Connect with us

Economy

DeFi Focus: The Strategist: Powinieneś obserwować te kryptowaluty zamiast Bitcoin | Wiadomość

Published

on

DeFi Focus: The Strategist: Powinieneś obserwować te kryptowaluty zamiast Bitcoin |  Wiadomość

Nicholas Joyce uważa, że ​​szum wokół Bitcoina jest przereklamowany
Potencjał Groes fr DeFi
Joyce uważa, że ​​UNI, LTC i LINK są lepszymi alternatywami

Aby złagodzić ekonomiczne konsekwencje kryzysu koronawczego, rządy i władze walutowe na całym świecie szeroko otworzyły drzwi dla funduszy. Ale idzie to w parze z obawami inwestorów o inflację. Na tym tle rośnie zainteresowanie Bitcoinem; W końcu została zaprojektowana jako zdecentralizowana, niezależna od państwa i nieinflacyjna metoda płatności, która obiecuje ochronę przed inflacją.

Jednak Nicholas Joyce, szef działu informacji w The Strategic Funds, która została założona jako alternatywna firma zarządzająca aktywami w 2018 roku, uważa, że ​​uznanie, że najpopularniejsza kryptowaluta na świecie obecnie nie odzwierciedla należycie jej wartości jako aktywa – zwłaszcza w porównaniu z innymi dostępnymi kryptowaluty.

Chcesz zainwestować w kryptowaluty? Nasi przewodnicy wyjaśniają, jak to zrobić w 15 minut:

Kup bitcoiny, Kup Ripple, Kup IOTA, Kup Litecoin, Kup Ethereum, Kup Monero.

Jak donosi Benzinga, Joyce twierdzi, że potrzebne są lepsze rozwiązania, a rynek na nie reaguje. Prawdziwe innowacje pojawią się teraz w zdecentralizowanych finansach i łańcuchu blokowym Ethereum, który jest często używany w tych aplikacjach DeFi. DeFi zajmuje się decentralizacją klasycznych usług finansowych, takich jak pożyczki i zarządzanie aktywami, ale nie robi tego bez banków lub pośredniczących dostawców usług płatniczych, ponieważ uczestnicy zamiast tego łączą się za pomocą różnych protokołów blockchain i zgadzają się na warunki swojej działalności za pośrednictwem inteligentnych umów. Nicholas Joyce zidentyfikował teraz trzy aktywa kryptograficzne, które jego zdaniem są dobrze przygotowane do wykorzystania rosnącej popularności i zastosowania DeFi.

UniSwap (UNI)

Od lat scena DeFi pracowała nad sposobami łamania monet i tokenów ze scentralizowanych platform, takich jak Kraken czy Coinbase. Obejmuje to również Uniswap, który jest zdecentralizowaną platformą handlową opartą na łańcuchu blokowym Ethereum. Tutaj handlowcy mogą wymieniać tokeny Ethereum (ERC-20) (zamiany tokenów) bez ingerencji w zewnętrzną wymianę kryptowalut. Według Joyce, zdecentralizowana giełda (DEX) powinna znacznie skorzystać na przewidywanym wzroście DeFi.

READ  Oliver Bucher wraz z żoną Amirą otwiera restaurację McDonald's w Bochum

Zdecentralizowana wymiana Uniswap z tokenem UNI gwałtownie wzrosła w tym roku. Według CoinMarketCap token ERC-20 oparty na Ethereum, który służy do regulowania opłat transakcyjnych na DEX, zajmuje 11. miejsce wśród największych wartości kryptowalut na świecie.

Litecoin (LTC)

Litecoin to kryptowaluta peer-to-peer, która została opracowana jako alternatywa dla Bitcoin. Został jednak zaprojektowany w taki sposób, że wydobycie jest rozłożone równomiernie między wiele osób, aby zapobiec centralizacji, jak ma to miejsce w przypadku Bitcoin. Tworzenie i przesyłanie walut opiera się na protokole kryptograficznym typu open source i dlatego nie odbywa się centralnie.

Jak wyjaśnia Nicholas Joyce, niektóre z najlepszych funkcji Bitcoin zostały zastosowane w Litecoin, ale podjęto wysiłki, aby znacznie przyspieszyć proces przetwarzania bloków. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie szybszego potwierdzenia transakcji w porównaniu z Bitcoinem. Dla ekspertów Litecoin jest doskonałym przykładem potencjału peer-to-peer kryptowalut i znaczenia ciągłych innowacji. Dlatego widzi duży potencjał wzrostu cen w Litecoinie.

Chainlink (link)

Chainlink (symbol: LINK) to zdecentralizowane rozwiązanie, które opiera się na Ethereum do walidacji tak zwanych wyroczni. Sieć postawiła sobie za cel połączenie inteligentnych kontraktów z danymi ze świata rzeczywistego. Technologia blockchain oparta na Chainlink zapewnia inne zaufane aplikacje blockchain i zewnętrzne źródła – tak zwane wyrocznie – do wykonywania inteligentnych kontraktów.

Wysokiej jakości informacje są niezbędne w przypadku inteligentnych kontraktów. Ale ponieważ łańcuchy bloków nie mogą uzyskać dostępu do danych poza własną siecią, platformy inteligentnych kontraktów używają wyroczni, które dostarczają dane zewnętrzne (takie jak temperatura i pogoda), które uruchamiają realizację inteligentnych kontraktów po spełnieniu wszystkich z góry określonych warunków.

Uzyskanie tych wiarygodnych informacji jest usługą płatną. Jest to płatne w Chainlink za pomocą wewnętrznego LINKa walutowego. LINK znacznie się rozwinął w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

READ  MPK: Decyzje w sprawie imigracji to kompromis dla wszystkich

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Źródła zdjęć: Wit Olszewski / Shutterstock.com, Contemplative Images / Shutterstock.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Imigracja pozytywnie wpływa na rynek pracy w Polsce

Published

on

Imigracja pozytywnie wpływa na rynek pracy w Polsce

Badanie wymaga działania Unikalne wydarzenia historyczne Wróćmy do wyjaśnienia rozmieszczenia ukraińskich uchodźców w Polsce. Po II wojnie światowej większość Ukraińców zamieszkujących nowe granice Polski została przesiedlona do Związku Radzieckiego. Pozostała mniejszość – około 1Ukraińcówktóry mieszkał głównie w południowo-wschodniej Polsce – był częścią Eksploatacja Wisły (Działanie Wisły) W kwietniu 1947 r Obowiązkowy Z Ludowego Wojska Polskiego Zostali przesiedleni na terenie Polski. Oficjalnym celem tego przymusowego przeniesienia było zapobieżenie werbowaniu nowych członków do Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) i stłumienie wszelkiej potencjalnej współpracy z tą ukraińską nacjonalistyczną formacją paramilitarną. Ukraińców, którzy mieszkali w południowo-wschodniej Polsce, należy „rozdzielić wśród ludności polskiej, aby nie stanowili zagrożenia”. [für die Polnische Volksrepublik] Reprezentuj w ten sposób Jak podaje historyk Eugeniusz Mysilo.
Wysiłki polskich władz zmierzające do stworzenia zjednoczonego państwa i stłumienia ukraińskiej tożsamości narodowej doprowadziły na początku lat pięćdziesiątych do wprowadzenia zakazu języka i kultury ukraińskiej. Z biegiem czasu przepisy te złagodzono, a w Polsce rozwinęły się ukraińskie instytucje i sieci. Obecność tych ośrodków przyciągnęła także współczesnych pracowników migrujących z Ukrainy. Dane historyczne wyjaśniają obecne rozmieszczenie ukraińskich uchodźców: osiedlali się oni daleko od granicy z Ukrainą i w miejscach niezamieszkanych przez Ukraińców przed II wojną światową.

READ  Deutsche Post otrzymuje nową nazwę: tak będzie nazywać się firma w przyszłości
Continue Reading

Economy

Biznes motoryzacyjny słabnie: Tesla znów przeciwstawia się oczekiwaniom – martwią się analitycy

Published

on

Biznes motoryzacyjny słabnie: Tesla znów przeciwstawia się oczekiwaniom – martwią się analitycy

Branża samochodowa słabnie
Tesla po raz kolejny przeciwstawia się oczekiwaniom – niepokoją się analitycy

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Dawno minęły czasy, gdy klienci musieli stać w kolejkach w Tesli. Konkurencja wzrosła, a samochody pionierów pojazdów elektrycznych nie sprzedają się już same, co widać wyraźnie w bilansie.

Wojna cenowa na rynku samochodów elektrycznych odcisnęła głębokie piętno na bilansie amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych Tesli. Firma odnotowała najniższą marżę zysku od ponad pięciu lat po zamknięciu rynku amerykańskiego. Zysk netto spadł o prawie połowę, do nieco poniżej 1,5 miliarda dolarów. Elon Musk wspomniał o chwilowym zastoju popytu na samochody elektryczne i wskazał na możliwości wzrostu, jakie oferuje branża samochodów autonomicznych. Szczegóły dotyczące automatycznej taksówki ogłoszono 10 października, dwa miesiące później niż pierwotnie planowano.

Tesli
Tesli 219,95

Wśród inwestorów rosną jednak wątpliwości. Akcje spadły o siedem procent w handlu po godzinach. „Inwestorzy Tesli prawdopodobnie potrzebują wyników bardziej niż kiedykolwiek w najnowszej historii firmy” – powiedział Thomas Montero, analityk Investing.com. „Te rzeczy muszą nastąpić szybko – zarówno w przypadku robotów humanoidalnych, jak i robo-taksówek”. Tesla od czterech kwartałów z rzędu przewyższa oczekiwania analityków, powiedział Dan Coatsworth, analityk w AJ Bell. „Tesla musi teraz szybko znaleźć lepszy sposób radzenia sobie z trudnym środowiskiem dla pojazdów elektrycznych”.

Musk: „Był nadmiernym optymistą”

Musk zapowiedział, że jego firma będzie w coraz większym stopniu skupiać się na taksówkach i sztucznej inteligencji. Ważną rolę powierzono także humanoidalnemu robotowi Optimus, który początkowo zostanie wykorzystany w produkcji. „Elon jest dobry w rzucaniu marchewek przed inwestorami, ale nowe pomysły mają zwykle dużą wizję, ale słabe wykonanie” – powiedział David Wagner, zarządzający portfelem w inwestorze Tesli, Aptus Capital Advisors.

Musk powiedział, że Tesla w ostatnim czasie poczyniła duże postępy w dziedzinie robotyki. „W przeszłości moje oczekiwania były zbyt optymistyczne” – przyznał. „Byłbym zszokowany, gdyby Tesla w przyszłym roku nie pojechała autonomicznie bez bezpiecznego kierowcy”. W odróżnieniu od Mercedesa czy BMW Tesla nie oferuje jeszcze systemu wspomagania prowadzenia pojazdu, który pozwalałby kierowcy odwrócić jego uwagę od drogi. Ale to musi się zmienić. Musk powiedział, że Tesla złoży wniosek o zatwierdzenie systemu „w pełni autonomicznego prowadzenia pojazdu” w Europie i Chinach, a zatwierdzenie prawdopodobnie nastąpi przed końcem roku.

Tańsze samochody Tesli ruszą w przyszłym roku

Ale branża samochodowa również powinna się odbić, zwłaszcza dzięki nowym modelom. Tesla spodziewała się zwiększyć produkcję w trzecim kwartale. Firma stwierdziła, że ​​realizuje swój plan oferowania tańszych samochodów od pierwszej połowy 2025 r. Jednak korzyści kosztowe będą prawdopodobnie mniejsze niż pierwotnie oczekiwano. Musk niedawno wstrzymał prace nad nowym modelem podstawowym i zamiast tego konieczne będzie zmodyfikowanie istniejących modeli. Zareagował także na spadający popyt na samochody elektryczne. W sektorze motoryzacyjnym przychody spadły w drugim kwartale o siedem procent do 19,9 miliarda dolarów, głównie z powodu mniejszej sprzedaży samochodów niż rok temu.

Większemu niedoborowi zapobiegł fakt, że inni producenci samochodów zakupili od Tesli więcej certyfikatów emisji niż w roku poprzednim. Po wyłączeniu tych certyfikatów marża zysku brutto wyniosła 14,65%, znacznie poniżej oczekiwań analityków. Poprawiła się sytuacja w dziedzinie energii, która obejmuje magazynowanie baterii w domach. Uwzględniając te usługi i dział usług, przychody nieznacznie wzrosły do ​​25,5 miliarda dolarów.

READ  Boom na energię słoneczną i wiatrową: Niemcy dostarczają prąd co sześć godzin | Polityka
Continue Reading

Economy

Mercedes eliminuje stałe ceny: rewolucja cenowa u producenta samochodów

Published

on

Mercedes eliminuje stałe ceny: rewolucja cenowa u producenta samochodów

Rewolucja cenowa Mercedesa: od środy klienci nie będą już mogli poznać prawdziwego kosztu swojego samochodu. Co to znaczy? Jaki jest sens?

Koniec mercedesów z cenami: od środy luksusowa marka nie będzie już informować klientów, ile faktycznie kosztuje samochód. Również ceny poszczególnych dodatków będą w przyszłości zupełnie niejasne. Mercedes obiecuje swoim klientom większy komfort. Ale prawdziwy zamiar może być inny. Tutaj jesteś informowany o wszystkim, co ważne.

Zwykły, stały cennik pojazdów Mercedes należy już do przeszłości. Zamiast tego ceny mogą się zmieniać w zależności od warunków rynkowych – podobnie jak ceny akcji na giełdzie. Od tej chwili rzeczywistą cenę sprzedaży pojazdu zobaczysz jedynie na stronach internetowych Mercedesa, w sklepie internetowym i w konfiguratorze. Wciąż nie jest jasne, skąd ta cena. Ponadto w przyszłości Mercedes skupi się na miesięcznej stawce wynajmu, a nie na całkowitej cenie samochodu.

Producent obiecuje klientom szereg korzyści wynikających z tego posunięcia: takich jak bardziej elastyczne ceny, które pozwalają szybciej dostosować się do warunków rynkowych. Zakupy w Internecie powinny także stać się łatwiejsze, ponieważ klienci będą mogli indywidualnie ustalać stawki czynszu. Mercedes twierdzi, że dzięki temu zakup samochodu będzie wygodniejszy.

W przyszłości w Mercedesie będzie mniejsza przejrzystość cen. Bez stałego cennika trudno jest porównać oferty i tym samym oszacować cenę modelu. Dla klientów nadal nie jest do końca jasne, czy reklamowana cena samochodu może znacząco przewyższać jego wartość. Szczególnie niedoświadczeni nabywcy mogą znaleźć się w niekorzystnej sytuacji, ponieważ mają mniejszą zdolność oceny cen rynkowych.

Zamiast rozmawiać z dealerem, klienci muszą po prostu dogadać się z Mercedesem online. Po tym terminie negocjacje nie były już możliwe. Nie ma też zniżek.

Jako nabywca Mercedesa będziesz musiał w przyszłości lepiej współpracować z rynkiem, aby znaleźć dobre oferty. Przed podjęciem decyzji o zakupie sensowne może być monitorowanie cen przez dłuższy okres czasu. Wymaga to więcej czasu i uwagi w procesie zakupowym. Mercedes twierdzi, że dzięki temu zakup samochodu jest wygodniejszy. Prawdopodobnie stanie się przede wszystkim jednym: znów droższym.

READ  Rosnące straty na DAX: strach przed stopami procentowymi spowalnia rynek akcji
Continue Reading

Trending