Connect with us

Economy

CovPass: tak działa cyfrowy korytarz szczepień

Published

on

Od teraz pełną ochronę przed koroną można udowodnić cyfrowym świadectwem szczepienia. Szybki przegląd najważniejszych pytań i odpowiedzi dotyczących cyfrowego świadectwa szczepień.

Frankfurt – Czy w restauracji, na imprezie, czy na wakacjach: w przyszłości będzie można przedstawić dowód całkowitej ochrony przed koroną za pomocą cyfrowej karty szczepień. Cyfrowe świadectwo szczepień ma przede wszystkim na celu uproszczenie podróży transgranicznych na terenie Unii Europejskiej. Od poniedziałku (14.06.2021) zainteresowani mogą uzyskać w aptekach certyfikat aplikacji na smartfona. Przegląd najważniejszych pytań i odpowiedzi.

Dzięki cyfrowej karcie szczepień można wykazać pełną ochronę przed szczepieniem koronowym. Cyfrowa certyfikacja jest dobrowolna i stanowi uzupełnienie „żółtej księgi” podręcznika szczepień, który nadal obowiązuje. Weryfikacja jest zapisywana lokalnie w aplikacji smartfona CovPass za pomocą kodu QR. Oprócz szczepień wkrótce zostaną udokumentowane negatywne wyniki testów i pozostałe infekcje. Osoby, które nie posiadają smartfona, mogą wydrukować i wykorzystać zaświadczenie o szczepieniu.

CovPass: Co to jest cyfrowa karta szczepień?

W przyszłości każda osoba powinna otrzymać kartę szczepień w postaci kodu QR po pełnym szczepieniu w punkcie szczepień lub w przychodni. Osoby zaszczepione w centrum szczepień powinny w najbliższych dniach otrzymać kod QR pocztą lub e-mailem. Każdy, kto był już zaszczepiony w klinice, może skontaktować się z odpowiednim urzędem. W tym celu tworzony jest później certyfikat cyfrowy. Na terenie całego kraju apteki będą też stopniowo dystrybuować certyfikaty osobom już zaszczepionym. przy bramie www.mein-apothekenmanager.de Zainteresowani mogą znaleźć apteki, które bezpłatnie wystawiają cyfrowe świadectwa szczepień.

Minister zdrowia Jens Spahn (CDU) przedstawia wniosek o wydanie cyfrowej karty szczepień na regularnej konferencji prasowej w sprawie Corony. Od poniedziałku (14.06.2021) apteki będą wystawiać również świadectwa szczepień osobom już zaszczepionym.

© Michael Kappeler / D

Zainteresowane strony mogą zapisać i wyświetlić cyfrowy certyfikat szczepienia za pomocą aplikacji CovPass opracowanej przez Instytut Roberta Kocha (RKI) lub aplikacji Corona Warning (od wersji 2.3). W przeciwieństwie do aplikacji Corona Warning* (CWA), CovPass nie ma funkcji śledzenia kontaktów. Od przyszłej środy (16 czerwca 2021 r.) certyfikat cyfrowy ma być również wyświetlany w aplikacji Luca.

READ  Personalizacja Garden 2.0: Ogrodnictwo miejskie z pomysłami IKEA na (małym) balkonie

CovPass: Gdzie jest ważna cyfrowa karta szczepień?

Cyfrowa karta szczepień obowiązuje na terenie całego kraju i jest używana wszędzie tam, gdzie konieczne jest zaoferowanie szczepienia koronowego, np. w restauracji. Ponadto CovPass może być używany w innych krajach UE, chociaż ogólnokrajowe stosowanie nie jest jeszcze możliwe w początkowej fazie. Na czas wakacji paszport cyfrowy musi nadawać się do podróżowania transgranicznego w Unii Europejskiej od 1 lipca. Według Komisji Unii Europejskiej osiem państw członkowskich wydaje obecnie cyfrowe świadectwo szczepień. Należą do nich Bułgaria, Dania, Grecja, Chorwacja, Litwa, Polska, Hiszpania i Czechy.

Jakie dane są przechowywane w cyfrowej karcie szczepień?

Następujące dane muszą być zapisane lokalnie w aplikacji smartfona CovPass (lub aplikacji Corona Warning):

  • Imię i nazwisko
  • Data urodzenia
  • Szczepienia przeciwko chorobie
  • Szczepionka (producent i producent)
  • letni wykład
  • Liczba podanych dawek
  • Punkt odniesienia
  • Ziemia
  • Wystawca certyfikatu
  • Numer identyfikacyjny certyfikatu

Dane te są raz przesyłane do RKI do podpisu, a następnie natychmiast ponownie usuwane. Podczas skanowania karty szczepień wyświetlany jest tylko stan szczepień, nazwisko, imię i data urodzenia.

Jak sprawdzana jest cyfrowa karta szczepień?

W przypadku wydarzeń, restauracji lub innych usług dostępna jest aplikacja CovPassCheck, która weryfikuje zaświadczenie o szczepieniu. Dzięki tej aplikacji status szczepień można zeskanować podobnie jak kod kreskowy na bilecie lotniczym lub kolejowym. Podczas skanowania dowód należy nadal porównać z dowodem osobistym lub innym dokumentem tożsamości. Ważne jest również, aby cyfrowe świadectwo szczepień nie było możliwe do podrobienia. Było to spowodowane doniesieniami o fałszywej żółtej kartce szczepień. (Dawid Suarez Caspar)* fr.de widok z IPPEN.MEDIA.

Lista list ocen: © Michael Kappeler / dpa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

AstraZeneca zarabia miliardy na sprzedaży (ale bez zysku) ze szczepionki przeciw Covid

Published

on

Brytyjska Szwedzka Firma Farmaceutyczna AstraZeneca W pierwszej połowie 2021 roku zarobiła 1,2 miliarda dolarów ze sprzedaży swojej szczepionki. Firma poinformowała, że ​​do ponad 170 krajów dostarczono około 319 milionów paczek, w tym około 97 milionów w Unii Europejskiej. AstraZeneca sprzedaje szczepionkę po kosztach – bez zysku.

AstraZeneca opracowała swoją szczepionkę we współpracy z Uniwersytetem Oksfordzkim i jest jednym z wiodących producentów na świecie. Całkowite przychody firmy wzrosły o około jedną czwartą do 15,5 miliarda dolarów w pierwszej połowie 2021 roku Wielka Brytania Szczepionka miała kluczowe znaczenie dla kampanii szczepień, która została szybko wdrożona.

AstraZeneca planuje również osiągnąć długoterminowy wzrost poprzez przejęcie amerykańskiej firmy biotechnologicznej Alexion. Ten „kamień milowy” umożliwi firmie lepszą pozycję w dziedzinie immunologii i chorób rzadkich, mówi prezes firmy Pascal Soriot. AstraZeneca sfinalizowała przejęcie Alexion o wartości 39 miliardów dolarów kilka dni temu, co czyni ją największym przejęciem w historii firmy farmaceutycznej.

Jednak zwiększone wydatki i dobrowolne zobowiązanie grupy do niezarabiania na szczepionce na koronawirusa wywierają presję na marże. W sumie zyski spadły z 756 milionów dolarów w zeszłym roku do 550 milionów dolarów. Analitycy mieli niższą sprzedaż na poślizgu, ale spodziewali się wyższych zysków.

Wraz z zamknięciem wielomiliardowego przejęcia Alexion w lipcu, AstraZeneca również zaktualizowała swoje cele na bieżący rok, zgodnie z oczekiwaniami. W związku z tym sprzedaż w bieżącym roku powinna wzrosnąć w niskim przedziale dwudziestu procent. Zysk na akcję skorygowany o efekty specjalne powinien wzrosnąć wyraźniej: w tym przypadku planowany jest wzrost z 5,05 USD do 5,40 USD.

READ  Kłopoty zjazdowe: elektryczne Mustangi idą w rzędach
Continue Reading

Economy

Odżywianie – Teterow – Schlachthof Teterow: operatorzy inwestują miliony więcej – Ekonomia

Published

on

Teterow (dpa/mv) – Firma przetwórstwa mięsnego Danish Crown będzie nadal inwestować w jedyną dużą ubojnię w Meklemburgii-Pomorzu Przednim w Teterowie (powiat Rostock). Dyrektor zarządzający Danish Crown Teterower Fleisch GmbH powiedział w czwartek, że na nadchodzący rok podatkowy zostanie przeznaczonych 2,5 miliona euro. Duńczycy, uważani za jednych z największych europejskich rzeźników bydła, przejęli Teterow w 2017 roku. Od tego czasu zainwestowano 10 milionów euro, powiedział Rohlov. W 2019 r. zaprzestano uboju trzody chlewnej ze względu na koszty.

„Chcemy pozycjonować się szerzej w Tetero” – powiedział Rohlov. W chlewniach, które stały się puste, mięso zwierząt gospodarskich jest krojone i dzielone znacznie częściej niż wcześniej. „Teraz sami przetwarzamy około 70 procent wołowiny, w 2017 roku było to tylko 20 procent”. W efekcie około 200 mężczyzn i kobiet będzie nadal zatrudnionych. Nie ma już umów o pracę. Na przykład współpracują z siecią steków, aby zapewnić, że skóry Uckermärker są przetwarzane na skóry ze świadectwem pochodzenia.

Obecnie Teterower ubija i przetwarza około 110 000 sztuk bydła rocznie, w tym duże ilości do standardów ekologicznych. Zwierzęta pochodzą od rolników z Saksonii-Anhalt, Brandenburgii, Meklemburgii-Pomorza Przedniego i Polski. Towary mrożone są eksportowane do Francji, Hiszpanii, Włoch, Chin itp. Powiedziała, że ​​oddzielenie od sekcji świń, które jest powszechne w rzeźni, nie wpływa na eksport wołowiny do Chin. Po pojawieniu się afrykańskiego pomoru świń Chiny przestały importować wieprzowinę z Niemiec.

© dpa-infocom, dpa: 210729-99-591922 / 2

READ  Były menedżer Google kieruje zespołem zarządzającym VW dla inżynierów oprogramowania
Continue Reading

Economy

Nadpodaż: Volkswagen może kupić Europcar

Published

on

Stan: 28.07.2021 22:11

Wypożyczalnia samochodów powinna wkrótce ponownie stać się częścią imperium Volkswagena: Volkswagen odkupuje Europcar za 2,5 miliarda euro. Wieczorem francuska firma przyjęła ofertę z Wolfsburga.

Prezes Volkswagena, Herbert Diess, faktycznie chciał zmniejszyć i zmniejszyć grupę z jej dwunastoma markami. Firma z Wolfsburga porzuciła niedawno większość luksusowej marki Bugatti.

Nieznacznie zwiększono szerokość opętania

Ale teraz Diess chce ponownie rozszerzyć imperium VW – o wypożyczalnię samochodów. W ramach konsorcjum z zarządzającym aktywami Atestor i największym importerem VW w Holandii, Pon Holdings, VW nabywa Europcar. Oferta została zwiększona o jeden cent do 50 centów na akcję. Odpowiada to około 2,5 miliarda euro.

Obie strony zgodziły się teraz na umowę. Wieczorem Europcar ogłosił, że przyjmie ofertę. Rada Nadzorcza VW zatwierdziła transakcję.

Z Europcar do wiodącego dostawcy mobilności

Umowa ma sens również z punktu widzenia Volkswagena. Prezes VW Diess ogłosił, że Europcar powinien odgrywać kluczową rolę w tworzeniu platformy dla mobilności. Wiodąca europejska wypożyczalnia samochodów posiada rozległą sieć terminali na lotniskach, dworcach kolejowych i w centrach miast. „Zarządzając swoją nowoczesną flotą i rozległą siecią stacji, Europcar pomoże Volkswagenowi szybciej osiągnąć ambitne cele w zakresie rozszerzania usług mobilności” – wyjaśnił Dies. Klienci coraz częściej korzystają z formularzy subskrypcji i car-sharingu jako alternatywy dla własnego samochodu.

Volkswagen jest już zaangażowany w car sharing pod marką WeShare i oferuje usługi ride-hailing z Moia. Praca ta zostanie rozszerzona w ciągu najbliższych kilku lat. Grupa chce przekształcić się z producenta klasycznych samochodów w konglomerat technologiczny, który oprócz pojazdów zarabia na oprogramowaniu i usługach cyfrowych.

Ożenił się ponownie po rozwodzie 15 lat temu

Europcar był już własnością Volkswagena pod koniec lat 90-tych. W 2006 roku firma z Wolfsburga sprzedała wypożyczalnię samochodów, ponieważ nie była już odpowiednia dla jej podstawowej działalności. Podczas pandemii Corona Europcar wszedł w najgorszy kryzys w swojej historii. Francja i Hiszpania musiały pomóc w pożyczkach awaryjnych. Główny akcjonariusz Europcar Eurazeo odszedł. Aby przetrwać, wypożyczalnia samochodów zmniejszyła swoją flotę pojazdów o prawie połowę.

READ  Żegluga - Rostock - CI4 na szlaku śródziemnomorskim - gospodarka

Continue Reading

Trending