Connect with us

Top News

Polska stopniowo łagodzi ograniczenia koronowe | NDR.de – Nowości

Published

on

Polska stopniowo łagodzi ograniczenia koronowe |  NDR.de – Nowości

Stan: 03.05.2021 10:48

Liczba nowych infekcji koronowych w Polsce spada od początku kwietnia. Teraz rząd chce nieco podnieść ograniczenia w maju.

Polska w maju stopniowo łagodzi ograniczenia koronowe. Od wtorku centra handlowe i sale koncertowe muszą najpierw zostać otwarte. Polski rząd uważa, że ​​Polska przezwyciężyła trzecią epidemię.

Dodatkowe informacje

Według RKI, przez pięć kolejnych dni liczba zdarzeń nie przekracza 100, a ograniczenia mogą zostać zmniejszone. Ale Senat jest bardzo ostrożny. Więcej wiadomości z Corona na Ticker. Dalej

Hotel jest otwarty od 8 maja

Na swojej stronie rząd wspomina o epidemii, która cofnęła się w całej Polsce. Głównym powodem jest to, że coraz więcej osób w kraju szczepi się przeciwko koronowi. Oprócz centrów handlowych i sal koncertowych od 8 maja otwarte mogą być również hotele. Aplikacja powinna wynosić 50 procent. Restauracje i ośrodki zdrowia są zamknięte.

Izolowany po powrocie

Katering na świeżym powietrzu może zostać otwarty 15 maja, z zastrzeżeniem zasad zdalnych. Powinno być również możliwe kino plenerowe i imprezy teatralne. Od 29 maja mogą zostać ponownie otwarte restauracje, baseny, sale gimnastyczne i wszystkie szkoły. Każdy inny niż kierowca i niebędący pasażerem powracający z McLenberg-Pomorze Zachodnie do Polski musi być nadal izolowany – zgodnie z rozporządzeniem Corona State.

Korona w MV

7-dniowa mapa wydarzeń dla Meklemburgii-Pomorza Przedniego od 3 maja 2021 r

Wartość wydarzeń w kraju spada do 114,5. Większość nowych epidemii występuje w okręgach Vorpomorn-Grefswald i Ludwigslast-Parchim. Dalej

Centrum medyczne w hrabstwie Swerin Weststad.  © NDR - zdjęcie: Andreas Frost

Miasto ogłosiło w poniedziałek, że żaden z 84 dotychczas ocenianych testów koronowych nie był pozytywny. Dalej

Etykieta mówi: "Pomoc Corona" Obok stylizowanego wirusa i banknotów.  © Image Alliance Zdjęcie: Bildazentur-Online / Ohde

Ta pula jest skierowana do firm, które nie otrzymały jeszcze żadnej pomocy podczas epidemii. Może zapłacić 30 milionów euro. Dalej

Burmistrz Swire Rico Badenshire z Socjaldemokratów odwiedza studio.

4 min

Manuela Swasik

8 min

Ludzie stojący przed straganem.

3 min

.

1 minuta

Kobieta w masce i ochronnym wzroku wyjmuje szmatkę z ust mężczyzny.

2 min

Kilka ampułek szczepionki.

3 min

Nauczyciel i jego uczniowie w maskach podczas lekcji muzyki

2 min

.

1 minuta

Corona: Musisz to wiedzieć

Usługa

Smartphone Phone-Dastadur.  © iStockphoto Zdjęcie: Christian Nowrocky

Ministerstwa, urzędnicy i stowarzyszenia w Meklemburgii-Pomorzu Przednim przeniosły telefony obywateli i numery interwencyjne na pytania dotyczące wirusa koronowego. Oto przegląd. Dalej

Ten temat w programie:

NDR1 Radio MV | Aktualności | 05.03.2021 | 10:00

Logo NDR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Hamburg oczekuje setek tysięcy na festiwal solidarności | NDR.de - Aktualności
Continue Reading

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  Hamburg oczekuje setek tysięcy na festiwal solidarności | NDR.de - Aktualności
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Trending