Connect with us

entertainment

Film „Zielona granica”: Uchodźcy na granicy polsko-białoruskiej

Published

on

Film „Zielona granica”: Uchodźcy na granicy polsko-białoruskiej

Agnieszce Holland udało się ukazać empatię wobec grupy osób, która jest obecnie krytycznie obecna w mediach: uchodźców z Syrii, Afganistanu i Afryki.

Podczas gdy debata polityczna toczy się wokół ograniczeń, ten niepokojący dramat ma czelność przyjrzeć się bliżej w ciągu dwóch i pół godziny. Zróżnicowana grupa afgańskich intelektualistów i syryjska rodzina z małymi dziećmi, w tym dziadkiem, wsiadają na pokład samolotu do Mińska. Białoruski dyktator Aleksander Łukaszenko udzielił im „odpowiedniego” wjazdu, aby porzucić ich na 180-kilometrowej granicy z Polską.

Nasze biuletyny
Chrismon towarzyszy Wam w weekend w piątek przez dobre dwa dni. Dzięki szkarłatowi pośrodku możesz być na bieżąco w ciągu tygodnia.

Subskrybuj tutaj

Tutaj kończy się podróż, a zaczyna męczeństwo ucieczki. Grupa ta jest ścigana przez granicę do Unii Europejskiej w nieskończonych pętlach, by ponownie zostać odparta przez polską straż graniczną. Las stał się strefą śmierci, za którą wielu uchodźców płaci życiem.

Wyspa Schronienia Lampedusa: Mieszkańcy skarżą się na luki w opiece medycznej

Film opowiada o losach tych ludzi, których nikt nie chce, z wielu perspektyw. Pokazuje punkt widzenia polskiej straży granicznej, która w ramach szkolenia jest szkolona z narracją, że ci uchodźcy nie są tym, kim są
Ludzie, ale to tylko strategiczna broń wojenna, której celem jest destabilizacja Europy. W związku z tym często dochodzi tu do brutalnych i nieludzkich ataków. W dramacie ukazana jest także scena polskich aktywistów, którzy pomimo wszystkich dzielących ich różnic, po prostu chcą pomagać.

Odbiera się im ludzką godność

Na koniec Agnieszka Holland porównuje, że w ostatnich latach na zewnętrznych granicach Europy zginęło trzydzieści tysięcy osób, podczas gdy Polska przyjęła z wielką godnością prawie dwa miliony ludzi po rozpoczęciu rosyjskiego ataku na Ukrainę. Ta zadziwiająca scena, ukazująca wręcz europejską sympatię dla zwierząt Ukraińców, podczas gdy na granicy giną inni ludzie, była niepotrzebna.

READ  Dyskusje o zielonej krzywej

Siła filmu nie polega na wskazywaniu palcem moralnym na podwójne standardy europejskiej polityki azylowej, ale na skupieniu się na losie uchodźców. Jawią się jako osoby posiadające ludzką godność
Granice UE są usuwane, gdy słowo „powroty” jest ilustrowane obrazami. Ważny film opowiadający o opresyjnej rzeczywistości, która dzieje się każdego dnia u naszych drzwi, na wschodniej zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

Zielone Granice (Polska/Francja/Czechy/Belgia 2023)

Wyjście: Agnieszki Holender

Scenariusz: Maciej Bisuk, Gabriela Łazarkiewicz-Cisko, Agnieszka Holland

Projekt obrazu: Tomek Nomiuk

Cięcia: Paweł Hrdlicka

aktor: Jalal Al-Taweel, Maja Ostazewska, Behi Janati Atay, Mohamed Al-Rashi, Dalia Naus, Thomas Wosock

Długość: 152 minuty

FSK: Od 12 lat

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Polski reżyser wyświetla w Cannes film biograficzny o Putinie wykorzystującym sztuczną inteligencję

Published

on

Polski reżyser wyświetla w Cannes film biograficzny o Putinie wykorzystującym sztuczną inteligencję

„Putin nie jest szalony. Dla niego liczy się tylko jego ego” – mówi o rosyjskim prezydencie reżyser Patrick Vega. Pomysł na film przyszedł mu do głowy wkrótce po wybuchu wojny na Ukrainie.

W końcu Putin umiera. Polski reżyser Patrick Vega, którego film o prezydencie Rosji Władimirze Putinie był pokazywany na marginesie Festiwalu Filmowego w Cannes, powiedział: „To powinno być szczęśliwe zakończenie”. Ponieważ prawdziwy Putin był niedostępny, Vega użył sztucznej inteligencji, aby wyglądać jak deepfake – technika, która fascynuje wielu ludzi w świecie filmu, ale także ich przeraża, ponieważ boją się o pracę i autentyczność filmów.

Polak, który do tej pory zajmował się głównie produkcją filmów gangsterskich, powiedział, że początkowo chciał stworzyć swoją kinową osobowość za pomocą prawdziwych materiałów filmowych z udziałem Putina. Ale jakość nie była wystarczająco dobra dla dużego ekranu. Sztuczna inteligencja (AI) „potrzebuje pożywienia. Do działania wymagane jest 20 000 obrazów o wysokiej rozdzielczości. Zamiast tego opracował nową technologię, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby nadać twarz prawdziwemu aktorowi rangi Putina.

„Instrukcja obsługi” dla Putina

„Chciałam wpełznąć do głowy Putina” – powiedziała Vega. A jego film należy rozumieć jako swego rodzaju „instrukcję obsługi” dla rosyjskiego prezydenta. „Putin nie jest szalony. Dla niego liczy się tylko jego ego” – powiedział reżyser, który wpadł na pomysł filmu wkrótce po rozpoczęciu wojny na Ukrainie. Rezultatem jest połączenie thrillera politycznego i psychologicznego portretu rosyjskiego władcy. obejmujące około 60 lat jego życia.

Vega chce także w przyszłości zaoferować opracowaną przez siebie technologię AI innym producentom, na przykład do tworzenia scen z dodatkami. „Możecie mi przysłać pustą ulicę, a ja stworzę dla nich tłum” – wyjaśnił. Bohaterowie są całkowicie sztuczni, więc nie ma problemu z prawami do wizerunku, a jest to znacznie tańsze niż kręcenie z dużą ilością statystów.

READ  Tak działają tanie wakacje w tym drogim roku

Czas pokaże, czy fałszywy Putin przekona opinię publiczną. Według dystrybutora film sprzedał się już do ponad 50 krajów. Film wejdzie do kin na całym świecie 26 września.

(Na czerwono/APA/AFP/Ulrich Koltermann)

Przeczytaj więcej na te tematy:

Continue Reading

entertainment

Poważny wypadek samochodowy! Ze szpitala donosi Laila Lahwar

Published

on

Poważny wypadek samochodowy!  Ze szpitala donosi Laila Lahwar

„Ja też nie wiem, gdzie jest Mike…” – napisano późnym wieczorem w sobotę Obóz w dżungli-Gwiazda Laila Lahwar nagle usłyszała historię ze szpitala: ona i jej chłopak, Mike Hayter, mieli wypadek samochodowy!

W sobotnie popołudnie wszystko wydawało się być w porządku, a para nadal była w dobrym humorze. Nakręcili film, jak jechali do Paderborn, gdzie wieczorem mieli wybrać się do klubu. – Najpierw Layla – oznajmił wesoło Mike. Laila dodała w dobrym nastroju: Tak! Dziś chociaż raz pójdziemy razem. Potem nastąpił szok wieczoru: była nominowana do „Bachelorette” nagle ze szpitalnego łóżka zwróciła się do swoich fanów z awaryjnym ortezem na szyję.

Obawa: Mike’a Haytera nie ma z Laylą

„Mike i ja właśnie mieliśmy wypadek samochodowy” – mówi płacząc, a głos jej się łamie. Nie wiem, gdzie on jest. Mam jednak nadzieję, że natychmiast do mnie przyjdzie. Aktualnych informacji na temat jego stanu zdrowia nie można znaleźć także na jego profilu na Instagramie. Laila zapewnia swoich obserwujących, że na razie wszystko jest w porządku. „Ale proszę, nie martw się, modlę się tylko, aby natychmiast do mnie przyszedł i wszystko było dobrze”.

READ  M'era Luna 2022: Koncerty jako VOD | NDR.de - Kultura - Muzyka
Continue Reading

entertainment

Polski reżyser miał premierę w Cannes filmu biograficznego o Putinie wykorzystującym sztuczną inteligencję

Published

on

Polski reżyser miał premierę w Cannes filmu biograficznego o Putinie wykorzystującym sztuczną inteligencję

Polak, który do tej pory zajmował się głównie produkcją filmów gangsterskich, powiedział, że początkowo chciał stworzyć swoją kinową osobowość za pomocą prawdziwych materiałów filmowych z udziałem Putina. Ale jakość nie była wystarczająco dobra dla dużego ekranu. Sztuczną inteligencję (AI) „trzeba zasilić. Aby mogła działać, potrzebuje 20 000 obrazów o wysokiej rozdzielczości”. Zamiast tego opracował nową technologię, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby nadać twarz prawdziwemu aktorowi rangi Putina.

Efekt jest niesamowity. W filmie Putina można zobaczyć takim, jakim go znamy – w wydaniu dyktatora, przy barokowych biurkach, ale także grającego na pianinie i wypróżniającego się w spodniach w szpitalnym łóżku. „Chciałam wpełznąć do głowy Putina” – potwierdziła Vega. Jego film jest „instrukcją obsługi” dla prezydenta Rosji. „Putin nie jest szalony” – mówi reżyser, który wpadł na pomysł filmu wkrótce po rozpoczęciu wojny na Ukrainie. „Ale dla niego liczy się tylko jego ego”. Rezultatem jest mieszanka thrillera politycznego i psychologicznego portretu rosyjskiego władcy, obejmującego około 60 lat jego życia.

Właśnie to przeraża wiele osób pracujących w świecie kina. Zeszłoroczny masowy strajk w Hollywood nie dotyczył przynajmniej pytania, jakie będą konsekwencje, jeśli scenarzyści, aktorzy głosowi i aktorzy będą w końcu w coraz większym stopniu zastępowani inteligentnym oprogramowaniem. W grudniu ubiegłego roku osiągnięto porozumienie, które daje aktorom możliwość decydowania o tym, czy ich kopie cyfrowe powinny zostać wykorzystane. Należy również rekompensować używanie awatarów AI.

Od dawna można było sztucznie odmładzać aktorów, jak Harrison Ford w Indianie Jonesie, sztucznie tworzyć scenografię filmową czy kalkulować komercyjny sukces filmu na podstawie obsady. „Postrzegamy sztuczną inteligencję jako narzędzie sprzyjające kreatywności i tworzące nowe możliwości biznesowe” – powiedział dziennikowi The Hollywood Reporter Charles Rifkin, prezes Motion Picture Association, stowarzyszenia skupiającego największe firmy zajmujące się produkcją filmową w Stanach Zjednoczonych.

Czas pokaże, czy fałszywy Putin przekona opinię publiczną. Według dystrybutora film sprzedał się już do ponad 50 krajów. Film wejdzie do kin na całym świecie 26 września.

Wyświetl całą zawartość

Continue Reading

Trending