Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Liga niemiecka: TSG Hoffenheim – Bayer Leverkusen 0-0

Być może Bayer Leverkusen w końcu zmarnował swoją nikłą szansę w Lidze Mistrzów po poniedziałkowym finale. Podopieczni Hannesa Wolffa nie zostali w tym czasie wypożyczeni ponad 0: 0 przez TSG Hoffenheim w poniedziałkowym meczu finałowym Bundesligi. Bayer ma już dziewięć punktów straty do czwartego Eintrachtu Frankfurt, sześć dni przed końcem sezonu. (Serwis: stół do Bundesligi)

W związku z tym Nadine Amiri była niezadowolona po ostatnim gwizdku DazenMikrofon: „To z pewnością nie wystarczyło do realizacji naszych celów. Chcieliśmy dostać się do Ligi Mistrzów, a teraz mamy dziewięć punktów. Teraz będzie bardzo trudno”.

Z drugiej strony TSG toczy walkę o spadek pomimo zdobycia punktów po trzech kolejnych bankructwach. Drużyna Hoffenheima, która nie spełniła oczekiwań, ma zaledwie pięć punktów przewagi nad spadkiem, a krytyka trenera Sebastiana Hoenessa nie powinna zostać zlekceważona.

Zaledwie dwoma strzałami na bramkę drużyna Kraichgauera pobiła swój bezbramkowy rekord.

Dzięki Sinsheim Meet krótka era poniedziałkowych igrzysk dobiegła końca. Po uruchomieniu gier w sezonie 2017/2018, kibice stawiali silny opór skierowany przeciwko dniom podzielonych meczów. W końcu zwolennicy odnieśli sukces. Od przyszłego sezonu poniedziałkowe mecze zostaną zastąpione meczami niedzielnymi wieczorem (19:30).

Najważniejsze wydarzenia ligi niemieckiej Niedziela od 9:30 w Bundeslidze Pur w telewizji SPORT1

Gra z duchami w Rhein-Neckar-Arena była dość zagmatwana w pierwszej fazie. Obie drużyny popełniły wiele błędów, w ofensywie po obu stronach było niewiele. Ciągłe błędy sprawiły, że gra nie płynęła.

W 19. minucie młoda gwiazda Florian Vertes przegapiła pierwszą szansę na Leverkusen, która musiała przegapić Santiago Arias, Julian Baumgartlinger, Lars Bender, Timothy Foso Minsah i Paulinho. (Grę można przeczytać w LIVETICKER)

Ernguez i Amery z najlepszymi kursami

Po tej scenie na krótką chwilę przejęli Wilki, które Bayer początkowo pożyczał od Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) do końca sezonu. Kapitan Charles Aranjuez stanął na równych nogach, ale nie zdołał pokonać bramkarza TSG Olivera Bowmana (25.).

READ  French Open: Roger Federer walczy z Dominikiem Kupferem w ekscytującej bitwie rozstrzygającej remis

Kadra Hoffenheima, w której brakowało Ermine Beccic, Jasinovic, Denis Geiger, Benjamin Hubner, Havard Nordtvit, Konstantinos Stavelides i Kevin Vogt, zachowywała się w tym momencie bardzo negatywnie. Kiedy Sebastian Ruddy został wyrzucony z boiska z powodu kontuzji pachwiny, TSG przynajmniej nominalnie stało się bardziej ofensywne.

I wzmocnił ostatniego kontuzjowanego mistrza świata Andrei Kramaric atak (39). Chorwat nie mógł zmienić faktu, że mecz pozostał nudny do końca pierwszej połowy. (Serwis: wyniki i harmonogram niemieckiej ligi)

Na początku drugiej rundy sytuacja nie uległa poprawie, brakowało dostaw. Nawet po godzinie w żadnej z cel nic się nie działo. Były rezerwowy Hoffenheim, Nadim Amiri, nie wykorzystał fatalnej okazji Leverkusena (65).

Jednak po ostatnim gwizdku trener Leverkusen Hannes Wolf starał się podkreślić pozytywne aspekty: „Dostaliśmy długi punkt. Zaczęliśmy od czterech z dwóch, co na początku jest bardzo dobre. Myślę, że zagraliśmy bardzo dobry mecz defensywny, ofensywnie czuliśmy pięć lub sześć. Pozycje w pierwszej połowie, jeśli zagramy dobrze, możemy strzelić gola. “