Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Wirus koronowy w okrężnicy: szczepionka ogniskowa

Stan: 03.05.2021 19:37

Obszary z problemami społecznymi często stają się hotspotami koronowymi. Mobilne zespoły opuszczają teraz Kolonię – i szczepią ludzi mieszkających w biedniejszych dzielnicach miasta, niezależnie od listy priorytetów.

Patrząc na mapę wydarzeń w Kolonii, jest bardzo interesujące, że Corona jest również kwestią społeczną. Prawy brzeg i północny zachód od Renu są przeważnie ciemne. To właśnie w dzielnicach miejskich panują najbiedniejsze i najbardziej krytyczne warunki życia. Bogaty dom, jak mieszkańcy Kolonii nazywają swoje dzielnice, ma w porównaniu z nim bardzo niewielką liczbę.

Wartość zdarzenia jest większa niż 500

Szlachecka dzielnica Marianburg, w której znajdują się duże domy jednorodzinne, miała w zeszłym tygodniu mniej niż 70 wydarzeń. Podobnie wygląda sytuacja w dzielnicach klasy średniej Linden i Saul. Z drugiej strony Cologne-Sourwheel, które charakteryzuje się dużymi blokami mieszkalnymi, jest hotspotem Corona. W zeszłym tygodniu w ciągu siedmiu dni odnotowano ponad 540 nowych infekcji na 100 000 osób.

Miasto Kolonia wybrało Sorville do rozpoczęcia kampanii szczepień na niespokojnych obszarach. Tutaj próbuje zaszczepić się przeciwko epidemiom społecznym i epidemiom wirusów.

Moderna z autobusu ze szczepionkami

Autobus szczepień kursuje teraz w centrum stowarzyszenia. Obywatele mogą tu dostać zastrzyki bez względu na wiek. Najpierw zostanie użyta szczepionka firmy Moderna, którą należy dodać od firmy Johnson & Johnson w środku tygodnia, gdy jedna dawka jest wystarczająca do pełnej ochrony.

Przed rozpoczęciem szczepień jest duże zainteresowanie i długie formularze. Młoda matka, która przyjechała tutaj ze swoim małym synkiem i ojcem, przyszła w kolejce pół godziny wcześniej. Jego syn ma chorobę płuc i mówi: „Najważniejsze dla mnie jest to, że nie zarażam malucha”.

READ  Lista krajów ponownie zablokowanych, od Francji po Polskę

Uczeń Perbin Das również chce się zaszczepić: „Mam nadzieję, że jest to krok w kierunku poprawy i że w rezultacie liczba bractw wkrótce się zmniejszy” – mówi. 21-latek dowiedział się o przeprowadzce na Facebooku i powiedział o tym swojej rodzinie. Ciotka natychmiast przyjechała z nią na szczepienia.

„Wiele osób na małej przestrzeni”

Kierownicy w Kolonii nie widzieli kwestii sprawiedliwości, ponieważ osoby w Sorweiler, które nie należą do żadnej z grup priorytetowych, są szczepione. Christian Miller, szef straży pożarnej w Kolonii, powiedział, że mieszkańcy Sorville są bardziej narażeni na infekcję z powodu warunków życia: „Na małej przestrzeni w wysokich budynkach przebywa wielu ludzi”. Jednocześnie Miller odnosi się do napiętej sytuacji na Oddziale Intensywnej Terapii w Kolonii. Szczepionki w hotspocie odgrywają rolę w ochronie systemu opieki zdrowotnej przed przeciążeniem.

„To jest dobre dla nas wszystkich”

Henriet Recker, niezależny burmistrz Kolonii, nie chciał, aby różne dzielnice i grupy priorytetowe grały przeciwko sobie. Biorąc pod uwagę zacofane społecznie obszary, mówi o działaniu „zapobiegania ryzyku”. „To jest dobre dla nas wszystkich” – mówi Recker. W końcu ludzie z wrażliwych dzielnic są wszędzie w mieście, na przykład w autobusach i pociągach. J ன் rgen Jastro, lekarz ds. Szczepionek z Kolonii, zauważa: „Jeśli postawisz płonący dom na zewnątrz, chronisz swoich sąsiadów”.

Burmistrz Recker chce kontynuować ten projekt. Stopniowo nadchodzi kolej na inne dzielnice Kolonii z podobnymi problemami.