Connect with us

science

Badanie w Greifswaldzie pokazuje, że choroba dziąseł zwiększa ryzyko demencji

Published

on

  • Zaskakujące wyniki badań: Związek między chorobą dziąseł a chorobą Alzheimera
  • Choroba przyzębia jest dobrze znana choroba dziąseł
  • Choroba AlzheimeraZagrożenia związane z leczeniem przyzębia

Brzmi niesamowicie, ale naprawdę istnieje połączenie: choroba dziąseł Może zwiększać ryzyko choroby Alzheimera, ale może pomóc wczesne leczenie. Taki jest wniosek nowego badania przeprowadzonego przez Uniwersytet w Greifswaldzie, które dotyczyło częstości występowania paradontozy.

Choroba dziąseł i choroba Alzheimera: naukowcy ustalają powiązanie

Temat ten dotyczy dużej części populacji – cierpi na nią około 11 procent światowej populacji, według badań paradontoza jest drugą najczęstszą chorobą jamy ustnej. Ale nie tylko utrata zębów może być spowodowana chorobą – według Mitteldeutschem Rundfunk (MDR), amerykańskie badanie wykazało związek między zapaleniem dziąseł a ryzykiem choroby Alzheimera już w 2019 roku.

Oglądaj antybakteryjny płyn do płukania jamy ustnej na Amazon tutaj

Naukowcy z Uniwersytetu w Greifswaldzie przez ponad siedem lat badali to pytanie z pomocą łącznie 568 uczestników, z których 177 było już poddawanych leczeniu. Przy użyciu nowo opracowanych modeli statystycznych przedstawiono wyniki تظهر badanie Być zdeterminowanym. Badania te wykazały umiarkowany lub silny związek między zapaleniem przyzębia a chorobą Alzheimera.

Za pomocą rezonansu magnetycznego możliwe było określenie utraty materii mózgowej związanej z chorobą Alzheimera. Stwierdzono zatem, że osoby, które otrzymały leczenie chorób dziąseł, również doświadczyły mniejszej utraty masy mózgowej u uczestników. Oszałamiający jest również wiek uczestników, którzy w momencie rozpoczęcia studiów mieli mniej niż 60 lat.

Choroba Alzheimera: więcej badań na ten temat

Krótko mówiąc, dobrze utrzymana jama ustna może być pierwszym krokiem w kierunku zapobiegania chorobie Alzheimera.

Więcej badań w tej dziedzinie będzie kontynuowanych w przyszłości, w tym badanie amerykańskie dotyczące walki z głównymi drobnoustrojami, które migrowały do ​​mózgu przez zapalenie przyzębia.

READ  Corona: Wskaźnik infekcji w Niemczech dramatycznie spada - ale przed Pięćdziesiątnicą istnieje teraz ryzyko chaosu

„Nasze podejście polega na wyraźnym zapobieganiu i leczeniu w odpowiednim czasie chorób przyzębia, które mogą być spowodowane dużą liczbą zarazków, aby z wyprzedzeniem zapobiegać takim potencjalnym uszkodzeniom w następstwie” – mówi współautor badania, profesor Thomas Kocher. stomatologia, stomatologia dziecięca i stomatologia zachowawcza.

Białe zęby: w ten sposób uzyskasz promienny uśmiech

*Uwaga: W redakcji zawsze poszukujemy przydatnych produktów dla naszych czytelników. Linki podane w tym artykule i oznaczone ikoną koszyka na zakupy lub gwiazdką są nazywane linkami partnerskimi/linkami sponsorowanymi. Jeśli klikniesz na jeden z tych linków i dokonasz z niego zakupu, otrzymamy prowizję od sprzedawcy. To nie zmienia ceny dla Ciebie. Nasze raporty redakcyjne są zasadniczo niezależne od obecności lub wysokości prowizji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Katastrofalna fala upałów uderzyła w południową Europę! Do 50 stopni! Czy jest teraz rekord? Meteorologia

Published

on

Duża część Włoch i prawie cała południowo-wschodnia Europa odczuwa upalne pustynne powietrze. Przez kilka kolejnych dni wartości wynoszą 45 stopni lub więcej i 50 stopni w sferze możliwej.

Gorące sirocco już od jakiegoś czasu wieje pustynne powietrze w południowo-wschodniej Europie. Jednak to, co zaczyna się w niedzielę, można określić tylko jako katastrofalne. Upał podnosi wartości najpierw do 40 stopni, a następnie w ciągu tygodnia do 45 do 50 stopni. Brutalne upały rozprzestrzeniają się na południowe Włochy, Grecję, Albanię, północną Macedonię, Bułgarię, Rumunię i Turcję.

Intensywne upały trwają około tygodnia, zanim zimne powietrze z północy usunie przegrzane masy powietrza.

Fala upałów w południowej Europie: możliwe są nowe rekordy

10 lipca 1977 r. w Atenach zmierzono 48,0 stopni. To wciąż najgorętszy rekord Europy. Ten rekord będzie mocno wstrząśnięty w nadchodzącym tygodniu. Zarówno w Grecji, jak i Turcji wartości mogą lokalnie przekroczyć 50 stopni.

Rekordy ciepła można ustawić również w innych krajach. Nie jest jeszcze jasne, jak daleko fala upałów może przeniknąć na północ, a następnie dotknąć również Węgry i Chorwację. Ale pewne jest, że we Włoszech i Grecji będzie bardzo gorąco.

Ekstremalne upały mogą szybko stać się bardzo niebezpieczne. Szczególnie układ krążenia może być obciążony, dlatego wymagana jest szczególna ostrożność. Temperatury od 45 do 50 stopni już nie pryskają. Skakanie do wody może powodować problemy z krążeniem tak szybko, jak długie przebywanie na zewnątrz.

Niezwykle zimne systemy klimatyzacji również mogą być niebezpieczne – zwłaszcza w samochodach. Jeśli klimatyzacja jest ustawiona na zbyt niską temperaturę, istnieje ryzyko późniejszego szoku termicznego. Jeśli wysiądziesz z zimnego samochodu, istnieje ryzyko problemów z krążeniem.

Ciepły śródziemnomorski: sezon medyczny jest najbardziej prawdopodobny

Wraz ze wzrostem upałów wzrasta ryzyko pożarów lasów w całej południowej Europie, które w tej chwili nie może być wyższe. Oczekuje się, że pożary rozprzestrzenią się w południowej Europie. Zarejestrowano już 2,5 razy więcej pożarów niż przeciętnie. Oczywiście do końca lipca można spodziewać się 419 pożarów, ale w tym roku jest ich ponad 1000.

READ  Obecna korona: Ekspert nie wierzy w odporność stadaاعة

Niespotykane obecnie upały mogą wpłynąć jesienią na sezon sztormowy na Morzu Śródziemnym. Na powierzchni woda jest już gorąca i ciepła od 2 do 3 stopni. Biorąc pod uwagę stałe ciepło można założyć, że woda będzie znacznie cieplejsza. Wtedy, jesienią, Medycyna stanie się bardziej prawdopodobna. Są to huragany podobne do huraganów na Morzu Śródziemnym.

Ponieważ Morze Śródziemne jest stosunkowo daleko na północ i jest stosunkowo małe, prawdziwe cyklony tropikalne nie są możliwe, ale są silne burze. Leki należą do najpotężniejszych burz pozazwrotnikowych i mogą być bardzo destrukcyjne. Jesień to czas Medycyny. Ten rok może być trudny ze względu na upały.

Oryginalna wersja tego postu „Do 50 stopni! Katastrofalny piekielny upał, który ogarnął Europę Południową” pochodzi z kanał pogodowy.