Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Corona: Szczepionka biotechnologiczna się skończyła – pierwsza szczepionka w gabinecie lekarskim

W praktyce lekarzy ogólnych w Niemczech wczesne szczepionki przeciwko koronawirusowi szybko przestały być szczepionką biotechnologiczną.

Frankfurt / Berlin – trzeci Korona-Wave jest w pełnym rozkwicie, a lekarze rodzinni biją na alarm. Nadchodzące dostawy biotechnologii w maju Nie wystarczy wykonać pierwsze szczepienia w dużych ilościach. Większość szczepionek Biotech ma być podawana szczepionkom po raz pierwszy. Istnieje zagrożenie, że pierwsza szczepionka z Biotech zostanie przerwana.

Andreas Casson, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Prawnego Ubezpieczenia Zdrowotnego (KPV), skomentował te praktyki w oświadczeniu: „Ilość szczepionek firmy Biotech / Pfizer ogłoszona w maju przez Federalne Ministerstwo Zdrowia na początku nie jest wystarczająca. Szczepionki powinna być znacząca od połowy miesiąca.

Freeze with Corona Vaccine Biotech – Ile szczepionek jest dostępnych w maju / czerwcu?

Prognoza dystrybucji Federalnego Ministerstwa Zdrowia na maj przewiduje 1,6 miliona dawek tygodniowo szczepionki firmy Biotech / Pfizer dla szczepionek koronowych w praktyce. Ponadto zabiegi otrzymają ponad milion dawek szczepionki AstraZeneca w pierwszych dwóch tygodniach maja. Oczekuje się, że do czerwca liczba szczepionek pochodzących z Biotech przekroczy trzy miliony. Na tydzień rozpoczynający się 31 maja zaplanowano 3,4 miliona puszek. Po tym nastąpi ponad 3,6 miliona puszek w okresie trzech tygodni. Na dzień 28 czerwca ponad 3,7 miliona puszek.

Ponieważ większość szczepionek Biotech jest używana w szczepionkach wtórnych, wkrótce zmniejszy ona liczbę szczepionek pierwotnych.

© Gustavo Valiant przez www.imago-images.de

Coraz więcej osób szczepi się przeciwko koronowi w gabinetach i instytucjach medycznych. Czy w rezultacie ośrodki szczepień stracą na znaczeniu? Erwin Rodell (CDU), przewodniczący komisji zdrowia w Bundestock, powiedział we Frankfurcie nad Sondoksydem Alzheimera: „Jeśli priorytet szczepionki zostanie wyeliminowany pod koniec maja lub na początku czerwca, warto pozostawić szczepionkę lekarzom. Znają swoich pacjentów. „Pomimo rosnącego znaczenia szczepionek w praktykach i instytucjach, oczekuje się, że ośrodki szczepień otrzymają łącznie ponad dwa miliony szczepionek, takich jak Biotech lub Astrogeneca, w maju i czerwcu.

READ  Międzynarodowy Fundusz Walutowy podnosi prognozę wzrostu PKB Polski w 2021 roku

Szczepionki koronowe: Wiele osób kwalifikujących się do szczepień może wkrótce otrzymać pierwszą szczepionkę

Według szacunków Federalnego Instytutu Prawnego Ubezpieczenia Zdrowotnego ponad połowa osób uprawnionych do szczepienia mogła otrzymać przynajmniej jedną pierwszą szczepionkę koronową do końca maja. Nakładane są opłaty dystrybucyjne. Trzy czwarte z nich mogło zostać zaszczepionych po raz pierwszy w połowie czerwca. Z chęcią zaszczepienia 80 proc. Dotrze do każdego, kto zechce się zaszczepić. W przyszłości ośrodki szczepień w krajach związkowych będą oferować wizyty tylko w przypadku drugiej szczepionki. (David Suarez Caspar)

Rubricklistenbuild: © Gustavo Valiant via www.imago-images.de