Connect with us

Economy

Aldi Walidl: Pamiętaj o mięsie ze względu na niebezpieczeństwo zranienia ust

Published

on

Producent mięsa ostrzega obecnie przed mieloną wołowiną sprzedawaną w dyskontach Aldi i Lidl. zanieczyszczony plastikiem. W przypadku spożycia istnieje ryzyko infekcji.

Niemcy – WestfalenLand Fleischwaren GmbH z Münster ostrzega przed mieloną wołowiną z dysku. Nie można wykluczyć, że niektóre z jej produktów zawierają obce elementy z czerwonego tworzywa sztucznego, jak wyjaśnia niemiecki producent w swoim publicznym piśmie. Dlatego klienci nie powinni już spożywać danego produktu mięsnego (więcej Wiadomości o supermarketach i zniżkach na RUHR24).

Aldi Dyskontowe sieci handlowe Aldi Nord i Aldi Süd
kierownik biura kierownik biura Essen
Fundacja 1946, Essen

Wycofanie firmy Aldi i Lidl – ryzyko infekcji z powodu zanieczyszczenia

Ponieważ takie ciała obce w jedzeniu mogą prowadzić do ran w jamie ustnej i gardle. W zasadzie możliwe są również urazy wewnętrzne.

Jednak w tym przypadku cząsteczki plastiku są niezwykle małe – według producenta niecałe 3 milimetry. Można je więc łatwo przeoczyć – a jeśli zostaną skonsumowane, nikt ich nawet nie zauważy podczas żucia.

Ciała obce w jedzeniu – zawsze powód do powrotu

To zanieczyszczenie ciałami obcymi w żywności jest powodowane w kółko. Popularny producent frytek McCain wycofuje obecnie jeden ze swoich produktów ze względu na obecność ciał obcych.

Na początku lipca ser przeciągano także przez Aldi, Rewe i Edekę, ponieważ zawiera on niebezpieczne fragmenty. Jeżeli towary znajdują się już w obrocie, handlowcy są zobowiązani do ich oddzwonienia. W takich przypadkach klienci mają zawsze prawo do zwrotu zakwestionowanych towarów (a także Przypomnienia i alerty na RUHR24).

Ogromne wezwania od Lidla i Aldi – obecnie mają na nie wpływ

Następujące produkty są objęte aktualnym wycofaniem. To jest mielona wołowina Aldi:

 • Przeciwnik: Aldi Nord
 • Produkt: Baladi Butcher, Mielona Wołowina XXL
 • Zawartość 800g
 • Termin amortyzacji: 20.07.2021 i 21.07.2021
 • Numer identyfikacyjny producenta: DE NW 88888 EG
READ  Wiosną prąd w Niemczech pochodzi głównie z węgla zamiast z energii wiatru

Oddzwoń: My Beef Ground XXL przez Aldi

© WestfalenLand Fleischwaren GmbH, Aldi

Oprócz odpowiedniego produktu konkurenta Aldi Lidla, który jest również dostarczany przez WestfalenLand Fleischwaren GmbH:

 • Odliczenie: Lidl
 • Produkt: Landjunker mielona wołowina w torbie rurowej
 • Zawartość: 500g
 • Data amortyzacji: 19.07.2021 i 20.07.2021
 • Numer identyfikacyjny producenta: DE NW 88888 EG

Ten produkt również został ostrzeżony: Lidl Landjunker Mielona Wołowina w Torbie Tubularnej

© WestfalenLand Fleischwaren GmbH, Lidl

Wzywa Lidla i Aldi – Klienci, których to dotyczy, odzyskują swoje pieniądze

WestfalenLand Fleischwaren GmbH wycofał już produkty ze sprzedaży ze względu na ochronę konsumentów. Każdy, kto ma w lodówce skażony produkt, może go zwrócić do dowolnego oddziału Aldi Nord lub Lidl.

Cena zakupu zostanie zwrócona. Nawet ci, którzy nie zachowali paragonu, otrzymają zwrot pieniędzy.

Wycofanie mielonego mięsa za pośrednictwem Lidla i Aldi – ważne informacje dla klientów

Według producenta refundacją objęte są tylko powyższe produkty. Ostrzeżenie nie dotyczy innych produktów producenta WestfalenLand Fleischwaren GmbH sprzedawanych w Aldi Nord lub Lidl.

Klienci mogą skontaktować się z producentem w celu uzyskania dalszych pytań. Numer telefonu to 0251/2083-6130. Możesz też wysłać e-mail na adres: [email protected]

Lista list ocen: © Roland Weihrauch / dpa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Published

on

Wczesnym rankiem ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od kilku lat.

Wczesnym wieczorem cena beczki North Sea Brent (159 litrów) wyniosła 84,60 USD. To było o 26 centów mniej niż w piątek. Cena wcześniej wzrosła do 86,04 USD, najwyższego poziomu od trzech lat. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o jeden cent do 82,27 USD. Wcześniej osiągnął najwyższy poziom od 2014 r., wynoszący 83,87 USD.

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

Uwaga dotycząca Plus500: 74% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Plus500UK Ltd jest autoryzowany i regulowany przez Financial Conduct Authority (FRN 509909). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (nr 250/14).

Po południu rozczarowujące dane przemysłowe z USA zaważyły ​​na cenach ropy. Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie spadła. Problemy z międzynarodowymi łańcuchami dostaw nadal wywierają presję na produkcję. Spadek produkcji przemysłowej ogranicza również popyt na surowce.

Początkowo ceny ropy kontynuowały niedawny wzrost. Osiem tygodni temu ceny miały tendencję do wzrostu, wywołane obawami inwestorów o niewystarczającą podaż przed zimą. W miarę jak wiodące kraje uprzemysłowione wychodzą z kryzysu gospodarczego w wyniku kryzysu koronowego, rosną obawy o deficyt podaży na rynku ropy.

Inwestorzy obserwują przede wszystkim niedobór gazu ziemnego, który zwiększył zapotrzebowanie elektrowni na ropę naftową. Na tym tle eksperci nie mogą wykluczyć kolejnego wzrostu cen ropy.

„Napięta sytuacja rynkowa, którą Organizacja Krajów Eksportujących Ziemię (OPEC) i Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widziały w swoich miesięcznych raportach w zeszłym tygodniu, kontrastuje z wczesnym zakończeniem wysokich cen ropy naftowej i produktów naftowych” – skomentował Raw. ekspert ds. materiałów Carsten Fritsch z Der Commerzbank in Trading.

READ  Wiosną prąd w Niemczech pochodzi głównie z węgla zamiast z energii wiatru

Nowy Jork/Londyn (dpa-AFX)

Więcej informacji o cenie ropy (Brent)

Źródła obrazu: QiuJu Song / Shutterstock.com, B Studio / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Dostawa teraz także do Polski

Published

on

Firma modowo-lifestyle’owa Breuninger wchodzi do Polski w październiku 2021 roku. Początkowo nie ma nawet kosztów wysyłki zamówień.

Podstawy w skrócie

 • Breuninger rozwija swój sklep internetowy.
 • Zgłoszenia są teraz przyjmowane z Polski.
 • Dla firmy jest to ważny krok w kierunku internacjonalizacji.

Breuninger jest jednym z odnoszących największe sukcesy dostawców e-commerce w sektorze premium w krajach niemieckojęzycznych.

Niemiecka firma zajmująca się modą i stylem życia rozszerzyła działalność na Austrię w 2017 r. i Szwajcarię w 2019 r.

Kolejnym krokiem jest teraz Polska: Breuninger zamierza po raz pierwszy oferować swoje usługi w krajach nieniemieckojęzycznych w październiku 2021 roku.

Sklep internetowy i obsługa klienta prezentowane są w języku polskim. Jak informowaliśmy w doniesieniu medialnym, dostępne będą metody płatności online P24 i BLIK. Po złożeniu zamówienia klienci mogą oczekiwać, że zamówiony towar dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Ponadto początkowo nie będą naliczane koszty wysyłki zamówień z Polski.

Breuninger stał się międzynarodowy

Holger Blecker, dyrektor generalny Breuninger, jest podekscytowany ekspansją do sąsiedniego kraju: “Z entuzjazmem i podekscytowaniem czekamy na naszą pierwszą ekspansję online poza region DACH. Nasza sąsiednia Polska jest bardzo interesującą, dynamicznie rozwijającą się i wysoce internetową powiązanym rynku.”

W związku z tym firma planuje stale poszerzać swoją strefę internetową w Europie o gamę marek premium, luksusowych i designerskich.


READ  Polska uderza w Nord Stream o 180-stopniowy zwrot w Stanach Zjednoczonych
Continue Reading

Economy

10 000 nowych miejsc pracy w Europie: Facebook chce stworzyć „Metaverse”

Published

on

10 000 nowych miejsc pracy w Europie
Facebook chce stworzyć „Metaverse”

Facebook ogłasza, że ​​chce stworzyć „metawers” ​​– i nie tylko: Europa powinna pomóc w kształtowaniu tego cyberświata z około 10 000 nowych miejsc pracy i wieloma innymi firmami. Ten ruch może mieć coś wspólnego z poważnymi zarzutami, że amerykańska firma znajduje się obecnie pod ogromną presją.

Facebook chce stworzyć 10 000 nowych, wysoce wydajnych miejsc pracy w Unii Europejskiej w ciągu najbliższych pięciu lat, aby zbudować Metaverse. Zostało to ogłoszone przez dyrektora Facebooka, Nicka Clegga, w poście na blogu. „Ta inwestycja jest wotum zaufania w siłę europejskiego przemysłu technologicznego i potencjał europejskich talentów technologicznych” – napisał były brytyjski wicepremier.

Facebook rozumie „Metaverse” jako świat, w którym rzeczywistość fizyczna, rzeczywistość rozszerzona (AR) i rzeczywistość wirtualna (VR) łączą się ze światem online. Termin pochodzi od amerykańskiego pisarza Neila Stephensona, który po raz pierwszy użył go w 1992 roku w powieści science fiction Snow Crash.

Clegg, który faktycznie jest sekretarzem stanu firmy internetowej, powiedział, że Facebook był na początku podróży, która miała pomóc w budowie platformy przyszłości. „We współpracy z firmami partnerskimi opracowujemy ‘Metaverse’ – nową fazę sieciowych doświadczeń wirtualnych z wykorzystaniem technologii takich jak rzeczywistość wirtualna i rzeczywistość rozszerzona”. „Metaverse” ma potencjał, by otworzyć dostęp do zupełnie nowych kreatywnych, społecznych i ekonomicznych możliwości. A Europa pomoże go kształtować od samego początku. ”

Były dyrektor generalny Facebooka podnosi poważne zarzuty

Żadna indywidualna firma nie będzie właścicielem i operatorem Metaverse. „Podobnie jak Internet, Metaverse będzie otwarty i interoperacyjny”. Clegg podkreślił, że Europa jest bardzo ważna dla Facebooka. „Tutaj tysiące pracowników i miliony firm, które codziennie korzystają z naszych aplikacji i narzędzi, przyczyniają się do naszego sukcesu”. Unia Europejska ma wiele atutów, dzięki którym jest doskonałym miejscem do inwestowania w firmy technologiczne.

Ogłoszenie Facebooka pojawia się w czasie, gdy grupa amerykańska znajduje się pod ogromną presją na arenie międzynarodowej. Na przesłuchaniu w Senacie USA na początku października Frances Hogan, była szefowa Facebooka i demaskatorka, wezwała polityków do zmuszenia Internetu do większej przejrzystości. 37-latek oskarżył Facebooka między innymi o to, że dowiedział się z wewnętrznych badań, że Instagram szkodzi zdrowiu psychicznemu niektórych nastolatków – ale nic z tym nie zrobiono. Firma opublikowała również negatywne nagłówki, ponieważ błąd w ustawieniach sieci doprowadził do sześciogodzinnego przestoju na Facebooku i powiązanych z nim Whatsapp i Instagramie.

READ  Wiosną prąd w Niemczech pochodzi głównie z węgla zamiast z energii wiatru
Continue Reading

Trending