Connect with us

Tech

Wbudowana aktualizacja AI: GPT-4o, pole testowe Air Cargo AI, stabilizacja AI, ORBIT-Surgical

Published

on

Wbudowana aktualizacja AI: GPT-4o, pole testowe Air Cargo AI, stabilizacja AI, ORBIT-Surgical

reklama

Prezes OpenAI, Sam Altman, jest bardzo zajęty: oprócz głównego naukowca Ilyi Sutskevera, firmę opuszcza także badacz bezpieczeństwa Jan Lake. Nie jest jasne, dlaczego dwie z tych ważnych osobistości złożyły rezygnację. A potem Altman musiał doprecyzować inny temat w X. Ponieważ nikt obecnie rozmawiający z ChatGPT nie rozmawiał jeszcze z GPT-4o, co zostało ogłoszone w poniedziałek.

Wbrew temu, co sugerowano w poniedziałkowym ogłoszeniu, nie wszystkie funkcje GPT-4o zostały jeszcze zintegrowane z obecną wersją ChatGPT. Według Altmana nowy tryb audio nadal korzysta z poprzedniej wersji. Tryb tekstowy musi być oparty na GPT-4o. Wszystkie pozostałe funkcje zostaną początkowo udostępnione subskrybentom ChatGPT Plus w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

Oferty Google z „Ucz sięLM„Nowa rodzina modeli opracowana specjalnie dla sektora edukacyjnego Modele mają działać jako inteligentni asystenci dla nauczycieli i uczniów oraz zapewniać indywidualne wsparcie w procesie uczenia się. LearnLM może odpowiadać na pytania, udzielać wyjaśnień, tworzyć zadania, a nawet oceniać prace domowe.

Modele są szkolone przy użyciu obszernych danych z podręczników, publikacji naukowych i zasobów edukacyjnych. Specjalizując się w treściach edukacyjnych, mają na celu zapewnienie dokładniejszych i bardziej wiarygodnych wyników niż ogólne modele językowe.

Modele są przeszkolone w zakresie wykrywania i filtrowania nieodpowiednich treści. Ponadto rygorystyczne wytyczne dotyczące ochrony danych muszą zapewniać ochronę danych użytkowników.

Dzięki LearnLM Google chce wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji, aby uczynić edukację bardziej dostępną, skuteczną i interaktywną. Formularze będą stopniowo integrowane z istniejącymi usługami Google, takimi jak Google Classroom i Google Scholar. Pierwsze testy już trwają, np. na YouTube w USA, gdzie na pytania związane z wykładami można odpowiedzieć za pomocą LearnLM.


Federalne Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu wspiera „cyfrowe pole testowe” na siedmiu niemieckich lotniskach w celu poprawy efektywności łańcucha transportu lotniczego. Przedsiębiorstwa żeglugowe, Uniwersytet Nauk Stosowanych we Frankfurcie oraz, w razie potrzeby, Airbus i Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Powietrznego (IATA) współpracują pod przewodnictwem Instytutu Przepływu Materiałów i Logistyki im. Fraunhofera.

Dzięki lepszej komunikacji pomiędzy aktorami, wsparciu procesów cyfrowych i wykorzystaniu sztucznej inteligencji należy optymalnie wykorzystać ograniczone zasoby i obniżyć koszty w dłuższej perspektywie. Nacisk położony jest na standard danych ONE Record, prognozy wykorzystania przestrzeni ładunkowej oparte na sztucznej inteligencji i wykorzystanie zautomatyzowanych robotów ładujących.

Parlamentarny sekretarz stanu Oliver Luksic powiedział: „Potrzebujemy sztucznej inteligencji w lotnictwie, aby zachować konkurencyjność na poziomie międzynarodowym”. „Tylko w ten sposób możemy ukierunkować wykorzystanie pracowników, których jest coraz mniej, i optymalnie wykorzystać ograniczoną infrastrukturę, a tym samym w dłuższej perspektywie obniżyć koszty”.

Projekt „Digital Air Cargo Field Testing” prowadzony przez Instytut Przepływu Materiałów i Logistyki im. Fraunhofera istnieje od 2021 roku i został już dofinansowany przez Ministerstwo Transportu. Ministerstwo podwaja obecnie wsparcie do łącznej kwoty 13,7 mln euro. Uczestnicy z sektora prywatnego wnieśli łącznie 4,3 mln euro, co daje łączną kwotę 18 mln euro. Oznacza to, że projekt może trwać do 2026 roku. Opracowane rozwiązania zostaną udostępnione jako open source i posłużą jako model dla powiązanych branż.

Znaleziono startup zajmujący się sztuczną inteligencją Stability AI, znany z generatora obrazów open source Stable Diffusion Według źródeł zaznajomionych z negocjacjami sprzedażowymi. Pomimo miliardowej wyceny, rezerwy gotówkowe firmy zostały prawie wyczerpane.

Wysokie wydatki na badania i moc obliczeniową, brak realnych modeli przychodów i zamieszanie administracyjne spowodowały przewidywaną stratę w wysokości 142 milionów dolarów na bieżący rok. Aktywa płynne o wartości mniejszej niż 4 miliony dolarów są równoważone zobowiązaniami o wartości około 100 milionów dolarów wobec dostawców usług w chmurze.

Potencjalni nabywcy będą prawdopodobnie szczególnie zainteresowani od 70 do 90 ekspertami AI, wybranymi podejściami technologicznymi i marką Stable Diffusion.

Naukowcy z Uniwersytetu w Toronto, Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, ETH Zurich, Georgia Tech i Nvidia wpadli na „Orbita Chirurgia„, framework open source do symulacji robotów chirurgicznych. Wykorzystuje platformę robotyki Nvidia „Isaac Sim” do obliczeń fizyki akcelerowanych przez GPU oraz narzędzie 3D „Omniverse” z renderowaniem metodą ray tracingu. Dzięki równoległości można przeprowadzić do 8000 symulacji uruchamiane jednocześnie Jeden na jednym procesorze graficznym Zdaniem zespołu umożliwia to efektywne szkolenie w ciągu zaledwie kilku godzin, a nie dni czy tygodni, jak miało to miejsce na wcześniej używanych platformach.

ORBIT-Surgical zawiera modele prawdziwych robotów chirurgicznych i 14 zadań referencyjnych odzwierciedlających podstawowe umiejętności chirurgiczne. Należą do nich proste ruchy i interakcja ze stałymi i odkształcalnymi obiektami, takimi jak igły i rurki. Korzystając z urządzeń wejściowych, takich jak kontrolery rzeczywistości wirtualnej, eksperci mogą sterować symulowanymi robotami w czasie rzeczywistym. Nagrane ruchy są następnie wykorzystywane do nauki poprzez naśladownictwo.

Symulacja umożliwia także tworzenie realistycznych, syntetycznych obrazów, które poprawiają wydajność modeli segmentacji obrazu wymaganych przez roboty. Zespół zademonstrował już przeniesienie wytrenowanych modeli na prawdziwe roboty – konieczne są jednak dalsze udoskonalenia. W przyszłości ORBIT-Surgical będzie obsługiwał bardziej złożone zadania, takie jak szycie. Framework jest dostępny na GitHubie.

Amerykańska badaczka sztucznej inteligencji Meredith Whitaker odebrała w środowy wieczór w Hamburgu Nagrodę im. Helmuta Schmidta dla przyszłości. Podczas ceremonii wręczenia nagród Whittaker powiedział o branży technologicznej: „Nie musimy konkurować z gigantami na ich warunkach. Nie pozwólmy im dyktować ram”.

Pod sztandarem superpotężnej, superpotężnej sztucznej inteligencji – często okraszonej quasi-religijnymi przewidywaniami na temat czujących maszyn i superkomputerów – firmy te będą starały się rozszerzyć swoje wpływy i kontrolę na wszystkie sfery życia i niemal każdy region planety . – podkreślił Prezydent Signal.

Jest pewna, że ​​za filantropijną retoryką wielkich firm technologicznych kryje się więcej marketingu niż rzeczywistości. Dopiero gdy ta zasłona zostanie rozdarta, będziemy mogli poważnie zacząć przeglądać i przeprojektowywać naszą przyszłość technologiczną. Ponieważ wciąż jest czas, aby stworzyć piękną, godną życia przyszłość, mówi Whittaker. Od 2022 r. Nagroda im. Helmuta Schmidta dla przyszłości honoruje innowacyjne osiągnięcia w obszarach demokracji, społeczeństwa i technologii.

Jak inteligentna jest sztuczna inteligencja? Jakie są konsekwencje generatywnej sztucznej inteligencji dla naszej pracy, czasu wolnego i społeczeństwa? W ramach aktualizacji AI Heise, we współpracy z The Decoder, codziennie dostarczamy aktualizacje dotyczące najważniejszych osiągnięć AI. W piątki wraz z ekspertami przyglądamy się różnym aspektom rewolucji AI.

Serwis specjalizujący się w autopromocji o nazwie KI PRO

Serwis specjalizujący się w autopromocji o nazwie KI PRO


(igr)

Do strony głównej

READ  Ferrari Testarossa Pininfarina Spyder: Pozdrowienia z OutRun
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Nowa gra pojawi się dopiero jesienią 2025 roku

Published

on

Nowa gra pojawi się dopiero jesienią 2025 roku

Akcje Take-Two spadają

19 maja 2024 r

Czas czytania: około 1 minuty

Fani i giełda rozczarowani: wyczekiwana z niecierpliwością kolejna gra z serii „Grand Theft Auto” ukaże się dopiero jesienią 2025 roku.

„Grand Theft Auto V” zostało zakupione ponad 200 milionów razy. Teraz fani i giełda z niecierpliwością czekają na nowe wydawnictwo.

Zdjęcie: Melanie Voisin

Firma gier Weź dwa interaktywne Obecnie nazywa się go nieco dokładniejszym okresem, wcześniej ogólnie odnoszącym się jedynie do roku kalendarzowego 2025. Nie tylko fani liczyli na wcześniejszą datę premiery: po ogłoszeniu cena akcji spadła o dobre 2% w notowaniach po godzinach pracy .

Jak dotąd, w grudniu ubiegłego roku, wypuszczono jedynie półtoraminutowy zwiastun gry. Lokalizacja „Świetnie kradzież „Auto VI” to fikcyjna wersja amerykańskiego miasta Miami. Zwiastun przedstawia przejażdżki szybkimi samochodami, łodziami motorowymi, plaże, broń, krokodyle i kilka postaci, w tym bohaterkę o imieniu Lucia.

Tutaj znajdziesz treści zewnętrzne z youtube.com oferta.
Korzystając z Treści, wyrażasz na to zgodę Ochrona danych
Z youtube.com do.

Poprzednią edycję zakupiono ponad 200 milionów razy

Świetnie kradzież „Auto V” zostało wydane w 2013 roku. Według Take-Two grę kupiono już 200 milionów razy. Strona internetowa z grami Kotaku Pod koniec marca poinformowano, że programiści nadal potrzebują czasu i że najbardziej prawdopodobną datą jest jesień 2025 r., chociaż deweloper Rockstar wstępnie planował premierę na początku roku. W raporcie wskazano, że administracja obawia się opóźnienia do 2026 r.

Continue Reading

Tech

Tak powstaje Strefa Prywatna

Published

on

Tak powstaje Strefa Prywatna

W systemie Android 15 dostępna jest nowa funkcja zwana po niemiecku „PrivateSpace”. Od premiery Androida 15 Beta 2 użytkownicy mogą testować tę nową funkcję. Co to w ogóle jest? Możesz wtedy ukryć tam wrażliwe aplikacje i dane, czyli rzeczy, które nie powinny być widoczne bezpośrednio na Twoim smartfonie.

Oczywiście sam musisz przekonać się, jak przydatne jest korzystanie ze wszystkiego. Bo dobrze chroniony smartfon to tak naprawdę obszar prywatny. Sam Google również zaleca, aby użytkownik prawdopodobnie nie korzystał z tej funkcji ze swojego istniejącego konta Google, ale raczej z nowego.

Kilka aplikacji jest już preinstalowanych do użytku prywatnego, np. Aparat Google, Chrome, aplikacja Kontakty i pliki oraz Sklep Play. W każdej chwili możesz także zainstalować dodatkowe aplikacje dla swojego prywatnego profilu.

Jak stworzyć prywatną przestrzeń? W Ustawieniach w obszarze Ochrona danych i bezpieczeństwo znajdziesz odpowiednią pozycję „Przestrzeń prywatna”.

W przyszłości Google będzie udzielać pomocy na żywo, jak to wszystko skonfigurować i o czym należy pamiętać. Podczas procesu konfiguracji możesz wejść na swoje drugie konto Google i zdecydować, w jaki sposób chcesz otworzyć własne:

W końcu nie jest to fizyka rakietowa i można ją wykonać w kilka chwil. Wreszcie masz specjalny obszar na dole szuflady aplikacji, do którego możesz otworzyć, aby uzyskać do niego dostęp.

Pokazane na zrzucie ekranu: preinstalowane aplikacje i możliwość przypięcia już zainstalowanych aplikacji do obszaru prywatnego. Warto zaznaczyć, że jeśli posiadasz dwa konta Google, wystarczy przejść normalny proces ponownej instalacji poprzez Sklep Play w Przestrzeni PrivateSpace. Możliwe również: Usuń region w ustawieniach. Przy okazji: jeśli chcesz, możesz także użyć swojego istniejącego konta Google do zainstalowania aplikacji, które nie powinny pojawiać się w zwykłej szufladzie aplikacji.

Przejrzystość: ten artykuł zawiera linki partnerskie. Klikając na niego, przejdziesz bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie tam zakupu, otrzymamy niewielką prowizję. Nic nie zmienia ceny dla Ciebie. Linki partnerskie nie mają wpływu na nasze raporty.

READ  Samsung Galaxy Tab A8: tablet chlebowy z lepszym wyświetlaczem i lepszą wydajnością


Continue Reading

Tech

Wydarzenie integracyjne IT: już teraz zdobądź bezpłatny bilet na konferencję online

Published

on

Wydarzenie integracyjne IT: już teraz zdobądź bezpłatny bilet na konferencję online

Bezpłatny okres próbny zostanie udostępniony 25 czerwca 2024 r Konferencja online „Modernizacja nie jest celem samym w sobie” zamiast. Wydarzenie organizowane przez akademię heise i firmę konsultingową Opitz Consulting koncentruje się na integracji nowoczesnego IT jako podstawy udanej transformacji cyfrowej.

reklama

Modernizacja środowiska IT jest strategicznym imperatywem utrzymania konkurencyjności, zaspokojenia potrzeb klientów i zapewnienia bezpieczeństwa.

Wiele firm boryka się obecnie z zaległościami modernizacyjnymi, które narastały przez lata i miały znaczący wpływ na ich krajobraz IT. Skutkuje to m.in. brakiem elastyczności we wdrażaniu nowych wymagań, niewystarczającym bezpieczeństwem, wysokimi kosztami utrzymania i wzmożonymi wysiłkami w zakresie dalszego rozwoju systemów.

Aspekty modernizacji IT są często ze sobą powiązane: wymiana lub modernizacja starszych systemów, architektura mikrousług, kontenerów, modernizacja danych, poprawa bezpieczeństwa i zarządzania oraz umożliwienie wykorzystania sztucznej inteligencji.

Oprócz wyzwań technologicznych, firmy muszą stawić czoła także wyzwaniom organizacyjnym i kulturowym.

W przypadku Firmy dzielą się swoimi doświadczeniami Z projektami integracji IT, obejmującymi następujące wykłady:

  • Zmodernizuj hurtownię danych za pomocą Microsoft Fabric
  • Zmiana oparta na danych – nowoczesna kultura danych w Congstar
  • Modernizuj za pomocą AWS, wychodząc poza system wind i transportu

Wymagany jest jedynie udział w konferencji Bezpłatna rejestracja z góry niezbędny. Podczas wydarzenia uczestnicy mogą zadawać pytania za pośrednictwem czatu i wymieniać się pomysłami z innymi. Otrzymasz wtedy nieograniczony dostęp do wszystkich filmów i materiałów.


(Rzymski)

Do strony głównej

READ  Świetna cena! Dysk SSD 1 TB firmy Samsung jest w sprzedaży za niecałe 45 euro
Continue Reading

Trending