Connect with us

Economy

Wakacje w Polsce: camping za niewielkie pieniądze – Ekonomia

Published

on

W czasie wakacji wystarczy wybrać się do sąsiadów – spływać kajakiem, piknikować lub odpocząć na jednej z pięknych plaż Bałtyku. Już nie problem!

Ale czy nadal warto rezerwować teraz? W serii Travel BILD sprawdza w ostatniej chwili ulubione miejsca wypoczynku Niemców – Delta, ceny biletów, wynajem samochodów. Część piąta: Polska

Sytuacja jest prawie normalna: w naszym sąsiednim kraju centra handlowe, hotele, muzea i galerie sztuki są otwierane pod pewnymi warunkami. Restauracje mogą obsługiwać gości na zewnątrz; Dotyczy to pomieszczeń o ograniczonej pojemności.

Studia fitness i kryte baseny również wróciły do ​​łask. Maksymalnie 150 gości może uczestniczyć w uroczystościach. Maski są wymagane w pomieszczeniach, a także w autobusach i pociągach.

30 procent populacji jest już w pełni chronionych przez szczepienia.

Jak podaje Polskie Biuro Turystyki, udokumentowanych przypadków delt jest tylko około 100!


W Polsce (tu jest miasto Poznań) wydaje się, że wróciło normalne życieZdjęcie: Siegfried Michael Wagner

Jak działa logowanie?

Przy wjeździe z Niemiec i innych krajów UE obowiązuje dziesięciodniowy okres kwarantanny. Jednak: nie dotyczy to podróżnych, u których wynik testu na COVID-19 jest negatywny. Osoby w pełni zaszczepione iw pełni wyzdrowiałe są również zwolnione z kwarantanny.

► Dzieci do lat 12 są zwolnione z obowiązku egzaminacyjnego!

Podróż powrotna: Polska nie jest już dla Niemiec strefą niebezpieczną, tylko przy wjeździe samolotem obowiązkowe jest złożenie negatywnego testu koronowego.

Ile kosztują mieszkania?

według Wyszukiwarka domów wakacyjnych “Holidu” Polscy turyści powinni spodziewać się następujących cen (za noc):

► 17.07 do 23.07: 94,62 €

► 24 lipca do 30 lipca: €9567 €

► 31 lipca do 6 sierpnia: 9552€

► 07.08 do 08.13: 95,14 euro

Sezon średni: 95,24 euro

Sprawdź cenę: W porównaniu do Hiszpanii, Chorwacji, Włoch, Francji i Grecji, Polska jest najtańszym adresem wynajmu wakacyjnego.


Polska znana jest również jako kraina niezliczonych jezior

Polska znana jest również jako kraina niezliczonych jeziorZdjęcie: Siegfried Michael Wagner

Czy nadal są wypożyczone samochody?

Cena Forda Focusa lub podobnego samochodu (klasa kompaktowa, najmniejszy samochód dla czteroosobowej rodziny) na dzień (od 31 lipca do 7 sierpnia 2021 r.) jest wysoka Billiger-mietwagen.de W cenie 34,33 euro.

Tryb wynajmu samochodu jest nadal bardzo wygodny i wszędzie jest wystarczająco dużo darmowych pojazdów. z dostawcą „Słoneczne samochody” Nadal można wypożyczyć samochód w Warszawie za 223 euro na tydzień.


Popularny wśród wczasowiczów na kemping: bałtycka plaża w Liepa

Popularny wśród wczasowiczów na kemping: bałtycka plaża w LiepaZdjęcie: Getty Images

Czy całe polskie Morze Bałtyckie jest już zarezerwowane?

Polska ma długie wybrzeże Morza Bałtyckiego z piaszczystą plażą, która cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Ale czy nadmorskie kurorty są w pełni zarezerwowane?

“Można powiedzieć, że Świnoujście i Kolberg są już zajęte. W Stolpmünde zostało już tylko kilka miejsc noclegowych” – wyjaśnia Konrad Goldon, dyrektor Polskiego Biura Turystyki BILD. Las Rugii (Darłowo) lub popełnić błąd (Midzyzdroje).

A także: „Również w Sopot W lecie wciąż łatwo jest znaleźć nocleg – „i to w dobrych cenach” – mówi ekspert ds. turystyki.

► Wskazówka dla entuzjastów biwakowania: mała bałtycka miejscowość ليeba – znana wielu jako stolica kempingów i przyczep kempingowych Polski i Oferuje dwa 4-gwiazdkowe i cztery 3-gwiazdkowe campingi.

► Jeśli chcesz wellness w Morzu Bałtyckim:Y&Spa „w Pobierowie – Z apartamentami nad stromym wybrzeżem i bardzo dobrym polsko-tajskim jedzeniem. Latem apartament kosztuje 74 EUR za osobę ze śniadaniem.


Polska oferuje również rowerzystom wiele do odkrycia – jak tutaj w Karpatach Zachodnich

Polska oferuje również rowerzystom wiele do odkrycia – jak tutaj w Karpatach ZachodnichZdjęcie: Siegfried Michael Wagner

Zwiedzaj Polskę na rowerze

BILD Wskazówka: Gdyby nie chodziło tylko o wakacje na plaży, byłyby Dunajec Wycieczki rowerowe (Dopływ Wisły w Karpatach Zachodnich) Rekomendacja.

z 640 EUR Od osoby na 1 tydzień z wypożyczeniem roweru, transferami, transferem bagażu, noclegiem, półpełnym wyżywieniem na jednej wycieczce, plus koszt przejazdu tylko do Krakowa – wygodnie i tanio, np. z Berlina pociągiem.


Jeden z wielu zamków w Dolinie Grunberger: Zamek Stonsdorf

Jeden z wielu zamków w dolinie Hirschberg: Zamek StonsdorfZdjęcie: PR

Wakacje w zamku

Miłośnicy zamków powinni zwiedzić Dolinę Zamków (Dolina Hershberger, północny Dolny Śląsk). Na przykład nieco ponad dwie godziny jazdy od Drezna.

► Zakwaterowanie w Zamek Lumnitz Dla 4-osobowej rodziny w przestronnym studio w sąsiednim budynku ze śniadaniem na tydzień, w tym anulowanie Covid 840 euro.

► lub czat Stonesdorf . Zamek: Pokój zamkowy z dostawką, ze śniadaniem na około tydzień أسبوع 915€.

READ  Power Express - projekt Westinghouse to ważny impuls dla energetyki jądrowej w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

IPO: Stawka Robinhood: Cathie Woods ARK stawia na nowego brokera pomimo flip-flopa w IPO | biuletyn Informacyjny

Published

on

?? Robinhood ze słabym IPO

?? Cathy Wood wciąż była obecna na IPO
?? Akcje Robinhood kupione za główne fundusze ETF

Broker giełdowy Robinhood zakończył swój pierwszy dzień notowań na giełdzie Nasdaq ze stratą na poziomie 8,37 proc. Debiut spółki na giełdzie był mieszany, ponieważ zainteresowanie akcjami spółki było już niskie. Zamiast oczekiwanej ceny 42 USD, Robinhood przyniósł swoje akcje inwestorom za jedyne 38 USD, a zatem musiał zadowolić się ceną emisyjną na dolnym końcu przedziału cenowego.

Zapasy Cathy Wood Zapasy Robinhood

Trzeciego dnia notowań akcje Robinhooda nadal były notowane poniżej ceny emisyjnej – chociaż firma uzyskała ostatnio znaczny wzrost. Gwiazda inwestora Cathy Wood nabyła 1 297 615 akcji nowego brokera dla flagowego funduszu ETF ARK Innovation. Wynika to z codziennej aktualizacji handlowej firmy inwestycyjnej. Po pierwszym dniu notowań w czwartek, 1,3 miliona akcji Robinhooda na rachunku powierniczym ARK zostało wycenione na 45,2 miliona dolarów.

Od piątku ARK Innovation ETF posiada łącznie 3 623 092 akcji Robinhood, co stanowi 0,55 procent całkowitego udziału funduszu. Ogólnie rzecz biorąc, w piątek akcje zostały wycenione na 126 milionów dolarów.

Inni inwestorzy są mniej przekonani do akcji Robinhood

Jak dotąd słabe wyniki Robinhooda na giełdzie pokazują, że nie wszyscy uczestnicy rynku podzielają optymizm Cathy Wood co do akcji Robinhood. Nawet w okresie poprzedzającym IPO podniesiono głosy, które były bardzo krytyczne wobec modelu biznesowego i roli, jaką Robinhood odegrał pod względem szumu wokół akcji memów, takich jak GameStop. Na krótko przed wejściem na giełdę spółce udało się rozstrzygnąć spór z amerykańskim regulatorem finansowym Finra o zapłatę grzywny. Agencja celowała w Robinhood za rzekomo wprowadzających w błąd klientów, zbyt luźne kontrole ryzykownych zakładów giełdowych i awarie techniczne, a kara wyniosła 57 milionów dolarów i była najwyższa, jaka kiedykolwiek została nałożona przez agencję.

READ  Globalna zdolność do elektrolizy wodoru powinna zostać zwiększona 1000 razy do 2040 roku ...

Jednak przeciwko brokerowi nadal toczy się kilka procesów sądowych i dochodzeń, których wynik jest obecnie niejasny. Ponadto model pay-to-order, na podstawie którego Robinhood zarabia pieniądze, spotkał się z ostrą krytyką. W Europie taka praktyka biznesowa jest przedmiotem zainteresowania organów nadzoru, a liczba krytyków modelu biznesowego rośnie również na krajowym rynku amerykańskim. W najgorszym przypadku mogą wystąpić ograniczenia w amerykańskim modelu biznesowym, co może poważnie obniżyć dochody Robinhooda.

Intencje Wooda są niejasne

Gwiazda inwestora nie ogłosiła, dlaczego Cathy Wood nabywa udziały w nowym brokerze w kontekście mocno krytykowanego modelu biznesowego i toczących się spraw sądowych. Udało mu się jednak dotrzeć do pierwszej oferty publicznej giełdy kryptowalut Coinbase i po gwałtownej korekcie na akcjach Coinbase był stale kilkakrotnie kupowany.

Strategia wczesnego inwestowania w obiecujące firmy była czymś, co Cathy Wood odniosła w zeszłym roku ogromny sukces dla swojej firmy inwestycyjnej ARK. W 2020 r. to producent samochodów Tesla znacznie poprawił wyniki funduszu. Zobaczymy, czy ten sukces można powtórzyć za pomocą Coinbase i Robinhood.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej wiadomości o Robinhood

Bildkilin: Cindy Ord/Getty Images dla Bloomberg Businessweek, OpturaDesign/Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Megapack w nowej dużej baterii Tesla w Australii usunięty po 3 dniach> teslamag.de

Published

on

Firma energetyczna Neoen ogłosiła w środę swoją nową wiktoriańską dużą baterię w Australii, zajęło to zaledwie 205 dni od rozpoczęcia pracy, aby zainstalować nowy system baterii z megapakietów Tesli. Jest to jeden z największych systemów magazynowania litowo-jonowego na świecie i, podobnie jak inne projekty Neoen, ma na celu uczynienie energii elektrycznej czystszą, bezpieczniejszą i bardziej przystępną cenowo. Jednak w piątek podczas testów wybuchł pożar, zanim system był w pełni operacyjny. Aktualizacja: Australijska Straż Pożarna podała czas lokalny w poniedziałek po południu (patrz niżej) po trzech dobrych dniach, pożar był pod kontrolą.

Płomień i dym z akumulatora megapack

Australijska gazeta 7News poinformowała o wybuchu pożaru. Zamieściła na Twitterze kilka zdjęć lotniczych, pokazujących ogromne paczki Tesli, dwie z rzędu, w kilku rzędach. Z jednego z nich otoczonego kilkoma płomieniami i gęstym dymem. Straż pożarna jest na miejscu i stara się zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na inne jednostki, napisał @7NewsMelbourne w piątek czasu niemieckiego.

Wkrótce potem Straż Pożarna Stanu Wiktorii potwierdziła wypadek. Napisała, że ​​w płonącym kontenerze transportowym znajdowała się 13-tonowa bateria litowa. Specjalna załoga wyposażona jest w środki ochrony dróg oddechowych. Operacja, wspierana przez policję i siły medyczne, potrwa kilka godzin. Informacje nie ujawniają liczby zaangażowanych strażaków. Nie powinno być żadnych obrażeń.

Świergot

Pobierając Tweet, akceptujesz Politykę prywatności Twittera.
Ucz się więcej

Pobierz zawartość

Według Newena Duża wiktoriańska bateria składa się z 212 megapaków firmy Tesla Daje to do 300 megawatów mocy i 450 megawatogodzin. Po zakończeniu instalacji w zeszłym tygodniu Tesla zaczęła podłączać system do sieci i testować go.

Drugi co do wielkości projekt Tesli w Australii

W trakcie tej pracy musiał wybuchnąć ogień w jednej z ogromnych belek wielkości. Według jednego Relacja z The Sydney Morning Herald Ostrzeżono mieszkańców okolicy o obecności toksycznych oparów. Tak więc baterie Tesli zostały odłączone od sieci energetycznej, a zasilanie w Victorii nie zostało naruszone.

READ  Andy Gacy przejmuje władzę: Analityk wciąż optymistycznie: Dymisja prezesa Amazona Jeffa Bezosa to „strata dla firmy” | Wiadomość

Wielka Bateria w stanie to drugi co do wielkości projekt Tesli i Neoen w Australii (powyższy obrazek to grafika komputerowa planowanego stanu końcowego). Wcześniej obie firmy miały Od 2017 roku wybudowano park magazynowy Hornsdale ReserveZ mocą 100 megawatów przez długi czas był to największy tego typu system na świecie.

Aktualizacja: Australijska straż pożarna poinformowała, że ​​pożar Megapack został sklasyfikowany w poniedziałek, krótko po godzinie 15:00 czasu lokalnego, jako „pod kontrolą”. Wszystkie drzwi uszkodzonego ogromnego kontenera zostały otwarte i nie znaleziono śladów ognia. W przypadku ponownego zapłonu niektórzy strażacy i pojazdy muszą pozostać na miejscu przez dodatkowe 24 godziny. Zgodnie z dotychczasową wiedzą, płonąca jednostka Tesli powinna zacząć rozprzestrzeniać się na jednostkę bezpośrednio za nią. Na początku nic nie było wiadomo o prawdziwej przyczynie.

Continue Reading

Economy

Sterowniki Tesli nieumyślnie aktywują drogiego autopilota: czy to możliwe?

Published

on

Z Christian Lutz AM 02.08.2021

Tesla

Twierdzi się, że po dwukrotnym pociągnięciu dźwigni zmiany biegów właściciel Tesli aktywował specjalną, pełną funkcję samodzielnego prowadzenia. Zgodnie z jego zeznaniami, równowartość 12 000 euro została obciążona jego kartą kredytową bez żadnych dodatkowych środków bezpieczeństwa. Ale wielu ekspertów wątpi, czy jest to naprawdę możliwe.

Aktualizacja z 31 lipca 2021:

Spór wybuchł pod tweetem Dominca Preussa: amerykańscy kierowcy Tesli sugerują, że “podwójne dotknięcie” w ich Modelu 3 aktywuje tempomat lub standardowego “autopilota” w nowszych samochodach, w zależności od wyposażenia. Tak więc dźwigni zmiany biegów nie można użyć do rozpoczęcia zakupu pakietu FSD (Full Autonomous Driving).

W odpowiedzi Prius spekuluje, że jego teść mógł wywołać zakup w innej procedurze, ale nadal skarży się, że jego karta kredytowa została obciążona bez potwierdzenia lub wprowadzenia hasła lub kodu PIN. Oświadczenie Tesli USA wciąż czeka.

Wiadomość oryginalna:

Amerykański Dominic Prius opisuje na Twitterze, jak doszło do incydentu. Albo on, albo jego teść spowodowali zakup błędami w obsłudze. W Modelu 3 jeden z nich “podwójnie kliknął” dźwignią zmiany biegów dwa razy z rzędu, w tym momencie autopilot powinien zostać aktywowany. Jeśli nie jest jeszcze zainstalowany, zostanie zażądana płatna aktualizacja i zostanie ona skonfigurowana automatycznie. Koszty wyniosły około 12 tysięcy euro. Według Preussa do zamówienia nie jest wymagane żadne dalsze potwierdzenie, hasło ani zatwierdzenie karty kredytowej od użytkownika.

Zwrot w ciągu kilku dni

Właściciel Tesli odkrył paskudną niespodziankę na wyciągu z karty kredytowej. Na obronę Tesli należy zauważyć, że po aktywacji zostanie wysłany e-mail o zakupie autopilota. Dodatkowo, po niezamierzonym uaktualnieniu w aplikacji Tesla, Preuss był w stanie cofnąć zakup i otrzymał pełny zwrot pieniędzy w ciągu kilku dni.

Na Twitterze wymienia również koszt różnych funkcji aktualizacji dla swojego modelu Tesla 3, zbudowanego w 2018 roku: poprawa przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 3,7 zamiast 4,2 sekundy kosztuje jednorazową opłatę 2000 USD, autopilot z wykrywaniem ruchu Pomoc w zakresie ruchu i wyznaczania tras wynosi 3000 USD. W pełni autonomiczna jazda, wymagająca do działania autopilota, kosztuje dodatkowe 10 000 USD. Czyli te dwa miejsca pracy z podatkiem wynoszą 12 000 euro, o których mowa powyżej.

Przegląd możliwości autopilota Tesli.

TeslaPrzegląd możliwości autopilota Tesli.

Kierowcy Tesli w Niemczech nie muszą się martwić o przypadkowo zamówione i zwrócone płatne dodatki. Niezależnie od dobrej woli Tesli i zaangażowanej firmy obsługującej karty kredytowe, w Niemczech w przypadku zakupów w sklepie, które nie są dokonywane w sklepie, Prawo sprzedaży na odległość. Daje to kupującemu prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Ponieważ zdalne potwierdzenie funkcji autopilota również będzie musiało zostać uwzględnione, powrót tej opcji w 14-dniowym oknie czasowym nie powinien stanowić problemu.

Również interesujące: przegląd wszystkich testów Tesli

Czy jesteś również fanem samochodów elektrycznych Elona Muska? A może myślisz o zakupie Tesli? Nasze testy i filmy dostarczą Ci wszystkich informacji potrzebnych do oszacowania zakupu.

Dla wszystkich testów Tesli na EFAHRER.com

READ  Termin upłynął: tyle pieniędzy dostaje Werder Bremen za obligację!
Continue Reading

Trending