Connect with us

Top News

DACH Roundup: Alliance kupuje biznes emerytalny Avivy w Polsce | Aktualności

Published

on

Niemiecki Alians Ubezpieczycieli przejął od Aviva w Polsce działalność w zakresie zarządzania emeryturami i majątkiem, oprócz działalności w zakresie ubezpieczeń na życie.

Firma nabędzie 51% udziałów w Aviva Life oraz partnerstwo w zakresie ubezpieczeń innych niż na życie z Santander Bank.

Transakcja, która ma zostać sfinalizowana w ciągu najbliższych 12 miesięcy pod warunkiem zatwierdzenia przez organy regulacyjne, jest wyceniana na 2,5 miliarda USD, przy cenie zakupu 2,7 miliarda USD i wypłacie dywidendy w wysokości 200 milionów USD.

Alliance w znacznym stopniu przejął biznes Aviva w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Rynek ubezpieczeniowy w Polsce spodziewa się podwojenia przychodów, przy jednoczesnym zbilansowaniu działalności w zakresie ubezpieczeń majątkowych, wypadkowych i na życie.

Przejmując JV, Sojusz zwiększy swoją ścieżkę dystrybucji.

Glas Peter Rohler, członek zarządu Aliansu i odpowiedzialny za ubezpieczenia w krajach niemieckojęzycznych i na Bliskim Wschodzie, powiedział: „Przejęcie biznesu Avivy ponownie rozważy rozwój w Polsce i będzie miało podobny wpływ na cały region Europy Środkowo-Wschodniej. “

Swiss Life obniża kursy wymiany

Swiss Life zdecydowało się obniżyć kurs wymiany stosowany do obliczania świadczeń emerytalnych dla produktów emerytalnych drugiego filaru od 1 stycznia 2022 r.

Ubezpieczyciel obniży kurs walutowy, biorąc pod uwagę niższe stopy procentowe i zwiększającą się długość życia.

Zmniejszy to współczynnik konwersji kobiet powyżej 64 roku życia w obowiązkowej kategorii emerytur pracowniczych, czyli pierwszy filar jest już ubezpieczony, a płaca minimalna wyniesie 21 510 CHF (19 374) rocznie, z 6,80% w 2021 r. 6,50% w 2022 roku i 6,20% od 2023 roku.

Oprócz emerytur z tytułu przymusowej pracy, tzw. Überobligatorium, kurs walutowy dla kobiet powyżej 64.roku życia spadnie z 5% w 2020 r. Do 4,76% w 2022 r. I 4,54% od 2023 r.

Współczynnik konwersji obowiązkowej kategorii emerytury męskiej do 65. roku życia zmniejszy się z 6,80% w 2021 r. Do 6,50% w 2022 r. I do 6,20% od 2023 r.

READ  Zanieczyszczone wcześniaki w przychodni: Koncentracja na kuchni mlecznej | NDR.de - Nachrichton - Dolna Saksonia

Wskaźnik konwersji dla mężczyzn powyżej 65 roku życia powyżej obowiązkowego progu spadnie z 4,95% w 2021 r. Do 4,71% w 2022 r. I 4,49% od 2023 r.

Swiss Life zamierza obniżyć kurs walutowy przewidziany w planie reformy systemu emerytalnego drugiego filaru w Szwajcarii do 6%.

Badanie Swisscando na temat badania gazów emerytalnych

SwissCando rozpoczyna badanie funduszy emerytalnych 2021 – Schweizer uruchomił ankietę dotyczącą emerytur, przygotowując się do sezonu emerytalnego 2021. Ma na celu zebranie danych na temat wyników szwajcarskich funduszy emerytalnych w ciągu ostatniego roku. Fundusze emerytalne mogą uczestniczyć do 16 kwietnia.

Wcześniej znany jako SwissCondo Asset Management, SwissCondo FundsLeading prowadzi badanie w imieniu SwissCondo Worcharge i przy wsparciu Zurcher Continentalbank.

Obejmuje dane dotyczące wskaźnika finansowego Swisscondo Pension Casenstudy, aktywów w zarządzaniu, alokacji konfliktów aktywów i danych dotyczących wyników w Szwajcarii do 2020 r.

Wyniki ankiety zostaną opublikowane 9 czerwca, a wersja drukowana badania będzie dostępna od 10 czerwca.

Unijne systemy emerytalne CDU / CSU

Mittalstands & Wirtschoftsunion (MIT), związek zawodowy stowarzyszony z sojuszem CDU / CSU w Niemczech, opublikował studium statusu zawierające szereg środków proponujących zmiany w niemieckim systemie emerytalnym.

Stowarzyszenie wezwało do przekształcenia Ryster-Rende w emeryturę pomocniczą i poprawy atrakcyjności dotacji dla osób o niskich dochodach w korporacyjnych programach emerytalnych.

Na papierze wspiera również wprowadzenie standardowego produktu emerytalnego z niższymi gwarancjami.

Ponadto MIT domaga się zmiany wieku emerytalnego i rozważa możliwość przejścia na emeryturę 63-latka bez cięć emerytalnych.

Kliknij, aby przeczytać cyfrowe wydanie najnowszego numeru IPE Tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Jens Spawn: Ann, Ann i Ann
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  Polska: Walka o władzę o miliardy UE

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Top News

Polska wygrywa ze standardowym pistoletem

Published

on

1. Tomas Partnick (POL), 2. Carls Olson (Szwecja), 3. Olson Stephen (DEN)

Polar Thomas Bartnik wygrał zimą finał Pucharu Europy ze standardową bronią na dystansie 300 metrów. Najlepsze szóste miejsce w Szwajcarii wywalczył Pascal Packman.

Od 24 do 26 września strzelnica Winter O’Hareball będzie mekką najlepszych europejskich snajperów na 300 metrów z ośmiu krajów. Tomas Bartnik wygrał trzyetapowy turniej z 591 punktami, więc Polak wyrównał rekord Europy ustanowiony przez Austriaka Bernharda Pickela. Srebro powędrowało do Danii ze Szwedem Carlem Olsonem (589) i Stephenem Olsonem o brąz (588). .

Najlepszy Szwajcar na szóstym miejscu
Siedmiu szwajcarskich snajperów rywalizowało ze standardowymi działami w piątek rano. Najlepszy był Pascal Packman na szóstym miejscu z 585 punktami. Pogman stracił kilka punktów, zwłaszcza na trybunie, dwie serie po 95 punktów w każdej. Gilles Dufox pozostaje w tyle z 583 pierścieniami. Sylvia Kignard i John Lokpihler zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. Sandro Grouter, Sasha Tongi i Rafael Prouter zajmują 16, 20 i 21 miejsce.

Jutro, w sobotę, na pokazie zimowym odbędą się zawody z pistoletu 300m 3×40. Finał Pucharu Europy kończy się w niedzielę.

READ  Frankfurt: 4500 uczestników: Demonstracja Klimatyczna w Okręgu Bankowym | Regionalny
Continue Reading

Trending