Connect with us

Top News

Reguły Korony: które stany federalne planują teraz przejść na emeryturę

Published

on

V.Liczba infekcji spada w całych Niemczech. Obecnie w co czwartej dzielnicy odbywa się mniej niż 100 7-dniowych wydarzeń. Według danych Instytutu Roberta Kocha (RKI), we wtorek rano we wtorek 103 z 412 okręgów i dzielnic miejskich znajdowało się poniżej wyznaczonego politycznie poziomu. Dla porównania: tydzień temu tylko 57 okręgów znajdowało się poniżej 100 progów.

W krajach związkowych zaczęto rozważać, co jest ponownie możliwe, gdy w ciągu siedmiu dni zostanie zrealizowanych mniej niż 100 wydarzeń. We wtorek rząd federalny zdecydował również o złagodzeniu zasad koronowania dla osób zaszczepionych i tych, które wyzdrowiały. Wiele krajów związkowych już wdrożyło niektóre z tych nowych zasad i stawia osoby zaszczepione na równi z osobami, które uzyskały wynik negatywny.

Oto przegląd nowych lub planowanych zasad koronowania w krajach:

Baden-W ர்ட rttemberg

Rząd stanowy wyraził we wtorek nadzieję, że ogródki piwne lub tereny hotelowe zostaną ponownie otwarte podczas świąt Whitson i na mniej zanieczyszczonych obszarach, biorąc pod uwagę siedmiodniową jesień w Badenii-W ர்ட rttembergii. Premier Winfried Gretchman (Green) powiedział, że może sobie wyobrazić, że byłoby to możliwe w dniu Pięćdziesiątnicy w miastach i dzielnicach, w których liczba infekcji koronowych jest niska przez kilka dni z rzędu. „Możesz podjąć działania w tym kierunku, jeśli dostarczysz kartę szczepień, gdy jesteś w pełni zaszczepiony i ponownie połączysz się ze strategią testowania z tym związaną” – powiedział.

Minister zdrowia Manne Lucha (Zieloni) powiedział, że jeśli okręgi i regiony miałyby mniej niż 100 siedmiodniowych wydarzeń w ciągu pięciu dni, mogłyby istnieć możliwości dla gastronomii na świeżym powietrzu, handlu detalicznego i hotelarstwa. Ponadto należy zbadać inne modele w dubbingu.

Bayern

W czwartek, 6 maja, bawarski premier Marcus Soder (CSU) ogłosił wprowadzenie Bavaria Ease dla osób, które zostały w pełni zaszczepione i uratowane. Zniesiono godzinę policyjną dla tych grup. Jeśli kontakt z osobami, które nie zostały zaszczepione, jest ograniczony, osoby, które są w pełni zaszczepione, nie będą już liczone jako kontakty, więc mogą należeć do nieco większych grup. Ogólnie rzecz biorąc, operacja „Federalnej przerwy w nagłych wypadkach” w Bawarii potrwa do 6 czerwca, łącznie z wprowadzeniem godziny policyjnej.

Od poniedziałku, 10 maja, w których odbywa się mniej niż 100 wydarzeń, dzielnice mogą podawać jedzenie na świeżym powietrzu do godziny 22:00, a także podczas otwarcia w sektorze kultury, takim jak kina i teatry. W takim przypadku mogą ponownie działać hotele i obozy.

Czytaj więcej

Zarządzanie koronami krajów

Minister gospodarki Hubert Ivanker (Wolni Wyborcy) powiedział: „Wreszcie sprawy idą w dobrym kierunku”. Otwarcie powinno być również możliwe, ponieważ w przeciwnym razie turystyka i współpraca byłyby niekorzystne dla konkurencyjności w porównaniu z sąsiednią Austrią. Znowu możliwe. „Spotkanie z przekąskami to dusza Bawarii” – wyjaśnił Ivanker. Wezwał gminy do wspierania nieoficjalnego cateringu na świeżym powietrzu i udostępnienia otwartych przestrzeni, tak jak miało to miejsce w zeszłym roku.

READ  Lotteryback w Mabrid Ilner: „Będzie czwarta fala”

Obecny wysoki limit wydarzeń dla szkół podstawowych oferujących kursy alternatywne ma zostać podniesiony ze 100 do 165 od poniedziałku.

Berlin

Na przykład w Berlinie, według Senatu, odkryte kawiarnie i restauracje mogą zostać ponownie otwarte z Whitson. „Jeśli wydarzenia, które obecnie obserwujemy, będą się nadal rozwijać, mam nadzieję, że będziemy mogli zaoferować również lokale gastronomiczne na świeżym powietrzu”, powiedział po wtorkowym posiedzeniu senatu, burmistrz Michael M ல்ல ller (SPD). „Na pewno będziemy koordynować współpracę z Brandenburgią”.

Brema

W kraju związkowym Brema osoby, które zostały w pełni zaszczepione przeciwko wirusowi koronowemu lub które przeżyły epidemię w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, będą zwolnione z wszelkich obowiązków związanych z badaniami w przyszłości. Senat przyjął we wtorek stosowne rozporządzenie. Ofiary nie potrzebują już testów. Pełne wyszczepienie obowiązuje od 15 dnia po ostatnim szczepieniu. Obywatelstwo nadal musi zatwierdzić zmianę w tym tygodniu.

Zmieniono zasady składania testów koronowych, np. Na wizytę fryzjera. Testy PCR, szybkie testy antygenowe i autotesty są wykorzystywane jako dowód ujemnego wyniku testu. Jednak, aby wynik autotestu został zaakceptowany, należy go przeprowadzić na miejscu testowym i pod nadzorem.

Brandenburgia

Sojusz Czerwono-Czarno-Zielonych w Poczdamie zgodził się, że restauracje na świeżym powietrzu mogą zostać otwarte w dniu Pięćdziesiątnicy, jeśli infekcja będzie się stabilizować w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Ponadto można rozważyć więcej możliwości w sporcie, kulturze i turystyce – wraz z przyszłą polityką i negatywnymi testami. Każdy, kto został zaszczepiony w Brandenburgii szczepionką zatwierdzoną przez UE, jest równoważny z osobą, która uzyskała negatywny wynik testu koronowego dwa tygodnie po ostatniej wymaganej dacie szczepienia, jeśli taki test jest wymagany.

Hamburg

„Jeśli siedmiodniowe wydarzenie w Hamburgu spadnie poniżej 100 przez co najmniej pięć dni roboczych, a wskaźnik zakażeń pozostanie stabilny, będzie to łatwe” – powiedział we wtorek rzecznik Senatu Marcel Switzer. Ale ostrzegł przed „efektem jo-jo”. „Jeśli efekt jo-jo: poluzuj, zamknij, poluzuj, zamknij. Nie sądzę, żeby ktokolwiek mógł to znieść. ”

W mieście liczba incydentów trwających siedem dni wzrosła we wtorek ponownie do ponad 100. RKI zgłosił 90, ale miasto korzysta z własnych danych.

Hesson

Żaden z planowanych start-upów nie jest znany z Hess, gdzie siedmiodniowe incydenty we wtorek wyniosły 146,3. Hesjańskie stowarzyszenia branżowe domagały się szybkiego rozpoczęcia handlu i gastronomii. Na przykład rozważ otwarcie restauracji, noclegi dla turystów i inne udogodnienia dla sprzedawców detalicznych. Propozycja została przyjęta przez rząd stanowy, Hiszpańską Izbę Handlu i Przemysłu (HIHK), Hessey Chamber of Commerce i Tehoka Gastronomy Association, podały we wtorek we wspólnym oświadczeniu w Wisden.

READ  Wirus Corona: Straszne doniesienia z sąsiedniej Polski, Niemiec - „To jest masakra”

Meklemburgia-Pomorze Przednie

Meklemburgia-Pomorze Przednie ogłosiło we wtorek, że zezwoli drugim właścicielom domów z całkowicie zaszczepionych jednodniowych wycieczkowiczów i innych krajów związkowych na ponowne wjazd do kraju związkowego. Minister zdrowia Harry Claw (CDU) powiedział, że nocowanie w hotelach, pensjonatach, domach wakacyjnych lub kempingach jest nadal nielegalne. Osiem procent całkowitej populacji Niemiec jest obecnie w pełni zaszczepionych przeciwko Govt-19.

Dolna Saksonia

Po miesiącach rygorystycznego blokowania Dolna Saksonia chce rozpocząć łagodzenie działań z planem krok po kroku, który rozpocznie się w następny poniedziałek (10 maja). Premier Stephen Weil (SPD) ogłosił po posiedzeniu rządu w Hanowerze we wtorek, że handel, gastronomia, turystyka i plenerowe imprezy kulturalne powinny zostać wznowione w dzielnicach i dużych miastach, w których odbywa się mniej niż 100 wydarzeń trwających siedem dni. Warunkiem wstępnym jest codzienny negatywny szybki test koronowy lub dowód pełnej szczepionki przeciwko wirusowi koronowemu. Nadal opracowywany jest plan krok po kroku dotyczący dalszego wyjścia z kontroli koronawirusowych, z pierwszymi środkami łagodzącymi, które zostaną dodane do nowych przepisów dotyczących koronowania w kraju.

Nadrenia Północna-Westfalia

Według RKI, siedmiodniowe wydarzenie tutaj to 153,7. Obecnie nie ogłoszono żadnego rozluźnienia.

Nadrenia-Palatynat

Infekcje koronowe w Nadrenii-Palatynacie spadły we wtorek do najniższego poziomu od trzech tygodni. Stanowe biuro informacyjne ustaliło wartość na 113,7. Kroki otwarcia są nieznane.

Charland

Rząd stanu Charlende zrównał tych, którzy zostali już zaszczepieni i wyleczeni, z tymi, którzy uzyskali wynik negatywny w piątek, na przykład w dostępie do handlu detalicznego. Rząd wskazuje na swojej stronie internetowej, że „model Charland” jest nadal możliwy w okręgach, jeśli wydarzenia siedmiodniowe nie przekraczają 100. Ten model oferuje szybkie testy otwierające stopnie w gastronomii, sporcie i kulturze. Obecnie we wszystkich dzielnicach jest ich ponad 100.

Saksonia

Saksonia zrówna tych, którzy zostali w pełni zaszczepieni przeciwko koronie, i tych, którzy wyzdrowieli od 10 maja, z tymi, którzy w kilku punktach uzyskali negatywny wynik. Minister zdrowia Saksonii Petra Copping (SPD) powiedziała po posiedzeniu rządu w Dreźnie we wtorek. Ponadto, jeśli 7-dniowe wydarzenie w regionie trwa krócej niż 100 do 5 dni, w turystyce planuje się otwarcie restauracji i wypoczynku na świeżym powietrzu. Wakacje są znowu możliwe w obozach i domach wakacyjnych, ale z mniej niż 50 imprezami w pensjonatach i hotelach.

Saksonia-Unhold

Saksonia-Unhold Corona chce złagodzić zasady w dzielnicach o najmniejszej liczbie infekcji od przyszłego tygodnia. Rząd stanowy ogłosił we wtorek, że restauracje na świeżym powietrzu, niektóre atrakcje turystyczne i odkryte obszary basenów mogą zostać tam ponownie otwarte. Przykładowe testy powinny być ponownie możliwe. Warunkiem otwarcia jest to, aby siedmiodniowe imprezy w powiecie nie przekraczały 100 przez pięć kolejnych dni roboczych. „Dużo się dzieje na zewnątrz” – powiedział po posiedzeniu rządu premier Reiner Hazeloff (CDU).

Zasadniczo osoby, które zostały zaszczepione, osoby, które uzyskały wynik negatywny oraz osoby, które wyzdrowiały, powinny być traktowane jednakowo. Rząd stanowy chce wyjaśnić szczegóły nowych zasad koronowania w ciągu tygodnia i rozwiązać je do piątku. Nowe zamówienie stanowe można już składać na niedzielę.

Schellswick-Holstein

W stanie wszystkie dzielnice są teraz poniżej znaku 100. W dzielnicach Pinnacle i Stormmarn nadal obowiązuje „Emergency Break”, ale obie wolą odpocząć, jeśli liczba ta nie wzrośnie ponownie.

துரிங்கியா

W Turyngii wydarzenia są obecnie bardzo duże, ale zgodnie z planowanym dowództwem Korony państwo przygotowuje też pierwsze kroki do jej otwarcia. Przy 100 000 ludzi w ciągu siedmiu dni o stabilnych wartościach poniżej 100 nowych epidemii, wizyty w ogródku piwnym i jakieś wycieczki są ponownie możliwe w przyszłości. Nowe przepisy mają wejść w życie w czwartek, zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia Hayeka Wernera (Linge) po posiedzeniu gabinetu we wtorek.

Planowane rozporządzenie przewiduje zautomatyzowane czynności otwierania w gastronomii na świeżym powietrzu, kempingu, rezerwacji domów wakacyjnych i usługach fitness. „Ponadto władze lokalne mogą opracować więcej przepisów zgodnie z planem krok po kroku” – powiedział Werner. Warunkiem wstępnym jest to, aby wydarzenie siedmiodniowe było poniżej 100 przez pięć kolejnych dni.

Pierwszy projekt rozporządzenia narzucił ostatnio, że jeśli impreza jest poniżej 100, można zarezerwować kempingi i domy wakacyjne, istnieje koncepcja ochrony przed infekcjami i zapewniony jest monitoring kontaktu. Wszyscy pozostali turyści nocujący powinni zostać tymczasowo zakazani. Werner powiedział, że zmiany planowane są również w domach opieki. Podobnie jak w przeszłości, personel w zaszczepionych lub rehabilitowanych domach opieki w przyszłości powinien być kontrolowany tylko raz w tygodniu, a nie trzy razy w tygodniu.

Czytaj więcej

Kto ma najlepsze przeciwciała: aktywne czy zaszczepione?

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

ATP Challenger: Jurij Rodionov świętuje pierwsze zwycięstwo w Polsce – Sports Mix

Published

on
Wiedeń – wtorek, 16.08.2022, 12:18

Jurij Rodionov świętuje zwycięstwo w miękkim otwarciu w ATP Challenger w Grodzisku Mazowieckim.

Dolny Austriak pokonał Niemca Henry’ego Scheuera (ATP 287) 6:3 i 6:4 po godzinie 1:34. Za pomocą. To zakończyło serię przegranych trzech meczów Rodionowa.

W pierwszym secie 23-latkowi udało się przełamać 4:2. W drugiej rundzie obaj gracze rezygnują z pierwszej gry serwisowej. Po dwóch odbitych breakballach na początku meczu, Rodionov dostaje przerwę 4:3. W rezultacie Austriak pewnie pracował, aby wygrać pierwszą rundę.

W 1/8 finału spotyka świat nr 138. Zwycięzcą pojedynku jest Michael Geerts (ATP 231) lub kwalifikator Marco Topo (ATP 495).

Turniej w Polsce odbędzie się na twardych kortach i będzie przygotowaniem do rozpoczynających się w przyszłym tygodniu eliminacji US Open.

Źródło tekstu: © LAOLA1.at


na szczyt »

READ  Lotteryback w Mabrid Ilner: „Będzie czwarta fala”
Continue Reading

Top News

Come-X szuka dowodów: politycy wzywają do zbadania polityki Scholesa

Published

on

Poszukiwanie dowodów afery Com-X |

Politycy wzywają do nalotu na Scholz

W tej sprawie eksperci sądowi Unii wezwali do nowych poszukiwań kanclerza Olafa Schaalza (64 l., SPD)!

Wynika to z afery Warburga, który w czasie pełnienia funkcji burmistrza Hamburga przekazał SPD datki partyjne i miliony podatków.

Prokuratorzy śledczy z Kolonii odnotowali w aktach, że istnieją oznaki „konkretnego usunięcia” wpisów z kalendarza na terenie kampusu Warburga.

Jak dotąd przeszukano jedynie oficjalną skrzynkę e-mail Scholza. Zastępca wydziału Unii Andrea Lindholz (51 lat, CSU): „Scholz musi teraz ujawnić śledczym swój prywatny ruch e-mail”.

Wiceprzewodniczący Grupy Parlamentarnej CDU/CSU: Andrea Lindols (51 lat, CSU)

Zdjęcie: Sojusz obrazu / dpa

To prawie rok od 2014 roku, kiedy Hamburg uniknął pobierania 47 milionów euro podatków od Warburg Bank. Należy zdecydować o wiadomościach WhatsApp, SMS-ach, osobistych mailach.

▶︎ Ekspert wnętrz Stefan Heck (39 lat, CDU): „Usunięcie kalendarza to przykrywka, która doprowadzi do dalszego dochodzenia”. Biuro Prokuratora Stanowego ma w razie potrzeby „niezbędne narzędzia”.

Rzecznik hamburskiej komisji śledczej Koetz Weiss (56 l. CDU) dodaje: „Wszystkie e-maile i czaty Scholza muszą być sprawdzone”.

Skandal Com-X

W latach 2001-2016 bankierzy, prawnicy i inwestorzy oszukiwali niemiecki rząd na miliardy poprzez sztuczki podatkowe i transakcje giełdowe. Ponieważ te transakcje typu „come-ex” są nazywane, płacą dwukrotność podatku płaconego tylko raz.

Zaangażowany był również hamburski Bank Warburg. Zbadana zostaje rola ówczesnego burmistrza Olafa Scholza.

Prokuratura hamburska: brak podstaw do wszczęcia śledztwa

Tymczasem prokurator generalny Hamburga odrzucił skargę przeciwko Scholzowi i jego następcy burmistrza Peterowi Tzentscherowi (56 l., SPD) za niewszczynanie dochodzeń.

Potwierdził to później rzecznik władz „Codzienne lustro” To zostało zgłoszone.

Powód: Prokurator Gerhard Streit (72 l.) złożył skargę karną przeciwko Scholesowi i Tzentscherowi w związku z podejrzeniem o pomoc w uchylaniu się od płacenia podatków.

Według odrzucenia skargi złożonej przez Prokuraturę Generalną w dniu 10 sierpnia 2022 r., „nie ma wystarczających przesłanek faktycznych, by podejrzewać, że podejrzenia o uchylanie się od opodatkowania Warburg Bank były świadomie lub celowo zachęcane przez hamburskie organy podatkowe”.

To właśnie widziała prokuratura w Hamburgu. Z raportu prokuratora wynika, że ​​nie było żadnych istotnych nowych ustaleń.

Wątpliwe jest, czy będzie to kontynuowane po ostatnich wydarzeniach w aferze Come-X.

Come-Ex-Deals: nielegalny przemyt dywidendy
READ  Polityka pracownicza Cromb-Karenbauera: zielono-żółty atak na „AKK”
Continue Reading

Top News

Rosnące ceny: Ceny żywności rosną w Polsce i Danii

Published

on

Wstępne obliczenia Federalnego Urzędu Statystycznego (DESTATIS) zostały potwierdzone w tym tygodniu. W porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku ceny żywności w Niemczech wzrosły w lipcu 2022 r. o 14,8%. Oznacza to, że inflacja wzrosła już piąty miesiąc z rzędu. W lipcu 2022 r. wzrosły ceny wszystkich kategorii żywności. Tłuszcze i oleje jadalne (+44,2%) oraz produkty mleczne i jaja (+24,2%) znacznie wzrosły w cenach. Dwucyfrowe wskaźniki inflacji wyznaczono także dla pozostałych grup żywności, w tym mięsa i przetworów mięsnych (+18,3%).

18,6% wzrost w Polsce

Według analiz UCE Research i Grupy Wyższej Szkoły Bankowej ceny dla odbiorców końcowych dla najważniejszych grup produktów w polskim handlu detalicznym żywnością w lipcu były średnio o 18,6% wyższe niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Oznacza to, że inflacja, która była już wysoka, ponownie wzrosła o 0,6 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach prym wiodły produkty tłuste, ze średnim wzrostem cen o 50,4% w ciągu roku. Ceny masła wzrosły o 54,3%, olejów jadalnych średnio o 50,5%, a masła o 46,3%. Chleb też jest bardzo drogi. Zgodnie z wynikami analizy, w lipcu trzeba było zapłacić średnio o 28,2% więcej niż rok temu. W przypadku makaronów był on o 32,1% wyższy.

Średnio ceny mięsa są o jedną czwartą wyższe niż w lipcu 2021 roku. Ceny wołowiny wzrosły o 36,9%, kurczaka o 19,4%, a wieprzowiny o 17,1%. Biorąc pod uwagę wzrost cen producentów, ekonomiści spodziewają się dalszych podwyżek cen konsumpcyjnych.

Wzrost o około 11% w Danii

Duńscy konsumenci musieli znacznie głębiej zagłębić się w swoje portfele w lipcu 2022 roku niż latem 2021 roku. Według Krajowego Urzędu Statystycznego oficjalna stopa inflacji żywności w duńskiej sprzedaży detalicznej żywności wyniosła w zeszłym miesiącu 11,0% rok do roku. W porównaniu do czerwca 2022 r. ceny żywności wzrosły średnio o 1,1%. wiek

Continue Reading

Trending