Connect with us

Top News

Kiedy emeryci są zwolnieni z płatności

Published

on

Kiedy emeryci są zwolnieni z płatności
  1. Strona główna
  2. Konsumenci

W Niemczech każde gospodarstwo domowe ma obowiązek uiszczania opłaty za nadawanie. Ale są wyjątki. Emeryci i renciści mogą być zwolnieni z płacenia.

FRANKFURT – Miliony Niemców będą musiały przejść na usługę abonamentową, płacąc za nadawanie 18,36 euro miesięcznie. Do teraz. Bo w 2025 roku niewątpliwie nastąpi podwyżka opłat za nadawanie programów. Mogą z niego skorzystać nawet ci, którzy nie chcą korzystać z usług nadawców publicznych GEZ-Niektóre stawki nie obejmują składek. Tylko niektórzy konsumenci – w tym emeryci – mogą skorzystać ze zwolnienia z opłaty Dla emerytów i rencistów przewidziano osiem dodatkowych dotacji od państwa daje

W Niemczech każde gospodarstwo domowe musi uiszczać opłatę za nadawanie. Niektórzy emeryci i renciści mogą być zwolnieni z płatności. (obrazek kodowy) © Imago/Christoph Hardt

Opłaty za transmisję: Kiedy emeryci są zwolnieni z opłat za transmisję

Chociaż usługa abonamentowa pobiera opłatę za transmisję od każdego gospodarstwa domowego: W niektórych przypadkach dozwolona jest firma działająca w imieniu nadawców. Niektóre grupy ludzi nie mają tylko jednego Prawo do obniżenia opłat za nadawanie. Pod pewnymi warunkami możliwe jest również zwolnienie. Przykładami są studenci, stażyści korzystający ze świadczeń socjalnych i osoby z wadami wzroku. Według informacji z Usługa wkładu ARD, ZDF i Deutschlandradio Dotyczy to jednak także emerytów i rencistów, jeśli spełniają określone wymagania.

W jaki sposób uiszczane są opłaty za transmisję?

Opłata za nadawanie, obecnie wynosząca 18,36 euro miesięcznie, jest płatna tylko od gospodarstwa domowego. Rodziny i mieszkania współdzielone płacą tylko jedną składkę niezależnie od liczby osób i liczby urządzeń. W samochodzie zamontowane jest także radio. Do 2013 roku obywatele Niemiec płacili opłaty GEZ na finansowanie nadawania publicznego. Kluczowa różnica: tylko właściciele telewizji lub radia musieli płacić starą taryfę GEZ.

Zwykle składka jest opłacana kwartalnie, a następnie w połowie trzech miesięcy wypłacana jest kwota 55,08 euro. Ale możesz zapłacić 110,16 euro za pół roku lub cały rok (220,32 euro). Bardzo niewielu wie: zupełnie nic Istnieje możliwość płacenia miesięcznej opłaty za transmisję.

READ  Czy Polska zrzuca z nieba rosyjskie rakiety?

Zwolnienie z opłaty za nadawanie programów (GEZ): Ci emeryci nie muszą płacić

Aby ubiegać się o zwolnienie z opłat za nadawanie, emeryci muszą przedstawić określone dokumenty, w tym ważne oświadczenie o wyrażeniu zgody na podstawowe zabezpieczenie, pomoc w kosztach utrzymania lub świadczenia na podstawie ustawy o świadczeniach dla osób ubiegających się o azyl. Pobyt w domu opieki lub pomoc pielęgniarska może również oznaczać brak opłat za czas antenowy.

Jeżeli spełniony jest chociaż jeden z warunków, przy ubieganiu się o zwolnienie z opłat za nadawanie programów zawsze należy złożyć ważne oświadczenie o wyrażeniu zgody. Można złożyć wniosek o zwolnienie rzeczywistość Pobrane lub przesłane w formie pisemnej. Ważne jest, aby zarówno wynik, jak i wypełniony formularz były później dostępne w oryginale i poświadczonych kopiach.

Jak ubiegać się o zwolnienie z opłaty za transmisję:

  • Do wniosku dołącz niezbędne dokumenty potwierdzające spełnienie któregokolwiek z powyższych wymagań.
  • Prześlij czytelne kopie dokumentów.
  • Upewnij się, że masz ważne rachunki; Nie można przetwarzać dokumentów, które straciły ważność.
  • Uwaga: w większości przypadków sam niski dochód emerytalny nie pozwala na ubieganie się o zwolnienie z opłat za nadawanie.
  • Zawsze podawaj numer klienta usługi składek.

Płatność składek dla emerytów i rencistów: Zwolnienie z opłat za nadawanie programów na podstawie wniosku o pomoc w trudnej sytuacji

Emeryci, którzy nie spełniają powyższych kryteriów, mają jeszcze jedną możliwość skorzystania z wypłaty Opłaty za nadawanie, planowane rewolucyjne zmianyzostać zwolniony. Służba składkowa przypomina, że ​​twardy wniosek można złożyć pod dwoma warunkami. Z jednej strony, jeśli dochód jest nieco wyższy niż wymagania społeczne i niższy niż miesięczna opłata za nadawanie w wysokości 18,36 euro. Z kolei emeryci, którym przysługują świadczenia socjalne, ale z nich nie korzystają, mogą zostać zwolnieni z opłat za nadawanie programów. (Ulrik Hagen)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Wielki pożar w Altkönig w Taunus został w dużej mierze ugaszony | hessenschau.de
Continue Reading

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  Wielki pożar w Altkönig w Taunus został w dużej mierze ugaszony | hessenschau.de
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Trending