Connect with us

science

Ograniczenia wobec nieszczepionych: rośnie presja na tych, którzy się nie zgadzają i odmawiają

Published

on

Kraje chcą ograniczeń: surowsze zasady dla osób nieszczepionych? Teraz rośnie presja na tych, którzy się wahają i odmawiają

Niedziela, 08.01.2021, 22:35

Coraz więcej głosów ze strony rządów federalnych i stanowych wzywa do odzyskania praw konstytucyjnych tych, którzy zostali w pełni zaszczepieni. Z drugiej strony oczekuje się, że osoby nieszczepione będą musiały nadal żyć pod ograniczeniami – nawet duża część populacji wydaje się być za tym. Wzrasta presja na tych, którzy ze wszystkich stron odmawiają szczepień.

Czy niedługo w Niemczech będą obowiązkowe szczepienia „tylnymi drzwiami”? „Ludzie, którzy są zaszczepieni, z pewnością będą mieli więcej wolności niż ci, którzy nie są zaszczepieni” – powiedział w ostatni weekend kanclerz Helge Braun. Niedzielne zdjęcie Tym samym wywołał ogólnopolską debatę.

Premier Bawarii Markus Söder (CSU) odrzuca obowiązkowe szczepienia, ale domaga się na przykład, aby osoby, które odmawiają szczepień, same uiszczały w przyszłości opłaty za badania koronacyjne. Z drugiej strony pełne szczepienie powinno przywrócić im wolność. Söder zauważyła w swoim „Wywiadu Letnim ZDF”, że wkrótce wizyty na stadionach lub w hotelach będą dostępne tylko dla osób, które zostały w pełni zaszczepione.

Wcześniej kandydatka na Zieloną Kanclerz Annalena Barbock wyraźnie pozycjonowała się. „Prawa wolności dla wszystkich nie mogą być ograniczane, ponieważ niektórzy z nich nie chcą się szczepić” – powiedziała berlińskiej gazecie. „Tagespiegel”.

„Naszym celem powinno być zniesienie wszelkich ograniczeń dotyczących osób zaszczepionych do września”

Wszyscy Niemcy muszą otrzymać ofertę szczepień do połowy września. „Naszym celem powinno być zniesienie wszelkich restrykcji wobec osób, które zostały zaszczepione od września” – powiedziała rzeczniczka ministerstwa Badenii-Wirtembergii. „Globalizm”. „Oczekuje się zatem, że od jesieni będą obowiązywać ograniczenia dotyczące nieszczepionych dorosłych osób. Na przykład dla osób nieszczepionych dostęp do restauracji, programów kulturalnych lub sportów będzie możliwy tylko z negatywnym wynikiem testu”. Może to być możliwe w przypadku osób, które mają negatywny wynik testu — zgodnie z poleceniem Soddera, według departamentu, ludzie będą musieli sami ponieść te koszty. Pogląd ten podziela także kandydat na kanclerza SPD, Olaf Schultz, co potwierdził niedawno w rozmowie z Bridget Live.

READ  RKI zgłosił 10810 nowych infekcji koronawirusem i 140,9 infekcji przez siedem dni

Dolna Saksonia Rząd stanowy jest również otwarty na odmienne traktowanie osób nieszczepionych i zaszczepionych. „Jeśli na przykład organy regulacyjne chcą zezwolić na dostęp tylko osobom zaszczepionym, jest to zrozumiałe” – powiedział Welt z Departamentu Zdrowia w Hanowerze. Jednak ważne jest, aby osoby, które nie mogą zostać zaszczepione ze względu na swój wiek lub ze względów medycznych związanych ze zdrowiem, nadal miały negatywne zaświadczenie z badania.

Większość Niemców apeluje o ograniczenia w stosunku do osób nieszczepionych

Ministerstwo Zdrowia w Nadrenii-Palatynacie podziela tę opinię i uważa, że ​​„może mieć znaczący wpływ na jesień, niezależnie od tego, czy otrzyma się szczepienie”. Premier Schleswig-Holstein Daniel Gunther von powiedział: CDU Niedzielny Świat.

Według sondażu Insa przeprowadzonego przez „Bild am Sonntag”, większość ludzi w Niemczech, z rosnącą liczbą przypadków, popiera również ograniczenia dotyczące osób nieszczepionych. Według raportu 61 proc. jest zdania, że ​​osoby niezaszczepione nie powinny być dopuszczane do udziału w wydarzeniach sportowych, jeśli liczba przypadków jest wysoka. 58 procent chce zakazać wizyt w teatrach, kinach i muzeach osobom nieszczepionym, a 54 procent chce zakazać odwiedzania restauracji.

O obowiązkowych szczepieniach mówi się również we Francji i we Włoszech

Podobna dyskusja toczy się obecnie w innych krajach europejskich: we Francji nowe prawo przewiduje zaostrzenie Zasady korony Obowiązkowe szczepienia pracowników służby zdrowia i opieki oraz strażaków i innych ratowników. Wbrew pierwotnym zamysłom rządu odmowie szczepienia w tych zawodach nie grozi zwolnienie, a jedynie zawieszenie ich pensji. poszedł w sobotę W Paryżu 200 000 ludzi wyszło na ulice, aby zaprotestować przeciwko temu.

„Myśliciele poboczni” atakują berlińską policję – urzędnicy grożą armatkami wodnymi

baza / z dpa