Connect with us

Top News

Anglia nie uklęknie przed meczem po sygnałach Czech przed porażką z Walią

Published

on

Po oświadczeniu szefa FA, że ten gest był ich „ostatnim tematem zainteresowania”, Anglia nie stanęła przed konfliktem na kolana Polaków.

Sportowcy na całym świecie klęczeli na jedno kolano, zanim rozpoczęli sport, aby podkreślić walkę z dyskryminacją społeczną i niesprawiedliwością.

3

Przed startem na Wembley polscy piłkarze nie zdecydowali się na kolanoKredyt: Getty

Zaczęło się od wspierania ruchu Black Lives Matter, ale wygrało kampanię No Room for Racism, zwłaszcza w grze angielskiej.

Po odejściu Paulo Sousy Anglia rzuciła się na kolana przed kwalifikacjami do Mistrzostw Świata na Wembley.

Podobnie jak Czechy we wtorek w Cardiff, Polska – która ustawiła się bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego – zamiast tego wstała i wskazała na plakietkę UEFA „Szacunek” na koszulkach.

Zgodnie z zapowiedzią Sporty W Polsce prezes polskiego FA Zbigniew Boniek powiedział w poniedziałek: „Nie wiem, czy będziemy klękać z Brytyjczykami.

„Jak dotąd ten temat nie pojawił się na zgrupowaniu.

„Było dużo ważniejszych, bardziej niebezpiecznych, co było naszym ulubionym ostatnim tematem”.

Były bramkarz reprezentacji Polski John Tomaszewski – który był jego rodakiem między kijami, gdy Anglii nie udało się zakwalifikować do mundialu 1974 – uważa, że ​​klęczenie jest pasywnym gestem politycznym i niekoniecznym dla jego kraju.

Powiedział Polskie Radio24: „Nie chcę wam mówić, jak powinni się zachowywać nasi przedstawiciele.

Darmowe zakłady: zdobądź 2000 $ tutaj

„Mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że nie uklęknę. Mam w piersi orła, na czym mi nie zależy.

„W naszej historii nie mamy teraz powodu, aby to robić”.

W wypowiedzi PZPN czytamy: „Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że reprezentanci Polski zajęli neutralne i apolityczne stanowisko wobec inicjatywy„ Black Lives Matter ”przed meczem z Anglią na Wembley.

READ  Nowa nadzieja na bezpieczeństwo - czy Bolt sprowadzi Hiszpanów z Polski?

„Jednocześnie podkreślamy, że wszyscy polscy delegaci zbiorowo i na różne sposoby sprzeciwiają się przejawom rasizmu i tolerancji.

„W swoich funkcjach i obowiązkach prawnych PZPN zawsze kierował się zasadami otwartości, równości, tolerancji i równych praw dla wszystkich ludzi, bez względu na miejsce zamieszkania, kolor skóry, wyznanie i poglądy polityczne.

“Aby wyrazić swój sprzeciw, polska delegacja wskazała na napis” Honor UEFA “na lewym rękawie koszulki przed pierwszym gwizdkiem meczu z Anglią, co oznacza kampanię Unii Europejskiej przeciwko rasizmowi i bigoterii.”

Reprezentacja Czech pokazała podobny gest do Polaków w meczu z Walią

3

Reprezentacja Czech pokazała podobny gest do Polaków w meczu z WaliąŹródło: B.A.

Wynika z podobnego oświadczenia czeskiego FA dzień wcześniej: „Po wydarzeniach z ostatnich dni, tygodni i miesięcy kierownictwo czeskiej reprezentacji w piłce nożnej i Czeskiego Związku Piłki Nożnej chcą współpracować nad niektórymi tematami, które odbije się echem w środowisku sportowym i ogłoś, że zajmie niezależne stanowisko.

„Chodzi o inicjatywę Black Lives Matter, w której niektórzy gracze klękają przed meczami piłki nożnej.

„Aby pokazać swoje poparcie dla walki z rasizmem i inną dyskryminacją, rasizmem i antysemityzmem, reprezentacja Czech wskazuje na napis Ufa honor na lewym rękawie ich koszulek, nawiązujący do kampanii Ufa w Walii pod tym samym tytułem.

„Celem Programu Szacunku UEFA jest praca na rzecz jedności i szacunku dla płci, rasy, religii i zdolności każdego człowieka.

„Wierzymy, że każdy może grać w piłkę nożną bez względu na wiek, płeć, rasę czy jakąkolwiek niepełnosprawność.

„Jednocześnie nie będziemy tolerować żadnych scen rasizmu, bigoterii, antysemityzmu i innej nietolerancji”.

Anglia wygrała 2-1 na Wembley dzięki późnemu uderzeniu Harry’ego Maguire’a.

Anglia wskazała na wszystkie trzy eliminacje do Mistrzostw Świata w marcu

3

Anglia wskazała na wszystkie trzy eliminacje do Mistrzostw Świata w marcuKredyt: Getty
Wielka Brytania vs Polska Darmowa transmisja na żywo, kanał telewizyjny i czas rozpoczęcia kwalifikacji do Mistrzostw Świata

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Uniwersytet w Stambule jest gospodarzem wystawy, którą trzeba zobaczyć w Polsce
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  Własna zasada 1G – Corona, popularny gospodarz w Berlinie, zwiększa szczelność

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Top News

Polska wygrywa ze standardowym pistoletem

Published

on

1. Tomas Partnick (POL), 2. Carls Olson (Szwecja), 3. Olson Stephen (DEN)

Polar Thomas Bartnik wygrał zimą finał Pucharu Europy ze standardową bronią na dystansie 300 metrów. Najlepsze szóste miejsce w Szwajcarii wywalczył Pascal Packman.

Od 24 do 26 września strzelnica Winter O’Hareball będzie mekką najlepszych europejskich snajperów na 300 metrów z ośmiu krajów. Tomas Bartnik wygrał trzyetapowy turniej z 591 punktami, więc Polak wyrównał rekord Europy ustanowiony przez Austriaka Bernharda Pickela. Srebro powędrowało do Danii ze Szwedem Carlem Olsonem (589) i Stephenem Olsonem o brąz (588). .

Najlepszy Szwajcar na szóstym miejscu
Siedmiu szwajcarskich snajperów rywalizowało ze standardowymi działami w piątek rano. Najlepszy był Pascal Packman na szóstym miejscu z 585 punktami. Pogman stracił kilka punktów, zwłaszcza na trybunie, dwie serie po 95 punktów w każdej. Gilles Dufox pozostaje w tyle z 583 pierścieniami. Sylvia Kignard i John Lokpihler zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. Sandro Grouter, Sasha Tongi i Rafael Prouter zajmują 16, 20 i 21 miejsce.

Jutro, w sobotę, na pokazie zimowym odbędą się zawody z pistoletu 300m 3×40. Finał Pucharu Europy kończy się w niedzielę.

READ  Post na Facebooku: "Govit-Hoolboz" - Lafontaine atakuje loterię
Continue Reading

Trending