Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Następca jest już pewien: 1. FC Colin oddziela się od Gesdol

Następca został już określony
1. FC Köln rozstał się z Gisdolem

Porażka u siebie z Mainz 05 to przegrana Marcusa Guisdalla. 1. FC Köln ciągnie za atletyczną linkę i wysyła trenera na wakacje. Według doniesień medialnych następca musi już zostać zidentyfikowany.

Niemiecka drużyna piłkarska zagrożona spadkiem 1. FC Köln rozstała się z trenerem Marcusem Guisdollem po porażce 2: 3 u siebie w przedostatnim stole z bezpośrednim zawodnikiem FSV Mainz 05. Klub ogłosił to wieczorem. Gisdul wcześniej czterokrotnie oszczędzał pracę i jest w rozpaczliwej potrzebie, ale oczekiwany pobyt dla Kolonii w pozostałych sześciu meczach sezonu musi być teraz zarządzany przez innego trenera.

Friedhelm Funkel jest uważany za kandydata, chociaż 67-latek już ogłosił koniec swojej kariery po wakacjach w Düsseldorfie w styczniu 2020 roku. „Nikt jeszcze do mnie nie zadzwonił. Gra się skończyła” – powiedział Fonkell z ekspres. Mówi się, że w przypadku Torsten Fink Avza odwołała już innego kandydata do szkolenia.

Gisdul jest trenerem FC FC od listopada 2019 roku. Po słabym początku sezonu przed sezonem, zrobił bardzo silny średni wzrost, który wystarczył, aby pozostać w sezonie pomimo nieudanego końca sezonu. W tym sezonie cztery mecze były wcześniej uważane za finały trenerskie: żaden nie przegrał z Dortmundem (2: 1), Schalke (2: 1), z Hertha Berlin (0: 0) i z Dortmundem (2: 2)). Ostatecznie porażka Gesdola była śmiertelna.

Po wzlotach i upadkach w ostatnich tygodniach klub chce matematycznie zmienić kierunek, poprawiając wyniki w wygranym 2: 2 z Borussią Dortmund i wygranym 0: 1 z VfL Wolfsburg. Aby pozostać w lidze, odpowiednie wyniki są konieczne, powiedział Horst Heldt w liście od klubu. „Pod tym względem w ostatnich tygodniach mamy stagnację” – mówi dyrektor zarządzający. „Wraz ze zmianą trenera chcemy dać zespołowi nowy impuls do tego kluczowego etapu z nową konstelacją”. Z ostatnich ośmiu meczów Kolonia, która w międzyczasie zabezpieczyła już niewielki obszar w strefie spadkowej, ma tylko dwa punkty.

Po 28 meczach Rheinlander ma na koncie 23 punkty. We wszystkich czterech sezonach, w których było mniej, pod koniec nastąpił kryzys. Należy temu zapobiec z całą mocą w czasie Korony. Dyrektor zarządzający Alexander Werrell zapowiedział potrącenie 23,8 miliona euro po opodatkowaniu w poprzednim sezonie. W tym sezonie spodziewana jest większa strata, więc mistrzowie Bundesligi również wystąpili o 20-milionową gwarancję rządową.

READ  „Gwizdek z ostatniego dołka”