Connect with us

Top News

Polska uważa, że ​​rosyjski atak na terytorium NATO jest możliwy

Published

on

Polska uważa, że ​​rosyjski atak na terytorium NATO jest możliwy
  1. Strona główna
  2. Polityka

Naciskać

Czy Władimir Putin naprawdę odważyłby się zaatakować członka NATO? Minister spraw zagranicznych Polski Sikorski „nie byłby zaskoczony”.

WARSZAWA – Według amerykańskich ekspertów Rosja przygotowuje się do konfliktu z NATO. Jednak podczas wojny na Ukrainie przywódcy wielokrotnie stwierdzali, że NATO nie planuje ataku na ten kraj. Prezydent Władimir Putin w marcu nazwał takie oskarżenia „czystym nonsensem”. Według doniesień mediów państwowych minister obrony Siergiej Szojgu zaprzeczył takim planom. Minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski widzi to jednak inaczej.

Możliwym scenariuszem dla Polski jest atak Putina na kraj NATO

Sikorsky uważa, że ​​Putin prawdopodobnie zaatakuje państwo członkowskie NATO i ostrzega w szczególności Niemcy. „Niemieccy politycy wydają się usatysfakcjonowani faktem, że Rosja będzie gotowa za cztery–pięć lat i że Niemcy będą gotowe do tego czasu. Rzecz jednak w tym, że zanim Rosja przybędzie do Niemiec, musi dotrzeć do kilku innych krajów” – powiedział. Zdjęcie. Przez te kraje Sikorsky rozumie Polskę lub Bałtyk.

Minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski uważa, że ​​Rosja prawdopodobnie zaatakuje członka NATO. © Image Alliance/dpa | K. Nietfeldta

Jeśli do ataku faktycznie dojdzie, Sikorsky „nie byłby zaskoczony”. „Rosja w swojej 500-letniej historii wielokrotnie atakowała Polskę” – powiedział. Tym razem jednak sytuacja będzie inna: „Rosja poniesie porażkę, ponieważ my, Zachód, jesteśmy znacznie silniejsi od Rosji. Dziś Ukraina nie walczy sama. Inaczej niż w przeszłości, nie będziemy walczyć samotnie.

Polskie kopalnie graniczą z Rosją i Białorusią

Pod koniec lutego Polska zaczęła chronić swoje granice z Rosją i sojuszniczą Białorusią barierami przeciwpancernymi. Jest to „część naszej strategii obrony i odstraszania” – napisał minister obrony Marius Błaszak w białoruskim opozycyjnym mediach X Reports. Dalej Według niego Polska planuje obecnie wydobywanie i budowę fortyfikacji na granicy z Rosją i Białorusią. NATO przeniosło już na Litwę system obrony powietrznej.

READ  Kryzys energetyczny: „Nie ma dobrego rozwiązania”, mówi Fratzscher, ekonomista Maischberger

Sikorski wielokrotnie podkreślał wagę zwycięstwa Ukrainy w wojnie. „Mamy wybór: albo pokonana armia rosyjska poza granicami Ukrainy, albo zwycięska armia rosyjska na granicach Polski. Putin zrobi to, co Hitler zrobił z Czechosłowacją, zabierze przemysł i naród Ukrainy i zmobilizuje ich do kontynuować” – wyjaśnił minister.

Sikorsky apeluje do Scholesa w sprawie rakiet manewrujących Taurus

Po tym, jak USA dostarczyły Ukrainie rakiety ATACMS, Sikorsky wierzy prezydentowi Olafa Scholesa Niemcy ponownie rozważają swoje stanowisko w sprawie dostaw rakiet manewrujących Taurus. Sikorsky powiedział, że decyzja USA była „reakcją na agresywną eskalację Rosji”. Niedzielne zdjęcie. Scholz musi to uznać i „zrobić więcej, niż robią już Niemcy”. (MD)

Autor Momir Tagak napisał ten artykuł. Redaktor Lukas Rogalla wykorzystał model języka AI, aby ulepszyć własne preferencje. Wszystkie informacje zostały dokładnie sprawdzone. Dowiedz się więcej o naszych zasadach dotyczących sztucznej inteligencji tutaj

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Rynek Kaufland: Uruchomiony w Polsce i Austrii

Published

on

Rynek Kaufland: Uruchomiony w Polsce i Austrii

Na początku roku Kaufland ogłosił, że rynek zmierza do Polski i Austrii.

Reklama

Daty rozpoczęcia zostały już ustalone. Wyrusza 7 sierpnia Rynek Cofflanda Pod domeną Kaufland.pl rezyduje w Polsce. 4 września Kaufland.at będzie kontynuowany w Austrii. W blokach startowych znajduje się już ponad 2000 dealerów.

Oczekiwania wśród traderów A my jesteśmy dorośli. W bardzo krótkim czasie szybko rozwinęliśmy się w Czechach i na Słowacji i już jesteśmy jednym z czołowych graczy na rynku w obu krajach. Teraz zaczynamy od powiązanych ambicji w Austrii i Polsce. Wraz z ekspansją jesteśmy reprezentowani w pięciu krajach, tzw Idealna lokalizacja dla sprzedawców detalicznych każdej wielkościAby stworzyć swój własny tak szybko i bez długiego procesu, jak to możliwe Zasoby należy rozwijać zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym– mówi Gerald Schönbucher, członek zarządu Kaufland E-Commerce.

Ekspansja daje sprzedawcom detalicznym nowe możliwości merchandisingu

Coffland Global Marketplace oferuje obecnie dostęp do pięciu rynków dla sprzedawców internetowych w kraju i za granicą. Detaliści mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at, docierając do 81 milionów klientów online. Już 11 000 sprzedawców detalicznych sprzedaje na Kaufland Global Marketplace Dotrzyj do ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów kart Kaufland w krajach rynkowych, a także do milionów klientów online. Są wspierani wieloma usługami. Kaufland zapewnia na przykład listę ofert w odpowiednich wielokanałowych kanałach marketingowych, przetwarzanie płatności w odpowiedniej walucie lokalnej lub bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Sprzedawcy rozpoczynający działalność z Kauflandem na nowych rynkach w Polsce i Austrii otrzymają specjalną ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowej platformie Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzyma przez trzy miesiące opłatę podstawową za Kaufland Global Marketplace. Przez pierwsze trzy miesiące od uruchomienia danego rynku bez prowizji od sprzedaży. Ponadto dystrybutorzy również otrzymują Rabat 1200 euro na reklamy produktów sponsorowanychAby ich oferta była jeszcze ważniejsza dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

READ  Kryzys energetyczny: „Nie ma dobrego rozwiązania”, mówi Fratzscher, ekonomista Maischberger

Handel internetowy napędza trend: Kaufland.de zwiększa sprzedaż o 3%

Do 2023 roku rynek Kaufland w Niemczech wzrośnie do ok Wzrost sprzedaży w GMV (Ilość całkowitego towaru) Przy 3% W porównaniu do roku poprzedniego, w otoczeniu rynkowym Federalne Stowarzyszenie Handlu Elektronicznego i Sprzedaży Wysyłkowej Niemiec (PEVH) oblicza spadek sprzedaży towarów w handlu elektronicznym w ostatnim roku kalendarzowym o 11,8%.

Głównymi motorami wzrostu w Niemczech w ostatnich miesiącach są kategorie kuchnia i dom (+16% w porównaniu z rokiem poprzednim), życie i dekoracje (+13%) oraz elektronika (+8%). W ubiegłym roku liczba dealerów przekroczyła 11 000. Kaufland.de posiada obecnie 45 milionów produktów z ponad 6400 kategorii. Coffland Market odwiedza 32 miliony odwiedzających miesięcznie. (Cofflanda)

Continue Reading

Top News

Ruch podróżny w Hamburgu: problemy z komputerem na lotnisku | NDR.de – Aktualności

Published

on

Ruch podróżny w Hamburgu: problemy z komputerem na lotnisku |  NDR.de – Aktualności

Stan na: 19 lipca 2024 r., godzina 11:21

Krótko po rozpoczęciu wakacji w Hamburgu wiele osób wybiera się na wakacje. Oczekuje się, że szczególnie dzisiaj będzie duży ruch. Globalne problemy informatyczne powodują również czas oczekiwania na lotnisku.

Czy to samolotem, pociągiem czy samochodem: podróż w piątkowe wakacje w Hamburgu staje się grą cierpliwości. Globalne problemy z systemami komputerowymi zakłócają również przyloty i odloty na lotnisku w Hamburgu w sam raz na wakacje na północy. Rzeczniczka lotniska powiedziała, że ​​awaria dotyczy czterech lotów do Hamburga. Są to Eurowings, Ryanair, Vueling, Turkish Airlines. Linie lotnicze będą początkowo wystawiać bilety ręcznie.

Więcej informacji

W Hamburgu dotyczy to głównie ruchu lotniczego. Służby wewnętrzne twierdzą, że nie ma poważnych zakłóceń. Dalej

Loty do Berlina zostały już zawieszone

Rzecznik powiedział, że wszystkie systemy na lotnisku działają. W Berlinie mocno ucierpiało lotnisko BER w stolicy Schönefeld. Żaden samolot nie mógł tu rano wystartować ani wylądować. Usługi lotnicze zostały zawieszone. Ogółem lotnisko w Hamburgu spodziewa się dziś około 55 000 pasażerów oraz do 400 startów i lądowań.

Więcej informacji

Pasażerowie ustawiają się w kolejce przed punktem kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Hamburgu.  © Image Alliance/dpa Zdjęcie: Bodo Marks

NDR.de pokazuje średni czas opóźnień na lotnisku Fuhlsbüttel na początku wakacji w Hamburgu. Dalej

Pasażerowie oczekujący na odprawę.  © NTR Zdjęcie: Zrzut ekranu

W trzech północnych krajach rozpoczynają się wakacje – a lotnisko w hanzeatyckim mieście przygotowuje się na gorączkę, szczególnie w piątek. Dalej

Wysokie wykorzystanie i ograniczenia na kolei

W piątek podróżujący pociągami w Hamburgu mają kilka problemów: wiele pociągów dalekobieżnych na południe rozpoczyna trasę dopiero w Hamburgu. Ponadto kolej odnotowuje bardzo duże wykorzystanie przepustowości wielu pociągów – dlatego należy spodziewać się dużej liczby pasażerów na peronie. Na odcinkach między Hamburgiem a Kilonią kursuje tylko jedna usługa zastępstwa pociągów. Firma spedycyjna Aida zorganizowała własne alternatywne połączenie z Hamburga do Kilonii.

ADAC spodziewa się, że ulice i autostrady będą pełne

Według prognozy ruchu ADAC od piątku kierowcy powinni przygotować się na poważne utrudnienia. Tło jest takie, że z wyjątkiem Badenii-Wirtembergii i Bawarii wszystkie kraje związkowe mają wakacje szkolne. Według ADAC głównymi korkami w Hamburgu i jego okolicach są autostrady A1 i A7.

Więcej informacji

Korki na A2 w pobliżu Corbsen przy pięknej letniej pogodzie © NDR Zdjęcie: Manfred Herrmann

Wakacje rozpoczęły się w Hamburgu, a dziś jest ostatni dzień szkoły w Szlezwiku-Holsztynie i Meklemburgii-Pomorzu Przednim. ADAC ostrzega przed korkami. Dalej

Korek przed tunelem pod Łabą w Hamburgu © dpa-Bildfunk Fot. Bodo Marks

Korki, place budowy, ostrzeżenia o zagrożeniach i blokady dróg – aktualna sytuacja na drogach w Hamburgu i okolicach. Dalej

Ten temat w projekcie:

NTR 90,3 | NDR 90.3 Aktualny | 19 lipca 2024 | 11:00 wieczorem

logo NTR
Continue Reading

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Kryzys energetyczny: „Nie ma dobrego rozwiązania”, mówi Fratzscher, ekonomista Maischberger
Continue Reading

Trending