Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Liga niemiecka: 1. FC Köln potwierdza swoją separację z trenerem Marcusem Gesdolem

Niemiecka drużyna piłkarska zagrożona spadkiem 1. FC Kolonia Rozwiedziony z trenerem Marcosem Guisdallem. Zostało to ogłoszone w przedostatniej rundzie harmonogramu w niedzielny wieczór po porażce u siebie 2: 3 z bezpośrednim konkurentem FSV Mainz 05. Początkowo informowały o tym Sport 1 i Express.

W oświadczeniu dodano, że klub chciał jak najszybciej poinformować kalifa. Wcześniej kilka mediów jednogłośnie informowało, że Friedhelm Fonkel musi konkurować. 67-latek ogłosił, że jego kariera dobiegła końca po urlopie w Düsseldorfie w styczniu 2020 roku.

Piąty finał to za dużo

Gisdul jest trenerem FC FC od listopada 2019 roku. Po słabym początku sezonu przed sezonem wykonał średnio silny zryw, który wystarczył, aby pozostać w klasie pomimo nieudanego zakończenia sezonu. W tym sezonie cztery mecze były wcześniej uważane za finały trenerskie: żaden nie odbył się w Dortmundzie (2: 1), Schalke (2: 1), przeciwko Hertha Berlin (0-0) i przeciwko Dortmundowi (2-2) przegrali.

Ostatecznie porażka Gesdolla w Moguncji była najwyraźniej śmiertelna. Z ostatnich ośmiu meczów Kolonia, która w międzyczasie zabezpieczyła już niewielki obszar w strefie spadkowej, ma tylko dwa punkty. Po 28 meczach Rheinlander ma na koncie 23 punkty. We wszystkich czterech sezonach, w których było mniej, pod koniec nastąpił kryzys.

Mecze poprzedniego sezonu przeciwko Herta i Schalke 04

Należy temu zapobiec z całą mocą w czasie Korony. Dyrektor zarządzający Alexander Werrell zapowiedział potrącenie 23,8 miliona euro po opodatkowaniu w poprzednim sezonie. W tym sezonie spodziewana jest większa strata, więc mistrzowie Bundesligi również wystąpili o 20-milionową gwarancję rządową.

Następca Gisdula od razu zmierzy się z rywalem Bayerem Leverkusen w swoim debiucie (sobota, 18.30 / TV: Sky), a następnie RB Leipzig przyjedzie do Kolonii. Nadal są mecze z FC Augsburg, Fribourg, Hertha i Schalke 04.

READ  Piłka ręczna: THW Kiel nie walczy o tytuł