Connect with us

Economy

DAX powyżej 16 000 punktów: inwestorzy w nastroju do zakupów

Published

on


Raport rynkowy

Status: 03.01.2022 16:15

Giełda rozpoczyna nowy rok z wielkim rozmachem. Inwestorzy są gotowi podjąć ryzyko i pchnąć indeks DAX powyżej 16 000 punktów. Z sezonowego punktu widzenia nie jest to niczym niezwykłym.

DAX utrzymał pozycję powyżej 16 tys. w sesji popołudniowej i wzrósł o 0,9 proc. Jest więc nieco niższy od poprzedniego dziennego maksimum na 16 069 pkt. Dzienny dołek wyniósł 15 943 pkt. Oznacza to, że indeks pozostaje na wysokim poziomie pomimo zbliżającej się fali omikronowej i odpowiada szczytowi Bożego Narodzenia w ostatnich dniach handlowych przed rozpoczęciem roku.

Co jest statystycznie niezwykłe, ponieważ ten bożonarodzeniowy rajd, znany w regionie anglosaskim jako „Rajd Świętego Mikołaja”, obejmuje ostatnie pięć dni handlowych w grudniu i pierwsze dwa dni handlowe w styczniu, według Almanachu Giełdowego.

Tak więc pierwszy strzał w tym kraju odbył się w czwartek 23 grudnia. Kończy się ponownie jutro. Dotychczasowy bilans, po pięciu dobrych dniach handlu, wygląda obiecująco: od 23 grudnia (cena zamknięcia: 15 756 punktów) DAX osiągnął szczyt o 1,9 proc.

Analityk Christian Henk z biura maklerskiego IG wzywa do ostrożności w odniesieniu do wariantu koronawirusa Omikron. „Pomimo założenia, że ​​nowa mutacja ma łagodniejszy przebieg choroby, należy zadać sobie pytanie, w jakim stopniu zmutowany wirus wpłynie na wyniki ekonomiczne”.

Porsche SE na szczycie DAX

Oczywiście uczestnicy rynku nadal polegali na umiarkowanym cyklu przy wyborze akcji cyklicznych i preferowanych, takich jak akcje samochodowe lub te z sektora lotniczego, mówi Andreas Lipko z Comdirect.

Porsche SE, spółka holdingowa Volkswagena, zajęła pierwsze miejsce w indeksie, wymagane są również dokumenty od producenta silników MTU i Airbusa. Jest tylko kilku przegranych, takich jak akcje Merck. Wcześniej jednak szło dobrze i osiągnął rekordowe poziomy dopiero pod koniec roku. Jednak nie wszyscy uczestnicy rynku są jeszcze na rynku. W Londynie, największej giełdzie w Europie, handel rozpocznie się ponownie dopiero jutro, ponieważ święta Nowego Roku zostaną tam przełożone. To samo dotyczy dzisiejszego handlu w Tokio.

READ  Wielu nowych klientów streamingu: Disney zbliża się do Netflix

Oczywiście rynek amerykański jest w ciemności

Również na Wall Street znaki wskazują na zysk. Wszystkie główne wskaźniki otwierają się na plusie. Brokerzy wskazywali na pozytywne wskaźniki z silnych giełd europejskich. Indeks wiodący Dow Jones wzrósł o 0,4 procent na początku działalności, a Nasdaq Tech jest lepszy w wyścigu, awansując o około 0,8 procent.

W ubiegłym roku, spośród trzech głównych indeksów amerykańskich, S&P 500 wyprzedzał nieznacznie. Indeks Dow Jones wzrósł w 2021 roku o 18,7 procent, Nasdaq o 21,4 procent, a Standard & Poor’s o 26,9 procent. Eksperci uważają, że amerykańskie giełdy i DAX osiągną większe zyski w 2022 r., ale sytuacja może się załamać, nie tylko z powodu bardziej restrykcyjnej polityki pieniężnej w USA.

Rynek byka Tesli po dostarczeniu nowego rekordu

Tesla cieszy się dużym zainteresowaniem wśród poszczególnych akcji w Nowym Jorku, gdzie może pochwalić się ponad dziesięcioma procentami. Producent samochodów elektrycznych ma Po raz szósty z rzędu ustanowiłeś rekord dostaw.

Tesla dostarczyła klientom w czwartym kwartale 308 600 aut, podczas gdy rynek oczekiwał jedynie 263 000 aut. W ciągu całego roku firma zrealizowała 936 000 dobrych dostaw, co stanowi 87-procentowy wzrost w stosunku do roku 2020. Lider w dziedzinie elektryfikacji pojazdów chce utrzymać co najmniej 50-procentowy roczny wzrost dostaw w dłuższej perspektywie.

Euro słabnie

Po południu euro ponownie spadło. Wspólna waluta kosztuje obecnie 1,1310 USD. Europejski Bank Centralny (EBC) po raz ostatni ustalił stopę referencyjną w piątek po południu na 1,1326 USD.

Ale wahania cen były ograniczone. Na początku roku wolumeny są nadal niskie, a ruchy mniej znaczące. Tymczasem w grudniu nastroje w firmach przemysłowych strefy euro zachmurzyły. Jednak dane niewiele się zmieniły na rynku, ponieważ jest to druga publikacja, a pierwsza ankieta została potwierdzona.

Koszt uncji złota wynosi 1806 USD, czyli o 1,2 procent mniej. Ceny ropy również spadają o ponad jeden procent.

Ogromny wzrost inflacji obciąża lirę turecką

READ  Jak białoruski dyktator Łukaszenka wykorzystuje imigrantów jako dźwignię

Po dramatycznym wzroście inflacji turecka lira znalazła się pod presją tylko chwilowo. Czasami odrabiają straty.

Inflacja w Turcji wymknęła się spod kontroli. W grudniu inflacja przekroczyła granicę 30 proc. i osiągnęła 36,08 proc. w ujęciu rocznym, najwyższy od prawie dwóch dekad. Analitycy byli zaskoczeni siłą podwyżki cen.

Sytuację zaostrza od miesięcy turecki Bank Centralny, który ostatnio pod naciskiem tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, pomimo rosnącej inflacji, kontynuował cięcie głównej stopy procentowej. Ostatnio bank centralny próbował wesprzeć lirę interwencjami na rynku walutowym.

Zapytałem Airbusa o duże zamówienie

W indeksie DAX udział Airbusa jest jednym z największych zysków. Na krótko przed końcem roku producent samolotów otrzymał kolejne duże zamówienie. Grupa DAX ogłosiła w czwartek, po zamknięciu giełdy, że finansujący lotnictwo Aviation Capital Group (ACG) zamówił 40 samolotów z rodziny A320neo.

Lufthansa i Fraport z rekomendacją analityka

Rekomendacje kupna Citigroup napędzają akcje Fraport i Deutsche Lufthansa. Analityk Citigroup, Satish Sivakumar, widzi większe pole manewru dla gazety Lufthansy: znacząco podniósł swoją cenę docelową z 1,43 do 7,50 euro. W przypadku akcji Fraportu ekspert oblicza docelową kwotę 70,50 EUR, w porównaniu do 41,20 EUR wcześniej. Zmodernizował więc kolbę o dwa wycięcia ze „sprzedaj” na „kupuj”.

Nowy członek zarządu Deutsche Wohnen

Po przejęciu przez Vonovia, konkurenta Bochum, grupa deweloperska Deutsche Wohnen zrestrukturyzowała swój zarząd. Na wczorajszym posiedzeniu założycielskim Rada Nadzorcza powołała Konstantinę Kanelopoulos i Larsa Urbansky’ego na współprzewodniczących i współprzewodniczących Grupy Berlińskiej.

Delivery Hero przed większościowym przejęciem w Hiszpanii

Berlińska firma kurierska Delivery Hero chce przejąć większość hiszpańskiego rywala Glovo. Krótko przed początkiem roku DAX Group poinformował o podpisaniu umowy z kilkoma akcjonariuszami Glovo w sprawie nabycia dodatkowych 39,4 proc. dodatkowych akcji w zamian za własne akcje. W wyniku tej transakcji Delivery Hero stanie się największym udziałowcem Glovo z ponad 80-procentowym udziałem.

Założyciel BioNTech katalizatorem nowych banknotów euro?

Poszukując modeli dla przyszłych banknotów euro, Europejski Bank Centralny (EBC) otrzymał propozycję od Parlamentu Unii Europejskiej: polityk FDP Moritz Koerner zaprosił założycieli BioNTech Ugura Sahina i Ozlima Turise do pokazania ich na jednym z banknotów. Twoja praca uratowała życie milionom Europejczyków.

Akcje Evergrande zostały zawieszone w obrocie

Akcje niespokojnej chińskiej firmy zajmującej się nieruchomościami Evergrande są teraz na rynku w Hongkongu zawieszony w handlu. Giełda ogłosiła to bez podania innych powodów. Evergrande ma ponad 300 miliardów dolarów długu.

Samsung wprowadza tryb portretowy do telewizorów

Samsung konkuruje o generację TikTok nowymi telewizorami. Przed rozpoczęciem pokazu technologicznego CES w Las Vegas lider branży wprowadził do tegorocznych modeli telewizorów uchwyt ścienny, który automatycznie obraca telewizor w pionie. Oznacza to, że filmy ze smartfona nagrane w formacie portretowym są wyświetlane znacznie lepiej niż oglądanie klasycznego telewizora.

AT&T i Verizon przeciwko zmianie 5G

Amerykańscy operatorzy komórkowi AT&T i Verizon chcą trzymać się harmonogramu wprowadzania nowych usług 5G w USA, pomimo obaw o bezpieczeństwo lotnicze. Zgodnie z listem obu firm odrzucili poważne ograniczenia dotyczące zamierzonego wykorzystania tak zwanego pasma częstotliwości C. Są jednak gotowi zrezygnować z 5G na lotniskach na kolejne pół roku.

Klasyczne telefony Blackberry wkrótce przestaną działać

W przypadku telefonów Blackberry ze starszymi, pionierskimi wewnętrznymi systemami operacyjnymi smartfonów Niedługo wybije ostatnia godzina. Urządzenia z systemem Blackberry OS 7.1 i 10 nie będą działać niezawodnie od wtorku, podała firma pod koniec roku. Nowsze smartfony Blackberry z Androidem będą nadal działać.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Dax kontynuuje sprzedaż z minusem ponad 600 punktów – testowany lead 15 000 punktów

Published

on

Düsseldorf Eskalacja konfliktu o Ukrainę kończy nadzieje, że giełdy znów odbiją się w górę po ciężkich stratach pod koniec zeszłego tygodnia. DAX był notowany w poniedziałek po południu na poziomie 15 059 punktów, co oznacza spadek o 3,3 procent i ponad 500 punktów.

Przy 14 952 punktach, benchmarkowy indeks Frankfurtu spadł do nowego minimum w tym roku, ponad 650 punktów poniżej poziomu zamknięcia na koniec tygodnia. W piątek wskaźnik giełdowy zamknął się na poziomie 15 603 punktów, co oznacza spadek o 1,9 proc.

Zwiększa to ryzyko spadku wiodącego indeksu poniżej poziomu 15 000, który istnieje od kwietnia ubiegłego roku i dlatego ma wiodący charakter. Utrzymanie się cen poniżej tego poziomu prawdopodobnie doprowadzi do długoterminowej wyprzedaży. Wtedy wszelka nadzieja na wiec pomocy to już przeszłość.

Zdaniem Martina Ochneidera, analityka technicznego w prywatnym banku Donner & Reuschel, „Tutaj oddziela się pszenicę od plew”. Co prawdopodobnie oznacza: jeśli nastąpi znaczny spadek do mniej niż 15 000 miejsc pracy, wielu nowych młodych traderów prawdopodobnie zdeponuje na giełdzie w ramach ożywienia korony.

Dzisiejsze najlepsze oferty pracy

Znajdź najlepsze oferty pracy teraz i
Zostaniesz powiadomiony e-mailem.

Niepewność inwestorów najbardziej widoczna jest w notowaniach rosyjskich akcji. W obawie przed zachodnimi sankcjami inwestorzy uciekają przed następującymi sytuacjami: wiodący indeks Moskwy spadł w poniedziałek o ponad dziewięć procent do najniższego od 13 miesięcy poziomu 1684 punktów.

To największy spadek cen od czasu krachu giełdowego związanego z koronawirusem w marcu 2020 r. Rosyjska waluta również znajduje się pod presją. Natomiast dolar kosztuje 79,47 rubla, najwyższy poziom od ponad roku. W efekcie Rosyjski Bank Centralny zawiesił na razie strategiczne zakupy walut obcych ze względu na osłabienie rubla.

Na początku notowań były jeszcze trzy sygnały, że ceny na niemieckiej giełdzie wkrótce znów wzrosną:

READ  Decyzja Fed ma wpływ: akcje spółek technologicznych cierpią z powodu wyższych stóp procentowych

1. Skanowanie emocji wskazuje na ruch przeciwny

Obecny przegląd nastrojów na DAX przeprowadzony przez Handelsblatta potwierdza oczekiwanie, że odwrócenie trendu jest prawdopodobne, ale odwrócenie trendu nie jest jeszcze widoczne. Ekspert od sentymentu Stefan Hebel przewidział wyprzedaż, jak w ostatni piątek ubiegłego tygodnia. Jednak ten poślizg nie wywołał wystarczającej paniki, aby stworzyć trwałe dno dla niemieckiego indeksu wiodącego. Według analizy sentymentu panika wśród inwestorów jest ważnym wskaźnikiem trwałego odwrócenia trendu.

2. Eksperci inwestycyjni zarabiają i wspierają rynek

Piątkowy spadek cen, który osiągnął najwyższy poziom 2,5 proc., zachwycił także wielu specjalistów od inwestycji. Ponieważ według ankiety przeprowadzonej przez Giełdę Papierów Wartościowych we Frankfurcie wśród inwestorów instytucjonalnych i prywatnych 15 proc. profesjonalistów stawiało wcześniej na niższe ceny. To nie jest dziwne. Ponieważ aby przewyższyć swój punkt odniesienia, wielu profesjonalistów musi wygenerować dodatkowy zwrot, spekulując na niższych cenach w celu uzasadnienia kosztów inwestycji.

Ale niesamowite jest to, że profesjonaliści doszli do sedna ze swoimi domysłami. Po ocenie ankiety ekonomista behawioralny Joachim Goldberg przewidział, że wielu profesjonalistów rozwiązałoby swoje krótkie prognozy na 15 500/15 450 pozycjach. Dax ślizgał się dokładnie w tym obszarze w piątek.

Sprzedaż tej spekulacyjnej pozycji krótkiej jest obecnie uważana za wsparcie dla rynku. Ponieważ szorty działają jak zwarcie w funduszu hedgingowym. Na początku krótkiej spekulacji Dax jest sprzedawany na rynku terminowym i odkupywany, gdy się rozpuści.

3. Wskaźniki techniczne wskazują na powrót do zdrowia

Ubiegłotygodniowy handel był katastrofą dla amerykańskich giełd. Technologia Nasdaq 100 spadła o ponad 7 procent w ciągu zaledwie czterech dni handlowych po wakacjach w ostatni poniedziałek. Tak więc wskaźnik giełdowy jest uważany za wyprzedany, tj. spadł z bardzo małą prędkością. Powinno to spowodować odwrotny ruch.

READ  Skandal emisyjny daleki od zakończenia: Winterkorn grozi kłopotami pozwem przeciwko SdK

Dla Thomasa Altmana z domu inwestycyjnego QC Partner, Nasdaq 100 jest podobnie wyprzedany, jak w szczytowym momencie wyprzedaży Covid 19 w 2020 roku. „Obecnie ożywienie jest bardziej normą niż niespodzianką” – powiedział wcześniej ekspert rynku pieniężnego. rozpoczyna się handel.

Nieprawdziwe jest również rzekome niebezpieczeństwo, że wzrost stóp procentowych będzie ciążył na giełdzie. Doświadczenie giełdowe pokazuje, że rynki są bardziej niestabilne w okresie poprzedzającym takie podwyżki stóp procentowych.

Ale przynajmniej z pierwszą podwyżką stóp, ta niepewność się skończyła. Tak będzie w Stanach Zjednoczonych w marcu. Pierwsze sygnały o zasięgu szczytu zostaną prawdopodobnie podane w środę w tym tygodniu po posiedzeniu Rezerwy Federalnej USA. Na początkowym etapie wyższe stopy procentowe należy postrzegać korzystniej, jeśli towarzyszy im zwiększony wzrost gospodarczy.

Spójrz na poszczególne wartości

Energia Siemensa: Zejście trwa. Akcje grupy zajmującej się technologiami energetycznymi są obecnie notowane po 17,80 euro, najniższym poziomie od czasu debiutu giełdowego w 2020 r. W piątek nagłówki odnotowały największą dzienną stratę w historii firmy, wynoszącą około 17 procent, z powodu bieżących problemów w firmie zajmującej się energetyką wiatrową Siemens Gamesa. Akcje Gamesy wzrosły w poniedziałek w Madrycie o 1,4 proc. Eksperci Deutsche Banku liczą na pełnoprawne przejęcie Siemens Energy i rekomendują kupno akcji.

Mistrz dostawy: Wśród wartości indywidualnych negatywną uwagę przykuły stawki usług dowozu żywności. Spadł do najniższego poziomu od kwietnia 2020 r., a ostatnio notowany był o ponad siedem procent. Delivery Hero cierpi z powodu wyprzedaży akcji technologicznych i długoletnich zwycięzców Corona.

Commerzbank: Bank zapowiedział kolejne opłaty związane z kredytami walutowymi w Polsce. Dodatkowe rezerwy w wysokości 436 mln euro w czwartym kwartale zmniejszą zyski. Bank nadal jednak spodziewa się dodatniego wyniku skonsolidowanego za 2021 r. Udział 3,6 proc. na czerwono.

Lufthansa: Według poinformowanych źródeł spółka zamierza przejąć udziały we włoskich państwowych liniach lotniczych ITA. Dwie osoby zaznajomione z tą sprawą powiedziały Reuterowi, że chodziło o zakup 40 proc. udziałów w następcy Alitalii, która zbankrutowała w 2017 roku. Akcje spadły o 3,9 proc.

READ  Wielu nowych klientów streamingu: Disney zbliża się do Netflix

Oto strona z tym Oczywiście Dax, oni są tutaj Aktualne szczyty i klapy w Dax.

Continue Reading

Economy

Sprzedaż w DAX: Kto jest mądry, sprzedaje?

Published

on


Raport rynkowy

Stan: 24.01.2022 08:05

Specjaliści z Wall Street, tak zwani „smart money”, uciekają z akcji. Po niedawnej wyprzedaży na początku nowego tygodnia, ponownie zagrożony jest również DAX spadkami cen.

DAX prawdopodobnie rozpocznie nowy tydzień handlowy z dyskontem. Banki i brokerzy ocenili niemieckie 40 benchmarków na 0,4 procent na 15 540 punktów. Wyprzedaż wywołana obawami o stopy procentowe już w piątek ogarnęła DAX; Ostatecznie na wykresie było minus 1,9 procent do 15 604 punktów.

Wskaźnik DAX przed sprzedażą?

Na DAX na początku nowego tygodnia uwaga skupia się na 200-dniowej średniej kroczącej, która obecnie wynosi około 15 600 punktów. Jeśli DAX spadnie poniżej tej średniej ruchomej z ostatnich 200 dni handlowych, zostanie wysłany silny sygnał sprzedaży. Wtedy na niemieckim rynku akcji robi się bardzo niekomfortowo.

Obniżka cen Netflix

Negatywne prognozy dla handlu DAX pochodzą z Wall Street. Spadek cen Netflixa przeraził w piątek wielu inwestorów, a pod presją znalazły się w szczególności akcje spółek technologicznych. Gazety Netflixa spadły aż o 25 procent i osiągnęły najniższy poziom od prawie dwóch lat, wynoszący 380 USD.

Dow Jones i Nasdaq są głęboko na minusie

Indeks Dow Jones zamknął się o 1,3 proc., osiągając 34 265 punktów. Indeks technologii Nasdaq spadł o 2,7 procent do 13 768 punktów. Indeks Standard & Poor’s 500 stracił 1,9 proc. do 4397 punktów.

Szczególnie uderzające: znowu straty cenowe spadły, tak jak poprzedniego dnia, zwłaszcza w ciągu ostatnich dwóch godzin handlu – to znaczy, gdy duża liczba profesjonalistów i inwestorów instytucjonalnych („smart money”) jest w ruchu.

Lekki wzrost na giełdzie w Tokio przed posiedzeniem Rezerwy Federalnej

READ  Cardano z potencjałem: oczekiwany sukces w 2022 r.: Czy token ADA Cardano to nowy rekord wszech czasów? | biuletyn Informacyjny

Tokijska Giełda Papierów Wartościowych początkowo była słabsza na początku nowego tygodnia, ale potem zdołała osiągnąć dodatni wynik. Ogólnie rzecz biorąc, rynek był ostrożny przed z niecierpliwością wyczekiwanym posiedzeniem Rezerwy Federalnej USA. Indeks Nikkei 225 zamknął się o 0,2 proc. do 27 588 punktów.

Udział Evergrande wzrasta w ujęciu procentowym w dwucyfrowych

Na giełdzie w Hongkongu zadłużona chińska grupa mieszkaniowa Evergrande wzrosła o około 12 procent. Tłem jest opublikowany w piątek doniesienia medialne, zgodnie z którymi rząd prowincji Guangdong zamierza do marca przedstawić plan restrukturyzacji.

Popyt na złoto i dolara we wczesnym obrocie

Istnieje zapotrzebowanie na dolara amerykańskiego jako „bezpieczną przystań” w azjatyckim handlu forex. Z drugiej strony euro straciło 0,2 proc. do 1,1322 dolara. Tymczasem ceny złota wzrosły o 0,2% do 1839 USD za uncję. Żółty metal szlachetny porusza się w trendzie wzrostowym od grudnia.

Infineon przewiduje koniec kryzysu chipowego w 2023 roku

Producent półprzewodników Infineon spodziewa się, że kryzys chipów w przemyśle samochodowym zakończy się najpóźniej w przyszłym roku. „Przypuszczam, że będziemy w stanie dobrze pokryć popyt w 2023 roku. Nadal będziemy mieć silny limit mikrokontrolerów, które zleciliśmy na zewnątrz w 2022 roku”, powiedział Peter Schaefer, prezes Automotive w Infineon firmy Automobilwoche.

Lufthansa jest zainteresowana następcą Alitalii ITA?

Według doniesień prasowych, Lufthansa może ubiegać się o 40% udziałów w ITA Airways, które zastąpią Alitalię. A włoska gazeta „Il Voglio” podała, powołując się na niewymienione z nazwy źródła, że ​​obie strony były bliskie porozumienia. Plan, który może zostać ogłoszony w najbliższych dniach, podlega zatwierdzeniu przez Unię Europejską.

TUI widzi siebie na dobrej drodze

TUI wraca na właściwe tory prawie dwa lata po pandemii korony. Między innymi „niezwykle pozytywny rozwój” w Anglii zachęca firmę, wspieraną miliardami pomocy rządowej, do jej oczekiwań co do znacznej poprawy sprzedaży i wyników operacyjnych w bieżącym roku obrotowym, powiedział dyrektor finansowy Sebastian Ebel z Bursen-Zeitung.

Continue Reading

Economy

30 nowych modeli do 2030 r.: Renault, Nissan i Mitsubishi planują cyberatak

Published

on

30 nowych modeli do 2030
Renault, Nissan i Mitsubishi planują cyberatak

Mobilność elektryczna rośnie, a Renault, Nissan i Mitsubishi również chcą skorzystać z tego jeszcze w przyszłości. Przy miliardowych inwestycjach planują wspólnie opracować kilka nowych modeli. Ich cel: uczynić samochody elektroniczne bardziej konkurencyjnymi – zwłaszcza pod względem ceny.

Według poinformowanych źródeł producenci samochodów Renault, Nissan i Mitsubishi chcą potroić swoje inwestycje we wspólny rozwój samochodów elektrycznych. Dwie osoby zaznajomione z projektem powiedziały agencji Reuters, że sojusz francusko-japoński chce ogłosić plan w przyszły czwartek, który przewiduje ponad 20 miliardów euro w ciągu najbliższych pięciu lat.

Do 2030 r. ponad 30 nowych pojazdów na baterie zostanie opracowanych na podstawie pięciu wspólnych platform. Pieniądze są doliczane do 10 miliardów euro, które grupa już wydała na energię elektryczną. Przedstawiciele Nissana, Renault i Mitsubishi nie odpowiedzieli od razu na prośby o komentarz.

Plan, nazwany „Sojuszem do 2030”, ma na celu „zacieśnienie współpracy” między producentami samochodów. Jeden z informatorów powiedział, że mają „wspólną wizję elektryczności i połączonej mobilności”. Oczekuje się, że pięć wspólnych platform obejmie 90% pojazdów elektrycznych, które firmy planują opracować i wprowadzić na rynek do 2030 roku.

Producenci samochodów mają nadzieję, że dzięki współpracy będą mogli w przyszłości sprawić, że samochody elektryczne będą bardziej przystępne cenowo. Zgodnie z założeniami do 2025 r. samochody elektryczne w klasie kompaktowej powinny kosztować tyle samo, co samochody benzynowe lub wysokoprężne. Oczekuje się również, że sojusz będzie udostępniał technologię litowo-jonowych akumulatorów litowo-jonowych opracowaną przez Nissana.

Szefowie trzech firm motoryzacyjnych pierwotnie chcieli przedstawić swoje wspólne plany na imprezie w Japonii zeszłej jesieni. Wtajemniczony powiedział, że ze względu na falę Corona w kraju, występ został przełożony na ostatni tydzień stycznia.

READ  Jak białoruski dyktator Łukaszenka wykorzystuje imigrantów jako dźwignię
Continue Reading

Trending