Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Pogoda w Niemczech z prognozą Eddy! Nieuchronna fala upałów – ale nastąpi kolejny punkt krytyczny

  • ZPatrick Freewah

    Blisko

W kwietniu temperatura była średnio o trzy stopnie niższa niż normalnie. W maju temperatury gwałtownie rosną. Wkrótce mieszkańcy zaczęli się pocić – zwłaszcza na południu.

MONACHIUM – Sytuacja meteorologiczna w kwietniu była odpowiednia tylko dla miłośników umiarkowanej pogody w ograniczonym zakresie: zgodnie z powiedzeniem „kwiecień robi, co zechce”, światło i cień zmieniają się w miesiącu, który słynie ze zróżnicowanej pogody. Ale tym razem było jeszcze wyjątkowo: średnio było o 3 stopnie chłodniej niż zwykle, a to dużo. Tym samym w Europie Środkowej był najzimniejszy kwiecień od 1929 roku.

Indeks przeciw zmianom klimatycznym? Ani trochę. Pomimo mrozu znowu padało mało deszczu: „Niestety, miesiąc kończy się również tragicznym brakiem opadów”. Meteorolog Dominic Young mówi: „Było bardzo sucho o 40 procent.

Pogoda w maju: Meteorologiczna przejażdżka kolejką górską – po drodze Heat Hammer

W najbliższych dniach w Niemczech wielowarstwowa pogoda będzie się utrzymywać, ale zgodnie z prognozami w maju 2021 roku – przynajmniej przez krótki czas – czeka ich fala upałów. bw24.de * wzmiankowany. W związku z tym pod koniec przyszłego tygodnia, a zwłaszcza na południu republiki, w niektórych miejscach będzie nawet 30 stopni, jeśli jesteś Focus.de Uwierzyć.

Wynika to z faktu, że nad Europą Zachodnią unosi się obszar niskiego ciśnienia. Coraz więcej gorącego powietrza napływa do Niemiec, powodując wzrost temperatury. Według prognoz tymczasowy punkt szczytowy zostanie osiągnięty w piątek lub sobotę tego tygodnia, jak podaje portal.

Południe republiki prawdopodobnie otrzyma więcej światła słonecznego. Dlatego zbliżająca się krótka fala upałów powinna dotyczyć głównie krajów związkowych, takich jak Bawaria i Badenia-Wirtembergia. Chociaż na południu powinno być lato, na północy jest raczej łagodne, ale czasami wieje. Jest mało prawdopodobne, aby ciepły okres na południu trwał dłużej. „W pierwszej połowie maja nie ma na horyzoncie ciągłej i stałej, wysokociśnieniowej pogody z dużą ilością słońca i ciepła” – wyjaśnia Young. Mniej przypomina lato, ale jest też mniej stresujący dla organizmu – i lepiej dla środowiska.

READ  Ryzyko śmierci po zarażeniu Corona może rosnąć przez miesiące

Pogoda w Niemczech: Punkt zwrotny następuje po krótkim letnim wystąpieniu gościa

Jeśli więc czekasz na stabilną letnią pozę, możesz to zrobić przez dłuższy czas. Generalnie pogoda będzie kapryśna nawet w maju. Oznacza to, że po urodzajnym wschodzie słońca na południu znów czuć zimne powietrze i spadają temperatury. Deszcz przeplata się ze średnimi szczytami. Nie możesz więc jeszcze mówić o fali upałów, ponieważ pogoda szybko się zmienia, a deszcz nieuchronnie czai się za rogiem. W wielu miejscach pojawiają się również burze owl24.de * wzmiankowany.

Podczas gdy kwiecień 2020 roku był stosunkowo łagodny, sytuacja wyglądała zupełnie inaczej w czwartym miesiącu tego roku. Meteorolog wyjaśnia przyczynę dużego odchylenia:

W niektórych miejscach w Niemczech śnieg będzie padał również w maju, jeśli zdaniem ekspertów: „W górnych regionach Alp znowu będzie padał śnieg” – mówi Dominic Jung. Zanim rozwiną się na początku lata, temperatury chwilowo utrzymują się na niższym poziomie: mapa pogody na najbliższe dni wydaje się wielu ludziom przerażająca – są też zakłócenia. (PF) * Merkur.de, bw24.de i owl24.de obsługiwane przez IPPEN.MEDIA

Rubriklistenbild: © Steven Paston / imago-images