Connect with us

science

Od korony dzieli „tylko kilka mutacji” wariant, który może ominąć ochronę przed szczepieniem

Published

on

  • NSTania Baner

    Blisko

Im więcej osób zarażonych koroną, tym większe szanse na mutację w wirusie koronowym. Amerykańskie CDC ostrzega teraz przed osobami transpłciowymi, które mogą ominąć ochronę przed szczepieniami.

Atlanta / Frankfurt – Od tego czasu Korona wirus Sars-CoV-2 pojawił się pod koniec 2019 roku, a mutacje spowodowały, że krążyło kilka wariantów halo, które w dużej mierze zastępowały pierwotny typ. Jak dotąd istniejące szczepionki były skuteczne przeciwko tym wariantom. Ale to może się wkrótce zmienić, ostrzega amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

„Szczepionki działają bardzo dobrze i chronią nas przed poważnymi chorobami i śmiercią”, powiedziała Rochelle Wallinsky, dyrektor Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, na konferencji prasowej we wtorek (27 lipca 2021 r.). Największym problemem jest jednak to, że „kolejna alternatywa, która się pojawi, może być w stanie ominąć nasze szczepionki”, mówi Walinsky, który dodaje, „może być daleka od jakiejś mutacji”.

Wariant „Delta” Corony rośnie – CDC ostrzega przed niebezpiecznymi mutacjami

Obecnie na całym świecie rośnie liczba przypadków koronawirusa, a wirus jest szczególnie rozpowszechniony wśród osób, które nie są odporne. W Stanach Zjednoczonych wartość nowych zakażeń koronawirusem przez siedem dni wzrosła pięciokrotnie w ciągu miesiąca, a Delta rozwija się również w Europie. Wariant delta uważany jest za bardzo łatwy w transporcie; Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) prowadzi to do cięższych przebiegów choroby i większego ryzyka hospitalizacji.

Amerykańska Agencja Kontroli i Zapobiegania Chorobom ostrzega przed nowymi wariantami Corona

Według CDC osoby zakażone wariantem delta koronawirusa mają wyższe miano wirusa — niezależnie od tego, czy zostały zaszczepione, czy nie. Może to spowodować, że zaszczepione osoby będą mogły przenosić wirusa. Oto problem: im więcej osób jest nosicielami wirusa, tym większe prawdopodobieństwo jego mutacji – tak mogą powstawać nowe typy koronawirusa. „Niektórzy z nich mogą być jackpotem, który jest nawet lepszy niż Delta” – obawia się Andrew Reed, który zajmuje się rozwojem chorób ewolucyjnych.

Nowe alternatywy Corona mogą naruszyć ochronę przed szczepieniami – „warianty ucieczki”

Jedyną obawą jest to, że wariant delta ulegnie zmianie, a następnie lepiej się rozprzestrzeni – czytanie mówi o wariancie „Delta Plus”. Możliwe jest jednak również, że mutacje wariantów delta i alfa łączą się – i wtedy może pojawić się wariant bardziej niebezpieczny niż korona. Możliwe jest również, że przyszłe mutacje mogą wpłynąć na białko kolczaste, z którym koronawirus przenika do ludzkich komórek i jest punktem ataku dla istniejących szczepionek i leków przeciw COVID-19. Jeśli białko kolce ulegnie zmianie, szczepionki i przeciwciała mogą nie działać prawidłowo, ponieważ koronawirus nie jest już rozpoznawany. Eksperci nazywają te warianty „wariantami ucieczki”, ponieważ wymykają się ludzkiemu układowi odpornościowemu i jego mechanizmom.

Zdaniem ekspertów przerażający scenariusz nie jest zbyt daleko idący. Business Insider cytuje profesora mikrobiologii Ravindrę Guptę: „Uciekaj od wariantów, które wymykają się szczepionkom — niekoniecznie jesteśmy bardzo daleko”. (Sztandar Tani)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Przypadki infekcji w Bremie: chociaż wskaźnik szczepień jest wysoki, wskaźnik infekcji przekracza 100

Published

on

To paradoks: chociaż Brema ma najwyższy wskaźnik szczepień w całym kraju, stan jest obecnie na szczycie listy wypadków. Wartość ta nie znajduje się w żadnym innym landzie, wskazując liczbę infekcji na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich siedmiu dni, czyli ponad 100. FOCUS Online wyjaśnia, w jaki sposób taki wzrost infekcji może wystąpić pomimo wysokiego wskaźnika szczepień.

Wskaźnik szczepień w Bremie

Brema w całym kraju znajduje się na szczycie szczepień w każdym kraju związkowym. Łącznie 74,8 procent populacji jest tam w pełni zaszczepionych, co daje zaledwie 78,7. Istnieje kilka przyczyn wysokiego wskaźnika szczepień w kraju.

Senat Zdrowie, Kobiety i ochrona konsumenta Von Bremen wyjaśnił FOCUS Online, gdy został zapytany, że wynika to głównie z trzech powodów:

1. Bezpośrednie podejście

Bezpośrednio na początku szczepienia osoby z pierwszym priorytetem szczepienia zostały poinformowane o możliwych terminach. Mogli otrzymać kody terminów pocztą i w ten sposób umówić się na szczepienia. Wizyty były dostępne za kilka dni.

2. Oferty niskoprogowe

Stan ustanawiał również tymczasowe ośrodki szczepień, gdy wypadki były szczególnie wysokie na niektórych obszarach. Istnieją również mobilne zespoły szczepień. Od czerwca robili nawet szczepienia bez możliwej wizyty.

jasna komunikacja

Nie tylko kody pocztowe zostały wysłane, aby ułatwić dostęp do szczepionek. Według serwisu, kampania medialna kraju jest dostępna w siedmiu językach, aby dotrzeć do jak największej liczby obywateli. Informacje są dostępne w języku arabskim, niemieckim, angielskim, francuskim, paszto, perskim i tureckim.

Proces infekcji w Bremie

Przy tak wysokim wskaźniku szczepień można założyć, że liczba infekcji jest niewielka – wręcz przeciwnie. Z częstością 112,8, Brema również we wtorek znalazła się na szczycie wszystkich krajów związkowych. Państwo-miasto zgłosiło ostatnio 47 nowych infekcji dziennie.

W Bremerhaven wskaźnik infekcji we wtorek wyniósł 285,9. Tym samym region jest najsilniejszy w kraju Korona dotknięty.

READ  Czy zimne wirusy chronią przed koronawirusem?

Interpretacja paradoksu Bremy

Kolejne pytanie, jak wyjaśnić tę rozbieżność Senatowi ds. Zdrowia, Kobiet i Ochrony Konsumentów, do tej pory pozostawało bez odpowiedzi. Jednak eksperci już skomentowali ten temat i wymienili możliwe przyczyny:

1. Lokalizacja

Na przykład epidemiolog Haju Zeb z Instytutu Leibniza w rozmowie z “ścisły”Z drugiej strony położenie Bremy może z kolei przyczynić się do procesu zarażenia – ponieważ państwo znajduje się w porcie. „W Bremerhaven jest wielu żeglarzy z różnych krajów, którzy mieszają się z ludźmi w pubach i innych miejscach” – powiedział naukowiec.

Kilka tygodni temu rozprzestrzenienie się Corony na statku towarowym w Bremerhaven stało się znane, podobnie jak regionalny nadawca Putin i śródlądowe wzmiankowany. Z tego powodu miasto postanowiło nie uwzględniać epidemii w porcie przy obliczaniu wskaźnika infekcji. Jednak w ten sposób może następować przenoszenie zakażenia na populację.

Jednak sama sytuacja Bremy nie może być odpowiedzialna za liczbę infekcji. W końcu istnieją inne nadmorskie miasta, takie jak Hamburg. Tam jednak wskaźnik infekcji we wtorek wynosi tylko 54,1.

2. Nowy rok szkolny

W wywiadzie dla regionalnego radia rzecznik miasta Bremy Volker Heigenmuser powiedział na początku września, że ​​wzrost zachorowań wynika prawdopodobnie między innymi z osób powracających z podróży. To prawda, że ​​są Wakacje letnie W Bremie od 1 września – ale to mogło spowodować łańcuchy infekcji. Zwłaszcza, że ​​dzieci, które teraz wracają do szkoły, nie mogą być jeszcze zaszczepione przeciwko Coronie.

Jak rzecznik Ministerstwa Zdrowia Putin i śródlądowe W ciągu tygodnia większość infekcji była spowodowana przez dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Dla ciebie wskaźnik infekcji w tym czasie wynosił do 374.

3. Zmniejszony efekt szczepienia

Regionalny nadawca w Bremie identyfikuje inną możliwą przyczynę infekcji: u niektórych osób ochrona szczepień może być zmniejszona. Wirusolog Andreas Dutzauer powiedział, że liczba osiągnięć w dziedzinie szczepień rośnie. W przypadku młodych dorosłych odsetek wzrósł z 0,1 do 0,3 proc. W przypadku osób starszych odsetek ten wynosi ponad 3 proc.

READ  Rynek witaminy B12 (kobalamina, cyjanokobalamina) (2021-2028) - Luitpold Pharmaceuticals, Merck, Bristol-Myers Squibb, Luitpold (Daiichi Sankyo), Teva (Actavis) itp.

Ponieważ szczepienia dają wielu poczucie bezpieczeństwa, niektórzy z nich ignorują zasady. Dlatego Dotzauer opowiadał się za wprowadzeniem szczepień osób trzecich dla osób powyżej 60 roku życia.

Continue Reading

Trending