponad 200 świadków i przeprowadziła kilkanaście wizyt terenowych na Odrze – do tej pory nie ma gorących dowodów.

Przemysł na horyzoncie

Śledczy badają także obiekty przemysłowe w pobliżu rzeki. W dniach, gdy pojawiły się pierwsze oznaki śmiertelności ryb, w mediach społecznościowych w Polsce obwiniono papiernię w Oławie na Dolnym Śląsku, na południe od Wrocławia. Firma zaprzecza. W oświadczeniu z zeszłego tygodnia napisano, że elektrownia „nie ma nic wspólnego z katastrofą ekologiczną na Odrze i nie przyczyniła się w żaden sposób do jej wystąpienia”.

Eksperci, tacy jak profesor chemii Marcin Drag z Wyższej Szkoły Zawodowej we Wrocławiu (Breslau), podejrzewają, że rzeka była zanieczyszczona odpadami górniczymi na Śląsku z powodu dużej zawartości soli. Zdaniem opozycyjnego posła Piotra Borysa, państwowa spółka górnicza regularnie odprowadza do Odry ścieki solankowe z ogromnego zbiornika retencyjnego w okolicach Glugo – ale uzyskała na to również zgodę Urzędu Wodnego.

READ  Nowy film o Igrzyskach Śmierci: Viola Davis staje się złoczyńcą
Continue Reading

entertainment

Piosenkarka „Mama” Henji: Wolałbym mieć czworo wnucząt niż dziewczynę Rozrywka

Published

on

„Mama” gwiazda Heintje |

Wolałbym mieć czworo wnucząt niż dziewczynę

W otoczeniu wnuków znów czuje się młody.

W zeszłym tygodniu świętowano imię piosenkarza Heina Simmonsa henji 67. urodziny mamy Były dziecięcy gwiazdor spotkał swoją rodzinę z 33-letnią córką Giną na belgijskiej wsi. Był też syn Henty (30) z dziećmi Colin (5) i Kylie (2), syn Pascal (40) oraz synowie Gina Romy (6) i Łukasz (4).

Musician to BILD: „Często organizujemy miłe zjazdy rodzinne. Wszyscy mieszkamy niedaleko siebie i lubimy się odwiedzać.”

Heintje (wówczas 15 lat) w 1970 roku na pokazie. Trzy lata temu zasłynął piosenką „Mama”.

Zdjęcie: dpa

Od rozwodu w 2014 roku cieszy się samotnym życiem – ma szczęście, że ma czwórkę wnucząt. Henji: „Ale to nie znaczy, że odrzucam nowy związek. Ponieważ lubię kobiety…”

Nadal zwraca uwagę na swój wygląd, właśnie schudł 25 kilogramów. Henji: „Zmieniłem dietę, przeszedłem ze 115 kg do 90. Oboję się bez słodyczy i innych tuczących pokarmów.”

Szczęśliwa rodzina: syn Hendrik Hendrik (po lewej) i synowa Danny (z tyłu), partnerka Hendrik Jenny (po lewej) i córka Henty'ego Jenna (w środku), Heine Simmons z wnukami (od lewej) Romy, Kylie, Luke i Colin

Szczęśliwa rodzina: syn Hendrik Hendrik (po lewej) i synowa Danny (z tyłu), partnerka Hendrik Jenny (po lewej) i córka Henty’ego Jenna (w środku), Heine Simmons z wnukami (od lewej) Romy, Kylie, Luke i Colin

Zdjęcie: hgm. kompresja

dwa lata temu Piosenkarz stracił dziewczynę, Mamę Joannę (86) i zmarł po zarażeniu koroną.

Henji: „Moja rodzina jest dla mnie najważniejsza. Daje mi stabilność. Mogę być sam, ale nie jestem sam. Żal mi ludzi, którzy na starość nie mają nikogo. stan życia”.

Henji jest bardzo zadowolony ze swojej czwórki wnucząt: „W nich znam siebie. Są szczęśliwi, kiedy śpiewam im piosenki na gitarze”.

I oczywiście w rodzinnych tradycjach zabrzmi też jego największa piosenka: „Mama”.

READ  Koronawirus w Berlinie: szkoła pozostanie z rotacyjnymi lekcjami do przerwy letniej - znów możliwe są wycieczki - Berlin
Continue Reading

Trending