Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Czy witamina D pomaga w leczeniu kataru siennego i astmy?

RTL.de>

Witamina D przeciw alergiom

Witamina D pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, przysługa. Wiele badań uważa nawet, że witamina D jest cudownym lekiem na koronę. Mówi się również, że witamina hamuje choroby autoimmunologiczne.

Związek między witaminą D a katarem siennym

Zatkany nos, napady kichania, łzy w oczach – jeśli masz katar siennyZnasz dobrze te objawy. Czy próbowałeś już witaminy D? Badania wykazują związek między witaminą D a nasileniem alergii. Na przykład w jednym przypadku uczestnicy w wieku od 18 do 55 lat, którzy mieli wyższy poziom witaminy D w swoich organizmach, mieli znacznie niższy lub niższy poziom Katar sienny afektowany. To samo dotyczy innych alergii.

W ten sposób witamina D dostaje się do naszego organizmu

Nasz organizm jest w stanie samodzielnie produkować witaminy, gdy jest wystawiony na działanie promieni słonecznych. Niektórzy są więcej, inni mniej. Aby utrzymać wysoki bilans witaminy D, można ją również przyjmować z pożywieniem. Większość witaminy D znajduje się w tłustych rybach (tuńczyk, śledź, sardynki i łosoś). Inne źródła obejmują wątrobę, żółtka jaj i margarynę wzmocnioną witaminą D.

Badanie pokazuje możliwości leczenia

Wyniki badań ujawniają możliwe formy leczenia, które są faktycznie stosowane. Na przykład nazywa się to immunoterapią podjęzykową lub w skrócie SLIT. Zabieg ten jest szczególnie odpowiedni, jeśli boisz się zastrzyków. Ponieważ przy tego rodzaju zabiegu na język nakłada się wyciąg z alergenu.

W badaniu z udziałem dzieci w wieku od 5 do 12 lat porównywano skuteczność kliniczną SLIT z podawaniem witaminy D. lub bez niej. W rezultacie leczenie było lepsze dla dzieci, które otrzymały również witaminę D. Mieli jeszcze mniej astma. Umożliwiło to naukowcom wykazanie, że w rzeczywistości istnieje związek między niedoborem witaminy D a nasileniem reakcji alergicznej.

Uważaj na przedawkowania

Myli się każdy, kto uważa, że ​​spożywanie jak największej ilości witaminy D jest w porządku. Jak prawie wszystko: witamina D jest zdrowa tylko z umiarem, a nie w tłumie. Nadmiar witaminy D prowadzi do hiperkalcemii, osłabienia i rozstroju układu pokarmowego oraz nieprawidłowych złogów wapnia w nerkach i ścianach naczyń krwionośnych. Jeśli chodzi o witaminę D, najlepiej porozmawiać z lekarzem rodzinnym o odpowiednim leczeniu.

READ  Światło słoneczne związane z mniejszą liczbą zgonów - praktyka lekarska