Connect with us

entertainment

Prokuratura Generalna Rosji chce organizacji pozarządowej „Memoriał”…

Published

on

Mówi się, że słynna organizacja praw człowieka została rozwiązana za naruszenie ustawy o agentach zagranicznych.

Rosyjski prokurator generalny Igor Krasno chce rozwiązać słynną organizację praw człowieka Memorial International. Powiązany wniosek został złożony do rosyjskiego Sądu Najwyższego, podała moskiewska organizacja pozarządowa w komunikacie prasowym w czwartek w południe. Administracja Memoriału zaprzeczyła rosyjskiemu prokuratorowi kryminalnemu, „zakładamy, że nie ma podstaw prawnych do rozwiązania”.

Prokurator generalny Igor Krasnov uzasadnił swoją prośbę z dnia 8 listopada stwierdzeniem, że Memoriał systematycznie łamał przepisy dotyczące „zagranicznych agentów”. „Brakuje obiektywnych informacji, które potwierdzałyby, że organizacja podjęła działania w celu wyeliminowania i zapobiegania tym naruszeniom w przyszłości” – mówi propozycja Krasnowa. Sprawa zostanie rozpatrzona przez rosyjski Sąd Najwyższy 25 listopada.

Założony początkowo jako inicjatywa w 1987 r. przez sowieckich dysydentów, Memorial International jest jedną z najstarszych i najbardziej znanych organizacji pozarządowych w Federacji Rosyjskiej. Jeśli chodzi o pomoc zagraniczną i rzekomą działalność polityczną, w październiku 2016 r. rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło organizację pozarządową zajmującą się sowiecką przeszłością i problematyką praw człowieka „zagranicznym agentem”. Od tego czasu zaradni prokuratorzy śledzą strony internetowe organizacji pozarządowych i publikacje, które nie zostały oznaczone jako pożądane. Rezultatem są grzywny w wysokości dziesiątek tysięcy euro, które można zapłacić tylko za pomocą kampanii crowdfundingowych.

Został ukarany grzywną

Organizacja została niedawno ukarana grzywną w wysokości 300 tys. rubli (3700 euro) na początku października 2021 r. za to, że w liście do rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie określiła się jako „zagraniczny agent”. Kilka dni później nieznani aktywiści współpracujący z policją i rosyjskimi mediami państwowymi wysadzili w powietrze projekcję filmu fabularnego Agneski Hollande „Czerwone tajemnice – na celowniku Stalina” (2019). Ten polski film opowiada o głodzie na Ukrainie, celowo sprowokowanym przez władze sowieckie na początku lat 30. XX wieku.

READ  Najlepsze dziś dokumenty: „Tygrys syberyjski” i „Re: Przetrwanie wśród islamistów”.

W krajach zachodnich planowana likwidacja organizacji wywołała w czwartek wieczorem krytykę: „Zdecydowanie protestujemy przeciwko motywowanym politycznie, absolutnie bezpodstawnym działaniom przeciwko Memoriałowi” – ​​powiedziała niemiecka Fundacja im. Heinricha Bölla. „Memoriał” to najważniejsza organizacja partnerska Fundacji w Rosji. Fundacja wezwała niemiecki rząd federalny do powstania i ochrony pomnika. Wybitna amerykańska komentatorka na Twitterze – amerykańska publicystka i pisarka Ann Applebaum.

(APA/DSPA)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Tydzień po urodzeniu dziecka: Aaron Carter zerwał ze swoją narzeczoną – chłopakami

Published

on

Gdy dziecko jest na miejscu, miłość się kończy. jeszcze raz …

Amerykański piosenkarz Aaron Carter („I Want Candy”) rozstał się z Melanie Martin tydzień po urodzeniu swojego pierwszego dziecka. 33-latek napisał na Twitterze: „Z powodów osobistych” idą własnymi drogami.

Carter i Martin publicznie ogłosili swój związek w styczniu 2020 roku. Były zarówno wzloty, jak i upadki, para była razem zaledwie kilka miesięcy, kiedy Melanie oznajmiła swojemu chłopakowi, że jest w ciąży. Aaron nie chciał w to uwierzyć i wybuchła kłótnia o przemoc domową. Amerykańska policja aresztowała modelkę na Instagramie za bicie i drapanie Aarona.

Rozstanie nastąpiło, niedługo potem nagle zaręczyny, tydzień temu wspólne dziecko, a teraz znowu rozstanie.

Głównymi zarzutami była jego rodzina. W kilku listach młodszy brat piosenkarza „Backstreet Boys”, 41-letniego Nicka Cartera, skarżył się na rzekome kłamstwa i ingerencję jego rodziny. Oskarżył swoją byłą narzeczoną o potajemne utrzymywanie kontaktu ze swoją siostrą bliźniaczką Angel.

Carter napisał, że został zdradzony i zdradzony przez rodzinę. Próbowałem umieścić go pod opieką. Teraz jego najważniejszym zadaniem jako samotnego ojca jest pełna opieka nad swoim synem, księciem.

Prince urodził się 22 listopada. „Cene cesarskie cięcie w trybie nagłym 13 godzin porodu, ale moja narzeczona jest w doskonałym zdrowiu” – napisał w zeszłym tygodniu na Instagramie Papa Aaron.

Spór między rodzeństwem często trafiał na pierwsze strony gazet. Brat Nick i siostra bliźniaczka Angel złożyli zakaz komunikacji w 2019 roku po tym, jak Aaron groził. Muzyk wcześniej kilkakrotnie wypowiadał się publicznie o swojej historii nadużywania substancji i zaburzeń psychicznych.

READ  Bauer sucht Frau: Objawienie Anny i Geralda Heiserów - Secesja
Continue Reading

entertainment

Netflix w grudniu: nie możemy się doczekać tych filmów i seriali

Published

on

Drobna, niewrażliwa i szalenie denerwująca: tak wielu widzów myślało o pierwszym sezonie tej modowej komedii w miejscu pracy. Jednak niektórzy krytycy wydają się być w stanie wygrać coś w rodzaju niezdarnej Emily (Lily Collins), samozwańczej ekspertki od mediów społecznościowych, ponieważ serial był nominowany do nagrody Złotego Globu dla najlepszej komedii. W drugim sezonie wprawny Amerykanin z niewielką znajomością francuskiego podróżuje między innymi z Paryża do St Tropez – przynajmniej praca sprzętu i aparatu powinna znów być przekonująca.

Zatoczka Sheetz; 1-6 pracowników

Dostępne od: 22.12.

Po Sky i Amazon Prime Video, Netflix ma teraz w swoim programie także ten nagradzany amerykański sitcom: Niezwykle zamożna rodzina Rose z dnia na dzień traci fortunę na skutek przypadkowych oszustw podatkowych. W małym miasteczku Chet Creek, które kilka lat temu dali swojemu synowi urodzinowego żartu, starsza para musi zacząć od nowa ze swoimi dziećmi. Pod tą całą absurdalną fabułą kryje się wiele serca i mądrości – dlatego sitcom otrzymał bardzo szczególny zaszczyt: jako jeden z zaledwie czterech seriali, jakie kiedykolwiek powstały, „Sheets Creek” zdołał zdobyć Emmy dla każdego z głównych aktorów. (Ponadto: ta seria Netflix bije teraz światowe rekordy – co nas wcale nie dziwi)

Kobra Kai; sezon 4

Dostępne od: 31.12.

Byli wrogowie Daniel Larseau (Ralph Macchio) i Johnny Lawrence (William Zabka) spotykają się ponownie w czwartym sezonie dramatu — i stworzyli dojo, Miyagi Do i Eagle Fang. Wspólny antagonista: główny złoczyńca John Kress (grany przez Martina Cove) i jego drużyna bojowa Cobra Kai Dojo. Dramatycznym wydarzeniem sezonu będą najprawdopodobniej Mistrzostwa w All-Valley, zawody, w których Daniel i Johnny stoczyli niesławną rozgrywkę w „Karate Kid” z 1984 r. (Więcej na ten temat: Cobra Kai: To sprawia, że ​​serial jest największą atrakcją Netflixa. )

Ain Qwer; Sezon 6

Dostępne od: 31.12.

Nie ma tak konserwatywnego stanu w USA jak Teksas. Właśnie dlatego Fab Five postanowiła zburzyć niektóre mury w sezonie 6. Ekscentryczny program LGBTQ+ o szefie kuchni Anthonym Borowskim, dekoratorze wnętrz Bobbym Burke, ekspertu od fryzur i makijażu Jonathanie Van Nessie, trenerze Karamo Brown i stylistce Tan France to jedna z najbardziej wpływowych produkcji Netflixa, która co sezon pokazuje mu na nowo, co zmienia słuchanie i akceptację. sprowadza osobę.

READ  Półfinał: Półnagie kobiety protestują przeciwko „Następnemu modelowi Niemiec” - Media - Społeczeństwo
Continue Reading

entertainment

Fani są wrogo nastawieni do Anny Heizer z powodu mutanta Omicron: ona mocno strzela!

Published

on

11,881

Fani są wrogo nastawieni do Anny Heizer z powodu mutanta Omicron: ona mocno strzela!

Ze względu na mutację Omikron, Namibia jest również regionem zmiennym dla wirusa. Świąteczne plany podróży Anny Heiser są do góry nogami!

Namibia – Nowy mutant omicron trzyma świat w napięciu. Nowy wariant koronawirusa mocno uderza teraz w 31-letnią Annę Heizer i jej młodą rodzinę. Wrzosy nie są dotknięte, ale ich rodzima Namibia jest inaczej dotknięta.

Anna Heizer (31 l.) w poście na Instagramie. © Instagram / Zrzut ekranu / anna_m._heiser

Ponieważ znajduje się na granicy RPA, rzekomego miejsca pochodzenia boomu Omikron. Z tego powodu Republika Federalna Niemiec wyznaczyła Namibię jako region zmieniający się dla wirusa wraz z RPA, Zimbabwe, Botswaną, Mozambikiem, Eswatini, Malawi i Lesotho.

Plany urodzinowe Anny, 36-letniego Geralda i syna Leona zostały początkowo udaremnione, jak ujawniła w weekend polska mama na swoim Instagramie.

Para planowała spędzić w Niemczech tylko dwa dni przed wyjazdem do Polski. Ale na razie wszystko jest do góry nogami. Rodzina jest bezradna. Z drugiej strony, niektórzy fani wydają się dokładnie wiedzieć, co jest najlepsze dla Heisers: powinni zostać w Namibii na święta!

Kryzys tożsamości i wydłużenie nóg: GNTM-Theresia z Desiree Nick
Theresia Bernd Fisher
Kryzys tożsamości i wydłużenie nóg: GNTM-Theresia z Desiree Nick

Anna w ogóle tego nie lubi. W swojej historii na Instagramie odpowiedziała na tę sugestię i jest również bardzo zdenerwowana, że ​​niektórzy z jej obserwatorów oskarżyli ją o „samolubność”.

Poza tym ze strony fanów istnieją inne uprzedzenia, że ​​Anna narazi swojego syna na niebezpieczeństwo i „oczywiście wciągnie Omikrona”.

Uczestnik „Namibia sucht Frau” odpowiedział kilkoma argumentami: „Namibia to nie Republika Południowej Afryki. Obecnie mamy wskaźnik zapadalności na poziomie 2,3. Nie dlatego, że nie ma tu testów, ale po prostu dlatego, że jest lato i prawie nikt nie choruje”. , Namibia jest trzy razy większa od Niemiec , gdzie rodzina nie chce jechać, ale Polska.

A więc jasne: Heisers przyjadą do Polski na Boże Narodzenie, jeśli będzie to prawnie możliwe.

READ  Love Storm: Czy Maga Hans właśnie to wykorzystała?
Continue Reading

Trending