Connect with us

Top News

Corona: Szczepionka biotechnologiczna się skończyła – pierwsza szczepionka w gabinecie lekarskim

Published

on

Corona: Szczepionka biotechnologiczna się skończyła – pierwsza szczepionka w gabinecie lekarskim

W praktyce lekarzy ogólnych w Niemczech wczesne szczepionki przeciwko koronawirusowi szybko przestały być szczepionką biotechnologiczną.

Frankfurt / Berlin – trzeci Korona-Wave jest w pełnym rozkwicie, a lekarze rodzinni biją na alarm. Nadchodzące dostawy biotechnologii w maju Nie wystarczy wykonać pierwsze szczepienia w dużych ilościach. Większość szczepionek Biotech ma być podawana szczepionkom po raz pierwszy. Istnieje zagrożenie, że pierwsza szczepionka z Biotech zostanie przerwana.

Andreas Casson, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Prawnego Ubezpieczenia Zdrowotnego (KPV), skomentował te praktyki w oświadczeniu: „Ilość szczepionek firmy Biotech / Pfizer ogłoszona w maju przez Federalne Ministerstwo Zdrowia na początku nie jest wystarczająca. Szczepionki powinna być znacząca od połowy miesiąca.

Freeze with Corona Vaccine Biotech – Ile szczepionek jest dostępnych w maju / czerwcu?

Prognoza dystrybucji Federalnego Ministerstwa Zdrowia na maj przewiduje 1,6 miliona dawek tygodniowo szczepionki firmy Biotech / Pfizer dla szczepionek koronowych w praktyce. Ponadto zabiegi otrzymają ponad milion dawek szczepionki AstraZeneca w pierwszych dwóch tygodniach maja. Oczekuje się, że do czerwca liczba szczepionek pochodzących z Biotech przekroczy trzy miliony. Na tydzień rozpoczynający się 31 maja zaplanowano 3,4 miliona puszek. Po tym nastąpi ponad 3,6 miliona puszek w okresie trzech tygodni. Na dzień 28 czerwca ponad 3,7 miliona puszek.

Ponieważ większość szczepionek Biotech jest używana w szczepionkach wtórnych, wkrótce zmniejszy ona liczbę szczepionek pierwotnych.

© Gustavo Valiant przez www.imago-images.de

Coraz więcej osób szczepi się przeciwko koronowi w gabinetach i instytucjach medycznych. Czy w rezultacie ośrodki szczepień stracą na znaczeniu? Erwin Rodell (CDU), przewodniczący komisji zdrowia w Bundestock, powiedział we Frankfurcie nad Sondoksydem Alzheimera: „Jeśli priorytet szczepionki zostanie wyeliminowany pod koniec maja lub na początku czerwca, warto pozostawić szczepionkę lekarzom. Znają swoich pacjentów. „Pomimo rosnącego znaczenia szczepionek w praktykach i instytucjach, oczekuje się, że ośrodki szczepień otrzymają łącznie ponad dwa miliony szczepionek, takich jak Biotech lub Astrogeneca, w maju i czerwcu.

READ  Wir UE: Parlament wywiera presję na Polskę i Węgry – ale najpierw Niemcy

Szczepionki koronowe: Wiele osób kwalifikujących się do szczepień może wkrótce otrzymać pierwszą szczepionkę

Według szacunków Federalnego Instytutu Prawnego Ubezpieczenia Zdrowotnego ponad połowa osób uprawnionych do szczepienia mogła otrzymać przynajmniej jedną pierwszą szczepionkę koronową do końca maja. Nakładane są opłaty dystrybucyjne. Trzy czwarte z nich mogło zostać zaszczepionych po raz pierwszy w połowie czerwca. Z chęcią zaszczepienia 80 proc. Dotrze do każdego, kto zechce się zaszczepić. W przyszłości ośrodki szczepień w krajach związkowych będą oferować wizyty tylko w przypadku drugiej szczepionki. (David Suarez Caspar)

Rubricklistenbuild: © Gustavo Valiant via www.imago-images.de

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Kupowanie grzybów w Polsce: jaka jest cena popularnych kurek na rynku?

Published

on

Kupowanie grzybów w Polsce: jaka jest cena popularnych kurek na rynku?

In Polen ist die Pilzernte in vollem Gange. Pfifferlinge sind frisch auf dem Basar in Kostrzyn nad Odrą erhältlich. Ist der Preis im Vergleich zu deutschen Supermärkten wirklich günstiger?

Kostrzyn

Ein Artikel von

Bettina Winkler

Kurki na rynku polskim w Kostrzynie

Kurki w Polsce: sprzedawca Natalia ze świeżymi grzybami na targu w Kostrynie nad Otre. Czy kurki są tańsze w krajach sąsiednich?

Bettina Winkler

„Nasze grzyby są w 100% polskie” – podkreśla Natalia na stoisku z warzywami na bazarze w Kostrzynie nad Odrą, dwadzieścia kilometrów od Śląskiego. Swoją drogą piękny polski rynek z wieloma straganami, małymi restauracjami, bezpłatnymi miejscami parkingowymi, czystymi toaletami i niezliczoną liczbą fryzjerów. Warto odwiedzić.

READ  Wir UE: Parlament wywiera presję na Polskę i Węgry – ale najpierw Niemcy
Continue Reading

Top News

Po upałach w NRW: Burze przynoszą ochłodę – Aktualności – WDR – Aktualności

Published

on

Po upałach w NRW: Burze przynoszą ochłodę – Aktualności – WDR – Aktualności

Sobota potem NRW Znów ciepło, a przede wszystkim wilgotno, wieczorem i w nocy przelotne opady deszczu oraz ciepłe burze.

W Wuppertal-Ronsdorf piorun uderzył w dach domu. Następnie zapalił się dach. Według straży pożarnej w Wuppertalu nikt nie został ranny.

Uczestnicy koncertów są przemoczeni

Ostrzeżenie pogodowe na festiwalu w Baruka | Źródło zdjęcia: WDR/Marvin Hoffmann

Wśród tych, którzy byli zaskoczeni ulewnym deszczem, byli ci, którzy wzięli udział w festiwalu Parookaville w Wies. Na terenie lotniska, gdzie nocowało wielu gości, organizatorzy poprosili gości o zamknięcie namiotów i zabezpieczenie ich na ziemi ze względu na pogodę.

Wieczorem w Dusseldorfie, gdzie obecnie odbywa się Jarmark Nadreński, zebrały się ciemne chmury. Później zaczęło padać. Wczorajszy koncert Coldplay, pierwszy z trzech koncertów w Düsseldorfie, był odpowiednio mokry.

Chris Martin w ulewnym deszczu | Źródło zdjęcia: Henning Kaiser/dpa

Tuż przed frontmanem Chrisem Martinem i jego ekipą na arenie zaczęło się lać Taśma Wszedł na scenę. Prawie 50 000 fanów i muzyków zostało przemoczonych.

W niedzielę ponownie możliwe są burze

W niedzielę w Nadrenii Północnej-Westfalii niebo będzie pochmurne i zawsze będą występować pojedyncze przelotne opady deszczu i burze, w niektórych obszarach czasami bardzo groźne: z ulewnymi opadami deszczu, gradem i burzliwymi wiatrami. Temperatura nieznacznie spadnie do 26–29 stopni.

Według redakcji pogody WDR pogoda we wschodniej Westfalii jest ekstremalna Po południu możliwe są burze i ulewne opady deszczu do 50 litrów na metr kwadratowy.

Uczestnicy Christopher Street Day w Kolonii mają nadzieję, że bogowie pogody będą w ciągu dnia nieco życzliwi. Przez miasto przechodzi wielka parada, w której uczestniczy około 60 000 osób. Organizatorzy spodziewają się, że na trasie pojawi się ponad milion gości.

Oto trzy wskazówki, które pomogą Ci w pełni wykorzystać gorącą i wilgotną pogodę:

  • Wentylacja wczesna i późna – ale dopiero po: Wentylacja ma sens, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż w pomieszczeniu – czyli późnym wieczorem lub wczesnym rankiem. Niemniej jednak w wielu pomieszczeniach i sytuacjach ważne jest regularne wietrzenie w ciągu dnia. W przeciwnym razie powietrze w pomieszczeniu będzie nasycone parą i zanieczyszczeniami.
  • Pij dużo: Powinieneś pić regularnie przez cały dzień, zanim poczujesz pragnienie. Obowiązują następujące zasady: gorące napoje mogą zwiększyć pocenie się, bardzo zimne napoje mogą powodować nadmierne ciepło, co może wywierać nacisk na układ krążenia. Wybierz więc złoty środek między ciepłem a zimnem.
  • Zrób sobie sjestę: Jeśli to możliwe, DocEsser zaleca przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych w godzinach od 13:00 do 18:00. Zatem od południa do późnego popołudnia słońce jest w najwyższym punkcie. Pomocne jest także noszenie w miarę możliwości luźnych i przewiewnych ubrań.

Ćwicz od północy do południa

W upalne dni, jeśli to możliwe, biegaj rano. Zdjęcie: dpa/Thomas Banneyer

Jeśli chcesz ćwiczyć, najlepiej robić to rano, szczególnie w upalne dni. „Brak powszechnie zauważanego południowego upału„Mówi meteorolog WDR Vogt.”Latem najwyższą temperaturę osiągamy pomiędzy godziną 15:00 a 18:00.”

Jeśli więc masz ochotę pobiegać w upalne dni, z pewnością możesz to zrobić w porze lunchu – ale lepiej nie robić tego wieczorem. „Oprócz upału powietrze jest również silnie zanieczyszczone– mówi Vogt.

Nasze zasoby:

  • Redakcja WDR Weather Meteorolog WDR Jürgen Vogt
  • Centrum Kompetencji Meteorologicznych ARD
  • Centrum Doradztwa Konsumenckiego NRW
  • Agencja informacyjna AFP
READ  Słynny polski rajd ERC przygotowuje się do startu na start do wielkiej setki
Continue Reading

Top News

Wizyta w Pniewach, mieście partnerskim Oer-Erkenschwick w Polsce

Published

on

Wizyta w Pniewach, mieście partnerskim Oer-Erkenschwick w Polsce

READ  Włoski rząd potępia Stellandisa za wyprodukowany w Polsce „Milano”.
Continue Reading

Trending