Connect with us

Top News

Węgry i Polska ogłaszają nowe sankcje wobec COVID-19 w miarę wzrostu liczby przypadków

Published

on

Węgry i Polska ogłaszają nowe sankcje wobec COVID-19 w miarę wzrostu liczby przypadków

02:36

Europa Środkowa walczy o powstrzymanie trzeciej fali COVID-19, a rosnące procesy sądowe i liczba zgonów zmuszają rządy do zaostrzenia kontroli.

Wysoce zaraźliwy wariant wirusa, po raz pierwszy zidentyfikowany w Wielkiej Brytanii, został obwiniony za szybki wzrost, a systemy opieki zdrowotnej na Węgrzech iw Polsce z trudem sobie z tym radzą.

Na Węgrzech 275 osób zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin, co jest najczęstszą codzienną śmiercią COVID-19 w tygodniu pełnym nowych, poważnych rekordów. W tym samym tygodniu naród wyprzedził Sekwoję, najwyższą dzienną liczbę ofiar śmiertelnych na świecie.

Uważano, że Węgry zbliżały się do szczytu trzeciej fali, ale teraz, gdy w szpitalu przebywa prawie 12 000 pacjentów, fala wydaje się być znacznie większa niż oczekiwano.

Czytaj więcej:

Osiem owoców, warzyw i ziół przeciwko COVID-19

Pochodzenie wirusa zaginęło od 40 lat

Węgierski lekarz w wieku 97 lat nadal pracuje

Jeśli zapytasz młodych ludzi na ulicach Budapesztu, powiedzą, że to „przerażające”, a ograniczenia były surowe, ale co jest potrzebne do walki z COVID-19.

Wracając do londyńskiego college’u, student uniwersytetu powiedział: „Liczby nie spadają. Nie sądzę, żeby ograniczenia były wystarczające. Prawdopodobnie powinni byli ogłosić to dużo wcześniej”.

W Polsce sytuacja jest taka sama. W piątek zarejestrowano 35 000 nowych przypadków.

Przywódcy obu krajów przyznali, że od wybuchu epidemii jest to bardzo trudny moment.

Premier Polski Matteo Morawecki powiedział w czwartek na konferencji prasowej: „Zbliżamy się do granicy tego, co możemy zrobić, aby zatrzymać służbę zdrowia.

„Jesteśmy o krok od możliwości właściwego leczenia pacjentów lub leczenia naszych obywateli za pomocą usług zdrowotnych. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby uniknąć takiej sytuacji”.

Od soboty na Polskę będą obowiązywały nowe ograniczenia. Przedszkole będzie zamknięte z salonami fryzjerskimi, a na nabożeństwa będą obowiązywały ograniczenia.

Wygląda na to, że reakcja Węgier spadnie w drugą stronę, kiedy cisza nocna zostanie zmniejszona z dnia na dzień, a sklepy zostaną zamknięte. Liczba sklepikarzy wpuszczanych do środka będzie podyktowana wielkością sklepu.

Premier Victor Orban twierdzi jednak, że będzie „wolne lato”, powtórzył w piątek w ogólnokrajowym radiu.

Wydaje się, że minęło dużo czasu, zanim nadejdzie niepodległość, a data ponownego otwarcia szkół została już przesunięta na 19 kwietnia. Zgodnie ze stanowiskiem rządu, nauczycielom należy przyznać pierwszeństwo szczepieniom przed powrotem do pracy.

Szczepienia są nadal największą nadzieją węgierskiego rządu. Ponad 1,8 miliona ludzi ma obecnie co najmniej jedną dawkę szczepionki.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Brody Clark opuszcza Gladiatorów dla Polski
Continue Reading

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  Polska, Litwa i Łotwa otrzymują od UE 200 200 mln na ochronę granic
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Trending