Connect with us

Top News

Kiedy emeryci są zwolnieni z płatności

Published

on

Kiedy emeryci są zwolnieni z płatności
  1. Strona główna
  2. Konsumenci

W Niemczech każde gospodarstwo domowe ma obowiązek uiszczania opłaty za nadawanie. Ale są wyjątki. Emeryci i renciści mogą być zwolnieni z płacenia.

FRANKFURT – Miliony Niemców będą musiały przejść na usługę abonamentową, płacąc za nadawanie 18,36 euro miesięcznie. Do teraz. Bo w 2025 roku niewątpliwie nastąpi podwyżka opłat za nadawanie programów. Mogą z niego skorzystać nawet ci, którzy nie chcą korzystać z usług nadawców publicznych GEZ-Niektóre stawki nie obejmują składek. Tylko niektórzy konsumenci – w tym emeryci – mogą skorzystać ze zwolnienia z opłaty Dla emerytów i rencistów przewidziano osiem dodatkowych dotacji od państwa daje

W Niemczech każde gospodarstwo domowe musi uiszczać opłatę za nadawanie. Niektórzy emeryci i renciści mogą być zwolnieni z płatności. (obrazek kodowy) © Imago/Christoph Hardt

Opłaty za transmisję: Kiedy emeryci są zwolnieni z opłat za transmisję

Chociaż usługa abonamentowa pobiera opłatę za transmisję od każdego gospodarstwa domowego: W niektórych przypadkach dozwolona jest firma działająca w imieniu nadawców. Niektóre grupy ludzi nie mają tylko jednego Prawo do obniżenia opłat za nadawanie. Pod pewnymi warunkami możliwe jest również zwolnienie. Przykładami są studenci, stażyści korzystający ze świadczeń socjalnych i osoby z wadami wzroku. Według informacji z Usługa wkładu ARD, ZDF i Deutschlandradio Dotyczy to jednak także emerytów i rencistów, jeśli spełniają określone wymagania.

W jaki sposób uiszczane są opłaty za transmisję?

Opłata za nadawanie, obecnie wynosząca 18,36 euro miesięcznie, jest płatna tylko od gospodarstwa domowego. Rodziny i mieszkania współdzielone płacą tylko jedną składkę niezależnie od liczby osób i liczby urządzeń. W samochodzie zamontowane jest także radio. Do 2013 roku obywatele Niemiec płacili opłaty GEZ na finansowanie nadawania publicznego. Kluczowa różnica: tylko właściciele telewizji lub radia musieli płacić starą taryfę GEZ.

Zwykle składka jest opłacana kwartalnie, a następnie w połowie trzech miesięcy wypłacana jest kwota 55,08 euro. Ale możesz zapłacić 110,16 euro za pół roku lub cały rok (220,32 euro). Bardzo niewielu wie: zupełnie nic Istnieje możliwość płacenia miesięcznej opłaty za transmisję.

READ  Dobra passa Włochów została przerwana w wygranej z Polską - Siatkówka

Zwolnienie z opłaty za nadawanie programów (GEZ): Ci emeryci nie muszą płacić

Aby ubiegać się o zwolnienie z opłat za nadawanie, emeryci muszą przedstawić określone dokumenty, w tym ważne oświadczenie o wyrażeniu zgody na podstawowe zabezpieczenie, pomoc w kosztach utrzymania lub świadczenia na podstawie ustawy o świadczeniach dla osób ubiegających się o azyl. Pobyt w domu opieki lub pomoc pielęgniarska może również oznaczać brak opłat za czas antenowy.

Jeżeli spełniony jest chociaż jeden z warunków, przy ubieganiu się o zwolnienie z opłat za nadawanie programów zawsze należy złożyć ważne oświadczenie o wyrażeniu zgody. Można złożyć wniosek o zwolnienie rzeczywistość Pobrane lub przesłane w formie pisemnej. Ważne jest, aby zarówno wynik, jak i wypełniony formularz były później dostępne w oryginale i poświadczonych kopiach.

Jak ubiegać się o zwolnienie z opłaty za transmisję:

  • Do wniosku dołącz niezbędne dokumenty potwierdzające spełnienie któregokolwiek z powyższych wymagań.
  • Prześlij czytelne kopie dokumentów.
  • Upewnij się, że masz ważne rachunki; Nie można przetwarzać dokumentów, które straciły ważność.
  • Uwaga: w większości przypadków sam niski dochód emerytalny nie pozwala na ubieganie się o zwolnienie z opłat za nadawanie.
  • Zawsze podawaj numer klienta usługi składek.

Płatność składek dla emerytów i rencistów: Zwolnienie z opłat za nadawanie programów na podstawie wniosku o pomoc w trudnej sytuacji

Emeryci, którzy nie spełniają powyższych kryteriów, mają jeszcze jedną możliwość skorzystania z wypłaty Opłaty za nadawanie, planowane rewolucyjne zmianyzostać zwolniony. Służba składkowa przypomina, że ​​twardy wniosek można złożyć pod dwoma warunkami. Z jednej strony, jeśli dochód jest nieco wyższy niż wymagania społeczne i niższy niż miesięczna opłata za nadawanie w wysokości 18,36 euro. Z kolei emeryci, którym przysługują świadczenia socjalne, ale z nich nie korzystają, mogą zostać zwolnieni z opłat za nadawanie programów. (Ulrik Hagen)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Zabójstwo zaginionego biznesmena? Podejrzany aresztowany NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Published

on

Zabójstwo zaginionego biznesmena?  Podejrzany aresztowany  NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Stan na: 6 grudnia 2023 r., godzina 12:56

Policja aresztowała 37-letniego mężczyznę w związku ze zniknięciem biznesmena z Hallhorst w Nadrenii Północnej-Westfalii. Śledczy natrafili także na tropy do Dolnej Saksonii. A policja szuka biznesmena.

Podejrzany przebywa w areszcie pod zarzutem morderstwa. Policja twierdzi, że od początku skupiał się na dochodzeniu. Wątpliwości pojawiły się w związku z przejęciem majątku spółki. O aresztowaniu jako pierwszy poinformował „Westfalen-Blatt”. Rzecznik policji powiedział, że śledztwo ujawniło podejrzenie morderstwa. Nie jest jasne, czy zaginiony Jörg Döhnert rzeczywiście padł ofiarą brutalnego przestępstwa. Według policji, przeszukania miały miejsce – gdzie dokładnie, policja nie podała. Mówi się, że prowadzone są poszukiwania, czy natrafiono na jakiekolwiek ślady zbrodni.

W Melle odnaleziono samochód zaginionego biznesmena

Od 18 października nie ma śladu przedsiębiorcy. Zespół zabójstw policji w „Cayenne” z Bielefeld zwraca się do Dolnej Saksonii o pomoc w poszukiwaniach 62-latka. Policja podała, że ​​cztery dni po zaginięciu jego telefon komórkowy znaleziono w Melle w Dolnej Saksonii (dzielnica Osnabrück), gdzie zaparkowany był również jego SUV z tablicą rejestracyjną MI-JD 9999. Dzień później samochód zniknął. Policja nadal szuka.

Telefon komórkowy Jörga Döhnerta ostatni raz znaleziono w pobliżu Schüttorf

Telefon komórkowy znajdował się ostatnio na węźle autostradowym Schootorf w dzielnicy Graafsoft Bentheim w pobliżu granicy z Holandią, kiedy opuścił niemiecką sieć telefonii komórkowej. Telefon wyłączony od 23 października. Zaginiony mężczyzna ma około 1,80 m wzrostu, jest mocnej budowy ciała i siwych włosów. Zaginiony mieszkał w Bułgarii. Poinformowano władze bułgarskie i holenderskie. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje, proszony jest o kontakt z policją w Bielefeld Numer telefonu (0521) 54 50 Możesz też złożyć skargę na dowolnym innym komisariacie policji.

Ten temat w projekcie:

NTR 1 Dolna Saksonia | Aktualny | 12.06.2023 | 12:00

logo NTR
Continue Reading

Top News

Nielegalne rejestracje – Pięć osób odesłano do Polski

Published

on

Nielegalne rejestracje – Pięć osób odesłano do Polski

W ramach przywrócenia kontroli granicznych policja federalna na Pomorzu Zachodnim przechwyciła pięć nielegalnych wjazdów. Na byłym niemiecko-polskim przejściu granicznym w Lincoln (powiat zachodniopomorski-Greifswald) władze zatrzymały we wtorek samochód z pięcioma tureckimi pasażerami, z których trzech nie posiadało ważnych wiz – poinformował w środę Federalny Inspektorat Policji w Pasewalk.

Gruzini w Eustom zostali odesłani do Polski

Całą trójkę odesłano do Polski. Zarówno kierowca, jak i pasażer mieli ważne dokumenty. Trwa jednak dochodzenie w związku z rzekomą pomocą w wejściu bez pozwolenia.

Tego samego dnia w Yustom w Karsie napadnięto dwóch Gruzinów. Z informacji wynika, że ​​nie posiadali także dokumentów umożliwiających legalny pobyt w Niemczech i zostali odesłani do Polski.

Kontrole graniczne w strefie Schengen w rzeczywistości nie są planowane i należy je zgłaszać w Brukseli. W związku z dużą liczbą nielegalnych wjazdów, w połowie października federalna minister spraw wewnętrznych Nancy Fesser (SPD) nałożyła ograniczenia na granicach Polski, Czech i Szwajcarii. Początkowo będzie dostępny do 15 grudnia.

Według własnych danych Policja Federalna od stycznia do października odnotowała łącznie 112 178 nieautoryzowanych wjazdów. To zatrzymało boom w październiku. W sierpniu policja federalna naliczyła 14 701 nieuprawnionych wjazdów w porównaniu z 21 366 we wrześniu i 20 059 w październiku.

READ  Nowoczesne czołgi po raz pierwszy?: Hiszpania otwarcie chce dostarczyć „Leoparda 2” na Ukrainę
Continue Reading

Top News

Zakończenie samorozwiązania: lewicy już nie ma

Published

on

Zakończenie samorozwiązania: lewicy już nie ma

Samorozpuszczenie zostaje osiągnięte
Lewicy już nie ma

Posłuchaj artykułu

Ta wersja audio została wygenerowana sztucznie. Więcej informacji | Wyślij komentarz

Sahra Wagenknecht i dziewięciu innych członków Partii Lewicy zrezygnowali ze swoich stanowisk partyjnych, ale chcą zachować mandaty w Bundestagu. Teraz następuje nieunikniony wniosek grupy. Parlament ma obecnie czasami niezwykle dużą liczbę indywidualnych przedstawicieli.

Lewicowa frakcja w Bundestagu od północy jest historią polityczną. Twoja własna uchwała o rozwiązaniu weszła w życie o godzinie 12:00. Oznacza to, że wszystkich 38 parlamentarzystów, których to dotyczy, uważa się na razie za „niezrzeszonych”. Tłem jest odejście Zahry WagonKinect i dziewięciu parlamentarzystów z Partii Lewicy. Chcesz rozpocząć program konkurencyjny w styczniu.

Wcześniej od lat toczyły się spory dotyczące dywersji. Kolega Wagenknechta, Christian Ley, powiedział, że po rozwiązaniu grupy na pewno zapanował smutek. „W grupie, ale także w partii są ludzie, których szanuję i przede wszystkim szanuję. Jest to jednak decyzja polityczna: większość lewicowych urzędników już się z tym nie mierzy. Kryzysy czasowe”. Rozdrobnienie społeczne, załamanie gospodarcze, wojna i powstanie prawicowych antydemokratów wymagają odpowiedzi. „Spotykamy się z tym i jest to dobre i słuszne” – powiedział Lee.

Zastosowano poziom grupy

Byli parlamentarzyści chcą przegrupować się w Bundestagu w dwie różne grupy: pozostałych 28 parlamentarzystów z lewicy z jednej strony i dziesięciu parlamentarzystów z „koalicji Sahra Wagenknecht” z drugiej. Lewica wystąpiła już o to do Bundestagu, a grupa Wagenknecht chce to zrobić w przyszłym tygodniu.

Komisje takie mają z reguły mniej uprawnień niż komisje parlamentarne w Bundestagu. Na przykład mniejsze i większe zapytania lub ubieganie się o aktualne godziny pracy wymagają statusu komisji parlamentarnej lub większości pięciu procent parlamentarzystów. Grupy otrzymują również niewielkie wsparcie finansowe od rządu. Szczegóły zostaną uregulowane w uchwale Bundestagu. Nie wiadomo, kiedy posiedzenie plenarne zadecyduje w tej sprawie.

Lewica została założona w 2005 roku przez członków Partii Lewicy. PDS i WASG, dwa lata przed formalnym połączeniem obu partii. 23 października Wagenknecht i dziewięciu innych parlamentarzystów ogłosili odejście z Partii Lewicy. Chcieli jednak zachować swój mandat. W listopadzie zdecydowała się rozwiązać z dniem 6 grudnia, gdyż bez dziesięciu członków parlamentu skupionych wokół Wagenknechta ugrupowanie parlamentarne straciłoby co najmniej 37 mandatów. Tzw. proces likwidacji może trwać miesiące lub lata, ponieważ konieczne jest zerwanie wszelkich powiązań umownych. Zwolniono około 100 pracowników.

READ  Niemiecka grupa zbrojeniowa: Rheinmetall chce zbudować fabrykę czołgów na Ukrainie
Continue Reading

Trending