Connect with us

science

Jak poważne są konsekwencje dla twojego zdrowia?

Published

on

 • Przedawkowanie witaminy D: To jest możliwe powody
 • to jest Zagrożenia On niesie Jedz dużo witaminy D
 • to jest objawy ma Przedawkowanie witaminy D
 • Musisz być taki wysoki Maksymalna dawka jest bycie
 • dla Ta grupa ludzi Zaleca się przyjmowanie witaminy D

Witamina D Cieszy się dobrą opinią: wzmacnia kości, wzmacnia mięśnie i wspiera układ odpornościowy. Jednak efekt prozdrowotny można odwrócić, jeśli długotrwale przyjmujesz dużo witaminy D. kiedy stanie się tak Przedawkowanie witaminy D może iść z nim objawy Tutaj możesz dowiedzieć się, jak obliczane są osoby, których to dotyczy.

Przedawkowanie witaminy D: Przyczyną są suplementy

Witamina D pasuje jak witamina słońca I nie bez powodu: każdy modeluje ją pod wpływem słońca. Ale to w naturalny sposób nie może prowadzić do przedawkowania. Ponieważ organizm ma rodzaj mechanizmu ochronnego, który zaczyna się, gdy w organizmie jest wystarczająca ilość witaminy D. A także o diecie – na przykład częste spożywanie tłustych ryb morskich – taki wynik jest wykluczony.

The Powoduje za dużo witaminy D Zakochaj się sam w Suplementy odżywczeprzez które może być również wchłonięta witamina D. ten który Federalny Instytut Oceny Ryzyka (BfR) Ostrzega nawet przed zagrożeniami dla zdrowia, które mogą być związane z samodzielnym przyjmowaniem suplementu witaminy D. „Większe dawki należy przyjmować wyłącznie pod nadzorem lekarza i z uwzględnieniem indywidualnego statusu witaminy D”.Według niedawnego oświadczenia Instytutu. Jak poważne mogą być konsekwencje przedawkowania witaminy D. Najnowszym przykładem jest mężczyzna z Wielkiej Brytanii, który musiał być hospitalizowany z powodu uszkodzenia nerek, nudności i wymiotów.

Każdy, kto chce zażywać samą witaminę D, powinien stosować preparaty w dziennej dawce 20 mikrogramów (800 j.m.). „Przy takiej ilości nie można oczekiwać pogorszenia stanu zdrowia”. Z – nieuzasadnione medycznie – na co dzień Weź witaminę D nad Leki w dużych dawkach zwiększyć uważam BfR w konsekwencji ryzyko uszczerbku na zdrowiu Takich jak tworzenie kamieni nerkowych lub zwapnienie nerek. Zdarzają się również przypadki ostrej niewydolności nerek w wyniku niekontrolowanego samodzielnego podawania preparatów witaminy D. Ponadto istnieje wiele suplementów witaminy D Nieskuteczne, ale szkodliwe być.

READ  Nadchodzą szczepionki przeciwko martwej koronie – co dokładnie to oznacza?

Objawy przedawkowania witaminy D

do rejestrujących się Witamina D Ciało musi być w stanie je przetwarzać i przechowywać Wapń. Jeśli poziom witaminy D wzrasta, więcej wapnia jest wchłaniane z pożywienia i rozpuszczane z kości. Większość skarg na przedawkowanie witaminy D jest z tego powodu Podwyższony poziom wapnia we krwi z powodu (hiperkalcemii). tutaj są Objawy przedawkowania witaminy D:

 • Wymioty i nudności
 • Anoreksja
 • Nadmierne pragnienie (polidypsja)
 • zwiększone oddawanie moczu (wielomocz)
 • czuć się bezradnym
 • Ból głowy
 • nerwowy
 • Kamienie nerkowe i uszkodzenie nerek, a nawet niewydolność nerek
 • skurcze żołądka
 • zmęczenie

Spojrzenie na objawy będzie między a Widzieć i jeden Chroniczne przedawkowanie witaminy D odrębny. Poważne konsekwencje, takie jak niewydolność nerek lub uszkodzenie nerek, pojawiają się dopiero po dłuższym okresie zwiększonego spożycia. Mówi się o ostrym przedawkowaniu, gdy przyjmuje się zbyt dużo witaminy D na raz. W celu ustalenia przedawkowania, poziom krwi pod kontrolą. Jeśli nie jesteś pewien, czy spożyłeś zbyt dużo witaminy D, powinieneś to sprawdzić lekarz rodzinny Skontaktuj się.

W kontekście pandemia koronacyjna Zalecenia do podjęcia Suplementy witaminy D Online. Powiedziała, że ​​może chronić przed infekcją lub przynajmniej przed ciężkim przebiegiem. ten który BfR Ostrzeżenia przed zapobiegawczym przyjmowaniem witaminy D w tym celu. w COVID-19 Stan danych jest obecnie nadal niepewny. W szczególności nie udało się jeszcze wykazać, że osoby, które otrzymują dobrą witaminę D, odnoszą korzyści z dodatkowej dawki witaminy D. Ogólne zalecenie suplementacji witaminy D w profilaktyce A Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 Albo ostry przebieg COVID-19 nie może być w tej chwili uzasadniony”.

Niedobór witaminy D: warto jeść jej więcej

Chociaż witamina D nie jest „prawdziwą” witaminą, ponieważ może być spożywana tylko w ograniczonym zakresie z pożywieniem, nadal odgrywa ważną rolę w organizmie. Na przykład brak witaminy D może powodować zmiękczenie i odwapnienie kości. Skutkiem może być osłabienie mięśni, ból kości i zmniejszona siła fizyczna. Osoby, które nie wytwarzają wystarczającej ilości witaminy D, mogą rozwinąć osteoporozę. Masa kostna ulega rozkładowi – kości stają się kruche. Osoby starsze są szczególnie dotknięte tą chorobą.

READ  O jakiej porze dnia diabetycy powinni jeść to, co stwierdzono w badaniu - FITBOOK


Niedroga witamina D na Amazon: Tutaj znajdziesz oferty


Dlatego polecam BfR Ogólna dawka witaminy D wynosi do 20 mikrogramów dziennie Mieszkańcy domu opieki I –populacja.

„Ponieważ witamina D powstaje w skórze pod wpływem światła słonecznego. Jednak wiele starszych osób prawie nie porusza się na zewnątrz”. Ponadto wraz z wiekiem znacznie zmniejsza się tworzenie witaminy D. W najgorszych przypadkach niedobór witaminy D może prowadzić do śmierci.

Do dalszej lektury:

 • Niedobór witaminy D: Te 5 pokarmów naturalnie wypełnia Twoją pamięć
 • Witamina D przeciwko Corona: Ile to za dużo – wyjaśnia dr Stefan Belz
 • Witamina D przeciw rakowi: 30 000 mniej zgonów z powodu raka rocznie – badania dają nadzieję
 • Nowe badanie: Połączenie kwasów omega-3, witaminy D i ćwiczeń chroni przed rakiem – to wszystko

z dpa

Artykuł zawiera linki afiliacyjne

*Uwaga: W Redakcji zawsze szukamy świetnych okazji i przydatnych produktów dla naszych czytelników – rzeczy, które nas inspirują i okazji, których nie można przegapić. Linki podane w tym artykule i oznaczone ikoną koszyka na zakupy lub gwiazdką są nazywane linkami partnerskimi/linkami sponsorowanymi. Jeśli klikniesz na jeden z tych linków i dokonasz zakupu, otrzymamy prowizję od sprzedawcy. To nie zmienia ceny dla Ciebie. Nasze raporty redakcyjne są przede wszystkim niezależne od obecności lub wysokości prowizji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

science

Witamina D może pomóc w leczeniu depresji, Gütsel Online, OWL live

Published

on

Zdesperowany: miliony ludzi na całym świecie cierpią na depresję. Zdjęcie: Daniel Richie

Witamina D może pomóc w leczeniu depresji

 • Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Wschodniej Finlandii przyniosło poważne dowody

Kuopio, 12 sierpnia 2022

#witamina #Dr Według międzynarodowego metabadania może łagodzić depresję u dorosłych #badacz Zespół proponuje w ramach występu Uniwersytetu Wschodniej Finlandii. Eksperci ocenili dziesiątki badań z całego świata według kryteriów naukowych.

# Częściowo skuteczne leki przeciwdepresyjne

Objawy depresji powodują znaczne obciążenie chorobami na całym świecie. Skuteczność terapeutyczna obecnych leków przeciwdepresyjnych jest często niewystarczająca, dlatego badacze żywienia na przykład szukają nowych sposobów łagodzenia objawów. Według badacza Thomasa Mikoli witamina D reguluje funkcje ośrodkowego układu nerwowego, którego zaburzenia są związane z depresją. Ponadto badania przekrojowe wykazały związek między objawami depresyjnymi a niedoborem witaminy D.

Nowa #nie żyje #analityka O powiązaniach między suplementacją witaminy D a depresją jest największą opublikowaną do tej pory publikacją. Wcześniejsze badania sprawdzały skuteczność witaminy D w łagodzeniu objawów depresji u dorosłych w różnych grupach populacji. Wśród nich byli pacjenci z depresją, populacja ogólna oraz osoby z różnymi chorobami somatycznymi. Wyniki wykazały, że suplementacja witaminą D była skuteczniejsza niż placebo w łagodzeniu objawów depresji. Istniały znaczne różnice w stosowanych dawkach witaminy D, ale zwykle było to od 50 do 100 mcg na dzień.

320 milionów osób dotkniętych

Mikołaj mówi, że wyniki nie są jasne. Dlatego badania nad wpływem dawek witaminy D na osoby z depresją sugerują, że są one przyjmowane jako uzupełnienie standardowego leczenia lekami. Rozwiązanie problemu będzie błogosławieństwem dla ludzkości, ponieważ depresja cierpi na głos Światowa Organizacja Zdrowia Ponad 320 milionów ludzi na całym świecie.

READ  Badanie: Ta wartość poziomów przeciwciał chroni przed zakażeniem Covid
Continue Reading

science

Łazik Curiosity NASA: przyrząd pomiarowy w Kilonii dostarcza nowych wyników | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 19.08.2022 05:00

Dziesięć lat temu, w sierpniu 2012 roku, sonda kosmiczna NASA Curiosity wylądowała na powierzchni Marsa. Na pokładzie miernik promieniowania z Uniwersytetu w Kilonii. Teraz naukowcy prezentują zaskakujące wyniki.

autorstwa Stelli Kennedy

Z czapką na włosach, fartuchem ochronnym i plastikowymi ochraniaczami na buty – tylko tak możesz wejść do pokoju. W czystym pomieszczeniu do badań kosmicznych na Uniwersytecie Christiana Albrechta w Kilonii obowiązuje ścisły obowiązek higieny. mówi Robert Wimmer Schwingruber, profesor fizyki w Kilonii i członek zespołów badawczych NASA zajmujących się Marsem. „To byłby wstyd.”

W ciągu dnia na Marsie jest więcej promieniowania kosmicznego

Małe uproszczenie: tutaj, na Wydziale Astrofizyki Uniwersytetu w Kilonii, pracują nie mniej niż badania nad Marsem. Opracowany przez badaczy z Kilonii radiometr, łatwe w użyciu metalowe urządzenie przypominające kształtem rakietę kosmiczną, znajdował się ostatnio na pokładzie statku kosmicznego Curiosity NASA. Zaprezentowane przez nią odkrycia były również zaskakujące dla badaczy z Kilonii: „Odkryliśmy, że promieniowanie kosmiczne na Marsie jest znacznie bardziej zmienne niż wcześniej zakładaliśmy” – wynika z raportu Wemmer-Schoengruber.

Profesor fizyki w Kilonii, Robert Wimmer Schwingruber, jest zadowolony z wyników zaprezentowanych przez radiometr.

Na przykład w ciągu dnia promieniowanie jest większe niż w nocy, a według fizyka Keila słońce również odgrywa istotną rolę w atmosferze Marsa. „Widzimy, że podczas rozbłysków słonecznych promieniowanie wzrasta”. W zależności od fazy Słońca, tzw. cyklu słonecznego, naukowcy określili bardzo różne wartości promieniowania. Ogólnie rzecz biorąc, ekspozycja na promieniowanie na Marsie jest około 100 razy wyższa niż ekspozycja na promieniowanie na Ziemi. W rezultacie astronauci będą musieli chronić się przed wysokim promieniowaniem w jaskiniach lub na klifach, twierdzi Wimmer-Schweingruber. Z drugiej strony skafander kosmiczny zapewnia niewielką ochronę przed promieniowaniem, „które przenika całe ciało i może wszędzie spowodować szkody”.

READ  Tych trzech składników odżywczych może brakować

Czy na Marsie było życie?

Robert Wimmer Schwingruber mówi, że Mars ma pole magnetyczne podobne do Ziemi. Mówi, że ponieważ istnieje taka osłona promieniowania kosmicznego, możliwe jest, że Mars może kiedyś żyć. „Ale nie wiemy, bo ślady tego życia są teraz niszczone przez promieniowanie” – dodaje. Dlatego nowe sondy Marsa będą musiały być teraz głęboko wykopane, aby znaleźć potencjalne ślady. „To, jak głęboko będziemy kopać, zależy od naszego odkrycia” – mówi naukowiec. Teraz będziesz wiedział, że będziesz musiał przekopać się na głębokość dwóch metrów, aby odkryć jakiekolwiek ślady. Mówi, że sonda kosmiczna NASA Curiosity zdołała osiągnąć tylko dwa cale.

Ochrona w zbiorniku na wodę w drodze na Marsa

Naukowcy z zespołu badawczego w Kilonii organizują wideokonferencję. © NDR Zdjęcie: Stella Kennedy

Naukowcy z Kilonii organizują konferencję wideo z międzynarodowymi badaczami Marsa z NASA.

Nowe odkrycia dotyczące promieni kosmicznych przynoszą również więcej wiedzy na temat załogowych lotów na Marsa: ponieważ można chronić się przed promieniowaniem, chroniąc się, prawdopodobnie zbudowano by miejsce na sondzie lecącej na Marsa, która ma dużo materiału ochronnego, Wimer – mówi Schoengruber. „Na przykład może to być zbiornik na wodę zbudowany jak wydrążony cylinder. Następnie wchodzisz do tego zbiornika na wodę i jesteś chroniony przed promieniowaniem”. Aby przewidzieć idealny czas na takie podróże, inni badacze pracują obecnie nad przewidywaniem rozbłysków słonecznych. „Okazuje się, że jest to bardzo trudne” – mówi fizyk. „Musisz zrozumieć, co jest w słońcu od A do Z, a nie jesteśmy jeszcze daleko”.

Domy ze ścianami z pyłu marsjańskiego o grubości 80 cm

Na pytanie, czy w przyszłości można żyć na Marsie, profesor fizyki jest pewien: „Jest wystarczająco dużo ludzi, którzy zapłaciliby za życie na Marsie”. Ale jak to życie będzie wyglądało dalej, jest niepewne. Według Wimmer-Schweingrubera na Marsie można żyć tylko w dobrze chronionych pomieszczeniach. W każdym razie ludzie potrzebują nie tylko grubej skóry, ale przede wszystkim domów o grubych ścianach. Innym odkryciem naukowców z Kilonii jest to, że domy wymagały ścian z marsjańskiego pyłu o grubości 80 cm, aby chronić promieniowanie.

READ  Olbrzymia kometa obiecuje sensacje na najbliższe dziesięć lat

Odosobniony, czysty pokój na Uniwersytecie w Kilonii, ze sterylną atmosferą, może być idealnym miejscem do wyobrażenia sobie takich domów na Marsie. Każdy, kto znów na zewnątrz zdejmie sukienkę i kapelusz, instynktownie odetchnie z ulgą: Witamy z powrotem na Ziemi.

Więcej informacji

Graficzna reprezentacja Mars

Pozdrowienia w NASA USA i Uniwersytecie w Kilonii: Ciekawość wylądowała rano na Marsie. Również na pokładzie: specjalny sprzęt od naukowców z Kilonii. jeszcze

Zdjęcie selfie łazika Curiosity NASA na Marsie w marcu 2013 r. © NASA/JPL-Caltech/MSSS

6 sierpnia 2012 r. maleńkie laboratorium wylądowało na Czerwonej Planecie – powód do świętowania również dla naukowców z północnych Niemiec. jeszcze

Ten temat znajduje się w programie:

Magazyn Szlezwik-Holsztyn | 18.08.2022 | Jest 19:30

NDR . logo
Continue Reading

science

Nowe, mylące badania – czy leki przeciwdepresyjne są pomocne?

Published

on

 1. Strona główna
 2. Globalizm

kreatura:

do: Jennifer Collin

Leki przeciwdepresyjne: Czy SSRI naprawdę pomagają w leczeniu depresji? © Alexander Limbach / Imago

Nowe badanie pokazuje, że depresja nie jest spowodowana brakiem serotoniny. Czy więc leki przeciwdepresyjne (SSRI) są niepotrzebne? To nie jest takie proste.

Brema – Jedna na pięć osób przynajmniej raz w życiu doświadczy depresji. w Niemcy Obecnie dotyczy to 11,3 proc. kobiet i 5,1 proc. mężczyzn. Obecnie do sześciu procent cierpi na jeden Depresja letnia – szczególnie dla kobiet między 20 a 40 rokiem życia. Ale jest pomoc. Wykazano, że psychoterapia i antydepresanty pomagają w leczeniu objawów, takich jak smutek, pustka i bezwartościowość.

Dlatego poniższe wiadomości mogą zaskoczyć osoby, które skutecznie opanowały depresję. Najczęstszymi lekami przeciwdepresyjnymi są selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Ponieważ naukowcy z Wielkiej Brytanii chcą odkryć, że depresja nie jest spowodowana brakiem serotoniny w mózgu. Ale właśnie tam pojawia się leczenie SSRI.

Czy osoby z depresją wyobrażają sobie, że leki łagodzą ich objawy? Czy antydepresanty nie pomagają w leczeniu depresji?

Objawy depresji: nowe, mylące badania – czy antydepresanty są kiedykolwiek pomocne?

Psychiatrzy przepisują leki z grupy SSRI na depresję od lat 90., w oparciu o przekonanie, że depresja jest spowodowana brakiem równowagi chemicznej w mózgu. Co oznacza: depresja ma za mało serotoniny we krwi. Ich obszerne badania nie znalazły „jasnych dowodów” na to, co jest znane w kręgach zawodowych jako „hipoteza serotoniny”, mówią teraz naukowcy z University College London. Tak piszą uczeni w magazynie Psychiatria molekularna.

Czy osoby z depresją przyjmują SSRI, nawet jeśli wydaje się to sarkastyczne, tylko dla zabawy? Czy możesz sobie wyobrazić efekt, fikcyjny efekt słowa kluczowego? Czy stoi za tym lobby farmaceutyczne?

Czy SSRI pomagają w leczeniu objawów depresji? Eksperci się nie zgadzają

Jedno jest pewne: eksperci i psychiatrzy nie są zgodni co do tego, czy depresja jest spowodowana brakiem serotoniny w mózgu. Co więcej, czy SSRI rzeczywiście pomagają osobom dotkniętym chorobą.

READ  Obiecujące eksperymenty ze szczepionkami koronowymi w aerozolu do nosa

David Natt kieruje Centrum Neuropsychofarmakologii w Imperial College London. On i jego zespół zbadali uwalnianie serotoniny w mózgu. Sprzeciwiamy się stwierdzeniom jego kolegów. „Odkryliśmy zmniejszoną zdolność do wydzielania serotoniny u osób z depresją”. Co oznacza: SSRI powinny pomóc. Ponieważ SSRI zapewniają, że mniej serotoniny jest rozkładane w mózgu i dlatego są coraz bardziej dostępne dla pacjenta jako posłaniec szczęścia.

Z drugiej strony naukowcy z Hiroshima University w Japonii odkryli w 2018 roku, że SSRI nie działają na osoby, które doświadczyły traumy w dzieciństwie. Powodem tego jest to, że różne wzorce obwodów mózgowych i różne regiony są aktywne dla różnych przyczyn depresji. SSRI pomagają komuś z depresją, ale nie komuś innemu. To pokazuje złożoność układu serotoninowego w mózgu, pisze. Czas online.

Czy masz objawy depresji? Polegaj na połączeniu psychoterapii i antydepresantów

Obecnie w poście gościnnym Psychologia dzisiaj Psychiatra Gregory Scott Brown napisał o przepisywaniu leków, które mają rozwiązać wszystko na raz. To nie może działać. Opowiada o swojej depresji, w której pomogły mu leki przeciwdepresyjne. Ale tylko po to, aby „lepiej radzić sobie z objawami” – a nie je leczyć.

Być może na tym polega problem z antydepresantami. Problemy, ruminacje i zwątpienie nie znikają. Podczas gdy SSRI pomagają złagodzić objawy depresji:

Objawy depresji: to najczęstsze objawy

 • Główne objawy depresji
 • Obniżony nastrój i depresja
 • Utrata zainteresowania i szczęścia
 • Brak jazdy i zmęczenie
 • Wtórne objawy depresji
 • Zmniejszona koncentracja i uwaga
 • Niska samoocena i pewność siebie
 • Wina i bezwartościowość
 • Przesadne obawy o przyszłość lub „zagładę i mrok”
 • myśli samobójcze
 • Zaburzenia snu
 • brak apetytu

Depresja: więcej niż leki na proces gojenia

Ale jeśli naprawdę chcesz wyleczyć swoją depresję, musisz zrobić coś więcej niż tylko polegać na lekach. Musi dbać o siebie, ćwiczyć, spotykać się z przyjaciółmi i zmieniać szkodliwe wzorce myślowe na dłuższą metę. Istnieją teraz pojedyncze aplikacje Zdrowie psychiczne opłacane przez ubezpieczenie zdrowotne.

READ  1288 nowych przypadków Corona w Berlinie - wystąpienie w dwóch regionach ponad 200 - BZ Berlin

Podsumowując, można powiedzieć: Nawet eksperci w przeciwieństwie do Objawy zawału serca albo objawy raka jelita grubego Nie zgadzam się, czy depresja jest spowodowana brakiem serotoniny w mózgu – i czy można ją dobrze leczyć za pomocą SSRI. Nawet jeśli SSRI pomagają ludziom wyjść z depresji, osoby cierpiące przez długi czas mogą pozostać wolne od objawów, po prostu zmieniając szkodliwe nawyki. Oznacza to, że musisz popracować nad sobą. To trudniejsze niż połknięcie pigułki.

Czy masz złe myśli, jesteś przygnębiony i możesz popaść w depresję? Że nie jesteś w tym sam! Zadzwoń na infolinię Niemiecka Fundacja Pomocy w Depresji. Tel: 0800/33 44 533. Możesz uzyskać pomoc tutaj.

Continue Reading

Trending