Connect with us

Top News

U-Bahn oficjalnie otwarty w Karlsruhe

Published

on

Oficjalne otwarcie zintegrowanego rozwiązania Karlsruhe. Mieszkańcy Karlsruhe mogą teraz odwiedzić nowy tunel i jego przystanki.

Po otwarciu Osiedla Zintegrowanego w Karlsruhe wraz z oficjalną ceremonią w południe, mieszkańcy Karlsruhe mogą teraz obejrzeć swój nowy tunel.


Wszystkie siedem nowych przystanków zostało otwartych jednocześnie o godzinie 14.00. Kiedy pierwszy pociąg zatrzymał się na przystanku Europaplatz, spontanicznie wybuchły brawa.

Gwiazdy miasta otworzą w tym samym czasie nowe przystanki

Między innymi Lord Mayor Frank Mentrup (SPD), dyrektor zoo Matthias Rainsmid, prezes KIT Holger Hanselka, dyrektor zarządzający targami Britta Wirtz i dyrektor Badrice Statstate Ulrich Peters.

Zmiana rozkładu jazdy została przesunięta o jeden dzień, aby mieszkańcy Karlsruhe mogli się zrelaksować i poznać nowy projekt sieci przystanków i tras. W rzeczywistości ogólnokrajowa zmiana harmonogramu nastąpi dopiero w niedzielę rano. Wyjątkiem jest Karlsruhe.

Oficjalna ceremonia otwarcia odbyła się o godzinie 12.00

Tuż przed południem na przystanku Markplatz przecięto czerwoną wstęgę – oficjalnie otwarto tunel kolei miejskiej Carlsruhe. Najpierw goście honorowi i przedstawiciele mediów mogli odwiedzić przystanki i być tam na wycieczce otwierającej.

„Tak zaczyna się nowe Karlsruhe”.

Oficjalna ceremonia otwarcia była niewielka ze względu na koronę, więc nie odbyła się ceremonia wspólnotowa ani nic podobnego. Jednak otwieraniu przystanków towarzyszą muzycy grający na scenach. Obecni byli także burmistrz Karlsruhe Frank Mentrup, minister transportu Badenii-Wirtembergii Winfried Herman (Zieloni) oraz nowy sekretarz stanu w Federalnym Ministerstwie Transportu Michael Thuer (FDP).

W sobotę tramwaje będą kursować według nowego rozkładu

Przez całą sobotę wszystkie linie tramwajowe Karlsruhe Transport Company, a mianowicie linie 1, 2, 3, 4 i 5 oraz linia S2, działały już zgodnie z nowym planem sieci tras. Ponieważ w sobotę jest podłączony do sieci DB, tramwaje Albtalverkehrsgesellschaft będą kursować według starego planu i nie zmienią się do czasu zmiany oficjalnego ogólnokrajowego rozkładu jazdy w niedzielę rano.

READ  Szczepionka Covit-19: sfałszowane banknoty ujawnione w Meksyku i Polsce

Istnieją inne zmiany, które są częścią zmiany harmonogramu. W przyszłości na lekkich torach kolejowych w metrze będą jeździć tylko nowe, niezakłócone pojazdy. Jednocześnie KVV oferuje dwie nowe taryfy cyfrowe, które można zarezerwować tylko za pośrednictwem procesora telefonu komórkowego kvv.regiomove, które obejmują strefę domową i przelot. Usługa jest rozwijana w MyShet. KVV radzi swoim klientom, aby korzystali z elektronicznych informacji o rozkładzie jazdy przed wylotem od 12 grudnia www.kvv.de Używać.

Wraz z ukończeniem tunelu tramwajowego dobiega końca projekt stulecia. Rozwiązanie złożone jest budowane od dwunastu lat. Przez wiele lat miasto kształtowały place budowy i objazdy. Druga część zintegrowanego rozwiązania, tunel samochodowy pod Crixstrass, zostanie ukończona dopiero wiosną 2022 roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Obawy przed cyberatakami: ostrzeżenie Alfa-CRP w Polsce

Published

on

Za granicą Uważaj na cyberataki

Polski rząd wydał alarm Alfa-CRP w całym kraju

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Co: pa / PAP

Po cyberatakach na ukraińskie serwery rządowe alarm Alfa-CRP będzie obowiązywał w Polsce do niedzieli – pierwszy z czterech w sumie poziomów alarmowych. Wynik ten wskazuje, że Polska rozważa cyberatak na kluczową infrastrukturę.

miWynika to z napiętej sytuacji w bezpośrednim sąsiedztwie Rosji. Od wtorku o 23:59 alert Alfa-CRP będzie obowiązywał w całej Polsce. Rząd ogłosił we wtorek wieczorem.

Według doniesienia premier Mateusz Morawiecki podpisał stosowne rozporządzenie po spotkaniu z ministrem spraw wewnętrznych i szefem krajowej agencji wywiadowczej ABW. Alpha-CRP to pierwszy z czterech poziomów alarmowych, które można uruchomić w przypadku zagrożenia cyberatakami.

Organy powinny poddawać monitoringowi, tj. przeglądowi, ważną infrastrukturę, taką jak połączenia telekomunikacyjne. „To sygnał dla służb bezpieczeństwa i całej administracji publicznej do szczególnej czujności” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie.

W raporcie stwierdzono, że posunięcie polskiego rządu było związane z atakami cybernetycznymi na serwery ukraińskiego rządu w ciągu ostatnich kilku dni. Poziom CRP ma charakter prewencyjny i powinien być stosowany początkowo do niedzieli.

W piątek w Polsce zgłoszono wyciek danych. Według serwisu Onet do 9 stycznia ponad 1,7 miliona szczegółów dotyczących polskiej armii zostało załadowanych na serwer i podobno pobrane. Powiadomienie o poziomie alarmowym CRP wskazuje, że polski rząd uważa, że ​​w najbliższych dniach można sobie wyobrazić cyberataki na kluczową infrastrukturę.

Czytaj

Najwyższy stopień pilności: istnieje pilna potrzeba pozostania wśród grup przestępczych

Oprócz infrastruktury telekomunikacyjnej obejmuje to dostawy energii. Decyzja zapada w czasie wzmożonych napięć między Rosją a Ukrainą w sąsiedniej Polsce. Moskwa przewiozła przez granicę na Ukrainę tysiące żołnierzy i ciężki sprzęt. Dyplomacja kryzysowa na Zachodzie nie pomogła jeszcze złagodzić napięć. Polska, zachodni sąsiad Ukrainy, również jest zagrożona wydarzeniami.

READ  Szczepionka koronowa: Małe miasta w Polsce szczepią mieszkańców Warszawy
Continue Reading

Top News

Lipsk: Missing Jesse (19) nie żyje | Regionalny

Published

on

Lipsk – Tragiczne potwierdzenie w sprawie Jessego (19), który zaginął z Lipska. Teraz leżał martwy na polu niedaleko Schkeuditz. Musiał zostać zabity! (20) został zatrzymany pod zarzutem.

„Według wstępnych ustaleń, zmarły został uznany za zmarłego na miejscu” – powiedział we wtorek rzecznik policji.

Jesse był publicznie poszukiwany

Zdjęcie: © Posterunek Policji Południowo-Wschodni w Lipsku

„Dalsze dochodzenia są w toku. Żadne dalsze informacje na temat lokalizacji, czasu i miejsca odkrycia nie zostały ujawnione, aby nie zakłócać tych badań ”.

Pierwsi śledczy przybyli na miejsce w poniedziałek po południu i znaleźli ciało. We wtorek Altscherbitzer zmierzył pole za pomocą technologii LKA 3D i przeleciał nad obszarem za pomocą dronów. Wydział medycyny sądowej przeszukał wykrywacz metalu i usunął wierzchnią warstwę gleby z miejsca, w którym leżało ciało.

„Nie jest jasne, czy 20-letni podejrzany jest rzeczywiście mordercą” – powiedział Andreas Ricken, rzecznik prokuratora stanowego w Lipsku. Nie jest jeszcze pewne, czy zostanie złożony wniosek o nakaz aresztowania.

Jesse był ostatnio widziany 11 stycznia 2022 roku. Był tam w ciągu dnia ze znajomym. Pożegnali się na głównym dworcu kolejowym w Halle, gdzie 19-latek chciał pojechać do Probstidy.

W poszukiwania zaginionego zaangażowana jest policja. Ciało młodego mężczyzny zostało znalezione w poniedziałek.

Zwiastun filmu

Kryminalistyka na miejscu. We wtorek kontynuowali poszukiwania i bronili dowodów

Zdjęcie: Silvio Burger

READ  RKI i DIVI: Większość pacjentów oddziału intensywnej terapii Kovit nie jest szczepiona
Continue Reading

Top News

Protesty w Polsce w sprawie akt kościelnych związanych z nadużyciami | DOMRADIO.DE

Published

on

Obecnie akta postępowania kościelnego przeciwko sprawcom nie są dostępne dla Polskiej Państwowej Komisji do Spraw Wykorzystywania Seksualnego Dzieci. Watykan jest za to odpowiedzialny.

Sobór Biskupów w Warszawie ogłosił w poniedziałek, że za nadużycia w Kościele katolickim odpowiedzialny jest Watykan. Dlatego diecezje i zakony prowadziły w imieniu władz Watykańskich śledztwa karne. W rezultacie rząd powinien zwrócić się o międzynarodową pomoc prawną do Watykanu, aby mógł dostarczyć dokumentację konkretnych nominacji, które podlegają jurysdykcji Stolicy Apostolskiej.

„Dlatego nie mamy tu do czynienia z relacją między władzą państwową a kościołem w Polsce, ale o relację między polskim rządem a władzami Stolicy Apostolskiej” – powiedział Piotr Studniki, szef Urzędu Ochrony Dzieci przy ul. Konferencja Episkopatu. Oficer. Ksiądz Arcybiskup Wojciec Polak, który jest odpowiedzialny za ochronę dzieci i młodzieży w kościele, powiedział w zeszłym tygodniu w liście do Błażeja Kmieciaka, szefa Państwowej Komisji Śledczej.

Próbowałem zdobyć pliki na próżno

Jak dotąd Komisja podjęła daremną próbę uzyskania dostępu do akt Kościoła. We wrześniu 2021 r. przewodniczący Komisji Kmieciak zaproponował nawet wspólną komisję śledczą do analizy akt Konferencji Episkopatu. Od jesieni 2020 r. Komisja rejestruje przypadki wykorzystywania dzieci w wieku poniżej 15 lat w społecznościach edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych i religijnych.

Według Statnickiego Konferencja Episkopatu chce współpracować z Komisją Badań Statystycznych i Ochrony Dzieci i Młodzieży przed Wykorzystywaniem Seksualnym. Bodźcem dla podobnych programów w państwowych placówkach oświatowo-opiekuńczych będzie praca profilaktyczna katolickich szkół i ośrodków dla osób niepełnosprawnych.

Kłóć się o liczby

Kościół skrytykował wstępny raport komisji rewizyjnej o nadużyciach z lipca 2021 roku. Stuttnicki zarzucił komisji fałszywy obraz poziomu przemocy seksualnej księży oraz niesłuszne zarzucanie Kościołowi braku chęci współpracy. W swoim raporcie komisja napisała, że ​​w 30 proc. przypadków zgłoszonych lub odnotowanych nadużyć oskarżonym jest duchowny.

READ  Mimo decyzji ETS: Polska nie chce zaprzestać wydobycia węgla brunatnego

Badanie Konferencji Biskupów wykazało, że duchowni są odpowiedzialni za jeden procent wszystkich przestępstw związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci. We własnej ocenie akt sądowych postępowań karnych od połowy 2017 r. do końca 2020 r. Komisja ustaliła, że ​​dwóch z 265 skazanych przestępców to księża.

Continue Reading

Trending