Connect with us

Economy

Globalne minimalne podatki: jak do tej pory wielka technika zaoszczędziła na podatkach

Published

on

analizowanie

Stan: 07.10.2021 3:55 AM55

Zarabiaj miliardy, płacisz podatki rzadko: to powinno się skończyć z globalnymi podatkami minimalnymi. Zwłaszcza duże firmy technologiczne z USA, takie jak Facebook, Apple czy Microsoft, muszą się teraz przemyśleć.

Od Nilsa Dempsa,
Studio ARD w Los Angeles

Na początku czerwca dumni są z ministrów finansów największych krajów uprzemysłowionych. Słowo „historyczny” pojawia się raz po raz, na przykład przez brytyjskiego ministra Rishi Sunaka. System podatkowy zostanie wreszcie wprowadzony do cyfrowego XXI wieku. Olaf Schultz, federalny minister finansów, mówił o „ogromnym postępie w międzynarodowym opodatkowaniu przedsiębiorstw”.

Schultz powiedział, że demokracje mogą teraz same decydować o odpowiednich podatkach. Jak dotąd duże firmy technologiczne, takie jak Google, Apple, Amazon i Facebook, znalazły specjalne kreatywne sposoby na zaoszczędzenie miliardów.

W ten sposób giganci technologiczni unikają podatków

To bardzo proste, mówi Gabriel Zucman. Pochodzi z Paryża, jest profesorem ekonomii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i jednym z czołowych ekspertów od rajów podatkowych. „Przenoszą swoje zyski do krajów, w których nie muszą płacić podatków ani płacić podatków”.

Weźmy za przykład Google. Google przeniósł swój najważniejszy zasób cyfrowy na Bermudy. W ten sposób Google Bermuda był oficjalnym właścicielem tej ważnej technologii wyszukiwania. Spółki stowarzyszone Google, takie jak Google Germany czy Google France, musiały co roku płacić wysokie opłaty licencyjne, aby móc korzystać z tej technologii Google Bermudy.

Dla Google Germany oznacza to mniejsze podatki, ponieważ mniejsze zyski. Zysk z Google Bermudy jest ogromny, ale nie trzeba go opodatkować. „Teraz używają innych metod, ale do 2020 r. Google zarobi miliardy dolarów na wyspie, na której tak naprawdę nic się nie dzieje”.

Długoterminowa zmiana w systemie podatkowym النظام

To musi się zmienić. Oczekuje się, że bardzo duże firmy warte miliardy dolarów, takie jak Google, Apple, Facbook czy Amazon, będą w przyszłości płacić podatki w wysokości co najmniej 15% w co najmniej 131 krajach. Nie tylko gdzie mieszkają, ale także gdzie prowadzą swoją działalność.

READ  Dow oczekiwany na zielono - DAX umiarkowanie niski - Akcjonariusze Volkswagena zgadzają się na cele środowiskowe i społeczne w premiach dla zarządu - Panasonic sprzedaje wszystkie akcje Tesli - Koncentracja na Nike, Hornbach Holdings i FedEx | Wiadomość

Każdy stan może nadal ustalać własne stawki podatkowe. Jeśli jednak firma płaci na przykład tylko 10 procent za granicą, kraj firmy może ubiegać się o pięcioprocentową różnicę w minimalnym podatku.

W ten sposób firmy technologiczne regulują minimalne podatki

Firmy technologiczne zaskakująco reagują z ulgą, relaksem i niemal życzliwością. W końcu chodzi o to, że muszą płacić więcej. Facebook mówi: „Chcemy, aby globalna reforma podatkowa zakończyła się sukcesem”. „Mamy nadzieję, że kraje będą nadal współpracować, aby osiągnąć zrównoważone i długoterminowe porozumienie” – mówi Google. A dla Amazona poprawka to: „mile widziany krok naprzód”.

„Są szczęśliwi” – ​​mówi Gabriel Zucman, profesor w Berkeley. Wyrównanie 15 procent nie wystarczy, mogłoby uderzyć w nich jeszcze mocniej. „Amazon, Facebook i Google Alphabet już płacą 12 do 15 procent podatków. Teraz może to być trochę więcej, ale jednocześnie nadal jest to bardzo opłacalne. Po prostu ich to nie obchodzi”.

Znaczący dodatkowy dochód dla państwa

Dla Niemiec Zucman zakłada sześć miliardów dodatkowych dochodów. Doradcy ekonomiczni Deloitte stanowią zaledwie około miliarda. “15 procent mniej niż powinno. Dlaczego główni zwycięzcy globalizacji, międzynarodowe firmy, mają płacić mniej niż przeciętne gospodarstwo domowe? To nie ma sensu.”

Minimalny podatek musi być nałożony od 2023 roku. Wcześniej jednak decyzja musi zapaść także w poszczególnych krajach i Unii Europejskiej. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, która koordynuje reformę, szacuje, że kraje mogłyby wtedy zarabiać około 150 miliardów dolarów rocznie na całym świecie. „Mam nadzieję, że w pewnym momencie dojdzie do porozumienia po tym, jak duże firmy powiedzą: ‘Jesteśmy źli i rozczarowani, że powinniśmy zapłacić więcej’” – powiedział Zucman. – To byłby znak dobrej oferty.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

IPO: Stawka Robinhood: Cathie Woods ARK stawia na nowego brokera pomimo flip-flopa w IPO | biuletyn Informacyjny

Published

on

?? Robinhood ze słabym IPO

?? Cathy Wood wciąż była obecna na IPO
?? Akcje Robinhood kupione za główne fundusze ETF

Broker giełdowy Robinhood zakończył swój pierwszy dzień notowań na giełdzie Nasdaq ze stratą na poziomie 8,37 proc. Debiut spółki na giełdzie był mieszany, ponieważ zainteresowanie akcjami spółki było już niskie. Zamiast oczekiwanej ceny 42 USD, Robinhood przyniósł swoje akcje inwestorom za jedyne 38 USD, a zatem musiał zadowolić się ceną emisyjną na dolnym końcu przedziału cenowego.

Zapasy Cathy Wood Zapasy Robinhood

Trzeciego dnia notowań akcje Robinhooda nadal były notowane poniżej ceny emisyjnej – chociaż firma uzyskała ostatnio znaczny wzrost. Gwiazda inwestora Cathy Wood nabyła 1 297 615 akcji nowego brokera dla flagowego funduszu ETF ARK Innovation. Wynika to z codziennej aktualizacji handlowej firmy inwestycyjnej. Po pierwszym dniu notowań w czwartek, 1,3 miliona akcji Robinhooda na rachunku powierniczym ARK zostało wycenione na 45,2 miliona dolarów.

Od piątku ARK Innovation ETF posiada łącznie 3 623 092 akcji Robinhood, co stanowi 0,55 procent całkowitego udziału funduszu. Ogólnie rzecz biorąc, w piątek akcje zostały wycenione na 126 milionów dolarów.

Inni inwestorzy są mniej przekonani do akcji Robinhood

Jak dotąd słabe wyniki Robinhooda na giełdzie pokazują, że nie wszyscy uczestnicy rynku podzielają optymizm Cathy Wood co do akcji Robinhood. Nawet w okresie poprzedzającym IPO podniesiono głosy, które były bardzo krytyczne wobec modelu biznesowego i roli, jaką Robinhood odegrał pod względem szumu wokół akcji memów, takich jak GameStop. Na krótko przed wejściem na giełdę spółce udało się rozstrzygnąć spór z amerykańskim regulatorem finansowym Finra o zapłatę grzywny. Agencja celowała w Robinhood za rzekomo wprowadzających w błąd klientów, zbyt luźne kontrole ryzykownych zakładów giełdowych i awarie techniczne, a kara wyniosła 57 milionów dolarów i była najwyższa, jaka kiedykolwiek została nałożona przez agencję.

READ  Telefonica Deutschland i 1 & 1 osiągają porozumienie w sprawie sporu dotyczącego sieci

Jednak przeciwko brokerowi nadal toczy się kilka procesów sądowych i dochodzeń, których wynik jest obecnie niejasny. Ponadto model pay-to-order, na podstawie którego Robinhood zarabia pieniądze, spotkał się z ostrą krytyką. W Europie taka praktyka biznesowa jest przedmiotem zainteresowania organów nadzoru, a liczba krytyków modelu biznesowego rośnie również na krajowym rynku amerykańskim. W najgorszym przypadku mogą wystąpić ograniczenia w amerykańskim modelu biznesowym, co może poważnie obniżyć dochody Robinhooda.

Intencje Wooda są niejasne

Gwiazda inwestora nie ogłosiła, dlaczego Cathy Wood nabywa udziały w nowym brokerze w kontekście mocno krytykowanego modelu biznesowego i toczących się spraw sądowych. Udało mu się jednak dotrzeć do pierwszej oferty publicznej giełdy kryptowalut Coinbase i po gwałtownej korekcie na akcjach Coinbase był stale kilkakrotnie kupowany.

Strategia wczesnego inwestowania w obiecujące firmy była czymś, co Cathy Wood odniosła w zeszłym roku ogromny sukces dla swojej firmy inwestycyjnej ARK. W 2020 r. to producent samochodów Tesla znacznie poprawił wyniki funduszu. Zobaczymy, czy ten sukces można powtórzyć za pomocą Coinbase i Robinhood.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej wiadomości o Robinhood

Bildkilin: Cindy Ord/Getty Images dla Bloomberg Businessweek, OpturaDesign/Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Megapack w nowej dużej baterii Tesla w Australii usunięty po 3 dniach> teslamag.de

Published

on

Firma energetyczna Neoen ogłosiła w środę swoją nową wiktoriańską dużą baterię w Australii, zajęło to zaledwie 205 dni od rozpoczęcia pracy, aby zainstalować nowy system baterii z megapakietów Tesli. Jest to jeden z największych systemów magazynowania litowo-jonowego na świecie i, podobnie jak inne projekty Neoen, ma na celu uczynienie energii elektrycznej czystszą, bezpieczniejszą i bardziej przystępną cenowo. Jednak w piątek podczas testów wybuchł pożar, zanim system był w pełni operacyjny. Aktualizacja: Australijska Straż Pożarna podała czas lokalny w poniedziałek po południu (patrz niżej) po trzech dobrych dniach, pożar był pod kontrolą.

Płomień i dym z akumulatora megapack

Australijska gazeta 7News poinformowała o wybuchu pożaru. Zamieściła na Twitterze kilka zdjęć lotniczych, pokazujących ogromne paczki Tesli, dwie z rzędu, w kilku rzędach. Z jednego z nich otoczonego kilkoma płomieniami i gęstym dymem. Straż pożarna jest na miejscu i stara się zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na inne jednostki, napisał @7NewsMelbourne w piątek czasu niemieckiego.

Wkrótce potem Straż Pożarna Stanu Wiktorii potwierdziła wypadek. Napisała, że ​​w płonącym kontenerze transportowym znajdowała się 13-tonowa bateria litowa. Specjalna załoga wyposażona jest w środki ochrony dróg oddechowych. Operacja, wspierana przez policję i siły medyczne, potrwa kilka godzin. Informacje nie ujawniają liczby zaangażowanych strażaków. Nie powinno być żadnych obrażeń.

Świergot

Pobierając Tweet, akceptujesz Politykę prywatności Twittera.
Ucz się więcej

Pobierz zawartość

Według Newena Duża wiktoriańska bateria składa się z 212 megapaków firmy Tesla Daje to do 300 megawatów mocy i 450 megawatogodzin. Po zakończeniu instalacji w zeszłym tygodniu Tesla zaczęła podłączać system do sieci i testować go.

Drugi co do wielkości projekt Tesli w Australii

W trakcie tej pracy musiał wybuchnąć ogień w jednej z ogromnych belek wielkości. Według jednego Relacja z The Sydney Morning Herald Ostrzeżono mieszkańców okolicy o obecności toksycznych oparów. Tak więc baterie Tesli zostały odłączone od sieci energetycznej, a zasilanie w Victorii nie zostało naruszone.

READ  Rzucić palenie: 330 000 euro za 30 lat? - Ekonomia

Wielka Bateria w stanie to drugi co do wielkości projekt Tesli i Neoen w Australii (powyższy obrazek to grafika komputerowa planowanego stanu końcowego). Wcześniej obie firmy miały Od 2017 roku wybudowano park magazynowy Hornsdale ReserveZ mocą 100 megawatów przez długi czas był to największy tego typu system na świecie.

Aktualizacja: Australijska straż pożarna poinformowała, że ​​pożar Megapack został sklasyfikowany w poniedziałek, krótko po godzinie 15:00 czasu lokalnego, jako „pod kontrolą”. Wszystkie drzwi uszkodzonego ogromnego kontenera zostały otwarte i nie znaleziono śladów ognia. W przypadku ponownego zapłonu niektórzy strażacy i pojazdy muszą pozostać na miejscu przez dodatkowe 24 godziny. Zgodnie z dotychczasową wiedzą, płonąca jednostka Tesli powinna zacząć rozprzestrzeniać się na jednostkę bezpośrednio za nią. Na początku nic nie było wiadomo o prawdziwej przyczynie.

Continue Reading

Economy

Sterowniki Tesli nieumyślnie aktywują drogiego autopilota: czy to możliwe?

Published

on

Z Christian Lutz AM 02.08.2021

Tesla

Twierdzi się, że po dwukrotnym pociągnięciu dźwigni zmiany biegów właściciel Tesli aktywował specjalną, pełną funkcję samodzielnego prowadzenia. Zgodnie z jego zeznaniami, równowartość 12 000 euro została obciążona jego kartą kredytową bez żadnych dodatkowych środków bezpieczeństwa. Ale wielu ekspertów wątpi, czy jest to naprawdę możliwe.

Aktualizacja z 31 lipca 2021:

Spór wybuchł pod tweetem Dominca Preussa: amerykańscy kierowcy Tesli sugerują, że “podwójne dotknięcie” w ich Modelu 3 aktywuje tempomat lub standardowego “autopilota” w nowszych samochodach, w zależności od wyposażenia. Tak więc dźwigni zmiany biegów nie można użyć do rozpoczęcia zakupu pakietu FSD (Full Autonomous Driving).

W odpowiedzi Prius spekuluje, że jego teść mógł wywołać zakup w innej procedurze, ale nadal skarży się, że jego karta kredytowa została obciążona bez potwierdzenia lub wprowadzenia hasła lub kodu PIN. Oświadczenie Tesli USA wciąż czeka.

Wiadomość oryginalna:

Amerykański Dominic Prius opisuje na Twitterze, jak doszło do incydentu. Albo on, albo jego teść spowodowali zakup błędami w obsłudze. W Modelu 3 jeden z nich “podwójnie kliknął” dźwignią zmiany biegów dwa razy z rzędu, w tym momencie autopilot powinien zostać aktywowany. Jeśli nie jest jeszcze zainstalowany, zostanie zażądana płatna aktualizacja i zostanie ona skonfigurowana automatycznie. Koszty wyniosły około 12 tysięcy euro. Według Preussa do zamówienia nie jest wymagane żadne dalsze potwierdzenie, hasło ani zatwierdzenie karty kredytowej od użytkownika.

Zwrot w ciągu kilku dni

Właściciel Tesli odkrył paskudną niespodziankę na wyciągu z karty kredytowej. Na obronę Tesli należy zauważyć, że po aktywacji zostanie wysłany e-mail o zakupie autopilota. Dodatkowo, po niezamierzonym uaktualnieniu w aplikacji Tesla, Preuss był w stanie cofnąć zakup i otrzymał pełny zwrot pieniędzy w ciągu kilku dni.

Na Twitterze wymienia również koszt różnych funkcji aktualizacji dla swojego modelu Tesla 3, zbudowanego w 2018 roku: poprawa przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 3,7 zamiast 4,2 sekundy kosztuje jednorazową opłatę 2000 USD, autopilot z wykrywaniem ruchu Pomoc w zakresie ruchu i wyznaczania tras wynosi 3000 USD. W pełni autonomiczna jazda, wymagająca do działania autopilota, kosztuje dodatkowe 10 000 USD. Czyli te dwa miejsca pracy z podatkiem wynoszą 12 000 euro, o których mowa powyżej.

Przegląd możliwości autopilota Tesli.

TeslaPrzegląd możliwości autopilota Tesli.

Kierowcy Tesli w Niemczech nie muszą się martwić o przypadkowo zamówione i zwrócone płatne dodatki. Niezależnie od dobrej woli Tesli i zaangażowanej firmy obsługującej karty kredytowe, w Niemczech w przypadku zakupów w sklepie, które nie są dokonywane w sklepie, Prawo sprzedaży na odległość. Daje to kupującemu prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Ponieważ zdalne potwierdzenie funkcji autopilota również będzie musiało zostać uwzględnione, powrót tej opcji w 14-dniowym oknie czasowym nie powinien stanowić problemu.

Również interesujące: przegląd wszystkich testów Tesli

Czy jesteś również fanem samochodów elektrycznych Elona Muska? A może myślisz o zakupie Tesli? Nasze testy i filmy dostarczą Ci wszystkich informacji potrzebnych do oszacowania zakupu.

Dla wszystkich testów Tesli na EFAHRER.com

READ  Boeing 737 Max: tak wyglądał pierwszy lot rozbitego samolotu
Continue Reading

Trending