Connect with us

Economy

Ucieczka do bezpiecznych przystani: „Fed zawsze to schrzani” – amerykański ekspert ds. rynku przewiduje krach na giełdzie | biuletyn

Published

on

McCullough: Fed spóźnił się na walkę z inflacją – a teraz przesadza

Jego rekomendacje: złoto, srebro, wydobycie, akcje towarowe, Indonezja
Jaka jest data zakończenia wyprzedaży? Według McCullougha to decyduje o Rezerwie Federalnej

Na początku roku Keith McCullough, założyciel i dyrektor generalny firmy analitycznej Hedgeye Risk Management, ostrzegał przed poważnym spadkiem na giełdzie. Zamiast akcji zalecał inwestowanie w złoto i srebro. Teraz Keith McCullough powtarza swoje ostrzeżenia w wywiadzie dla „MarketWatch”: nie osiągnięto dna, na giełdzie nadal trwa prawdziwy krach – za sprawą nieudanej polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej (Fed).

„Za późno, zbyt surowo” – McCullough krytykuje politykę monetarną Fed

McCullough identyfikuje głównego winowajcę obecnego kryzysu giełdowego: Rezerwę Federalną. Polityka monetarna Rezerwy Federalnej USA była „zbyt restrykcyjna z perspektywy czasu”. Już w czerwcu 2020 r. jego firma Hegdeye ostrzegała przed utrzymującą się wysoką inflacją, ale Rezerwa Federalna określiła ją jako „przejściową” do połowy lub nawet do końca 2021 r., jako „tymczasową”. Dla prezesa Rezerwy Federalnej, Jerome’a ​​Powella, jest już za późno na walkę z inflacją. „Jak zwykle wybuchł tym razem” – twierdzi ekspert rynkowy.

To źle dla rynków akcji, że Fed nie tylko zbyt późno zahamował wcześniej hiperekspansywną politykę monetarną, ale także przesadza. Sześć do siedmiu podwyżek stóp procentowych obecnie ustalanych przez rynek przytłoczy gospodarkę, zwiększy bezrobocie, a tym samym zwiększy prawdopodobieństwo recesji.

McCullough: Gospodarka USA jest w „4” – spadająca inflacja i spadający wzrost

Za niedźwiedzią prognozą McCullougha na początku tego roku, która teraz wydaje się być rzeczywistością, stoi tak zwane zjawisko „czwórki czwórki”, polegające na tym, że niska inflacja spotyka się z powolnym wzrostem gospodarczym. Rzeczywiście, McCullough, podobnie jak niektórzy inni analitycy rynkowi, zakłada, że ​​inflacja w USA osiągnęła już szczyt lub jest na jego szczycie. Jednak inflacja pozostaje wysoka, a McCullough spodziewa się, że ceny w czwartym kwartale wzrosną o 6 procent w ciągu roku – a następnie uważa, że ​​wyższa inflacja nie wchodzi w rachubę.

READ  Właśnie rozpoczęła się wielka cenzura Twittera – RT DE

Podobnie wzrost gospodarczy po koronie, który pchnął rynki międzynarodowe w górę w drugiej połowie 2020 i 2021 r., znacznie zwolni. McCullough powiedział, że ta toksyczna kombinacja „Quad 4” zawsze powodowała awarię S&P 500 o co najmniej 20 procent w całej historii giełdy. Tym razem sytuacja była szczególnie zła, ponieważ Fed przede wszystkim chce prowadzić bardzo restrykcyjną politykę pieniężną w tej problematycznej sytuacji makroekonomicznej.

Spadające ceny aktywów wpływają na zaufanie konsumentów

McCullough postrzega związek między cenami giełdowymi a zachowaniami zakupowymi jako ważny i wzajemnie wzmacniający się proces. Z wyjątkiem surowców takich jak złoto, l/a> czy srebro oraz spółek surowcowo-energetycznych, a także bardziej defensywnych pojedynczych spółek, takich jak Coca-Cola czy Procter Gamble, ceny prawie wszystkich aktywów spadają od listopada 2021 roku. Według McCullough ma to wpływ na nastroje zakupowe konsumentów, co ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia gospodarczego. Bogactwo ludzi w Stanach Zjednoczonych osiągnęło „najwyższy poziom w listopadzie 2021 r.” i od tego czasu spada – co będzie miało wpływ na zachowania zakupowe. Tym samym spowolnienie gospodarcze nasila się ze względu na dekoniunkturę na giełdzie – bardzo niebezpieczna pozytywna reakcja.

McCullough poleca złoto, srebro, akcje górnicze i ETF-y w Indonezji

Gdzie ekspert od bessy widzi bezpieczną przystań? Jak inwestorzy powinni się pozycjonować w tak trudnych czasach? McCullough nadal poleca klasyczne schronienie wszystkich bezpiecznych przystani: złoto. W tej chwili dobrym wyborem są również akcje srebra i górnictwa. Zaleca również posiadanie krótko- i długoterminowych obligacji rządu USA – wciąż nie poświęcając wiele uwagi wyprzedanym akcjom technologicznym. Ogólnie rzecz biorąc, jego ekspozycja na akcje jest bardzo niska i widzi obiecujące możliwości inwestycyjne jedynie na rynkach wschodzących, które eksportują surowce, zwłaszcza w Afryce Południowej i Indonezji. Kiedy McCullough planuje ponownie zwiększyć inwestycje na giełdach amerykańskich?

READ  15 lutego 2022 r. – Międzynarodowy komunikat prasowy

Dno można osiągnąć w czerwcu – jeśli Fed zboczy z jastrzębich torów

Zależy to od tego, jak Fed zareaguje na niższe ceny na amerykańskich giełdach i rosnące zagrożenie recesją. W świetle rosnącego pesymizmu co do przyszłości amerykańskiej gospodarki McCullough oczekuje, że Fed odejdzie od zbyt jastrzębiego stanowiska i znacznie zmniejszy liczbę podwyżek stóp procentowych: „Osobiście nie sądzę, aby Fed mógł iść naprzód z dwoma więcej podwyżek” . Jest prawdopodobne, że amerykański bank centralny wokół Powella będzie musiał pogodzić się z tym, że decyzja o przeforsowaniu sześciu do siedmiu podwyżek stóp procentowych była myląca – ponieważ w najbliższych miesiącach negatywna perspektywa znajdzie odzwierciedlenie również w słabości spółki i bezrobociu. McCullough powiedział, że Fed może w końcu wycofać się w czerwcu, ale zanim to nastąpi, rynki akcji załamią się. Mniej restrykcyjny Fed ponownie uspokoi rynki po wyprzedaży, a giełdy mogą spadać, a potem znów rosnąć. Dlatego też firmy technologiczne, które ostatnio tanieją, również zasługują na bliższe przyjrzenie się, zdaniem eksperta giełdowego.

McCullough nie wyklucza jednak przynajmniej bardziej dramatycznego scenariusza. Jeśli Fed nie zrezygnuje znacząco ze swojej restrykcyjnej polityki pieniężnej pomimo pogarszających się danych makroekonomicznych i mikroekonomicznych, będzie to miało tragiczne konsekwencje: „Pod koniec drugiego kwartału, w czerwcu, spodziewam się punktu lądowania. wokół tego miejsca lądowania Nie będzie takiego miejsca lądowania.” Na giełdach czekają wtedy ciemniejsze dni.

redakcja finanzen.net

Wybierz produkty lewarowane firmy Procter & Gamble Co.Dzięki nokautom inwestorzy spekulacyjni mogą nieproporcjonalnie uczestniczyć w ruchach cenowych. Po prostu wybierz żądaną dźwignię, a my pokażemy Ci odpowiednie otwarte produkty w Procter & Gamble Co.

Dźwignia powinna wynosić od 2 do 20

Brak danych

Więcej informacji o Procter & Gamble Co.

Źródła obrazu: BEST-BACKGROUNDS / Shutterstock.com, Chanthanee / Shutterstock.com

READ  Międzynarodowi kupcy tłumią fizyczną ekspansję
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

20 maja 2022 – Międzynarodowy komunikat prasowy

Published

on

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan przestaje akceptować Finlandię i Szwecję do NATO. (DPA/Image Alliance/Sergey Karpukhin)
napisz o tym Zurych nowe czasy Ze Szwajcarii: „Wątpliwe jest, aby prezydent Turcji Erdogan wyświadczył sobie przysługę swoją niedawną grą w pokera. Większość członków Kongresu w USA i partnerów z NATO prawdopodobnie użyje jego weta dla własnych interesów w obliczu braku solidarności i niespójna wojna ukraińska. Odpowiedzialne. Powinieneś także wzmocnić ich opinię, że Turcja pod rządami Erdogana jest niewiarygodna. W końcu może istnieć porozumienie. Erdogan często otwierał usta szeroko na początku, ale potem musiał się poddać. może zaszkodzić pokerowi, którego Erdogan używa tak samo, jak robi to w NATO” – spekuluje Zurych nowe czasy.
Szwedzka gazeta Aftonblad Nie ma sympatii dla Erdogana: „To nie pierwszy raz, kiedy groził zawetowaniem. W większości przypadków rozwiązanie znajduje się po kilku wspaniałych ofertach. Ale NATO, a co nie mniej ważne, prezydent USA Biden musi w końcu zająć się tym Problem, Turcja stawia przed Szwecją wiele żądań, każdy bardziej niemożliwy niż poprzedni, a Sztokholm musi udzielić Erdoganowi tej samej odpowiedzi, której udzielił Putin, gdy chciał uniemożliwić Szwecji wstąpienie do NATO: „Jesteśmy niezależnym krajem, który podejmuje własne decyzje. Turcja nie ma uprawnień do dyktowania Szwecji i Erdogan też o tym wie. Biden i sekretarz generalny NATO Stoltenberg zapewnili Szwecję, że drzwi są otwarte. Erdogan zachowuje się jak wściekły strażnik. Teraz kolej członków, aby szybko złożyli obietnice wykupienia członkostwa” – ostrzega Aftonblad ze Sztokholmu.

The London Telegraph dodaje: „Erdogan jest postrzegany jako dobry przedsiębiorca. Dlatego większość analityków uważa, że ​​poparcie Turcji dla członkostwa Finlandii i Szwecji w NATO można ostatecznie zapewnić poprzez ustępstwa. Miejmy nadzieję, że mają rację”.

Litewska gazeta LIETUVOS RYTAS z zadowoleniem przyjmuje szybkie przystąpienie Szwecji i Finlandii do NATO: „Ponieważ byłoby również korzystne dla Litwy, gdyby Morze Bałtyckie stało się morzem czysto śródlądowym dla NATO. Moskwa może teraz rozmieścić więcej sił na swoich zachodnich granicach, skierowanych na imigranci i tym podobne – ale poza tym nie. Wiele może zdziałać, zwłaszcza że siły rosyjskie są związane na Ukrainie i wydaje się, że nie uważa tego już za bezpośrednie zagrożenie – zauważa LIETUVOS RYTAS z Wilna.

ten New York Times Z USA ostrzega przed nadmiernym optymizmem w sprawie sytuacji militarnej na Ukrainie: „Kuszące jest widzieć oszałamiające sukcesy w walce z rosyjską agresją jako znak, że kraj, przy wystarczającej pomocy amerykańskiej i europejskiej, jest na skraju pokonania Rosjan. którzy odsuwają się do granicy. Ale odbudowa terytoriów okupowanych przez Rosję Od 2014 roku nie jest to realistyczny cel. inwazji prezydenta USA Bidena, więc powinni wyjaśnić ukraińskiemu prezydentowi Zełenskiemu, że USA i NATO nie mogą bez końca sprzeciwiać się Rosji i że broń, pieniądze i wsparcie polityczne, które mogą zmobilizować, są ograniczone, nie powinni ich ścigać po wyimaginowanym zwycięstwo.” New York Times.
Polski RZECZPOSPOLITA Chwali obrońców Mariupola: „Ci bohaterowie nie byli w Europie od pokoleń. Od ponad 80 dni bronią się przed bezwzględnymi napastnikami przy kurczących się zapasach. Przede wszystkim wiedzą, że niewielu wyjdzie z tego żywych lub bez szwanku, którzy mogą stawić czoła więźniów Mariupola w Rosji. Teraz twarde wyroki w fikcyjnych procesach, w których Kreml próbuje udowodnić swoją szaloną tezę, że wojna miała na celu „oszpecenie” Ukrainy. Można użyć dowolnego tatuażu na ramieniu ukraińskiego żołnierza trzymającego III Rzeszę za taką operację propagandową – wyjaśnia. RZECZPOSPOLITA z Warszawy.
EL PAIS Z Madrytu na rzecz większej współpracy obronnej w Europie w świetle rosyjskiej agresji: „Państwa członkowskie UE planują masowy wzrost wydatków na obronę. Jest to ważne dla bezpieczeństwa Unii. Ale Europa musi zrobić zdecydowany krok naprzód i skoordynować swoje programy zaopatrzenia ”.
prasa Z wiedeńskich umów z byłym kanclerzem Schroederem, któremu Bundestag cofnął wczoraj oficjalne przywileje. Gazeta buduje most między Schroederem a byłą austriacką minister spraw zagranicznych Kneissl, która również była krytykowana za jej bliskość z Putinem: „Nie mówią ani słowa o zbrodniach Putina na mocy prawa międzynarodowego i praw człowieka. Jeśli teraz Parlament Europejski tego zażąda dwóch na unijnej liście sankcji i Schroeder traci stanowisko byłego kanclerza, opłaconego pieniędzmi podatników, czy nie ma litości dla Kneissla i Schroedera? jest już integralną częścią kremlowskiej machiny propagandowej?” prasa z Austrii.

Asahi Shimbun z Tokio zajmujący się epidemią korony w Korei Północnej: „Według oficjalnych informacji, od końca kwietnia dziesięć procent populacji zachorowało na chorobę znaną tam jako „nieznana gorączka”. Ponad 60 osób zmarło. rzeczywisty zakres jest niejasny na większą skalę”. Gubernator Kim zainwestował ogromne sumy w rozwój broni jądrowej i rakiet, ale zaniedbał system opieki zdrowotnej. Kraj płaci teraz za to wysoką cenę. Kim musi teraz przyjąć pomoc medyczną z zagranicy, aby uratować Japońska gazeta Asahi Shimbun domagała się: „Społeczność międzynarodowa również musi stać się bardziej aktywna”.

READ  Nord Stream 2 nie zapadnie w Polsce - RT DE

LIANHE ZAOBAO z Singapuru mówi: „Wirus mógł dotrzeć do kraju przez Chiny, a następnie mógł się masowo rozprzestrzenić podczas wielkiej parady wojskowej w kwietniu. Co gorsza, prawie cała ludność kraju nie została zaszczepiona. Oferty pomocy zagranicznej odrzucono tam również brak testów. Reżim oddaje teraz swój kraj wirusowi z powodu paranoidalnej polityki blokowania. Jest to wyraźny kontrast z Chinami, gdzie przestrzeganie strategii ma coraz wyraźniejsze konsekwencje dla gospodarki ”.

Konsekwencje gospodarcze blokady w Chinach wywołują również niepokój Huanqiu Xibao, który pojawia się w Pekinie. Chociaż gazeta broni strategii zerowego Covida, ostrożnie krytykuje: „Teraz jest to kwestia wytrwałości i wytrwałości, ponieważ wciąż nie oczekuje się, jak rozwinie się epidemia. Jednocześnie jednak produkcja, a co za tym idzie rozwój gospodarczy, powinny nie dajcie się zdusić, bo stabilna gospodarka. Tylko on gwarantuje stabilność w sercach obywateli i stabilność sytuacji w kraju”. Międzynarodowy przegląd prasy kończy się głosem HUANQIU SHIBAO z Chin.

Continue Reading

Economy

Rosja: sprzedano 850 oddziałów McDonald’s – resort szuka nowej nazwy – Gospodarka

Published

on

PERFECT BURGER DEAL: Amerykańska firma fast food McDonald’s ogłosiła w czwartek, że prawie 850 oddziałów w Rosja Zostanie sprzedany rosyjskiemu licencjobiorcy Aleksandrowi Govorowi. Na początku milczano o szczegółach finansowych.

Govor posiadał już 25 sklepów na Syberii, zanim McDonald’s wycofał się z Rosji. A teraz powinniśmy pomalować sklepy z burgerami w całym kraju. Ponieważ: Oddziały nie mogą być kontynuowane pod marką McDonald’s.

Rosyjskie Ministerstwo Handlu oferuje teraz swoją pomoc i ogłosiło publiczne wezwanie do nazwiska. Amerykański dziennikarz Kevin Rothrock, który pisze dla krytycznego rządowego magazynu elektronicznego ”meduzaJak pisze, telegram zamieścił w czwartek wywiad z ministerstwem.

Rothrock napisał: „Rosyjskie Ministerstwo Handlu prosi opinię publiczną o sugestie dotyczące nowej nazwy dla Aleksandra Govora, który kupuje McDonald’s w Rosji. Na liście znajdują się Rosburger, RusDonald’s, Nashmak, Mashkinfarsh, ZBurger (mniam) i wiele innych. ”.

Zwłaszcza propozycja „ZBurgera” nie jest atrakcyjna: w Rosji łacińska litera „Z” jest wyświetlana na samochodach, budynkach lub na koszulkach jako wyraz poparcia dla wojny Rosji z Ukrainą. Ikona ma oznaczać „Za Pobedu” – „O zwycięstwo”. Kod jest również używany za granicą oraz w mediach społecznościowych.

W swoim tweecie Rothrock połączył plik wywołanie telegramu Później dodał: „Po 222 odpowiedziach ministerstwo zawiesiło funkcję komentowania”. Dopiero okaże się, jak poważnie ministerstwo podchodzi do propozycji.

W każdym razie usta uczestnikom śliniły się. Post w Telegramie mówi: „Przekażemy najbardziej kreatywne i interesujące pomysły (sugestie, redaktor) rosyjskiemu właścicielowi. Kto wie, może będzie to ta sama nazwa dla kilkuset restauracji fast food w Rosji – śmiało!”


Telegram z rosyjskiego Ministerstwa HandluZdjęcie: Telegram

Oprócz propozycji ze strony społeczeństwa wydaje się, że w tle są też konkretne plany. Dowodem może być niedawno złożony wniosek patentowy.

Rzecznik patentowy natychmiast zgłosił znak towarowy na logo, które miało reprezentować firmę prowadzącą „bary z przekąskami, kawiarnie, kawiarnie, restauracje i restauracje samoobsługowe” po zamknięciu restauracji. Imię: „Wujek Wania”. Logo: Logo McDonald’s jest przechylone na bok. W aplikacji zastosowano również charakterystyczne „oryginalne kolory” McDonald’s – czerwony i żółty.


Rejestracja w Moskiewskim Urzędzie Patentowym pokazuje logo sieci restauracji

Rejestracja w Moskiewskim Urzędzie Patentowym pokazuje logo sieci restauracji „Onkel Vanya”. Przyciągający wzrok: to logo McDonald’s przecięte z bokuZdjęcie: Twitter / JoshGerben

Rosja również rozpoczęła już „proces replikacji” różnych produktów spożywczych. Na przykład po tym, jak Coca-Cola i Pepsi opuściły rynek rosyjski, krajowy producent Ochakovo zaczął wytwarzać produkty w stylu kultowych marek.

Coca-Cola stała się CoolColą, Fanta została Cool, a Sprite Street stała się. Wszystko to przy zachowaniu klasycznej kolorystyki opakowań napojów bezalkoholowych. Jednak: litery nie są już zakrzywione, ale są wytłoczone dużymi literami na etykietach.

Czy McDonald’s może w końcu wrócić do Rosji?

Po rozpoczęciu rosyjskiej wojny agresji wiele światowych firm, w tym McDonald’s, zawiesiło lub całkowicie zakończyło działalność w Rosji. Chicagowski gigant burgerów pozostawia jednak otwartą kwestię, czy w przyszłości może wrócić na rosyjski rynek.


Przynajmniej Chris Kempinski, prezes McDonald's, nie wykluczył powrotu na rynek rosyjski

Przynajmniej Chris Kempinski, prezes McDonald’s, nie wykluczył powrotu na rynek rosyjskiZdjęcie: Reuters

W liście do pracowników prezes McDonald’s Chris Kempinski napisał: „Nie da się przewidzieć, co przyniesie przyszłość, ale chcę zakończyć mój list w tym samym duchu, który sprowadził McDonald’s do Rosji: nadzieja. Więc nie kończmy na pożegnanie Zamiast tego powiedzmy , jak opisano w języku rosyjskim: dopóki się nie spotkamy ”.

McDonald’s otworzył swój pierwszy rosyjski sklep w styczniu 1990 r. – na krótko przed upadkiem ówczesnego Związku Radzieckiego.

READ  Kontyngenty sprzedaży racji popularnych produktów
Continue Reading

Economy

Aldi i Lidl: Produkt przekracza limit ceny, którego nigdy wcześniej nie widziano w wyprzedaży

Published

on

Produkty mleczne stają się coraz droższe. Staje się to szczególnie widoczne przy zakupie masła.

Dortmund – Produkty w supermarketach i dyskonty drożeją z powodu wojny i inflacji na Ukrainie. Na masło wpływają również wyższe ceny, tak że w niektórych przypadkach jego koszt już na początku kwietnia przekracza 2 euro. Ale ceny wciąż rosną.

produkt masło
znaczenie Tłuszcz z kremu mlecznego
produkcja Głównie z mleka krowiego

Aldi, Lidl i Edeka: cena masła bije historyczny rekord

Lubić gazeta z jedzeniem Według doniesień, niemieckie masło kosztuje obecnie 2,29 za 250-gramowe opakowanie. Oznacza to wzrost cen o 20 centów w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Niektóre markowe produkty maślane z supermarket Teraz przełam nawet znak 3 euro. Powinny one obejmować artykuły od największych producentów, takich jak Meggle, Weihenstephan i Kerrygold, które obecnie sprzedają się za 3,19 do 3,39 euro – ceny, których do niedawna nikt się nie spodziewał. Inne produkty również obecnie doprowadzają klientów do desperacji – na przykład A Dziwny pokaz w Aldijak? Heidelberg 24 wzmiankowany.

Ale na południowoniemieckiej giełdzie masła i sera w Kempten mówi się o „normalnym popycie” pomimo wysokich cen. Komisja uznała, że ​​nowe ceny nie powinny zniechęcać konsumentów do kupowania masła pakowanego. Ponadto Produkty zbożowe prawdopodobnie wkrótce zdrożejąjak? bw24.de wzmiankowany.

Aldi, Lidl, Edeka: Producenci nie chcą przeciążać konsumentów

Na tle rosnących kosztów energii i surowców nie oczekuje się obecnie spadku poziomu cen. W związku z tym producenci mleka wywierają coraz większą presję na detalistów, aby przerzucali zwiększone koszty na konsumentów w postaci wyższych cen.

To właśnie zamówił Heinrich Gruber w mleczarni Gruber w Egipcie gazeta z jedzeniem Elastyczne rozwiązania i umowy na okres krótszy niż trzy do czterech miesięcy. Z drugiej strony, inni producenci nie chcą przeciążać swoich klientów i zamiast tego chcą oszczędzać na własnych kosztach, jak np. produkty mleczne Berchtesgadener Land.

Masło drożeje.

© agefotostock / Imago

Jednocześnie trudno przewidzieć dalszy rozwój sytuacji. Pozycja rynkowa nadal jest klasyfikowana jako niepewna. Komisja stwierdziła w kwietniu, że dopiero się okaże „jak szybko lub jak szybko wzrosną ceny w przyszłości”.

READ  Właśnie rozpoczęła się wielka cenzura Twittera – RT DE

Lista zasad: © Imago

Continue Reading

Trending