Connect with us

Economy

Dlaczego wzrost będzie kontynuowany nawet bez obniżek stóp procentowych?

Published

on

Dlaczego wzrost będzie kontynuowany nawet bez obniżek stóp procentowych?
Pomnik byka na Wall Street.  Zdjęcie: Bloomberg
Giełdy: Dlaczego rajd będzie kontynuowany nawet bez obniżek stóp procentowych

Po mocnych danych makroekonomicznych i danych o wysokiej inflacji, Wall Street znacząco zmieniła swoje oczekiwania na obniżki stóp procentowych ze strony amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Podczas gdy uczestnicy rynku spodziewali się na początku roku około siedmiu obniżek stóp procentowych, obecnie spodziewają się tylko jednej lub dwóch. Perspektywa wyższych stóp procentowych na dłuższy okres nie spowodowała jednak spadków na giełdach. Po tymczasowej trzytygodniowej korekcie na S&P 500 na początku miesiąca, indeks zaczął już rosnąć w stronę maksimów. Dlatego byki z Wall Street uważają, że wzrost cen akcji może być kontynuowany nawet bez niższych stóp procentowych Fed.

Giełdy: wzrosty bez obniżek stóp procentowych przez Fed?

Według doniesień Bloomberga silny wzrost gospodarczy na świecie mógłby zapewnić rynkom akcji wystarczające wsparcie, aby kontynuować rekordowe wzrosty, nawet jeśli całkowicie odrzucono zakłady na obniżki federalnych stóp procentowych w tym roku.

Po najlepszym tygodniu indeksu S&P 500 od listopada, który pchnął amerykański benchmark do najwyższych rekordowych poziomów od marca, inwestorzy stają przed pytaniem, czy osłabienie zaobserwowane na początku miesiąca było jedynie uderzeniem, czy też opóźnionym luzowaniem polityki. powód, który ponownie pociągnie rynek w dół.

Niektórzy inwestorzy uważają, że odpowiedź można znaleźć w latach 90. XX wieku, kiedy wartość akcji wzrosła ponad trzykrotnie, mimo że stopy procentowe przez lata utrzymywały się na obecnym poziomie. W tamtym czasie silny wzrost gospodarczy spowodował gwałtowny wzrost na Wall Street. Chociaż perspektywy globalne są obecnie niepewne, a stopy procentowe nie spadają tak szybko, jak oczekiwano, nadal istnieje wystarczający impet, aby popchnąć rynki akcji do przodu.

„Trzeba zastanowić się, dlaczego w tym roku stopy procentowe zostaną obniżone w mniejszym stopniu” – powiedział w wywiadzie Zahrad Usmani, zarządzający funduszem w Martin Currie. „Jeśli ma to związek z tym, że gospodarka jest zdrowsza niż oczekiwano, może to wesprzeć wzrost na giełdzie po typowych krótkoterminowych wzburzonych reakcjach”.

READ  Laysara: Summit Kingdom - Citybuilder pozwala stworzyć królestwo w górach
Giełdy rosną, ponieważ wyższe federalne stopy procentowe wspierają gospodarkę
Giełdy mają tendencję do wzrostów, gdy gospodarka wspiera wyższe stopy procentowe

Wzrost gospodarczy wspiera rynki akcji

Przed zeszłotygodniowymi wzrostami, w kwietniu giełdy odetchnęły, gdy początkowe oczekiwania dotyczące łagodzenia polityki pieniężnej doprowadziły do ​​rekordowych poziomów na amerykańskich i europejskich giełdach w pierwszych miesiącach 2023 r.

Oczekiwania inwestorów, że Fed dokona w tym roku co najmniej sześciu obniżek stóp procentowych po 25 punktów bazowych, spadły od tego czasu do jednej obniżki. Inflacja gospodarcza W Stanach Zjednoczonych utrzymuje się na wysokim poziomie. Wzbudziło to obawy, że kontynuacja restrykcyjnej polityki Fed może mieć wpływ na gospodarkę i potencjał zysków przedsiębiorstw.

Rosnące ryzyko geopolityczne i niepewność co do wyników wyborów prezydenckich w USA również doprowadziły do ​​większej zmienności, zwiększając popyt na instrumenty zabezpieczające zapewniające ochronę w przypadku znaczącej korekty.

Jednakże zaufanie do gospodarki światowej wzrosło w tym roku, głównie ze względu na wzrost gospodarczy w Stanach Zjednoczonych i niedawne oznaki ożywienia w Chinach. Międzynarodowy Fundusz Walutowy również podniósł w tym miesiącu swoje prognozy dotyczące światowego wzrostu gospodarczego, a badanie Bloomberga wskazuje, że od 2025 r. oczekuje się odbicia wzrostu w strefie euro.

David Mazza, dyrektor generalny Roundhill Investments, powiedział, że chociaż najnowsze dane gospodarcze odzwierciedlają znaczne spowolnienie wzrostu gospodarczego w USA w czwartym kwartale, do liczb tych należy podchodzić ostrożnie, ponieważ maskują silny popyt.

„Konkluzja jest taka, że ​​nadal uważam, że nie potrzebujemy niższych stóp procentowych, aby powrócić do lepszych nastrojów. Jednak myślę, że będzie to raczej działanie równoważące.

Nie ma recesji nawet bez obniżki stóp procentowych przez Fed
Obawy przed recesją w Stanach Zjednoczonych maleją

Polegaj na kilku spółkach technologicznych

Pewny krótkoterminowy spadek jest postrzegany jako zdrowy dla S&P 500 po tym, jak w pierwszym kwartale osiągnął on nowe maksima. Według danych Bloomberga w latach 1991–1998 wskaźnik spadł kilkakrotnie aż o 5%, po czym ponownie odbił, ale bez korekty wynoszącej 10% lub więcej.

READ  Czy browar tego nie docenił?

Wadą porównania jest to, że koncentracja wskaźnika jest dziś znacznie większa niż w latach 90.

Pięć największych spółek — Microsoft, Apple, Nvidia, Amazon.com i Meta Platforms — należy do sektora technologicznego i reprezentuje prawie jedną czwartą kapitalizacji rynkowej indeksu S&P 500, co czyni indeks bardziej podatnym na ostre wahania.

Wysokie rentowności obligacji nie są problemem

Na korzyść rynków akcji przemawiają jednak inne czynniki.

Analiza przeprowadzona przez BMO Capital Markets pokazuje, że stopy zwrotu z indeksu S&P 500 zwykle korelują ze wzrostem rentowności obligacji. Analiza wykazała, że ​​od 1990 r. indeks osiągał średnio roczny wzrost na poziomie prawie 15%, gdy rentowność 10-letnich obligacji skarbowych przekraczała 6%, w porównaniu ze stopą zwrotu wynoszącą 7,7%, gdy rentowność wynosiła poniżej 4%.

„Ma to dla nas sens, ponieważ niższe stopy procentowe mogą sygnalizować spowolnienie wzrostu gospodarczego i odwrotnie” – napisał w nocie do klientów Brian Belsky, główny strateg inwestycyjny w BMO.

S&P 500: Amerykańskie giełdy radzą sobie lepiej w okresach wyższych stóp procentowych
Amerykańskie giełdy radzą sobie lepiej w czasach wysokich stóp procentowych

Dochód wpłynął w zeszłym tygodniu 10 lat Papiery skarbowe osiągnęły najwyższą od roku wartość 4,74% w związku z ograniczonymi perspektywami niższych federalnych stóp procentowych.

Wczesne wyniki bieżącego sezonu wyników wskazują, że około 81% amerykańskich spółek przekracza oczekiwania, nawet w obliczu rosnących stóp procentowych. Według danych Bloomberg Intelligence, zyski w pierwszym kwartale wzrosną o 4,7% w stosunku do roku poprzedniego, w porównaniu do szacunków przed sezonem wyników na poziomie 3,8%.

Rosną zyski spółek z S&P 500

Analitycy spodziewają się, że zyski S&P 500 wzrosną o 8% w 2024 r. i 14% w 2025 r., po słabym wzroście w zeszłym roku, wynika z danych zebranych przez BI.

Giełdy: Zyski spółek z indeksu S&P 500 rosną pomimo rosnących stóp procentowych
Rosną szacunki zysków w USA

Według Andrew Slimmona, zarządzającego portfelem w Morgan Stanley Investment Management, oczekiwania dotyczące zysków w przyszłym roku mogą być wyższe, mimo że Fed nie obniży stóp procentowych w 2024 r.

READ  Remake Wiedźmina: CD Projekt Red ogłasza nowe wydanie

Na początku tego miesiąca powiedział Bloomberg TV, że „potwierdza przewagę cen akcji”, gdy rynek patrzy na te oczekiwania.

Osung Kwon, strateg Bank of America, powiedział, że dynamicznie rozwijająca się gospodarka będzie nadal wspierać rynki akcji, nawet bez obniżek stóp procentowych. Największym zagrożeniem dla tego założenia jest spowolnienie gospodarcze przy utrzymującej się wysokiej inflacji – stwierdził.

„Jeśli inflacja jest uparta ze względu na dynamikę gospodarczą, niekoniecznie jest to złe dla akcji” – stwierdził Kwon. „Ale stagflacja się zdarza”.

FMW/Bloomberg

Aby czytać i pisać komentarze, kliknij tutaj

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Lider transformacji energetycznej niewypłacalny – dotknięte 130 pracowników

Published

on

Lider transformacji energetycznej niewypłacalny – dotknięte 130 pracowników
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Firma opracowała kiedyś najmniejszy na świecie falownik, co uczyniło ją głównym graczem w transformacji energetycznej. Teraz jednak firma składa wniosek o upadłość.

FRANKFURT – Szok dla świata energii słonecznej: Jak ogłoszono w piśmie do inwestorów pod koniec tygodnia (22 i 23 czerwca 2024 r.), firma Solarnative GmbH zajmująca się energią słoneczną podjęła decyzję o ogłoszeniu upadłości. Według doniesień medialnych przyczyną upadłości jest brak kapitału potrzebnego spółce do rozwijania swoich innowacji.

Firma fotowoltaiczna z kraju związkowego Hesja jest niewypłacalna: poszukiwani byli inwestorzy

Henk Oldenkamp, ​​dyrektor generalny Solarnative GmbH, twierdzi, że opracował najmniejszy na świecie falownik, który jest niezbędny w systemach energii słonecznej. Firma opracowała także inteligentny system energetyczny w 2024 r. Chociaż zarówno systemy fotowoltaiczne, jak i inteligentne systemy energetyczne przeżywają obecnie rozkwit, założona w 2019 r. spółka nie była jeszcze w stanie wzbudzić wystarczającego zainteresowania inwestorów. Ponadto firma, podobnie jak wielu innych graczy w Europie, skarży się obecnie na dumpingowe ceny z Chin, które uniemożliwiają im prowadzenie interesów.

Układ słoneczny na dachu © IMAGO/H. Bizmana

Podobnie jak około 130 pracowników w trzech lokalizacjach Hess (Zamek, Creftela I Hofheim) Obecnie kontynuacja upadłości zależy od przebiegu upadłości. W związku z faktem, że Przesył energii Tak naprawdę to dopiero się zaczęło, można być pozytywnym. Dzięki nowej stolicy marzenie założycieli obu firm o tanim i szybkim montażu instalacji fotowoltaicznych na dachach każdego może się spełnić.

Solarnative GmbH bankrutuje: wiele firm zajmujących się energią słoneczną znajduje się pod presją

Jednak Solarnative nie jest jedyną firmą zajmującą się energią słoneczną znajdującą się obecnie pod presją. Firmy w Niemczech od miesięcy biją na alarm, zwłaszcza że chińscy dostawcy wchodzą na rynek z tanimi produktami dotowanymi w ich kraju. Chińskie jednostki nie są gorszej jakości od marek europejskich – ale niemieccy dostawcy często po prostu nie nadążają za wojną cenową.

READ  Mimo wątpliwości: ceny akcji Daimler Truck rosną: sprzedaż Daimler Truck wyższa niż oczekiwano | biuletyn

To już wpędziło w kłopoty niektóre firmy zajmujące się energią słoneczną: na przykład szwajcarska firma Meyer Berger wycofała się z Niemiec; Solarwatt zaprzestał także produkcji modułów w Dreźnie, aby zamiast tego skupić się na innych regionach. Komisja Europejska rozważa obecnie nałożenie karnych ceł na produkty pochodzące z Chin w związku z wojną cenową. Stany Zjednoczone ogłosiły już coś podobnego.

Continue Reading

Economy

Zapobiega stanom zapalnym i wzmacnia układ odpornościowy: Naukowcy polecają ten produkt mleczny

Published

on

Zapobiega stanom zapalnym i wzmacnia układ odpornościowy: Naukowcy polecają ten produkt mleczny

Twój układ odpornościowy czerpie ogromne korzyści z codziennego spożywania jogurtu. Bakterie probiotyczne zawarte w jogurcie wspierają zdrową florę jelitową, która jest kluczowa dla silnego układu odpornościowego. Bakterie te wytwarzają kwas mlekowy, który zwalcza szkodliwe zarazki. Badania takie jak te przeprowadzone w Centrum Helmholtza w Brunszwiku pokazują, że bakterie te uelastyczniają powierzchnię jelit, co działa odprężająco i wzmacniająco na układ odpornościowy.

Przeciwzapalne działanie jogurtu

Szczególnie osoby z nadwagą często cierpią na przewlekłe, ciche stany zapalne, które mogą prowadzić do poważnych chorób, takich jak cukrzyca typu 2, choroby układu krążenia czy zapalenie stawów. Bakterie kwasu mlekowego występujące w jogurcie działają przeciwzapalnie ze względu na wysoką zawartość witamin B5 i B12. Badanie przeprowadzone w 2020 roku na Uniwersytecie w Lancaster sugeruje, że codzienne spożywanie jogurtu może chronić przed niektórymi rodzajami nowotworów, takimi jak rak piersi.

Zdrowie serca i jogurt

Codzienne spożywanie jogurtu może również chronić serce. Według badania przeprowadzonego w 2018 roku na Uniwersytecie Oksfordzkim regularne spożywanie może zmniejszyć ryzyko zawału serca o 20 procent u mężczyzn i 30 procent u kobiet. Bakterie kwasu mlekowego zawarte w jogurcie wiążą nadmiar soli i pomagają regulować ciśnienie krwi.

Mocne kości i lśniące zęby

Wapń to kolejny cenny produkt bakterii kwasu mlekowego występujących w jogurcie. Jest niezbędny dla mocnych kości i zdrowych zębów. 250-gramowa filiżanka jogurtu pokrywa około jednej trzeciej dziennego zapotrzebowania osoby dorosłej na wapń. Szczególnie nastolatki, kobiety w ciąży i osoby starsze odnoszą korzyści z wyższego zapotrzebowania na wapń. Witaminy z grupy B znajdujące się w jogurcie wspierają również dziąsła, co przyczynia się do jasnego uśmiechu.

Więcej korzyści zdrowotnych

Kobiety mogą zmniejszyć ryzyko infekcji pochwy, jedząc co najmniej trzy porcje jogurtu tygodniowo. Jednakże osoby z nietolerancją laktozy powinny zachować ostrożność, ponieważ spożywanie jogurtu może powodować biegunkę i ból brzucha.

READ  Hoyerswerda: Paliwa alternatywne są dobre dla klimatu
Continue Reading

Economy

Wiele skarg na Bavina

Published

on

Wiele skarg na Bavina
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Republika Handlowa jest obecnie poddawana krytyce. Użytkownicy opisują usługę Neobroker jako katastrofę. Tymczasem Federalna Komisja Nadzoru Finansowego (BaFin) może monitorować spółkę. Chodzi o to.

Berlinie – to Komercyjna firma zajmująca się technologią finansową W ostatnich latach przeszedł długą drogę: uzyskał licencję bankową, wprowadził kartę płatniczą, a wkrótce planuje zaoferować rachunek bieżący. Jednakże w ostatnim czasie nasiliły się skargi klientów na świadczący pełen zakres usług berliński bank. Krytykowano zwłaszcza obsługę klienta, ale w zeszłym tygodniu płatności również były opóźnione o kilka dni. Użytkownicy nazywają to kompletną katastrofą i wydaje się, że Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin) również zabrał głos.

„Republika Handlowa to obecnie katastrofa” – użytkownicy wypowiadają się na temat X

Ekran telefonu komórkowego z logo Republiki Handlowej. Użytkownicy opisują usługę Neobroker jako katastrofę. Tymczasem Federalna Komisja Nadzoru Finansowego (BaFin) może monitorować spółkę. Chodzi o to. © Thomas Trotschl/Imago

Firma handlowa nowego brokera zarządza około czterema milionami użytkowników i aktywami o wartości około 35 miliardów euro. Firma fintech jest szczególnie popularna ze względu na warunki: oprocentowanie 3,75% w skali roku, niskie koszty transakcyjne i bezpłatne plany oszczędnościowe. Dzięki planowanemu wprowadzeniu rachunku bieżącego firma może konkurować z tradycyjnymi bankami w Niemczech Handelsblatt.

Jednak media społecznościowe pokazują obecnie inny obraz wartej miliard dolarów firmy. Słowo „katastrofa” jest tu coraz częściej używane w odniesieniu do republiki handlowej. Oto, co użytkownik pisze na X na prośbę korespondenta finansowego świat:

Wielu innych użytkowników skarży się również na słabą obsługę klienta i niewypłacanie wygranych. Wielu użytkowników pisało na X, że czekali na swoje zarobki od tygodnia. „Możesz zapomnieć o obsłudze klienta” – skomentował inny. Poza tym na platformie zawsze pojawiają się problemy techniczne: „Na początku logowanie nie działa, a teraz od początku miesiąca nie otrzymałem żadnych wypłaconych zysków i nie ma już danych na temat moich realizacji transakcji”, jeden użytkownik napisał. Porada finansowa.

Trade Republic wyjaśnia opóźnienia poprzez dostosowania systemu

Zapytano osoby, których to dotyczy Interesuje się handlem Zwłaszcza wypłaty dywidend od spółek finansowych DWS i producenta samochodów Porsche. Jednak według użytkowników brakowało również płatności od Microsoft, Realty Income i 3M. Trade Republic usprawiedliwia również opóźnienia w płatnościach spowodowane zmianami systemowymi:

READ  Amerykańska firma otrzymuje zlecenie na budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce

„Ze względu na zmiany w systemie niektóre zarobki zostały opublikowane dopiero kilka dni po wypłacie. […] Wszystkie dywidendy zostaną wypłacone w ustawowym terminie” – poinformował fintech .

Krytyka braku komunikacji firmy

Użytkownicy szczególnie narzekają na brak komunikacji Trade Republic. Niektórzy zastanawiają się, dlaczego firma nie została poinformowana o zmianach systemowych w zeszłym tygodniu. „To naprawdę źle w kontekście zaufania klientów” – stwierdził jeden z użytkowników X.

Inwestorzy kryptowalut znaleźli się na początku czerwca w podobnej sytuacji. W piątek 7 czerwca użytkownicy otrzymali powiadomienie, że od niedzieli nie będzie już można handlować ich monetami. Powodem demonetyzacji była zbliżająca się wymiana dotkniętych walut na nowe waluty ASI, które nie zostały odpowiednio zareklamowane. Jak stwierdziła później spółka Commercial Republic, według raportu opublikowanego przez Tydzień pracyZostali poinformowani przez animatora rynku kryptowalut dopiero w czwartkowe popołudnie i poinformowali swoich klientów tak szybko, jak to możliwe.

Wydaje się, że Bavin bada problemy nowego medium

Marka Marka Handelsblatt Rzeczniczka organu nadzoru finansowego BaFin powiedziała, że ​​w ostatnim czasie wzrosła liczba skarg na Trade Republic. Problemy są zgłaszane do BaFin i badane. Jeden z użytkowników poinformował o odpowiedzi, którą otrzymał od BaFin, że Trade Republic skomentowała tę decyzję oraz że BaFin w dalszym ciągu monitoruje obecnie sytuację. Wczoraj otrzymał należną mu dywidendę. Być może „katastrofa” została już opanowana.

Continue Reading

Trending